Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

Kalimero13

Ke komixovým superhero filmům jsem si postupem času vybudoval odpor. Tam kde většina ve vrcholících Avengerech viděla vrchol jejich filmových požitků, já vidím do nebe volající tupé stále se opakující pohádky pro děti. Tohle je ale uplně jiný kafe. Chytré, vtipné, vizuálně nápadité jako máloco. Ten způsob, jakým je to "komix" rozpohybován "do prostoru", je užasný. Zapauzujte si film a studujte jednotlivé obrázky. Vím, že se to nedá srovnávat, ale když si uvědomím, jak se některé hry snažili získat komixovost pouhou cell shadingovou technikou ... Pro dosažení pocitu, že s komix opravdu hýbe, potřebujete mnohem více nápadů a umu, než jen obtáhnout hrany černou. Druhý díl bohužel trpí rakovinou druhých dílů - všeho musí být více, a větší a lepší. Akce je někdy tak napumpovaná, že by spíš pomohlo zvolnit a soustředit se na detaily. Osobně mě také nepotěšil useknutý konec. Příběh už tak je roztažený docela dost a do své metráže by určitě zvládl dát ucelený příběh. Čekat teď na pokračování příběhu kdoví kolik let, není zrovna peak filmového zážitku. ()

Torgal

Audiovizuálne ešte nabušenejšie ako našľapaná jednotka. Tá sa z reťaze odtrhla až v závere, tu sa ide do plných od začiatku. Presne v duchu filmových pokračovaní je tu viac frenetickej akcie, ale aj osudovosti. Pri všetkých tých atrakciách pritom film nikdy nestráca zo zreteľa príbeh a svoje postavy, čo je obdivuhodné. Ale stíhať to všetko sledovať bol už pre mňa seriózne problém. Na obrazovke sa toho deje jednoducho príliš veľa, tempo je vražedné a divák musí byť neustále v pozore. Na konci ma film vypľul vyšťaveného s tým, že som si ho vlastne ani nemal kedy užiť a vychutnať. Preto nakoniec musím hodnotiť o chlp horšie ako revolučnú jednotku. 8-/10 ()

pepa3rd

Výborné pokračování jedničky, které jde ve využití stylů animace ještě o kousek dál a pořádně zamotává příběh z jedničky. Doufám, že trojkla to uzavře v podobném duchu. 80 % ()

mi-ib

Měl jsem z toho obavy, které se bohužel naplnily. Ani jednička už mi nesedla, ale díky všeobecnému nadšení jsem doufal, že třeba to byla předehra k lepší dvojce. No z mého pohledu je to srovnatelné. Už samotný koncept nekonečna verzí různých Spider-manů mě nikterak neuchvátil a děj samotný je dosti nezáživný. Nudné ukecané pasáže střídá méně nudná, ale stále nudná, akce - většinou v podobě honičky. Je zřejmé, že se hodně sázelo na vizuální stránku snímku. Já však slyším spíš na kvalitní příběh než nějaké pestré barvičky. ()

elessar04

První díl tohoto Spider-Mana byl skvělou podívanou a co jeho sequel? Ten dopadl možná ještě lépe.Miles Morales z Brooklynu tentokrát čelí ještě většímu nebezpečí než v prvním filmu. Jeho největším nepřítelem je Skvrna, jeho Nemesis, a nejen on. Zjišťuje, že i ti, kterým předtím mohl důvěřovat, nejsou úplně na jeho straně.Tento film vznikl jen pět let od prvního a jeho animace je ještě na vyšší úrovni než v předchozím díle. Je to úžasná pastva na oči. Kombinuje se několik animačních technik. Film je plný krásných barech, až z toho přechází zrak. Skvělá akce. Absolutně zde není hluché místo. Jestli tohle mělo 140 minut, tak já jsem Archanděl Gabriel. Neskutečný spád děje. Divák, který neviděl první díl, by se v úvodním prologu mohl snadno ztratit, takže doporučuji vidět před zhlédnutím i tento snímek. Opět skvělá hudba - chybí mi nominace na Oscara za hudbu.Toto je jedno z nejkrásnějších vizuálních děl několika posledních dekád. Půl bodu srážím za konec, nicméně se již velmi těším na třetí film! Jeden z nejlepších filmů roku 2023! ()

