Karel

• Česko Karel

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. (Bontonfilm SK)

jarkametelka

Dokument o ceskem nejuspesnejsim zpevaku je pro fanousky dalsim prijemnym audio-vizualnim zazitkem.Reziserka sleduje aniz by to tusila,posledni rok Karla.On sam vypravi o svych zacatcich,ktere jsme uz tolikrat slyseli avsak vzpominky jsou doprovazeny jak znamymi zabery,tak i jeste nikdy,tedy myslim,nezverejnenym materialem.Ty strida se soucasnymi zabery ze soucasnosti ve kterych sledujeme Karla jak na koncertech,tak i na ruznych nemocnicnich vysetrenich.Reziserka velmi dobre pracuje s emocemi a dobre micha,jak pisne tak i emoce pozitivni,tak i ty situace vazne,ktere vsak Karel snasi velmi statecne a mel jsem pocit,ze i kdyz ty nemoce byli vazne,tak to z Karlova postoje vypadalo,tak,ze to tak vazne az tak neni.I kdyz to vypada,ze dokument je smutny a pro fanousky velmi deprimujici,tak musim napsat,ze to tak vubec neni.Reziserka natacela klasicky dokument,ve kterem je spousty pisnicek a optimismu a je z neho citit Karlovo skryte poslestvi,ze chtel bavit lidi a aby se i lidi bavili...To,ze prislo necekane umrti dava snimku vetsi hloubku a autenticitu.Tento dokument je raritni v tom,ze se reziserce podarilo zachytit posledni rok zivota Karla Gotta a to znamena i posledni dny jeho zivota,ve kterych nevypadal uz dobre a osud sam zakrocil do osudu dokumentu a definitivne ho zakoncil... Trochu mi vsak v dokumentu chybi hlubsi zpoved Karla,neco co by z neho udelalo vice cloveka.Takto to vypada,ze je natocen tak aby neurazil fanousky a pusobi trochu jako jeden z mnoha dokumentu,kterych je televize plna...Pro me vsak zustava tento dokument velmi zdarile dilko a davam pet(slabsich) hvezdicek.I pres jeho horkou finalni prichut ma podle me pozitivni poselstvi.Tak jak si to asi i sam Karel pral.P.S.Ja osobne,kdyby mi umiral nekdo z rodiny a jeste ho natacel aby ho videli miliony lidi i v tech nejtezsich chvilich,tak bych nektere zabery vubec verejnosti neukazoval,napr. posledni dny Karla atd. ()

Scott67

Jediný, neopakovatelný, milovaný. A v posledních fázích života až nekriticky zbožňovaný. Opravdu to nebyl film o Ivaně ? Měl jsem chvílemi pocit, že skoro ano. Čekal jsem víc zákulisních akcí z mistrova aktivního života. Nedočkal jsem se ničeho. Konec života bych neodkrýval až na kost. Ale dobrá hláška zazněla od Štaidla, že si Karel vodil na hotel jen starý báby. Na to mistr nestačil reagovat, ale bylo vidět, že se mu tento vtip nelíbí. Stejně tak, jako se mu nelíbila anticharta. A to poslední, co z filmu prosakuje je skutečnost, že si mistr moc nedokázal dělat legraci sám ze sebe a velmi mu ležely v žaludku jeho vlastní chyby. Také by to mohlo být jisté varování pro staříky, pořizující si mladé ženy. To nic nemění na skutečnosti, že to byla obrovská osobnost naší populární hudby. ()

SirErLeerdan

Slabý reklamní dokument na poslední chvíli "na Kájovu počest..." Karlíka mám rád a tohle mu určitě odpouštím. Ale je to (ne)dokumentární filmek. Ano, domnívám se, že dokument je to hraný asi jako série s teplým Alem Musilem z Barandovu a o jeho celoživotním díle tam je minimum. Spíše takové nahrané smíření se smrtí,  to protěžování jedné z dcer v éteru mě udivilo. Za mě 32% ()

silvie12

Karel je dokument, který mě potěšil a zjistila jsem o Karlovi Gottovi něco nového. Bohužel zde bylo většinou jenom jeho život 2018-2019 a nebylo to úplně od začátku kariéry. Je škoda, že je to spíš o jeho manželce než o Karlovi samotném. ()

Dana.Mikulda

Nikdy jsem nepatřila mezi fanatické fanoušky Karla Gotta. Ale měla jsem ho ráda, jeho vystupování, eleganci, muziku. Měl kolem sebe báječné lidi. Lidi ho milovali a bylo jedno, kolik jim bylo let, či jaká to byla generace. Film je uctivým a hřejivým rozloučením, ohlédnutím za člověkem, který žil tak jak sám chtěl. Já za film děkuji. ()

