Zootopia+

V seriálu Zootropolis+ se vracíme zpět do živého rumrajchu Města zvířat. Šest zábavných epizod rozvíjí příběhy vybraných oblíbených postav oscarového snímku Zootropolis: Město zvířat. Podíváme se například za módu milující myškou Fru Fru, za gepardím strážmistrem Clawhauserem a za usměvavým lenochodem Bleskem, který je plný překvapení. (Disney+)

rublik05

Konečně jsem se dočkal návratu do mé milované Zootropole. Plnohodnotný film očekávám už od premiéry Zootropolis: Město zvířat, tudíž jsem byl z uvedení tohoto seriálu nadšený, i když se jedná jen o krátké příběhy. Nemá cenu chodit okolo horké kaše, čtvrtá a šestá epizoda jsou suverénně nejlepší, pan Velký a Blesk jsou mé nejoblíbenější postavy, každopádně i ostatní epizody jsou velice příjemné a zábavné, byť bych si pochopitelně dovedl představit, že by celá hodina byla jen o mých oblíbencích. Kéž by byl tento seriál pojatý jako taková předzvěst chystaného celovečeráku. Tak či tak děkuji, pobavil jsem se, účel splněn. 8/10. ()

Claw

Vřele doporučuji zavedeným fanouškům filmu „Zootopia“. Myslím, že i náhodní diváci by si to mohli užít! Animace, soundtrack a hlasové projevy jsou na jedničku a scénář je srdečný, zábavný i vtipný. Líbí se mi, že tyto kraťasy doplňují malé kousky děje z filmu, to je opravdu skvělé. Až se na film podívám znovu, budu mít na něj nový pohled :-). Škoda, že má tento seriál jen šest dílů. A ještě k tomu jsou hrozně krátké. Jelikož se jedná o antologii, některé epizody jsou zábavné více, některé méně, ale kvalita zůstává stejná. Všechny příběhy jsou kreativní a každý je jedinečný. Zejména epizoda „Kmotr nevěsty“ je mistrovské vypravěčské dílo. Celkově bych to označil za další skvost od Disneyho, který mi zvedl náladu. Příště bych ale raději ocenil plnohodnotné pokračování filmu, než jenom kraťoučký spin-off. /80%/ ()

HERGImanCZ

Neurazí, nenadchne, nerozšíří. Zootropolis+ je definice shortů k filmu. Vrací se nám více či méně oblíbené postavy, dostaneme osvědčené vtipy a podíváme se znovu na rozmanité lokace tohoto kreativně rozmanitého města. Za mě osobně však největší zklamání tkví v tom, že jsem od této nápadité značky čekal více. Osobně by se mi líbilo navštívit lokace, na které ve filmu nebylo místo, nebo dostat nové postavy, které se potýkají s odlišnými úskalími. Většina epizod je však spíše rozšíření (tematicky či příběhově) toho, co už známe. Asi nejlepší je tak čtvrtá epizoda, která krásně vypráví část historie města, zbytek seriálu je bohužel spíše recyklát. I tak se ale jedná o relativně příjemnou sbírku kraťasů, která fandy nijak neurazí. ()

Lachtaan

Stejně tak jako Marvel mrví své univerzum skrze expanzi na seriálový trh, nenechá si říct ani samotné Disney se svým neoficiálním vesmírem animáků a hodlá dojit naprosto precizní filmové značky skrze extrémně odfláklé seriálové nástavce. Filmový Zootropolis je jedním z nejsvěžejších animovaných snímků minulé dekády, její letošní pseudopotomek dělá ovšem svému předchůdci ve většině času velkou ostudu a velmi snaživě to zachraňuje jen poslední epka s populárním lenochodem Bleskem. [viděno na Disney+] ()

kenkaku

Nejdříve jsem si říkal, když už se plácají se seriálem, proč nenatočit rovnou pokračování? Během prvních vteřin jsem pochopil. Epizody seriálu se totiž odehrávají paralelně s dějem filmu. Tedy vlastně na původní filmu jen parazitují a vytahují na světlo postupně různé vedlejší (a ještě vedlejšejší) postavy. Občas se do někoho navezou (Kardashians), občas mrknou na diváka (telefony značky “Carrot” mě rozesmály), hodně se tu (povětšinou ne úspěšně) něco paroduje (př. muzikály). Hodně je z toho cítit infantilnost Disney (prakticky v každé epizodě). Nicméně polovina epizod je provedených hodně, takže… více u jednotlivých epizod. ()