Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

panvasik

Víte jak se říká, že jsou tady lidi, kteří víc co dělají? Tak tohle je přesně, ten příklad... Neuvěřitelné a hlavně dech beroucí. Šílená, zběsilá a famózní jízda, která se na začátku rozjede a 140 minut vás nenechá chladným. Z mojí strany se jedná o překonání prvního dílu a já se nemůžu dočkat na jeho pokračování, kterého by jsme se měli dočkat UŽ příští rok, tak snad to vyjde a já jenom držím palce tvůrcům, ať to je ještě lepší, než jeho dva předchůdci, ale z mojí strany 10/10 ()

baiskon108

Odešel jsem z kina vlastně zklamaný – zklamaný z toho, že jsem určitě nestihnul pochytit a pochopit ani třetinu dění. Je to šílenější, vyšperkovanější, pestřejší, ale jak říkám, ve výsledku i dost chaotický. Proto je pro mě jednička svým pevnějším ztvárněním a odvyprávěním furt o něco funkčnější. Ta animace je ovšem dost jinde. ()

CaptainCzech

Animačně a svou nápaditostí mě film opět dostal do kolen, opravdu fantazie. Každopádně, za mě příběhově slabší, než první snímek. Mám rád, když postavy řeší emoce a tím se vyvíjí jejich charakter. Avšak tady mi toho přišlo opravdu moc. Ubrat tak dvě nebo tři dlouhosáhlé konverzačky o pocitech by neuškodilo. Hudba tu bohužel taky není tak silná jako v prvním snímku. V hlavě mi každopádně uvízla akční scéna ze Spider světa, která byla zkrátka jedinečně perfektní. Jako výstavba pro pokračování to funguje velmi dobře a těším se jak toto zakončí. Jelikož sázky jsou po konci druhého dílu opravdu vysoko.  Za mě 4* ()

TostTom

Jo, tak jestli byla jednička dobrá, tak tohle je úplně jinej level. Jako úplně jednoduše mohu říct, že nejlepší animovaný film jaký jsem zatím viděl. Ten styl animace je něco naprosto neskutečného a něco na úplně jiné úrovni, než zbytek animovaných filmů, tohle prostě nemá chybu. Oproti jedničce mi přijde, že je tu taky o něco víc příběhu, který je skvěle zpracovaný a nenudí ani minutu. Další věc jestli v jedničce bylo 5 nebo kolik spider-manů, tak tady jich je fakt kupa a to vůbec nevadí, je to promyšlené, propracované a krásně to zapadá. No a když nepočítám animaci, tak to nejlepší z filmu byli ty scény kde byl indický spider-man a pak Spider-Punk, ze kterého jsem absolutně nemohl a doufám, že se ukáže i v pokračování. Jediné co mě trochu, no možná dost, sere je že si musím počkat 3 roky na to abych se dočkal pokračování. Ale jo, jestli to má stát za to tak si počkám. 10/10 ()

Kopi1

Pokračování, které zvyšuje už takhle top laťku z předešlého dílu. Absolutní masakr, co tvůrci dokáží vymyslet. Animace pokročila ještě více, originálnost v každém propracovaném framu, neustálá originální a zábavná akce, super odkazy a camea a ten konec, už aby byl poslední díl! Jeden z pár perfektních filmů. ()

BOURQUE

To, čo som postrácal z prvého diela, tak bolo „napravené“ v pokračovaní. Vizuálna orgie, ktorá v sebe skrýva viac štýlov a smerov, aj tých eklektických a avant-garde. Je vidieť posun v príbehu (komplexnosť) a v práci s charaktermi postáv. Som zvedavý na pokračovanie. Štvrtá hviezdička z mojej strany putuje animátorom a všetkým, ktorí pracovali na tomto snímku – je za tým vidieť kus odvedenej práci. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

