Dokument Karel Špeciál režisérky Olgy Malířovej Špátovej prináša zaujímavý pohľad do súkromia hudobnej legendy. Spoveď na samom sklonku umelcovho života prekladá zábermi mladučkého speváka na štarte hudobnej kariéry. Unikátny dokument zachytáva Karla Gotta hneď v niekoľkých situáciách strávených v spoločnosti jeho spolupracovníkov a predovšetkým s manželkou Ivanou, dcérami Charlotte a Nelly, ale aj s jeho vnukmi. Filmová kamera je svedkom rodinných príprav na návštevu slávnostnej premiéry filmu Keď draka bolí hlava, v ktorom Karel Gott stvárnil svoju poslednú filmovú rolu. Súčasťou dokumentu je tiež výber motívu pamätnej medaily vyrazenej pri príležitosti spevákových 80. narodenín, spoločné chvíle s dcérou Charlotte na hodine spevu, či nahrávanie novej verzie piesne „Jdi za štěstím“ so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu. Film obsahuje aj unikátny rozhovor, ktorý Karel Gott vedie so svojim dlhoročným spolupracovníkom a autorom mnohých jeho hitov, Ladislavom Štaidlom. (TV Markíza)

Cesty timem

Zajímavé, uspokojivé, ale dám si raději koncert. Dokumenty mám rád i ty smutné, ale víte... Někteří lidé ve mě vyvolávají pocit, že tu budou stále aspoň po dobu, co budeme my. Možná to znáte také a máte ten pocit třeba o mamce atd. A z nepříbuzných a slavných to byl snad nejvíc Karel. Už třeba tím, že když si pustíte některý film z jakékoli doby kdy většina z nás žila (60-tá až tedˇ), je velmi pravděpodobné, že třeba z rádia, z TV atd. tam právě slyšíte Gotta. Tak mě napadá třeba "Pumpaři od zlaté podkovy". Tam měl Karel dokonce takovou automatiku, když Krampol otevřel dveře svého meďáka, hned mu slavík začal zpívat. ()

Autogram

Dokument je vytvorený asi zo záberov, ktoré inde neboli alebo nemohli byť použité, a z polovice sú to scény z domova, s manželkou a dcérami. Nie je to vždy úplne prirodzené, ale všetci sú natoľko profesionáli, že to nie je ani očividne umelé. Potom sú tu kamaráti, stretnutia s fanúšikmi, nahrávanie s orchestrom, taká všehochuť, čím asi Karel žil. Oproti väčšiemu dokumentu Karel je tento trochu ľahší a veselší, nevenuje sa totiž žiadnym problémom a chorobám. –––– A to se takhle fotíte s každým zpěvákem? ()

pakobylka

Prý unikátní záběry, které ještě nikde nebyly uveřejněny. Nevím, jak vy, ale já si myslím, že některé z nich ani uveřejněny být neměly. Je to celé takové ... nepietní - a ve své podstatě dehonestující. Mistr by dozajista souhlasil s jejich odvysíláním - jak by ne, chtěl přece své "holky" finančně zajistit, nicméně ... jeho fanoušci by si ho měli pamatovat jako jasně zářící, nikoli pozvolna pohasínající hvězdu - těžce nemocného starce u konce svých sil. ()

filmmovier

Prostě jenom to, co se nevešlo do Karla klasik. Jenže ono je to kolikrát zajímavější. Další minuty navíc, které jsem mohl strávit v Mistrově sympatické a zábavné společnosti. Rozhodně to není nic, co vzniklo jen kvůli sledovanosti, zveřejněné scénky jsou velmi sympatické a dojemné, stejně jako hlavní dokument. Nemám důvod hledat na tom chyby, Karel je prostě Karel, a stejně by se mi hledaly těžko. 90%. ()

Ainy

Karla měli v úctě snad všichni. Od rockerů po kotlíkáře. Jeho odchodem jako by odešel velký kus z nás všech. Karel byl naše "rodinné" stříbro se zlatem v hrdle.  Moc příjemný dokument. ()