Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

JASON_X

No páni, kdo by to do té křehotinky Annabellky řekl... Už skoro spím, tak co bych k tomu... No je to ještě o chlup lepší, tedy temnější záležitost, než všechny rejžovy předešlé Conjuringy a Insidiousy, ale ten patetický téměř happy end mě vůbec nepotěšil. A tak maximální hodnocení ode mne Wan bude mít stále pouze za první Saw. A mimochodem Annabella měla zůstat blond, ta tmavá frizúra jí vůbec nesedne. ()

matestlust

Film má skvělou atmosféru, na to byl Wan vždycky machr. Bohužel, ač originální nápad, mně přišel spíš k smíchu a ten závěr opravdu hodně ubere na intenzitě. Takže za finální rozuzlení dávám hvězdu dolů. ()

luka4615

Odlehčeně působící hororová jednohubka, která jde s otevřenou náručí vstříc všem zavedeným žánrovým klišé a nesmírně si to přitom užívá. Už od první minuty stopáže je více než jasné, že James Wan si snímek Malignant natočil pro radost. Jistě, sice to občas působí nedotaženě či přímo směšně, nicméně pokud přistoupíte na pravidla této extravagantní hry tak si tuto neotřelou hororovou jízdu vážně užijete. PS: Neočekávaná a extrémně dynamicky natočená akční sekvence na policejní stanici je doslova pastvou pro oči! ()

Morholt

Co se kamery a atmosféry týče, tak ve Wanových filmech se klidně mohou prohánět Pat a Mat a stejně budou vyvolávat mrazení a napětí. V tomto případě Wan zmixoval několik žánrových motivů a i když to vypadá chaoticky, je v tom řád a smysl. Aby toho nebylo málo, tak k mému překvapení přidal i akci a solidní dávku gore, což vyvrcholilo kulervoucím finále, které mě zarazilo do židle. Tenhle chlap prostě umí všechno a tady to opět dokázal. 90% ()

Lucasion

"Proč volám na policii?!" Král hororu se vrátil! A čekal jsem na to dlouhých pět let. Takové byly moje pocity, když film začíná. Máme tu nejmladšího z bráchů Winchesterů, strašidelný barák (ale tak nějak povědomý že? mrk! mrk!), jednu těhuly a jednu děsivou noc. Všechno vrže, všude je tma, výborná kamera, ostré smyčce a atmosféra je tu hned! Ó pardon! Já vynechal prolog! Ohromný hororový dům na útesu a píše se rok 1993, pacient, který umí ovládat telekinezi a... Cože televize a kino? Žertuju, absolutně brutální nástup na scénu v prologu mě mrazí do kostí a začínají titulky jak vystřižené z Akt X! Pak se teprve přesouváme do současnosti a já vnímám podpis svého oblíbeného autora. Opět mám pocit, že se trochu krotí a zkouší jiné žánry. Ó jak já se nemýlím! Příběh se odvíjí jako thriller s detektivní zápletkou. Detektivové pátrají po vrahovi, který (nakonec ano) brutálně vraždí několik chirurgů. Až doteď dobrý ne? Ovšem ani ve snu by mě nenapadlo, co Wan sále zamýšlí! Ten zvrat jsem trošku tušil, ale jakmile přišel, tak to nebylo zdaleka něco na co bych se mohl předem připravit. Šokující, šílené a brutální. James Wan si tak přidává další žánr do portfolia. I když bych mohl filmu ledasco vyčítat. Kupříkladu, že postavy se chovají... No jako hororové postavy. Tím myslím, že neuvažují moc racionálně. Tak konec, který bych možná raději viděl jiný. Ale ten výsledek pane Wane stojí za to. Oceňuji, že jste natočil něco zcela jiného a experimentuje do jiných žánrů. Protože natočil takovýto mix detektivního thrilleru s hororovou atmosférou chtělo odvahu. A já jsem moc rád, že jste to udělal. Kdyby to byla další duchařina, tak bych si jí jistě užil, to bez debat. Ale měl bych pocit, že to už tu bylo několikrát. A po tolika Insidious a Conjuring jsem rád viděl něco, co mi vyrazilo dech. Chápu, že mnozí to budou brát už přes čáru a bude to na ně příliš. Ale za mě perfektní návrat krále! Nové, jedinečné, děsivé, nechutné a samozřejmě několik skvělých hlášek. Bravo! (88 %) ()