Nykrous

To bylo úžasný. V základu stejné jako první díl, ale všeho víc a na mě to i fungovalo lépe. Mám jedinou výtku a to u konce, kde jsem myslel, že už to má asi 5x skončit a místo toho se tam toho nabalovalo víc a víc  a přišlo mi to až moc na sílu. Možná mohli něco dát na začátek dalšího dílu, ale to můžu posoudit až tu druhou část uvidím a pravděpodobně mě to vyvede z omylu :D Jinak vizuál byl prostě bezkonkurenční. Měl jsem každou sekundu chuť aby to stopli a já se mohl kouknout na celý ten snímek pěkně postupně a u as i dvaceti scenérií jsem měl chuť dát screenshot a jebnout si to na plochu. ()

Hellknight12

Aktuálne som sa vrátil z kina. Bol som na predpremiére. Pôjdem bez SPOJLEROV, takže ak si chcete bližšie pokecať tak to označte ako Spoiler!! Zaujímavé pokračovanie. Po skvelom prvom filme, tu máme skvelé pokračovanie. Dej sa sústredí na dve postavy a to Miles a Gwen. Máme tu tiež aj staré postavy ale hlavne hromadu nových. Čo sa týka audiovizuálnej stránky je to o niečo lepšie ako prvý film. Charaktery postáv sú zvládnuté veľmi dobre. Čo sa týka pridaných postáv, tak za mňa 140 min nestačí, keďže sa film snaží rozviesť myšlienku a určiť pravidlá a tiež vysvetliť, čo sa stane ak sa dane pravidlá porušia. Po tejto stránke to funguje ale charaktery nových postáv mohli dostať viac priestoru. Čo sa týka samotného záporáka je to fajn nápad a aj je nám povedané prečo robí to, čo robí. V rýchlosti je síce daný jeho charakter ale beriem na vedomie aj to, že bude ďalší film, takže sa s ním snáď lepšie vyhrajú. Dialógy prípadne monológy sú tiež veľmi dobre napísané. Je potrebné vidieť prvý film? Nie, keďže vám to všetko pekne zopakujú. Film môžem odporučiť. Oplatí sa ísť na to do kina? Za mňa áno ak máte radi prvý film. Som zvedavý, čo nám ponúkne pokračovanie. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nemmonn

První díl mě sice bavil více, ale neříkám tím, že je toto pokračování vyloženě špatný. Vizuálně je to naprosto fantastický a s těmi různými styly a hudbou se jedná o jasný orgáč pro sledování. Emoce tu jsou silný, ikdyž mě nijak nezasáhly. Postavy fungují skvěle (hlavně scény s rodiči) a to i romance mezi Moralesem a Gwen. Nejvíce, co mě asi vadilo je ta délka a nataženost, doslova jsme byli v první hodině filmu a mě přišlo, že jsme už někde na konci. Za mě moc hezký pokračování. Už aby byla trojka... 8/10 ()

