Rhaenyra přeruší svou cestu po Západozemí a Daemon princezně ukáže, jak vypadá Hedvábná ulice po setmění. (HBO Max)

tata22

Ta holka, ač se mi zpočátku zdála nevýrazná hodně zabodovala. Je velká škoda, že to byl její poslední díl v těle hlavní hrdinky. V tomhle díle to zahrála excelentně a sex s jejím strážcem je nasnímán famózně. Jen tak dál..... ()

Mukade

Prvýkrát som súcitil a poľutoval "Ruku"... xD .............. Celkom vítané spestrenie vlastne nudného seriálu, tá "slut situácia" ... haha............. "Strive to restore whatever scrap of honor remains in you." ()

Johny203

Keby som vedel súvislosti (ktoré sa naplno prejavili v tomto diely), tak sa do seriálu vôbec nepustím. Tak ako predchádzajúce epizódy vo mne rozdúchali záujem o Západozemie, táto ho úplne pochovala. V polke som to vypol a momentálne ma nezaujíma ani celý seriál. ()

SimcaJB

Už je to hodně let, co se natočili první díly Hry o trůny. Rod Draka pokračuje čtvrtým dílem, a tak už můžeme pokračovat a porovnávat nový a starý seriál. Ve Hře o trůny se jednalo skutečně o postupné vyprávění příběhu, kdy čas ubíhal postupně. Rod draka, bohužel, pojednává o jednotlivých epizodách v linii předků slavné Daenerys. Tentokrát se věnujeme příběhu dcery a bratra krále. Rhaenyra a její strýc Daemon jsou hlavními strůjci děje. V hlavním sídle království zažijí oba dva opravdový příběh, který zapříčiní pohyby na královské radě. Rhaenyra je totiž ve správném věku, kdy se o ní zajímají různí páni. Členové vládnoucích rodů na celém světadíle. A jako správná puberťačka neví, co  se svými novými „hormony“ dělat. Scénáristé bohužel už neví co psát.  Celý díl je bohužel jenom o tom, jak má Rhaenyra o dost lepší život, než její otec, který si pro svoje království  zvolí špatné řešení. Vzal si totiž manželku svého pobočníka, který svojí dceru „donutil“, aby byla tou nejbližší svému králi. Alicent je dobrá kamarádka královy dcery Rhaenyry, a tak je jasné, že to neudělá dobrotu. Tentokrát si neužijeme žádných drahých scén s draky, pouze temných scén, kdy se probírá politika, případně sex. Mně se tento díl vůbec nelíbil, čekal jsem spíše více akce, ale což, byl to díl výplňový, který má pokračovat dalšími díly. Je ale pravda, , že herecké výkony tento nudný díl vyvyšují výše. Hlavní hvězdou celého seriálu je Milly Alcock, kterou bohužel vystřídá v dalších dílech Emma D'Arcy. Bohužel se to také stane u Alicent Hightower. Herečku Emily Carey vystřídá Olivia Cooke. Nevím, zdali je to dobrý nápad, aby se na různých postavách vystřídalo několik hereček. Chápu to u postav, které během seriálu zestárnou o desítky let, ale u postav, které zestárnou během seriálu pouze o jednotky let, je to naprostá „zhovadilost“. Nesmíme ani zapomenout na to, že jediné postavy, které změní herecké představitele, jsou postavy ženského pohlaví, a tak jejich partnery, milence… hrají ti samí herci. Bohužel dnešnímu dílu musím dát hodnocení pouze 40 %. PS: Bohužel to už není ani hra o trůny, nevidíme žádnou krev, žádný sex, bradavku, penis... Vše je o tom, aby se lidé mohli dívat a neviděli nic zakázané... ()

Nellaron

Som rozčarovaný z hodnotení tejto epizódy. Čítal som tu ovácie na napätie, dej, výborný scenár. Úprimne, tešil som. Ale to, čo som videl, bola akurát deflorácia Eicca Toppinena z Apocalypticy. Veď úprimne, čo viac ponúkol tento diel? Aký posun? Aké prekvapenie? Kde sú tie časy GOT, kedy sme otvárali ústa, lebo na konci dielu nám vždy zomrela nejaká postava, alebo nastal nečakaný zvrat? ()

planetta

Ale no taaak. Vsetci tu placete nad tym, ze je to nuda, ze nic sa nedeje a ze GoT boli 100x lepsi blabla.. Tak si dajte este raz prvu seriu GoT dobre? A ani tam, v prvej serii sa nic zasadne nedialo, sme sa len zoznamovali ze kto je s kym a kto proti komu. Boli to len konverzacky viacmenej. Tak prestante dookola fnukat ako male deti. ()

jirikzaboj

Daemon konečně pro sebe našel ten správný drive a nejlíp mu svědčí, když interaguje s ostatními postavami a není jen nasoplený vlk samotář. Scéna v baště mě naprosto uchvátila a dodala jistou nostalgii na GoT. Postavy se opět posunují o kus dopředu a nádherně to prokresluje popředí příběhu a pokládá otázky, na které nemůžeme prozatím znát odpověď. (Ti co nečetli knihu, hádám) Viserys měl zatím nejslabší epizodu, ale to hlavně kvůli přesunu pozornosti k Daemonovi a Rhaenyre. Alicent poodhaluje trochu více své pocity a očekávám, že bude klíčovou postavou do budoucna. Trochu mě mrzí nevýraznost Otta Hightower, který má představovat prozatím největšího padoucha ve hře hádám a přece jen mu není dopřáno tolik prostoru, ani chytrých kroků k tomu, aby si ten titul zasloužil. Prozatím tu fakt není dle mého pocitu žádný extra bad guy a doufám, že se to brzy změní, aby to dodalo nový směr a jisté obavy o postavy a toho, co můžeme očekávat. Věřím, že jakmile malý Aegon vyroste, tak to budou rodinné zvěrstva. Prozatím to jsou jen velmi křehké vztahy, ala telenovela v Kings Landing. Zkratka se těším na ty šílenosti, kterými je rod Targeryenů tak známy. PS: sex scéna v komnatě byla epic, jak kamerově, pohledy, stíny, soundtrack. Fakt to bylo silný, každý pohyb . Takhle se to má filmařsky dělat! ()

Tom10000

4.díl. Tentokrát se ocitáme v době, kdy přijíždí s vítězstvím Démon do královského paláce ke svému bratrovi, Viserysovi. Na druhé straně zase musí Rhaenyra snášet plno nápadníků, jež jí připravil otec na její počest. Nepřijme ani jednoho. Naopak se příliš sblíží se svým strýcem a putují spolu až do domu rozkoše. Poté se zase vyspí se svým rytířem, jenž jí stráží. Světlo nedopadne ale pouze na jediného muže, králova pobočníka Otta, který je zbaven svého postu. Ostatní z této aféry vyjdou lépe. Rhaenyra si vezme syna Mořského hada. Ona sama si musí popovídat se svojí kamarádkou, nyní královnou, Lady Alicent. A ta zase musí uklidnit manželovy vnitřní rány. 95 procent. ()

Milo_harwey

Nemůžu si pomoct, ale mně to přišlo nudné jako pozdější díly hry o trůny, což začalo 4.serii a třeba živí mrtví s tím měli taky velkej problém, tlacha se, nic se neděje... Kdyby ty kecy měly smysl, význam, tak ok, ale tady jsem si říkal, že snad sleduju nějakej dík ulice. Ty věčný pohledy z různých nesmyslných míst jakože někdo v pozadí sleduje - za křovím, za dřevem, za listy, omg. Nekonal se žádný cliffhanger, co by navazal na další díl, prostě mi to bylo jedno a další bych si třeba ani nepustil. Prostě se dokola řeší, kecá a ty kecy nejsou zábavný v jakémkoliv slova smyslu (třeba jako ty pletichy, intriky, komploty v sérii 1-3 her o trůny). Btw. Daemon ma novej sestřih. ()

Hanysek

Tak tahle epizoda byla fakt dobrá. Zatím vůbec nejlepší z celé série. Vychcaný Daemon, jehož roli si Matt Smith musel náramně užívat, skvěle táhne většinu dílu. Jenom škoda, že mu nestojí. No a nadržená Rhaenyra je tady konečně sexy a místama uvolněná a roztomilá. Noční King's Landing je vykresleno taky velmi povedeně. Bavilo mě to, jen tak dál. Lepší 4*. ()

Meraxes

Ako sa to mohlo všetko tak pokaziť? Teraz nemyslím tento seriál, ale vzťah Rhaenyry s Alicent respektíve so serom Cristonom. Také krásne dni leta to boli, ale nakoniec majú Starkovia vždy pravdu, winter is coming. Opäť parádny diel a ja som opäť nadšený a o to ťažšie sa mi bude čakať na ďalšie. Hlavne tá atmosféra nočného života a bordelov v Kings Landing je úžasná, zatiaľ čo na dvore to hustne a dlho kuté intrigy sa dostávajú na povrch. Rovnako som spokojný s tým akú cestu príbehom zvolili a to, že vlastne neodpovedá žiadnemu zo zdrojov nevadí, lebo vtedajší kronikári neboli dostatočne spoľahlivý a vzhľadom na to, čo vieme o Rhaenyre aj Cristonovy z neskorších období ich života, nie je vylúčené, že to mohlo byť práve takto. Aj keď som zvedavý ako vyriešia Cristonov prechod k zeleným a trochu sa obávam, aby na to nenarazili, tak som rád, že zvolili túto verziu. Drobný problém v príbehu vzniknutý na konci minulého dielu ohľadom Rhaenyrinho budúceho manžela vyriešili elegantne. Rovnako ani z CGI nemám tentokrát žiadny problém, aj keď tu moc takých scén nebolo, hlavne sa kuli intrigy a šukalo, takže pravá Game of Thrones je späť. Len tie časy Rhaenyriných výletov s Daemonom a ich spoločne prehýrených chvíľ mohli byť tak ako v knihe dlhšie a hlavne ma trochu mrzí absencia ich spoločných letov na drakoch. Ale tak nemôžem mať všetko a radšej žiadne draky ako umelé ako minule. Taktiež poteší zoznámenie s neskôr významnými postavami ako stretnutie princeznej so serom Harwinom v nočných uličkách. So začiatku, pri scéne odovzdávania koruny, som bol trochu skeptický, ale zbytočne, lebo House of Dragon sa týmto vrátil na vrchol. 5* 94% ()