mm13

Do neba volajúci nezmysel (ale že brutálny NEZMYSEL!) so strašením na úrovni atrakcie v lunaparku. Wan a spol. zadupávajú filmový horor do zeme tak intenzívne, až sa bojím, že navždy. ()

ScarPoul

Wan sa hrá. Och, a je to svieže a zábavné. Je síce pravda, že začiatok si išiel po ceste, po ktorej sme išli hádam tisíc krát. A hoci je to natočené umne, je ten začiatok vo svojej podstate veľmi tradičný. Chápem, že je to taká hra s divákom, ale tá polhodina ma naozaj až tak nebavila. Zvyšok je perfektný. Neustála zmena perspektívy v rámci toho, čo sa práve na obrazovke deje, je veľmi vítaná a hlavne sa mi páči ten krvavý guláš čo s pravidelnosťou strieka na steny, zrkadlá a tváre. Akčné scény potešia tiež, pretože celý príbeh ozvláštňujú. A v zásade je to veľmi netradičná chuťovka, pracujúca zo starými známymi ingredienciami. Verím tomu, že pri ďalšom pozretí si tam všimnem ďalšie veci. Takto ale milé prekvapenie, ktoré aj napriek žánrovým obmedzeniam dokáže príjemne a logicky (v rámci svojich pravidiel) prekvapovať. ()

BoPo

Čo je Zhoubné zlo? Odpoveď na otázku. Akú? Ako by vyzeral horor Halloween, keby ho natočil David Cronenberg? Tak takto asi nejako. Príbeh a väčšina postáv ako keby vypadli z 70. či 80. hororových rokov. Jednoduché, prvoplánové, naschvál béčkovo zahrané a do toho zamiešaná "cronenbergovská" nadstavba. James Wan sa po 5 rokoch opäť chopil réžie v rámci tohto žánru, ale strach bohužiaľ nerozsieval. ()

st.ranger

Naprosto pitomý scénář, ale čemu se divím, když Akela má za sebou jen mizerný Hellfest. Zakomponovat do jednoho filmu tolik trapných klišé je jistě umění, problém spočívá v tom, že nic pořádně nefunguje a celá zápletka je průhledná a ve výsledku nic nepřekvapí. ()

erl

Oceňuji fajn námět , pár zajímavých momentů a skutečně i řadu odkazů na Italské klasiky ale ani to nedokáže smazat ten nános stupidních klišé , hnusné počítačové efekty a tragicky zmršené finále. Jindy pane Wan. ()

corpsy

Vážim si Jamesa Wana. Je to vlastne už kultový režisér, ktorý priviedol na svet minimálne dve legendárne žánrové série. Tento jeho nový počin, mi akosi spočiatku nesadal na moju hororovú dušičku. Ale zabudol som, kým Wan je a ako sa vie postarať o niečo, čo vám vyrazí dych. A posledná necelá polhodina, je toho dôkazom. A tá zachraňuje to všetko pred tým. Dodáva nielen myšlienku, ale slúži aj na to, aby hororový fanúšik krochtal blahom. Wan, len tak ďalej. ()

