Karel

• Česko Karel

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. (Bontonfilm SK)

Pignon odpad!

Svinstvo! Paní Špátová, Vy jste touto legalizací Gottovy prostituce pro mladou generaci zamlžila hnusný morální profil této kreaturky, kdy jste mu umožnila, aby si tu svojí minulost namaloval podle sebe. Jako dokumentaristka jste zcela selhala. Leni Riefenstahl Vám tleská z pekla. ()

ssarka odpad!

nejsem fanynka pana Gotta, takže mě jeho chorobopis opravdu nedojíma ani rozhodně nezajímá....jako dokument nic nevypovídající a velmi nudné...jeho ženu bych kopla do zadních míst, nechat se natáčet při lékařské diagnoze, jak pláče mi příjde nechutné ()

kapo73

Ono sa to ťažko hodnotí, pretože sa miešajú dokopy rôzne veci. 1. Karel - tých mužov je mnoho, ale len jeden bol Karel Gott. 2. Ako spevák, klobúk dole. Takého speváka, už Československo (nech sa bratia Česi nehnevajú) mať nebude. 3. Tento človek bol v živote skúšaný predovšetkým slávou a myslím si, že obstál. To, ako obstál k režimu či ženám...si netrúfam hodnotiť. 4. Niektoré veci sú vysoko súkromné a podľa mňa nepatria verejnosti. 5. Hoci z tohto filmu mám divný pocit, myslím, že sa dal natočiť resp. zostrihať aj lepšie... ()

Tucinka

ztotožnuji se s recenzí/komentářem hodnotile/hodnotitlky Berta...osobně mne to je líto, bo jsem čekala něco jiného, a určo bych toto zkrátila.. ()

Nataniel73

Dokument o najúspešnejšom českom spevákovi nedopadol najhoršie. Pre milovníkov Karla Gotta povinná jazda a pre nás ostatných zaujímavý snímok, ktorý mapuje posledný rok života Karla Gotta so všetkými trápeniami, ale aj radosťami z maličkostí. Práve táto črta mi bola na Karlovi vždy sympatická. Nikdy zo seba nerobil veľkú hviezdu, k životu pristupoval s pokorou a vďačnosťou a aj keď jeho pesničky zrovna moc nemusím (až na pár výnimiek), ako človeka som ho vždy uznával a rešpektoval. Môže byť vzorom pre všetkých slovenských a českých spevákov ako sa má ku kariére pristupovať. Dokument nahliadne aj do súkromia niekoľkonásobného českého slávika a veľkú porciu času venuje poslednej Karlovej piesni "Srdce nehasnou". Pre mňa ako nezaujatého diváka je to na jedno pozretie (archívne zábery nám ukážu Karlove cesty do Nemecka a Brazílie, či staré programy zo šesťdesiatych rokov). Sú tu momenty vyslovene dojemné, ale niekedy aj trápne a niekedy zbytočné. V zásade som rád, že sa Karel nedožil pandémie a odišiel na druhý svet so cťou a čistým štítom. Nech odpočíva v pokoji. ()

jauahaoas

Dokumentární film, a to je paní Špátová, z hudební branže, musí být maximálně vytvořen, bez kompromisů. Karel Gott byl fajn člověk, ale dále se dívat denně na jeho Dominiku, Šarlotu a Ivanu, tak to bych velmi nerad. A propo, pokud by Gott fungoval v kdysi ještě nezmršeném kapitalismu, tak by fungoval intenzivněji, vydělal by daleko více peněz, ale jeho kariéra na té nevyšší úrovni, by trvala max. 10 roků namísto 60. Komunistům se hodil do krámu a jako vyslanec východního zpěvu v západním Německu, kde zpíval Šlágrovitým divákům, dovezl tolik chybějící devize a hlavně nikde nehlásal svůj protikomunistický názor. Proč také, vždyť se měl lépe, než v kapitalistickém konkurenčním tvrdém světě. Ne, dojemný dokument to vůbec nebyl, ale pouze klišoidní, Ivankoidní, nepřesvědčivý ve scénách a plakat se mi tedy vůbec nechtělo. Buď to Špátová prostě neumí nebo už nebylo dostatek materiálů pro kvalitní dokument. Autenticita u scény, kdy Gottovi s Ivanou říká doktor výsledek jeho nemoci, byl opravdu tragický a nepřesvědčivý a vůbec tam asi neměl být. ()

tuctovychlap

mumie Karel nie je modlící se Marta, ani mexická Věra68, a už vôbec nie Karel, zavírající vrátka..ostáva len veriť, že sa podobného výplachového doku(exkre)mentu nedočká aj pičindela Helena..a k niektorým vyznaniam typu "nejvýznamnější česká osobnost na světě" len toľko, že leda hovno..až zamrzí, že podaktorí žili tak pridlho, kým iní prikrátko.. ()

Jaroslaw

7,5/10 Skvělý dokument o legendě,který nespoléhá jen  na vzpomínání jeho dlouhé zpěvácké kariéry,nýbrž nezapomíná na osobnější přístup,což je vždy u těchto dokumentů oživení,které vždy táhne,zároven je to pohled na jeho poslední dny,kde fungují i emoce,ano na konci slza ukápla,což je podle mě skvělá vizitka. ()

Feacher

Dle mého velmi příjemný dokument, který si však vybírá pouze úzký pohled na Mistrův život, respketive hlavně jeho závěr. Některé scény mi přišly opravdu hezké a závěr měl svou dojemnou složku připravenou. Žádný dokument si myslím, že není plně objektivní, a tady mi to zas tolik nevadí. Hezký natočeno i zpracováno a na 5* to u mě stačí! ()

oskiii

Miluju Panteru, Metallicu, Slipknot, Sepulturu….ale na ikonického Karla nedám dopustit. Dokument nebudu komentovat, jen ohodnotím. Díky, legendo… ()

evangelik

Na mě příliš rozvleklé. Příliš velká idylka, okolo všeho kontroverzního velký oblouk. On "to" (pódium, věrné publikum...) musel mít Mistr prostě až do poslední chvíle. Lze mu to mít za zlé? ()

mysterious.

Mě se ten dokument líbil. Sice jsem nikdy nebyl velký fanoušek tohoto umělce, ale podle mě tento dokument je hezky natočen. Samozřejmě zde mohlo být více informací o tom jak pan Karel začínal, co musel obětovat a jak ta jeho kariéra probíhala, ale to si asi budeme muset přečíst nějaké knihy o tomto umělci. Nicméně, byl to frajer a úctu si zaslouží, dokázal toho v životě opravdu moc. S úctou děkuji za tento dokument. ()

Bohdy67

Nepatřim mezi lidi kteří s Karel Gottem prožili část života. Vlastně až teď daleko po třicítce sem se dostal více k jeho písním. Každopádně nešlo nevnimat to co znamenal pro spoustu lidí a jaká to byla osobnost českého kultury, ale i každodenního života. Jeho poslední měsíce a rekapitulace Velkého Káji snad jen kazí vsudypritomnost jeho ženy, bez které si asi nesměl jít ani na záchod... Ale jinak celkově určitě povedený průřez životem jednoho z největších Čechů... 78% ()

A161729

Velmi hezká vzpomínka na mistra.Avšak dle mého názoru zbytečně dlouhé scény s písničkami.Čekal jsem víc záběrů s ním. ()

Kina v Česku znovu zavírají

Kina v Česku znovu zavírají

08.10.2020

Očekáváné vyhlášení je tady. Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že počínaje pondělkem 12.10. dojde minimálně na 14 dní k omezení veškerých volnočasových aktivit, čehož se logicky dotýkají… (viac)

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)