Karel

• Česko Karel

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. (Bontonfilm SK)

caMen

Co mělo být řečeno, zřejmě řečeno bylo. A o čem se mluvit nemělo, o tom se nemluvilo. Ale mohlo vzniknout něco jinýho, pokud je producentem Karlova manželka? Nenazýval bych to dokumentem, ale medailonkem. ()

JohnCoffe

Legenda české slovenské VIP scény odešla s pokorou, stejně jako se celý život prezentovala. Velký respekt tomuto největšímu zpěvákovi v historii našich zemí. ()

rigby

Vlastně průměrný hudební dokument, i když i to slovo hudební je nutné převážit. Spíše se jedná o stručné bilancování života Karla Gotta jeho slovy. Nic nového film nepřináší, možná jen pohled na jeho poslední měsíce. A na rodinu. Čekal jsem trochu něco jiného. I ta délka je asi zbytečná. Jen na ten závěr jsem si neodpustil slzy, podáno je to opravdu sugestivně. Stále však nechápu jeho fenomén. Ale snad bude jednou natočený opravdu důkladný dokument o jeho životě a práci. Mimochodem, docela jsem toužil přečíst si knihu o něm, ale po shlédnutí filmu už po tom tolik netoužím. ()

Mancunian

Lidi, kteří na Karlovi vyrůstali, budou pravděpodobně nadšení. Mě dokument příliš neoslovil. Archivní záběry mi někdy přišly zbytečné a novodobé zase trochu nedůstojné (hlavně mi bylo líto holčiček). Možná i zbytečně dlouhé, nelineární a ten konec takový zvláštní. ()

KolarikKing

Nakonec celkem povedený dokument. Mrzí mě jenom, že to bylo hodně o cestě k umírání (na druhou stranu dělal Karel to, co ho bavilo). A taky tam mohlo být méně Ivany, která vypadala, že to točí pro sebe. Jinak nemám, co bych vytknul. Karel Gott byl obrovský talent a úžasná osoba. 7/10 ()

Ace.A.T.L.

Hodně zajímavej počin. Je škoda, že z velký části, je to strojený a nebyla snaha o včlenění se do situací, než aby se situace takhle nahrály. Kdyby to bylo přirozený, bylo by to lepší a dostalo by to ode mě vyšší hodnocení. Další škoda je ta, že to celý působí hodně, jako promo pro Ivanu. Ale špatný to neni, to vůbec. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

hony23

2 hodiny vzpomínání, bilancování a odcházení Mistra, to je celkem vražedná stopáž. Dokument určený hlavně fanouškům Gotta, kteří se u toho budou dojímat a budou hltat každé jeho slovo. Pokud ale budete chtít za 50 let ukázat nastupujícím generacím, kdo byl Karel Gott, z tohoto dokumentu se toho zase tolik nedozví. Berme tedy tento film jako poslední dárek Gotta pro jeho fanoušky, které musel asi bezmezně milovat, když k sobě pustil televizní štáb i v době, kdy už byl na pokraji sil. ()

fafejt001

Chybělo  tam pár  lidí , kteří  byli  rovněž  součástí  Karlova  života . Jeho  další  dcera , hospodyně , řidič  a tak . Bylo  to spíše  o  Ivaně  a  její rozhodnosti  organizovat  Karlovi  život . Bylo  mi z  toho  nějak  smutno ,  jak se k němu  často chovala . Jinak  dcerky  byly  fajn  , hlavně  ty  jejich  hlášky .  Jinak  musím  smeknou  jak  to  Mistr  vše  zvládal  a  bojoval  s  nepřízní  osudu , tedy  tou  nemocí .  VELKÝ  OBROVSKÝ  RESPEKT !     Ale  i tak mám  pocit , že  tento  dokument  osloví  spíše  věrné  a  oddané  fanynky  a fanoušky   u  nás  ,   v Německu  rovněž , také  na Slovensku , v Polsku , Rusku  a tak  dááále .  Život  měl  velmi  pestrý ,  hektický ,  zajímavý , občas  nelehký  a  žil  naplno . Ovšem ,  jako  pocta  Karlovi , tam  mnohé  nebylo . To  je  jen  můj  postřeh . Osobnost  to  bezesporu  byla  , i  když  já  jsem  nebyl  zrovna   jeho  zapálený  či  velmi  zanícený   fanoušek . Ale  i  tak  je  dobře , že  vznikl  tento  dokument . Za mne  tedy  ***  . ()

Crust

Pokud autoři došli vlivem okolností k rozhodnutí točit dokument zachycující poslední měsíce Gottova života s několika důležitými reminiscentními pohledy do minulosti, neumím si představit, že by to šlo natočit lépe. Většinou jsem k určitým nešikovně použitým manipulativním filmařským technikám rezistentní, to ale není tento případ, ten závěr je totiž extrémně silný. ()

tomino28

Důstojný portrét Karla Gotta, na kterého pořád nemám jednoznačný názor. Jako zpěvák mě naprosto míjel, jako člověka ho zase dostatečně neznám, a to plátí i po zhlédnutí tohoto dokumentu. Ale natčeno je to hezky a především tak, aby se na božského Káju vzpomínalo v dobrém. ()