Astaroth12

James Wan je kapacita i keď v poslednej dobe má až tak nebaví. Preto som k tomuto filmu pristupoval s určitým rešpektom, lebo keď som si prečítal obsah, tak som cítil, že sa Wan pustil do niečoho, čo nie je pre neho až tak typické. A tak tam boli mierne obavy, ako to zvládne.  Do polovice filmu to bolo fenomenálne. Videl som tam veľa trademarkov gialla, ako napr. tajomný maskovaný vrah a z toho plynúca atmosféra, rukavice, zbraň či hranie sa s farbami a iné. Pri tomto som si spomenul na majstrov ako bol M. Bava, Argento, Fulci, S. Martino a iní. Naozaj mi to pripadalo, ako keby scenár písal sám Ernesto Gastaldi. Lenže Wan nie je Bava, má svoju hlavu a tak po asi polke filmu, týchto pánov schoval naspäť do skrine a zo zásuvky vytiahol Cronenberga. A to som už cítil prúser. Lebo štýl gialla so štýlom Cronenberga nejde moc do kopy a to sa ukázalo aj tu, že toto spojenie nemá čo ponúknuť. Ale ani tento pán sa tu nezdržal dlho a pozval si na pomoc Tarantina i s jeho Kill-Billom. A to už Wan veľmi prestrelil. Nemôžem povedať, že tá akčná jazda s hromadou tiel, useknutých končatín a krvi mi neimponovala, ale sem sa mi vobec nehodila. Najprv to vyzeralo prijemne seriózne a na konci sa Wan už nevedel pratať do kože. Tak keby to Wan celé bral trocha vážnejšie ako to bolo v prvej polovici filmu, tak by som filmu bez mrknutia oka dal 5*. Ale on nie, musel to niečím osobitým ozvláštniť a tak to aj dopadlo. Takže ako to vyzeralo na silné hodnotenie, na konci to bolo, už len za slabé 3*. ()

Tryskomyš

Další skvělý James Wan. Po, pro mě nejlepším, Insidiousu. V Zajetí démonů také skvělé, s mojí nejmilejší Verou Farmigou. A Saw na třetím místě, ale ten mi přijde hodně brutální. Ale tenkrát jsem režiséra neřešila. Až v poslední době jsem si tak nějak všimla tohoto režiséra a začala ho brát jako nejlepšího v horrorovém žánru spolu s ()

maddy

Tu budú lietať vo veľkom odpady a to nijako nepreháňam. Malignant totiž bude iba pre veľmi úzke publikum hardcore hororových fans, ale divácku masu tentoraz nemá najmenšiu šancu osloviť ... a ani nechce. Wan totiž natočil niečo úplné iné než sľubuje trailer a zároveň niečo čo by od neho nikto nečakal. Asi nič nevyspoilerujem, keď prezradím, že Malignant v žiadnom prípade nie je ducharina, ale prekvapivo slasher zmiešaný s monster hororom. Na prvý pohľad tu síce sú všetky atribúty známe z Wanových predošlých filmov - hlavne vynikajúca kamera opäť raz pomaly sa plížiaca domom, dusná atmosféra so záhadným mystery prvkom, temné farebné ladenie všetkých záberov do tmavomodra akoby Wan točil ďalší prírastok do série Insidious. Veľmi skoro sa však ukáže, že Wan tentoraz iba klame telom a žiaden ďalší Insidious, ani Conjuring natočiť ani zďaleka nechce. Prakticky sa tu takmer nijako nepokúša desiť, nezameriava sa na ľakačky a tón filmu smeruje úplne iným smerom. Malignant je totiž absurdná pocta tomu najbrakovejšiemu čo vzniklo v 80. rokoch. A tou "poctou the 80s" myslím to, že Malignant je skutočne ako niečo čoby mohlo vypadnúť z Béčkových VHSiek v osemdesiatkách. Žiadna rádoby pocta 80s s cool hudbou a neónovými nápismi ako sa o to snaží pár súčasných moderných hororov, ktoré sa oproti Malignant iba umelo hrajú na osmedesiatkové výtvory. Toto tu je (veľmi dúfam že) zámerná snaha o starý slasher/horor aj s pokusom o vytvorenie jedinečného ústredného zabijáka, ikonickou murder weapon, prehnaným gore a hlavne OVER-THE-TOP, absolútne CHEESY zápletkou. To čo totiž Wan servíruje a kam sa nakoniec dej Malignant dopracuje je niečo začo by sa jednak nehanbil ani Shyamalan v jeho najlepších časoch a skutočne to prekvapí, na druhej strane to vyvolá tak rozporuplné reakcie a tak rozdelí divákov, že prevažná väčšina casual horror fans to vysmeje a v záverečnej štvrťhodine možno aj opustí kinosálu/vypne to na streame. Problém tu pramení v tom, že Wan sa tentoraz až príliš utrhol z reťaze a evidentne si po úspechu jeho predošlých filmov natočil za menší peniaz niečo čo chcel iba on sám, a nikto mu do toho ani na sekundu nekecal. Tón filmu je tak príliš roztrúsený a u prevažnej väčšiny scén nie je jasné, či ich Wan myslí akokoľvek vážne alebo sa jedná už o vyslovenú paródiu. Veľmi otázne tak je aj to, či to "parodovanie", tá "brakovosť" je zámerná alebo sa to len Wanovi jednoducho rozpadlo pod rukami. Nezvláda totiž šikovne spojiť tie staré, brakové hororové prvky s tými modernými, samotný film predať a získať si vás na svoju stranu. Ja (aj napriek tomu, že som veľký hororový fanúšik) som ostal tak niekde na pol cesty a vlastne celý čas nevedel, či sa tým absurdným dianím baviť alebo iba nad ním krútiť hlavou. V záverečnej štvrthodine si však skôr prial, nech to radšej už skončí. Myslím však, že väčšina divákov Malignant v závere zavrhne ako mimoriadne hlúpe dielo. Je to jeden z tých filmov, ktorý nemať Wanovo meno, NIKDY nejde do kín, ale maximálne niekde na stream, kde si ho nájde pár hardcore fans. Hodnotenie teraz volím tak nejak v (nižšom) strede stupnice, ale vyslovene si k tomu pridajte 3 body pokiaľ sa vyžívate v hororových slasher brakoch z 80. rokov alebo ste na podobných hororoch vyrastali, všetci ostatní uberte 3 body z tohto hodnotenia. CELKOVO: 4/10 () (menej) (viac)