Pepe_cz123

O můj bože. Nevím vůbec kde začít. Prostě pokračování paralelních světu je granát. Granát všech granátů. Tam i při sebedetailnějším hledání nelze nalézt žádná chyba. Z čeho jsem měl ale obavy, tak to, že se to utopí v tom fanservisu, a zapomene se na ten osobní příběh Milese a Gwen Stacy. Naštěstí tomu tak není, a prvních cca 20 minut je odpal. Od té doby film nesundá nohu z plynu, a jede na plno po celou stopáž. Opět tady platí, že animace a celkově vizuál jsou totálními hody, a že soundtrack je zapamatovatelný. Je tu jak už jsem naťukl neskutečná plejáda různých spider světů a spider variant a romance mezi ústřední dvojící šlape jak hodinky. Vše tu šlape jako hodinky, a jsem rád že se tu ještě ty postavy ve větším měřítku prokreslily. Hned tedy mám k nim ještě pevnější vazbu, a bojím se o každého z nich.A Migue O' Hara aka Spider man 2099 je král. A ty animační styly... no mohl bych to rozebírat do nekonečna. A casting je též naprosto fantastický. Ještě vychválím jednu věc, a to Spota. Spot je skvělý padouch. Skvělý zlosyn, u kterého nevíte dopředu co udělá. Co mě ale potěšilo ale u toho Spota, tak to je jeho výstavba jak začíná krást věci, neví jak použít ty fleky které slouží jako portály, a jak se postupně leveluje, až do úplnýho maxima až z něj jde strach, a máte pocit, že je schopen našim hrdinům pěkně přitnout pod kotlem. Ano, člověka může naštvat ten konec který je tedy otevřený dokořán jak vrata od stodoly, ale to tolik nevadí. Jen přeci se na to čekalo tak dlouho, a ještě do toho to mělo rok odsun. A určitě se to vyplatilo. Jednoznačně WOW!!! Film roku který nic nepřekoná. 11/10. Chci to vidět znovu, a mám naději na to, že to tu miliardu snad dá. Moc tomu fandím. A už teď se připravuji na velkolepé finále, které mi odpálí hlavu, a vytáhne ze mě kanonádu emocí. ()

Mini_X

Absolutně jsem v kině nemohl věřit tomu, že druhý Spider-Man od Sony může být nejlépe zpracovaný Spider-Man film. Už první film nám ukázal, že Spider-Man nemusí být hraný film, aby uspěl. Také nám ukázal jednu z nejrevolučnějších animací za posledních 10 let animované tvorby. Ale je neuvěřitelné, že pokračování má animaci 2x lepší, než minulý film (podle mě se jedná o nejlepší animaci v jakémkoliv animovaném filmů). Snímek byl 2x více osobnější, než jakýkoliv Spider-Man film před ním. Samotný celek filmu pro mě dělá druhý nejlepší filmový zážitek v tomhle roce. Také snímku se povedlo, opět bravurně představit nové postavy, jako v minulém filmu. No a závěr filmu byla naprosto nečekaná bomba, která sice byla trochu zdlouhavá, ale nekazí to moc výsledek filmu. Na závěr řeknu, že jsem nečekal lepší pokračování po úžasné jedničce, ale opět jsem si uvědomil, že zázraky se jenom nadějí pouze o Vánocích. 10/10 ()

Lenart

Najlepšia komiksovka za posledné roky. Parádna animácia (každá dimenzia má svoju vlastnú štylizáciu i farebnosť), práca s hudbou a dospievajúcimi postavami (a ich rodičmi) a taká neskutočná dynamika, že po odchode z kina budete mať chuť vyskočiť na najbližší mrakodrap. Alebo aspoň panelák.          90 % ()

Hellierer

Úplně tady nechci psát, že jde o nejlepší film, jaký jsem kdy viděl, ale po odchodu ze sálu mi to tak rozhodně přišlo. Neúprosná audiovizuální šleha se zběsilým tempem, kterou velice pevně podpírá vtahující příběh a porce nápadů, která by vyšla klidně na dalších 30 filmů. Díky té vražedně agresivní formě jsem sice odcházel s lehkým bolehlavem z toho, jak jsem se vše snažil pochytit, ale je to bolehlav, u kterého máte pocit, že je z té nejlepší party na světě. Nemohu dospat pokračování a zhruba takhle si představuji brilantní práci s mnohovesmíry. ()

