Karel

• Česko Karel

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. (Bontonfilm SK)

tereez

Je mi až fyzicky nepříjemný přihlížet tomu, když se ke starým a/nebo vážně nemocným lidem nejbližší okolí chová jak k dětem a nejsem si jistá, nakolik bylo x scén skutečnou vůlí Karla Gotta nebo ho do nich snadno vmanipuloval "někdo jiný"... takže jsem viděla první půl hodinu a to mi asi stačilo. ()

Likan7

Mohl, a možná i "měl" to být luxusní dokument o legendě. Jenže místo toho je to pouze videoarchiv z posledních Karlových let se záběry z historie. Věčná škoda, protože taková persona si zaslouží mnohem lepší práci. ()

E lan

Respekt Karlu Gottovi i tomuto velmi vkusnému dokumentu o jeho životě včetně zachycení posledních chvil. Moc zajímavá i zábavná podívaná i pro mě, kdo nejsem jeho velkým fandou. ()

Jack333

Dokument, který má spád. Nenastanou proto chvíle, které by vás nudily. Hlavní linka nám přibližuje poslední rok života Mistra a zároveň ukazuje, jak jeho život plynul. Nechybí známé hity, jeho přátelé, rodina i dokumenty, které jej ukazují ještě v lidštějším světle. Ačkoliv ve vás vyvolá velké množství emocí, končí s určitou formou naděje, což člověku dodá nádech štěstí. ()

Tamdydam

Karlův život rozhodně za zfilmování stojí. To platí, ať už jste jeho fanouškem, nebo nejste. A tenhle film je natočený dobře. ()

ForGump

Produkce - Ivana Gottová. V tom je řečeno všechno. A byť solidní vcelku, tak jen v rámci toho, co produkce chtěla. A je to tady takhle vždycky, když se jedná o dokument o známé osobnosti, snad až na Občana Havla, který stále považuji za nejlepší osobnostní portrét od revoluce. U Karla je to maximálně na 60%. ()

janak.t

Tesil jsem se na dokument o nahlednuti do mistrova soukromeho zivota, jak bylo prezentovano  ale videl jsem jen par zaberu z jeho vily a par zaberu z chalupy a nemocnice, je mnoho dokumentu  ktere jsou mnohem lepe natocene a opravdu do soukromi nahlednou ,samozrejmne k ucte k zemrelemu to splnilo nektera ocekavani ()

Sheldor93

Povedený dokument z poslední fáze života Karla Gotta. Mistr smířený s osudem a vědomím, že na světě dlouho nebude bere svou životní dráhu zpěváka s nadhledem a ohlíží se na svou kariéru ve vzpomínkách. ()

SONY_

Pana Karla Gotta jsem nikdy mezi interprety nevyhledával, ale toto jsem si hodně užil. Ne nadarmo se mu říká „Zlatý hlas z Prahy“. Díky, mistře! ()

milwaukee

Karla jsem měl rád a pořád mám. Ale nemůžu se dokopat k tomu, abych si film pustil. Komentáře jsou takové rozporuplné a já si chci Karla pamatovat jako v osmdesátkách. Takže zatím bez hodnocení a čert ví, jestli se rozhoupu. ____ Shlédl jsem, 75% a zdržím se komentářů ()

alldo.raine

Subjektivně na 4*. Rozepisovat to niajk nebudu, Mistra mám nadevše rád, Špátová točit neumi a o Gottové si myslím své a bohužel dokument byl jejím dílem a je to dost vidět. ()

ŠpetaMarek

Jsem rad, ze jsem to videl az s dostatecnym odstupem a tak muzu poukazat i na nesmyslne rakce tady. Dokument je dost v pohode, dela presne to co ma. To jako nekdo cekal, ze bude kriticky? Kupodivu je tam tech sedych mist robrazeno dost (na rodil od filmu Bohemian Rhapsody). Selfpromo Ivany tam taky nevidim, v tom filmu byla tak 5 minut a rekla 10 vet, jako vazne? ()