Radeck

Díky mému bratru Janovi jsem mohl vidět tenhle dojemný film na netflixu a můžu říct že je opravdu povedený, mohl být klidně i delší škoda. Paní Špátová s citem nezaujatě ukazuje opravdového mistra svého řemesla a né jen zpěvu ale i malování jak nenahraditelný, vtipný, slušný a pokorný Karel Gott byl, takového vlastně světového umělce už tady mít určitě nebudeme možná fakt až za těch 100 let. Jsem moc rád že jsem tomu jedinečnému dokumentárnímu filmu na CSFD pro cenu fans Českého Lva mohl za sebe dát hlas právem si to zaslouží. ()

xplsek01

Bravo, Mistře! Hodnotící s <3* upřímně lituji. Nepochopili, že je natočen obyčejný život neobyčejného člověka a jeho rodiny. Navíc v situaci nezáviděníhodné, kdy si Karel z posledních sil staví pomník (Srdce nehasnou). A mistrova kariéra? Bravůrně obstál v těžkých dobách a díky tomu mohl rozdávat radost na východě i západě. Nebýt jeho vlastenectví, které pašoval na západ, viz např. Babička, přišli bychom o hromadu nádherných písniček. Nebyly by, kdyby byl Karel sobec a myslel více na sebe než na posluchače a svoji vlast. ()

Verbudrak odpad!

Pana Gotta mám rád a taky ho uznávám. Získal si mě ani ne tak zpěvem, jsou lepší, a to i u nás, ale schopností se sám shodit a dělat si srandu. Jak ho kdysi I. Mládek nebo kdo dal na jevišti dohola... No nic. Divím se, že se pan Karel tohoto účastnil. Je to špatný dokument a panu Karlovi dělá medvědi službu. Srovnejte to třeba se Suchého Lehce s životem se prát. On teda pan Jiří má mnohem víc co sdělit, ale i tak. Toto si pan Karel nezasloužil teda. ()

xtraffic

Emotivní příběh našeho nejznámějšího zpěváka. Při jeho pohledu vás napadá mnohé. Od toho, jak je čas relativní až po to k čemu zde vlastně jsme, tj. tak trochu problém existencionalismu. Karel Gott byl věčně pozitivní. Dával stále radost. Ve filmu již dávno věděl, že je ámen. Škoda jen, že každé smrti, jako té jeho nedáváme a nepřikládáme takovou důležitost. Jeho klid a pohoda, to je to, co bychom se měli všichni učit. Ve filmu také skvělé staré záběry. Steidl, Svoboda. Jeho skladatelé a textaři. A ne - prezidentem fakt být nemohl. 9/10. EDIT: Kdyby v každém z nás bylo trochu Karla a jeho pokory, tak bychom nebyli v takových sra*kach v jakych jsme. Srdce Nehasnou! 16.1.2022 ()

Michaelcaffe

Jeden z největších Čechů nás na pár minut pustil za po většinu života zavřené dveře a to v těch nejtěžších chvílích života. Děkujeme Ti, Karle. Děkujeme za velké srdce, lásku a noblesu, kterou jsi nám celý život dával. ()

P_Soar

Civilní dokument o stárnoucím věhlasném umělci, jehož vyznění změnila fatální diagnóza. Možná by bylo zajímavé vědět, proč vlastně Gott souhlasil s natáčením, i když už věděl, že bude o jeho "odcházení" nejen ze scény, ale i ze života. Hrála v tom roli jeho žena, snaha zabezpečit ji a své dcery po svém odchodu...? Ať už to bylo jakkoli, každopádně po celou stopáž tohoto voyerství na sobě nenechal znát ani náznak nelibosti, což bylo ostatně v souladu s jeho celoživotním krédem "rozdat se fanouškům". Každopádně výsledek je poutavě civilní, nepouští se do morálních odsudků, ani nijak zvlášť hlavního hrdinu nekonfrontuje s jeho "poklesky". Nebylo by to k ničemu, protože Gott ze sebe nedělá morální vzor a připouští, že s režimem uzavřel kompromis. Takže ti, kdo si myslí, že Gott kolaboroval, protože neemigroval, a dokonce si dovolil dál zpívat, budou asi dokumentem zklamáni. Sovětské impérium by se totiž určitě zhroutilo o 20 let dříve, kdyby to neudělal a ukázal mu záda... ()

gapa466

Pro fanoušky, tedy spíše pro fanynky asi super dokument. Mně to přišlo hodně zaujaté. Takové jednostranné a oslavující. Asi to byl záměr, ale to mě nebaví. V hlavě mi potom zůstalo: "Goťák" byl profík až do posledního výdechu. "Goťák" prožil nádherný život a opravdu si ho užil (budíž mu to přáno). A poselství nám všem z dokumentu? MEMENTO MORI! ()

adaben

V podstatě povedené. Celkový pohled na celý život K.Gotta jsem od toho ani neočekával, a tak mne skoro i ty různé politické motivy rušily, mj.pro svoji neúplnost. Ale zachycení posledního roku života a skutečné "odcházení" člověka, který se ani jako vážně nemocný nemůže jen tak v klidu projít po vánoční Praze...mi přišlo povedené. A samozřejmě i ten přesah, že odchází a jeho dvě dcery by ho tu ještě dlouho potřebovali (vnuci přirozeně také.) Výtky některých diváků, že je tam hodně Ivany Gottové, nechápu, a že se nechali natočit i v nemocničním prostředí. ()

Kina v Česku znovu zavírají

Kina v Česku znovu zavírají

08.10.2020

Očekáváné vyhlášení je tady. Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že počínaje pondělkem 12.10. dojde minimálně na 14 dní k omezení veškerých volnočasových aktivit, čehož se logicky dotýkají… (viac)

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)