P.J.2

Tak tohle byl naprosto opulentní, vizuální, až téměř megalomansky vypiplaný snímek! Tady se Spider téma těží do úplného maxima až to vše divák snad na první shlédnutí nemůže vše pochytit. Teď, těsně po shlédnutí je toho hrozně moc ke vstřebání ale i tak jsem teda maximálně nadšen. Na první pohled film pro děti, který v sobě skrývá velmi inteligentní scénář a až puntičkářskou vypiplanost. Ale za ten cliffhanger na konci bych někoho zabil, kdo má teď na další část čekat? PS: Zkouknuto podruhé a je to prostě neskutečná bomba! ()

helloween93

Jen u málo novějších filmů si člověk řekne, že si je pustí znovu, ale u Across the Spider-Verse to platí, protože takový závěrečný cliffhanger nemají snad ani Fast & Furious. Na celém filmu je tolik cool věcí, od neokoukaného záporáka, přes typický spider-manovský konflikt vyššího dobra, spider-versy až po závěrečný twist. Nejlepší scénou filmu není žádný fight, ale moment kdy si Miles uvědomí, že celá Spider-Community je založená na dost podivných morálních základech a rozhodne se tento fakt změnit. Než vyjde trojka, bude určitě rewatch. Nejlepší animák roku určitě, ale možná i nejlepší snímek. O nos před GotG 3. 5* ()

AnanAss

Šílená animáková jízda, s tolika nápady a takovým množstvím pavoučích hrdinů z alternativních vesmírů, bojujících proti flekatému dalmatinovi, že to často ani hlava nepobere. Až jsem si někdy říkal, že by zvolnění v akci nebylo na škodu, stejně jako trošku ubrat z těch rodinných hodnot. To je však můj problém… a i přes tyhle drobnosti - pecka jako prase, která na poli animovaných filmů nemá obdoby a hravě strká do kapsy současnou superhrdinskou tvorbu. I když to pravé Spajdr-prase tentokrát chybělo, vynahradil to Spajdr-pankáč, který do akce vyráží vždy s natuženým čírem a kytarou přehozenou přes záda. Rozehráno na nadcházející finální střet je to více než dobře. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

bery71

Hodně z famózní laťky prvního dílu si to držní, ale jsou to hlavně prvky audiovizuální stránky. Krom toho se myslím drží i invenčnost v samotném vizuálním vyprávění a množství nerdovských odkazů (byť teda reference na filmy a hry z posledních dvou už jsou trochu otravné).  Jenom kvůli tomu vizuálu mi to vlastně furt bavilo a drží se myslím i kvalita dialogů a obecně každý jednotlivý beat příběhu. Jako katastrofální pro mě je ovšem tempo/dramaturgie. Chápu, je to jen polovina příběhu, což bylo předem deklarováno. Ale já teď koukám jen na jeden a jako jeden film tohle prostě nefunguje (pro mě), protože si to bere z obého to nejhorší - příbeh kulminuje (jako by by to byl single feature), ale končí do prázdna (jako když teasuje na další díl seriálu). Za tohle uncle ben neumřel teda. ()

Folky

O neuvěřitelném vizuálu nemá cenu spekulovat, protože překonává vše co je možné. Bohužel mě to ale emocionálně nestrhlo, a tak se to obecným dojmem vyrovná jen minimálně prvnímu dílu. Je to prostě první polovina příběhu a tím to hasne. ()

strikeman

Stejně jako v jedničce naprosto skvělá animace, cool dialogy, krom toho také chytlavý soundtrack... Ale abychom jen nechválili - na to, kolik je v jednotlivých obrazech detailů, jsou jednotlivé záběry střídány dost překotně (místy efekt stroboskopu), takže si člověk nestihne vše náležitě vychutnat. Nakrknul mě taky závěr, jelikož jsem netušil, že dej bude přerušen v polovině a já budu muset několik let čekat na rozuzlení... 79% ()

dudunecek

Jeden z nejlépe napsaných, zrežírovaných a namluvených animáků posledních X let. Vizuální storytelling a celková nápaditost na poli akce, emocí, humoru nebo jen základního předání informací dosáhlo nového vrcholu a letos asi nic originálnějšího a krásnějšího neuvidíme. Ty postavy tak pefektně fungujou, každá z nich má aspoň trochu co nabídnou a někam se posunout, film se nebojí zpomalit bez žádného Marveláckého cynismu a zkrátka vypráví krásný, osudový příběh tak nsekutečně originální a zábavnou formou, že se z toho Pixar asi jen tak nevzpamatuje. Nový král animovaného filmu. Bude to dlouhé čekání do března na trojku. ()