OJan

Popravdě mě tento film dostal. Zachycení Karla Gotta v nejtěžších a zároveň posledních okamžicích, společně s prolínáním do historie, byly nádherně zpracovány, taky celkový postoj filmu ke Karlu Gottovi byl velice dobrý, film se netváří nafouknaně, ale s určitým respektem. Samotné účinkování Karla Gotta ve filmu je velice dobré, i když sledování jeho posledního měsíce je těžké. Výběr hudby je v podstatě dokonalý, podporuje ten zážitek. Velice dobrý film. |100%| ()

LdaVinci

Neskutečnej frajer, úžasnej člověk a osobnost. No jo, na konci jsem měl slzy v očích, ale s tím jsem počítal. Moc příjemné rozloučení. Jsem rád, že se dochovalo tolik záběrů s ním. ()

jprmusic

Zapomenu na to, že jsem celoživotní Gottův fanda, že mám doma všechny jeho desky a že ho považuju za naší možná poslední opravdovou hudební hvězdu. Přesto všechno považuju tenhle dokument za po všech stránkách zdařilé dílo - jak dramaturgicky, tak režijně. Pro mě to byla oslava chlápka, kterej měl sice dost kliku (zlatá 60sátá - Semafor - Suchý - Šlitr - Štaidlové - Svoboda), ale šel jí zásadním způsobem naproti - talentem, pílí, poctivostí a taky vstřícností a maximální profesionalitou (tzv. Armstrongova lekce). Natočený vkusně, bez patosu, bez tlačení na pilu - za mě dobrá práce. ()

ostravak30

Dokumentu režisérky Olgy Malířové Špátové prakticky není co vytknout. Já už viděl její Jiří Suchý - Lehce s životem se prát. Tentokrát sledujeme pohled do soukromí Karla Gotta. A je to o to cennější, že nevidíme božského Káju jen v objetí se svými fanoušky. Vidíme ho v nemocnici, když mu oznamují smutnou zprávu. Sledujeme zpěváka v nemocnici nebo před koncertem, kdy mu není nejlíp. A Karel Gott se nebránil ani tomu, aby se vyjádřil ke kontroverzním tématům jako anticharta či jeho (ne)emigrace. Vidíme opravdu intimní pohled, který je velmi osobní výpovědí a mnohdy i zpovědí. Pro fanoušky obrovsky ceněný film. Já mám Karla Gotta taky rád a to nejen pro jeho písničky, mám jich v oblibě celou řadu, ale též pro jeho přístup k fanouškům, pro gentlemanství, pro jeho lidství. A právě to nám dokument nabízí. Nevidíme zpěváka Gotta, ale sledujeme člověka. Jeho nitro. Karel není jen dokument o slávě a zpívání, ale především o člověku na konci, který tuší, kdy to přijde a snaží se na to připravit nejen sebe, ale i svou rodinu. Neubránil jsem se dojetí a to několikrát, ale já se ve svém věku už dojímám nad různými věcmi. Nejsilnější je konec. Dokument má přes dvě hodiny, ale já bych si střihl klidně i víc a že bych si ho dal znovu a několikrát není pochyb. ()

MFloyd

Upřímně jsem nebyl nikdy fanouškem a vlastně byl alergický na obehrané písničky v rádiu. O to více jsou 4* překvapením pro mě samotného. Celý příběh je dobře prokládaný staršími záběry s hudbou a skvěle vyvážený. Ale 2 hodiny? Zbytečně moc. O půl hodiny zkrátit a bylo by to dokonalé. Ale i tak, udělat takhle dobře poctu jedné z největších osobností Česka, to je obdivuhodné. ()

Kina v Česku znovu zavírají

Kina v Česku znovu zavírají

08.10.2020

Očekáváné vyhlášení je tady. Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že počínaje pondělkem 12.10. dojde minimálně na 14 dní k omezení veškerých volnočasových aktivit, čehož se logicky dotýkají… (viac)

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)