Karel

• Česko Karel

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. (Bontonfilm SK)

Frajer42

Když si zde čtu komentáře zdejších pseudo odborníků, tak nestačím žasnout. Jakožto nejlepší a absolutně nezaujatý uživatel této databáze musím žasnout nad výkřiky do tmy typu "oslavný dokument". Je mi těchto lidí bytostně líto, protože evidentně tento dokument absolutně nepochopili a viděli v něm jen něco, co si přáli vidět. Tento dokument rozhodně neukazuje Karla Gotta v roli nadčlověka, boha, génia, modlu a kult osobnosti pro mnoho navlhlých důchodkyň. Tento dokument ukazuje Karla Gotta jako obyčejného, spořádaného, slušného, vděčného a nesmírně empatického člověka. Bohužel se dokumentem necítím nějak závratně obohacen, protože jsem si Karla Gotta na základě mnoha vystoupení v TV takhle nějak představoval v soukromí. Karla Gotta si osobně více vážím za jeho charakter, postoj k životu a šíření dobré nálady a nesmírně příjemné aury, než za hudební díla, která po sobě zanechal. Celý dokument byl nesmírně divně, řekl bych až nešikovně sestříhaný a dokument rozhodně nepůsobil silně jako celek, ale spíše jen v určitých pasážích. Velmi mě překvapilo, že takto cenná značka neskončila v rukou někoho podstatně zkušenějšího a šikovnějšího. [65 %] ()

jezurka42

C'est la vie, c'est la vie, a to mě nebaví, nebaví... Z dokumentu čiší velká touha zaznamenat poslední dny velkého to člověka, nezapomenutelného umělce, představitele jedné úspěšné vlny československé populární hudby. Jenže jaksi ta tužba vyprodukovala u diváka především rozpačitost z ukázky nepatřičného a vysoce intimního. Zůstává tedy sladko v ústech za těmi vzpomínkami a obrázky minulosti, hořký ocásek, toho co následovalo, však dominuje a zahaluje to jedinečné. ...hrajte ještě dál, naposledy. ()

Hunt

90% velmi osobní, o Karlu Gottovi toho bylo natočeno mnoho, zároveň tentokrat jeho soukromí a nelehké období je velmi otevřené a upřímné. Obrázky z pohřbu a piety bych do filmu nedával, spíše bych volil zapracovani do závěrečných titulků, ale to je jen osobní pohled. Přestože stěžejní linka jsou roky 2018-2019, podařilo se nastínit nejdůležitější události za dobu 79let života, přestože se skáče mezi jednotlivými lety, věci na sebe navazují a nenudí.Velmi pobavil Ladislav Štaidl, delší písně dávají smysl i vypovídajici hodnotu, zpracovat tolik materiálu muselo byt nesmírně složité. ()

TeeAge

Takhle to bohužel vypadá, když producentský záměr převálcuje podstatu: a to naprosto výjimečné životné dílo nejvýznamnější české osobnosti na světě. To, čím byl ten producentský záměr, už musíte ohodnotit sami, ale jednou věcí jsem si jistý: z toho neskutečně pestrého životního díla bylo v tomto dokumentu mnohem méně, než by si mistr Gott zasloužil :( Ps: Nestranného dramaturga potřebuje každý projekt, který se nechce ztratit sám v sobě... ()

luka4615

Životopisný snímek klasického střihu, na němž zaujme přehršel dosud neviděných archivních záběrů, jež velmi působivě dotváří mozaiku kolem tohoto nezapomenutelného umělce. Dokument nám ukazuje osobu Karla Gotta jakožto milého, ochotného a usměvavého člověka s ryzím charakterem, jehož písně zcela jistě překlenou několik generací. Samostatnou kapitolou je zde pak finále, které utahuje šrouby emocí až na absolutní maximum. Zamrzí zde tedy pouze poněkud zvláštní střih a přepálená stopáž, u níž se bohužel na displej hodinek občas podíváte. Avšak i přes tato negativa se stále jedná o ucelený a neuvěřitelně intimní náhled do posledních roků člověka, jemuž po právu všichni říkali Mistr. (Netflix) ()

• Film měl být v kinech původně uveden v roce 2019, kdy zpěvák slavil 80. narozeniny, nicméně na Gottovo přání se natáčení protáhlo a premiéra posunula na podzim roku 2020. (Zdroj: Wikipedia.cz)
  • Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ řekl sám Karel Gott. (SONY_)
  • Natáčení začalo 22. října 2018. (ČSFD)

Kina v Česku znovu zavírají

Kina v Česku znovu zavírají

08.10.2020

Očekáváné vyhlášení je tady. Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že počínaje pondělkem 12.10. dojde minimálně na 14 dní k omezení veškerých volnočasových aktivit, čehož se logicky dotýkají… (viac)

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)