ViktorS

Pokračovanie Spider-Mana nesklamalo. Niekoho možno koniec nepotešil, ale keď sa spätne pozrieme na všetku tú akciu a to čo sa počas filmu dialo, dalo sa to čakať. Začiatok filmu bol na mňa trochu zvláštny a moc mi nesadol. Asi až po 10 – 15 minútach to už bolo ono. Celý film je, ako som spomenul, plný akcie, každú chvíľu sa niečo deje. Niekomu to môže vadiť, ale keď zohľadníme štýl animácie, ktorý sa svojím krásnym 3D/2D vizuálom snaží napodobniť klasické komiksy, tak je jasné, že to tak proste má byť. Film vďaka tomu nenudí. Samozrejme len akcia nemôže stačiť, aj dialógy postáv sú dobré, hudba perfektne dotvára to prostredie a všetky viac rozobraté postavy rôznych Spider-Manov mali čím zaujať. Páčilo sa mi, že sa tu aj pekne napodobnilo známe memečko keď na seba ukazujú prstom. Dej filmu mal tiež čo ponúknuť v podobe zaujímavej zápletky, ktorá týmto filmom nekončí a ja som preto veľmi zvedavý na pokračovanie. ()

NitroXcz

Myslel jsem si, že Into the Spider-Verse je úplný strop, ale opak je pravdou a pokračování Across the Spider-Verse pohřbívá jedničku hluboko do země. Animace je tady jak utržená ze řetězu a působí očím sedmé nebe. Je to fakt nářez, to co tady animátoři a scénaristi a vůbec celý štáb vytvořili je něco neuvěřitelnýho. Vše najednou dává smysl a pokud si myslíte, že už vás nemůže nic překvapit, tak jste na omylu. Samotné finále má tak hustou atmosféru, že by se dala krájet. Pořád nemůžu uvěřit, co jsem to vlastně viděl a pořád vstřebávám jednotlivé scény. ()

Kadas97

Neskutočné! Dvojka prekonala absolútne dokonalú jednotku. Ak tretia časť prekoná po vizuálnej stránke tento skvost, tak môžu ľudí vychádzajúcich z kinosál rovno nakladať do sanitiek, pretože to už kapacita mozgu človeka nepoberie a nespracuje. 10 z 10 ()

Kingjiri

Animace je opět stylově komiksová, nicméně jak už někdo trefně poznamenal, jde vlastně jen o poněkud delší upoutávku další díl. Tomu odpovídá i poněkud pomalejší příběh, ve kterym se za téměř dvě a půl hodiny zase tolik zásadního nestane. Osobně si myslim, že dvě hodinky jsou na animák ideální strop. Aspoň, že měl příběh dobrý momenty i nápady a osudovost nebo emoce v závěru fungovaly na jedničku. Pak mi přišlo, že bylo ozvučení celý divný. V pozadí téměř pořád hrála nějaká hudba (což bylo místama docela otravný) a hlavně zvukový efekty dost nevýrazný, basy téměř žádný a hlasy občas vcelku bez života. Nicméně nemůžu vyloučit, že mohlo jít i o blbě nastavenou zvukotechniku v kině. Nějak si pořád k týhle Spider-manovský trilogii nemůžu najít takovou cestu, abych se z ní vyloženě posadil na zadek. Za stylovej comicsovej vizuál a funkční emoce čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

tomik99

Animák, který změnil svět. To je Spider-man od Phila Lorda a Christophera Millera. A znovu se to povedlo, i když tentokrát byla cesta k výbornému výsledku hodně komplikovaná. Po skvělém úvodu a seznámí s problémy Gwen přišla poměrně hluchá pasáž s novými Spider-many, která mě vůbec neoslovila. Představování nových pavoučích mužů stále dokola se mi už zajídalo a já postrádal tu příběhovou (ne vizuální) jedinečnost, která tak fungovala v prvním díle. Naštěstí poslední hodinu tvůrci pořádně sešlápnou pedál a naservírují nám nejkomplikovanější, nejsmysluplnější pavoučí příběh všech Spider-Manů, které je neodmyslitelně spojují. Od této chvíle jsem jen zíral na plátno a hltal každý záběr. Střídání animace s hranými či videoherními prvky mě neskutečně bavilo a užil jsem si to na maximum. Samotný závěr mě úplně dostal a hodně v mých očích stoupla i jednička, neboť zápletka v ní dostává úplně nový rozměr (pavouk, který kousl Milese). Lord a Miller měli dvojku pečlivě promyšlenou a já jim všemi deseti shltal příběh i s navijákem. Závěr je úderný, překvapivý, emocionálně nabytý a dokreslen výbornou hudbou. Tohle se v animácích jen tak nevidí a rád si to kdykoliv zopakuji. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD