Smradi

• Česko Zlouni (viac)

Máloktorí hrdinovia majú takú zlú povesť ako Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok. Títo vyvrheli sa tak dlho hľadali, až sa našli a dali dokopy. Spáchať dokonalý zločin je pre nich rovnako prirodzené , ako si v nedeľu popoludní vyraziť na zmrzlinu. Mozgom tejto partičky je Vlk, Had má na starosti otváranie trezorov, Tarantula je skúsená hackerka, Žralok sa vie skvele maskovať a Piraňa je bitkárka, ktorá svojich kamošov ochráni päsťami v každej situácii. Počas rokov strávených lúpežami rôzneho druhu získali dojem, že sú nedotknuteľní a nepolapiteľní. Lenže aj pre nich bude nakoniec platiť, že tak dlho sa do sejfu chodí pre diamanty, až sa zámok zacvakne. Konkrétne máme na mysli zámok na policajnej cele. Aj v tejto nepríjemnej situácii má však pätica podfukárov  šťastia v nešťastí. Do života im vstúpi profesor Marmeláda (morča a predovšetkým dobrák  telom a dušou), ktorý má ambiciózny plán – prevychovať ich na poctivých občanov. Všetci členovia gangu súhlasia, pretože je to vstupenka na slobodu. Ich plán počíta s tým, že na oko budú sekať latinu a poslúchať, ale pri prvej príležitosti sa vyparia. Lenže už prvých pár dobrých skutkov vedie k nečakanému zisteniu, že byť dobrý je vlastne fajn. Čo si s tým počať? A ako sa majú zachovať, keď uvoľnený trón pre najväčšieho záporáka zaberie niekto iný? Budú s ním zaobchádzať v rukavičkách, alebo si to s ním vybavia ručne? (CinemArt SK)

Chrustyn

Od začátku až do konce neskutečně vizuálně nařachaný heist v animované podobě. Zábavné postavy, nijak dokonalá, ale na oko pěkná animace a hlavně neskutečné tempo. Nenápadný, ale výborný animák. ()

Stanislaus

Zlouni sází na podobně nevšední animaci jako Rodina na baterky, což je dozajista největším tahounem filmu. Dějově nemá film vlastně moc čím překvapit, protože jsme podobný příběh (transformace zloun-dobrák či 'nesuď knihu podle obalu') viděli už někde jinde. Nicméně právě díky neokoukanému vizuálnímu zpracování a sympatickému dávkování akce a humoru dokáží Zlouni zaujmout, napnout a pobavit i přes svůj 'tuctovější' námět. Slabší čtyři hvězdičky! P. S. Na začátku jsem měl trochu problém s tím, že hlavní postavy jsou zvířata (a to v brutální menšině) ve světě lidí - ale budiž. ()

BMW12

Tento animák je velice povedený, jedná se o svěží, energický, zábavný příběh. Ale především je to něco nového, nový námět, kdy se zvířata, která jsou vždy za ty zlá, nakonec chtějí stát těmi dobrými. Film táhne především Vlk s Liškou. ()

TheEvilTwin

Strašně zábavný animák, který si užijí jak děti, tak i dospělí, protože humor jde zde povedený naprosto precizně, dávkuje vtipy, zábavné situace i dospělácké dvojsmysly a celé mi to evokovalo Zootropolis, jenž ve svém subžánru doteď nemá konkurenci. Postavy jsou skvělé a originální, při jejich představení se divák směje od ucha k uchu a i přestože je celý příběh víceméně typicky šablonovitý, dokáže překvapit, zabavit i vtáhnout a mnoho nápadů je vcelku neokoukaných a inovativních (loupeže, plánování...). Velmi povedená záležitost, kterou ocení snad každý divák naskrz všemi věkovými kategoriemi. ()

ARI50

Síla a velká bomba, tomu říkám dobře provedené animace. Viděl jsem díky dětem už 4 a pořád baví, vtip nápad a příběh bomba. Žeru celou bandu tohle se prostě povedlo. A dabing cz je fantastický. ()

ScarPoul

Veľmi často sa rozpisujem o tom, že niektoré filmy sú schématické a ničím prekvapivé. A za tým si stojím. Raz za čas ale príde film, ktorý je schématický, v ktorom viete čo sa stane v ďalšej minúte a aj tak je zábavný a dobre sa na neho pozerá. The Bad Guys sú presne takým filmom. Všetko je tam presne také, ako od takéhoto filmu očakávate. Pričom vykráda všetko čo sme už niekde videli. Nájdete tu podobnosť s Ja zloduch, so Zootopiou a určite by ste našli kopec ďalších. Ale v tomto prípade to vôbec nevadí, pretože ústredná pätica je skrátka výborne napísaná. Ono je to ako mix detského Pulp Fiction, Ocean Eleven a Rýchlo a zbesilo. Dokonca som tam našiel veľkú podobnosť s DC Super pets. A aj napriek tomu je to v niečom zábavnejšie a sofistikovanejšie. Takže výnimka čo potvrdzuje pravidlo. Aj tisíc krát opakovaný príbeh môže byť stále okej, ak sa nehrá na nič viac, než na to, čím v skutočnosti je. A veľmi málo tvorcov si uvedomuje, že v tom dakedy tkvie čaro. Výborný animák u ktorého očakávam pokračovanie. Tých kníh v sérií je fakt veľa. ()

Lacike

Animák cielený čisto na najmenších. Čo je v poriadku, ale dúfal som, že to bude znesiteľné aj pre dospelých a budú tam nejaké dospelejšie fórky. Žiadne neboli. Takže za mňa veľká nuda. 4/10. ()

corpsy

Občas sa pošťastí a príde animák, ktorý má čo povedať hlavne rodičom. Nemyslím morálne poučenie, to je skôr pre detičky, sú vo vývine a tak by si mali začesať pohľad na svet a pohľad na dobro a zlo ( čo je v dnešnej, prekrucujúcej (a)sociálnej dobe pomerne ťažké - ostáva už len púšťať deťom staré fláky ). Myslím tým to, že dospeláci sa pri tomto pobavia ešte viac. Na skvelých hláškach a vypointovaných vtipoch. Nechcem urážať detičky ( občas sú múdrejšie ako oteckovia a mamičky - je už jedno z akej strany to berieme ), ale tým sa bude páčiť viac ten zvieratkovský, farebne ligotavý mód, pričom tvorcovia tých malých mudrlantov uvidia aj za oponu. ()

PauloZ

Animace super, ale zbytek je vcelku dost sterilní podívaná. Snaží se to být akční což je fajn, ale ten příběh je hrozně přímočarý a ničím nepřekvapující. Vztah Snejka s Wolfem podle mě vůbec nefunguje. ()

maddy

Heist animák, u ktorého by som podľa premisy čakal, že bude značne pomrkávať aj na dospelé publikum a odkazovať na známe filmové gangsterky. Nestalo sa, no zároveň nie je fér niečo také vyčítať rozprávke. The Bad Guys majú fajn štylizovanú animáciu (nie hyperrealistickú, kde sa postavám hýbe každý chlp na tele, práve naopak), zábavné heist scény a občas aj správne trefný humor. Problémom je, že to je celé dejovo predvídateľné až beda a s pribúdajúcimi minútami čoraz jasnejšie, že v tomto prípade je zámerom cieliť skôr na to najmenšie publikum a tak sa The Bad Guys za sto minút vlastne nedopracujú k ničomu vyslovene zaujímavému. Som presvedčený, že deti sa budú baviť kráľovsky a to bolo určite cieľom filmu, ale ja ako dospelý, 30-ročný filmový fanda som predsa len už rozmlsaný animákmi s nejakým posolstvom. Pixar v tomto hrá jednoducho oveľa vyššiu ligu. CELKOVO: 6/10 ()

ArsenalEagle

Zlouni jsou dobrej animák se skvělou animací a dost dobrou akcí. Ale je škoda, že ničím nevyniká a nepřekvapí. Příběhově je to až příliš předvídatelné, přestože se film snaží o naprostý opak. Tak trochu se nabízí srovnání se Zootropolis, které je ovšem jinde. Přesto přimhouřím oči a přilepším, protože jako dítě by mě to určitě bavilo. ()

Pierre

Dvanáct let od Megamysla, kterému jsem nedávno napálil pětihvězdu se Dreamworks vytasil s dalším animákem o zlounech....které možná už nebaví být zlí.  Minimálně jejich šéfa Vlka a je  asi jenom náhodou, že si ho stejně jako Megamysla střihl v českém dabingu Petr Rychlý.  Byl to dlouhou takový hezký návrat í do zlaté éry animáků při první polovině plné vtipu, hlášek, gagů, se nasazovaným nasazaného tempa. Navíc mi to asocialo mé oblíbené lupičské komedie.:D A to dokonce  dvěma zlotřilými plány najednou.  Dokonce jsem si říkal, že takhle jsem se u žádného nového amerického animáku z posledních let dlouho nebavil...možná od Zoootropolis.  Škoda, že tomu na  půlhodinu  trochu spadne řetez, i když nakonec je i finále určitě dostatečně akční a nadupané.  Takže pamatujte, parto! Dneska to rozjedem, rozjedem to s přehledem! Je pravda, že s takovými filmy se to rozjíždí snadno. ()

Vidly10

Příliš předvídatelná, a ne moc zábavná záležitost, která měla příběhově potenciál na mnohem více. Audiovizuálně je to ovšem velmi poutavé a určitě to pobaví cílovou skupinu diváků. Za mě ovšem lepší průměr 6/10. ()

Figu

Akčňák pro děti, kterej nepostrádá supr akci, skvělou animaci, parádní vtipný vsuvky a především úžasnou myšlenku o zlu, dobru a přátelství!... Já tam viděl prostě i ty Dannyho parťáky v kresleným kabátě a to je samozřejmě moje krevní skupina! Myslím si, že DreamWorks si opět koupil suše malý publikum a oslnil i některý z těch starších. Naše kino táta + dcerka + synek = k nezaplacení! 80% ()

honajz2

Je to fajn. Sice se slabšími místy, s ne vždy funkčním humorem a ne vždy dostatečně představenými (a využitými) postavami, navíc extrémně hapruje i logika toho světa, kdy zvířata žijí pospolu s lidmi, přičemž zvířat je zde mnohem míň a gang Zlounů přitom nikdo nechytne a někdy ani vůbec nepozná, ale jinak se mi to líbilo. Nenudil jsem se u toho, většina postav mi byla sympatická, některé scénky a hlášky jsou naprosto skvělé a i ten děj, nakolik byl dost předvídatelný včetně asi všech jeho zvratů, si mě dokázal značně získat a bavit až do konce. A určitě si to rád někdy pustím znova. A Richard Ayoade tu je navíc v roli, do které se jeho hlas hodil naprosto perfektně. A nejvtipnější je stejně fakt, že mě to bralo a bavilo víc, než ty filmy, které se to snaží parodovat - ačkoli, Dannyho parťáky jsem stále ještě neviděl a třeba se k tomu už konečně dokopu. Slabé 4* ()

M.i.k.e

animovaná jednohubka, která se snaží sázet na originalitu, ale zas tak moc jí to nevychází a ve finále z toho nevyleze nic co by překvapilo. Akce je dost, humoru poměrně taky ovšem postavy zas tak zajímavé nejsou a chemie ústřední bandy na mě moc nefungovala. Rozhodně je tu každopádně vidět, že tvůrci mají rádi a znají heist filmy a po téhle stránce Bad Guys fungují velmi dobře...65% ()

Aljak

Priznám sa, že po prečítaní popisu som bol voči tomuto animáku dosť skeptický. Ale keďže hodnotenia boli vcelku vysoké, tak som dal tomu šancu, a rozhodne som spravil dobre. The Bad Guys prekvapili nielen vydarenou zápletkou s viacerými zlomami v deji, ale aj príjemným dôvtipom a scénkami, na ktorých sa dalo úprimne pobaviť. O to viac bolo prekvapivé, že niektoré vsuvky pôsobili veľmi infantilne a prihlúplo. Ale našťastie ich nebolo až tak veľa. Kvalitný scenár, ktorý mal v sebe poriadnu dávku epickej drámy to všetko vynahradil. 4* ()

vydumnica

The Bad Guys pre mňa dopadli tak nejako podľa očakávaní. Do štyroch hviezdičiek mi chýbalo viac humoru alebo možno nejaká cool pesnička, prípadne viac emócií, sama neviem. Deťom sa to páčilo, mňa to nejako extra neuchvátilo, ale je to v pohode pozerateľné :-). ()