Myslivir

No jo, básnit by se o tomto filmu dalo dlouho - akce a animační stylizace je dechberoucí, byť ji menší diváci, kterým je směřována většina vtipů, úplně nedocení. Práce s postavami též výborná. Já si ovšem dovolím poukázat na těch pár nedostatků, jimiž je tenhle klenot komiksových filmů sužován. V první řadě samotné téma mnohovesmíru - byť by se mohlo zdát, že nabízí neomezené možnosti, poměrně rychle se všechny ty barvičky a Varianty okoukají a myšlenka paralelních světů tak stojí na hranici vyčerpání. Dále ústřední "záporák" nevyvolává takové emoce, jaké by si zasloužil. Ale v neposlední řadě je největším problémem nedostatečná reprezentace minorit. Zastoupení sice mají černoši, těhotné matky, transgender lidé, angažovaní tátové, Jihoameričané, anarchisté, lidé na vozíku, dinosauři, sakra i řádně chubby spider-woman se objeví, ale na jednu skupinu diváků se přece jen zapomnělo. Chudáci epileptici, kteří jen tak tak zvládli první díl, umřou už během úvodních titulků, kde jen nabíhají loga produkčních společností. ()

Likan7

No do prdele... jiný komentář to ani nepotřebuje. Kdy mi tekly slzy nadšením a přívalem emocí? U Endgame před 4 lety? Tohle je totální masterpiece. Nedokonalostí jest jen to, že to nemá uzavřený závěr. Po 140 minutách týhle dokonalosti budete potřebovat dovolenou. A nebo další 3 projekce, protože to jednoduše nebudete stíhat. Tak natřískaný film totiž ještě nevznikl. Komiksový a animovaný milník..osudovost jak kráva, epický scény co 5 minut, rytmická akce jak víno, funkční emoce, a naprosto kouzelná Gwen, kterou si musí každý zamilovat. A pak přijde posledních 5 minut, který sice možná nepřekvapí, ale hudbou a kamerou je to totální atmosférický nářez, který si pouštím poslední 3 dny furt dokola. Film roku. Minimálně... Tohle nejde popsat, tohle se musí vidět.. ()

kukkik

Nekonvenční a svěží styl jedničky na publikum zafungoval a Hollywood udělal přesně to, co ho poslední dekády posouvá krok za krokem k vlastní zkáze. Místo toho aby se pokusil posunout věc někam dál a vylepšit, co stálo za vylepšení, zkrátka opět jenom vzal úspěšný film, obšlehnul ho jedna ku jedné a nafoukl rozpočet domrtě, vše vyhnal ad absurdum a co bylo zvláštní a zajímavé je tady už jenom otravné, repetitivní a samoúčelné. Počínaje chaotickým grafickým zpracováním a dějem, konče až šílenou woke agitkou, která byla v prvním díle celkem decentní a vkusná, tady už je ovšem vyobrazením ryzího šílenství a indoktrinace ve vší parádě. Celý film působí jako horečnatá noční můra plná paranoidních představ a dějových zvratů, že až divák nabývá přesvědčení, že nejlogičtějším vyústěním by bylo, kdyby se Miles na konci probudil v nemocničním lůžku, zbrocený potem, LSD v kapačce a s hlavou na kaši. Co je ale nejdůležitější pro mě, jako pro diváka, je to, že mě film zkrátka absolutně nebavil. Nudil jsem se. Dívat se do kaleidoskopu může být uklidňující a zajímavé na pár minut ale strávit tím víc než dvě hodiny už je spíš kinematografický výplach mozku, než co jiného. Jako krátkometrážní snímek by šlo o velice zdařilou věc, takhle ale v tom vidím jednak zbytečné mrhání talentem a penězi tvůrců ale především naprostou ztrátu času diváka. Barevné je to ale hezky a takovou šílenost, která by normálně měla šanci prorazit jedině snad na festivalu alternativního žánru, pustit do světa v podobě celovečerního filmu, to se může stát jedině v dnešní šílené době. 1/5 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD