Rhaenyra přeruší svou cestu po Západozemí a Daemon princezně ukáže, jak vypadá Hedvábná ulice po setmění. (HBO Max)

elanius

Štvrtý diel a znovu musím spokojný konštatovať, že seriál vôbec nestagnuje a každú časť sa snaží prísť s niečím novým a vylepšiť to čo už poznáme. Na hodinový diel plný prvotriednej politiky a emócií nám postačil jeden skoro sex. Spokojnosť. (8/10) ()

Eleanor05

"Boha jeho, zasa jebú..." :D OBSAHUJE SPOILERY! Je to čím dál pitomější. Tři čtvrtě dílu se nic neděje, pokud za děj nepovažujete chození po ulici, návštěvu bordelu a soulož. Já to za děj nepovažuji, je to jenom zdržovačka skutečného příběhu. A příběh je, podle tvůrců, to, že Daemon, ve své nedospělosti a hlouposti, vždycky udělá nějaký skandál (jen aby se vůbec něco dělo), na který ostatní reagují. Místo, aby Rhaenyru poslali k velmistrovi, aby zkontroloval její panenství, (což se běžně v královských rodinách dělo, vzpomeňme si třeba na princeznu Dianu), tak se tam dvacet minut řeší, kdo lhal a kdo ne. Nakonec si král nechá poroučet od své drzé dcery, kdo má být v jeho Radě a koho má vyhodit... Jestli se příštím Pobočníkem stane Rhaenyra, přestávám se na to dívat. /// Se Hrou o trůny se to opravdu už nedá srovnávat, a to nemyslím jen výborné první čtyři série, ale i ty pozdější. Postavy jsou nevýrazné, herci jsou nevýrazní, děj je nahodilý a postavy se rozhodují podle momentální nálady, a ne na základě jakýchkoli logických pohnutek. Politika a hra o moc se tam prakticky nevyskytují, všechno směřuje na pocity a city, protože je snazší to tak napsat. Scénář i příběh jsou jednoduchoučké, žádné chytré dialogy, pouze rutina. A rutina je nudná. 1,5*. ()

Sany33

Príbeh: Rhaenyra neúspešne hľadá svojho vyvoleného. Deamon sa vracia ako hrdina bitky o ostrovy. Všetci sa oddávajú svojim pudom pre niektoré šarže je to ale neprípustné. Prevedenie: Každý šuká s každým a seriál sa nám pomaly ale isto mení na telenovelu. Opäť priveľa tliachania a vo finále sa nič moc nedeje. Nakoľko sme už aj porazili nepriateľov z ostrovov obávam sa že sa v dohľadnej dobe nedočkáme ani žiadnej poriadnej bitky. 69% ()

Arkanoid

Z princezniných pytačiek zaujme ich formálne prevedenie a tasenie urazeného chlapca voči staršiemu protivníkovi. V menšom napätí a malej akcii sa pokračuje, keď drak skoro narazí do lode. Zaostrenie na princeznú a zmatnenie ostatných ľudí v zábere pokračuje aj po príchode do Kings Landing. Daemon vo veľkej sláve prichádza sám do sály plnej očakávania za kráľom, podáva mu meč na pridanie do trónu a skladá pred ním korunu zo svojej hlavy, ktorú získal. Princezná je pod svadobným tlakom, keďže dcéra lorda Corlysa sa bude vydávať, tak jej sobáš s mocným spojencom mnusí vyrovnať sily. Daemon berie neter inkognito do nočného mesta, kde sa v bordeli inšpirujú Borgiovcami. Viserys konečne posiela intrigujúceho Hightowera preč, ale len v momentálnej nálade a povie mu, že tak chce dosadiť svojho dediča na trón, že diskredituje jeho krv. Alicent to prepočula a dôverne sa rozpráva s Rhaneyrou. Tá odhalenú pravdu zapiera. Kráľ sa pohŕdavo rozpráva s bratom. Opäť tu máme intrigánsky dezert mnohochuti. Otázka Rhanyerinej cudnosti však otvára niektoré populárne témy, ako ženskú emancipáciu či počet sexuálnych partnerov pred začatím vzťahu, ktorých je ochotná druhá strana tolerovať. 21. storočie či nie, chlapi by u žien videli najradšej čo najnižšie číslo. Zatiaľ najlepšia epizóda série. Opäť sa postavenie postáv poprehadzovalo, z možných nepriateľov sa stanú pravdepodobne spojenci a z bývalých verných nepriatelia. Chýbala mi len akcia, ktorej absencia ale v záplave vývoja veľmi nevadila. ()

kenkaku

Další trefa do hnědého. A dost řídkého. Na casting jsem si stále nezvykl a nezvykl jsem si i na obrovský rozdíl v přístupu oproti Trůnům. Jde o seriál s nim propojený = přirozeně v první řadě srovnávám s ním (ne s  úplně jiným seriálem). A je to srovnávání žalostné. Ten neustálý průjem keců pořád dokola o ničem a fakt, že se nic neděje je neskutečně ubíjející. Predators to naprosto vystihl. ()

WathanajX

Já pořád tak nějak nevím co čekám… Ač jsem první čtyři díly viděla všechny před pár dny nějak si vlastně dopodrobna nemůžu vybavit oč v nich přesně šlo. Je to smutné ale opravdu si pamatuji z každého dílu jen tyto události: 1. díl – Kdo bude zvolen následníkem trůnu, 2. díl – Vrať mi vejce ty nezbedný a zlý, 3. díl – Neohrožený sprint a krabíci, 4. díl – Princeznina "jízda"… Asi takhle. A to je zdá se mi dost málo. Bohužel i tento díl se z mého pohledu utápí v nudě. Připadá mi jak kdyby si tvůrci Rodu draka dělali jakýsi seznam. Jelikož moc dobře věděli, že diváci budou seriál srovnávat s Hrou o trůny tak si postupně odškrtávali. Draky – máme, tahanice o železný trůn – také, krev a násilí – ano, královský turnaj a lov – jakbysmet. No a co zatím víceméně až na jeden díl chybělo? Nějaká ta pořádná nahota. Sečteno podtrženo ano tvůrci víceméně vše splnili. Ovšem ani tak mě tento díl nijak extra nenadchnul bordel nebordel. ()

LachtanShows

Tempo se hodně zpomalilo, opravdu se tu točí jen pletichy a drbíky, které ale v rukou někoho tak přesvědčivého jako je Rhys Ifans prostě upoutají pozornost. Milly Alcock nekopíruje svou GOT předchůdkyni. Já její postavu mám totiž mnohem radši, než jsem měl kdy Dhaenerys. ()

warrenur

Velka spokojnost, Konecne sa pubertalna princezna s dievcenskou zalubou vo frivolnom a drzom strykovi Deamonovi, vydavaju na "nerestnu" vypravu do podhradia. Kto citil konecne zavan povodnych GoT serii? :D Vo vzduchu to s kuceravym Dornanom viselo snad od prveho dielu. Paradne bol znazorneny kontrast medzi mladuckou kralovnou a pohladom princezny. Vyborny diel. Opat nieco ine, ako sme doteraz videli a to je vitanym osviezenim. 90% Pripodobnenie s "vrabciakmi" detskymi spionmi a i Daemonovou ambicioznou exotickou slapkou ku GoT serii takisto potesili. Bolo to totiz prihodne a hlavne nenasilne. ()