Tomas_PO

Príliš uhladené, formálne, silno režírované, a až politicky korektné. Také dokumenty ja nemusím, keďže takto umelecké hviezdy vidíme predsa na kamerách, či pódiách. O to viac potešia tie dokumenty, kde sa režisérovi podarí zachytiť niečo, čo sme o interprétovi nevedeli, prípadne keď sa rozrozpráva, častokrát na sklonku života, o veciach úprimne. Snáď jediná zaujímavosť, ktorú môžme sledovať, je intímna sonda do posledného roku života, plného zdravotných problémov a blížiaceho sa konca. Pasáž s antichartou nezafungovala, a pôsobila akosi nasilu. Záver je silne sentimentálny, holt, bola to naša superstar, veľká osobnosť a maximálny profík. ()

Karlitooo

V životě jsem si nepustil Gotta, slyšel jsem pár vypalovaček. Nic jsem o Karlovi nevěděl a proto jsem se těšil na jeho portrét. Nyní je mi jasný proč vyhrával Slavíky a proč je tolik brán ve společnosti. Vážně charakter! a moc nechápu ty uštěpačné komentáře včetně komentáře na jeho ženu, ze které to čišelo opravdovosti a tak zdravý rodinný vztahy může drtivá většina píšících leda tak závidět. ()

Mangano

Po technické stránce jde o celkem dobrý časosběrný dokument, který těží hlavně z odkazu Karla Gotta a jeho úmrtí. Pokud by pan Gott neonemocněl a nepodléhal v průběhu natáčení své nemoci, dokument by ve finálním střihu tvořilo naprosto něco jiného, což bych paradoxně chtěl vidět také, ale to už nikoli z důvodu sledování životních úspěchů a neúspěchů Karla Gotta, nýbrž pro sledování jeho osobnosti, geniality a způsobu myšlení, který se mi velmi zamlouval. Ono totiž dokumentů o jeho životě, slávě a kariéře už bylo natočeno dost. To, že se k tomu autorka znovu vrací i tady, když má jedinečnou možnost nabídnout jako poslední divákovi diskuzi s tak zajímavě smýšlejícím člověkem, mi tedy hlava nebere. Když poté přihlédnu k tomu, čím dokument začínal a jel po lince už 20x viděného, byl by to bez Karlova odchodu asi jen další naprosto zbytečný film o Karlu Gottovi v Semaforu, o Karlu Gottovi a bratrech Štaidlových, o Karlu Svobodovi, Antichartě, Německu, Slavících a tak dále a tak dále. Prostě autorce hraje do karet pouze to, že byla jako jediná ve správnou dobu na správném místě. Že by toho potom nějak mimořádně využila, to se bohužel říci taky nedá. Tento dokumentární film mi tak přinesl (samozřejmě kromě nahlédnutí na mistrovo smiřování se s odchodem) pouze pár zajímavých aspektů na pozorování. Zajímavý mi přišel vztah Karla a jeho dcer v kontextu s jeho smyslem pro humor. Karel s nejmladšími dcerami nezávazně vtipkoval svým obvyklým způsobem, aniž by jednou jedinkrát kterákoli jakýkoli jeho vtip pochopila. Úsměvné tak bylo, že vtipu se vždy smál jen sám Karel a tuto jeho podvědomou tendenci brát svoje dcery za starší, než ve skutečnosti byly, v jeho situaci naprosto chápu. Zajímavý mi taky přišel obvyklý přístup Karla k jeho fanouškům (de facto ke komukoli ve střední Evropě, kdo jen se chtěl s Karlem vyfotit a sáhnout si na něj). Karel vždy s úsměvem na rtech svolil, což se mi velice líbí. Zaujaly mě emoce, se kterými Karel komentoval autorčinu otázku na Antichartu. No a velice zajímavý mi také přišel jakýkoli pohled na paní Gottovou. Nijak ji prosím nehodnotím a smekám a klaním se před ní až k zemi. Já jen, že mi ta paní příjde velice zajímavá. Uvítal bych dokument o ní. ()

Toilet

Přesně jak jsem očekáva, pro mladého člověka tento film postrádá kouzlo. Chápu že se to našim babičkám líbí protože v tom vyrůstali, ale já znám nanejvýš 2 songy a o Kájovi znám pouze několik faktů. Jakožto dokument to ušlo, ale pro mne to byla spíše ztrata času. ()

Maraboy

Hezky uhlazený medailonek o božském Kájovi, kde já nic, já muzikant. Dokument je pomníčkem karla, kde působí jako hodný dědeček na sklonku života. Člověka to neurazí, ale je to takové bulvární a nudné, navíc dokument a Karel sám sebe glorifikuje až moc. Tento dojemný obrazový pomníček jeho slávy ostudu neudělá. 20% ()

Kina v Česku znovu zavírají

Kina v Česku znovu zavírají

08.10.2020

Očekáváné vyhlášení je tady. Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že počínaje pondělkem 12.10. dojde minimálně na 14 dní k omezení veškerých volnočasových aktivit, čehož se logicky dotýkají… (viac)

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)