agentmiky

Já toho Wana fakt žeru! V tomhle žánrovém odvětí se pohybuje jako ryba ve vodě, takže jsem v tento projekt rozhodně vkládal velké naděje! Trailery mě dokázaly navnadit, pár věcí bohužel vyzradily, na druhou stranu i tak jsem se z pozice diváka dočkal několikera šílených a překvapivých zvratů! Wallis v hlavní roli jedním slovem excelentní, měla to v pár momentech dost tězké, ale poprala se s tím na jedničku. Vizuální stránka opět precizní, práce s kamerou výtečná. Hutný soundtrack už byl jen takovou laskominou navíc. Ale co patří k těm nejdůležitějším aspektům ke zhodnocení...Tedy příběh...Párkrát mně proběhlo hlavou, na co že to vlastně koukám, protože to fakt místy působilo jako přestřelená fanstasmagorie, ale v závěru to s tím "over-the-top" twistem do sebe zapadne jako ideální skládačka (plus ta krvavá lázeň na policejní stanici...luxus :D). Navíc jsem to kladně kvitoval z pozice studenta medicíny :D To musíte vidět na vlastní oči. Ono to nějak racionálně vysvětlit ani nemá cenu zkoušet. Za mě 8/10 Těším se na další Wanův projekt :) ()

Korbitch

James umí. A umí, i když si půjčuje kde může. Pořád jsem si říkal, že je mi to všechno až moc povědomé. Až jsem si vzpomněl. Wan celkem slušně propojil dva filmy. Přízraky ze snů a Temná polovina. Ale když to funguje, proč ne? ()

GodComplex

Hned od uvodnich titulku a naslaple znelky je jasne, ze tohle nebude podprahova ducharina, ale jednoznacna hororova cepel do krku. To je trumf, ale zaroven nejvetsi minus, ta posvatna hranice, kterou kdyz horor prekroci, uz je to prepiskle? Tu Malignant misty prekracuje. Nad prumerem to ale stale drzi zpracovani a vyborna hudba, nejvic me bavil ten hororovy najezd na Pixies. 7/10 ()

Laxik

Strašně cool námět, metalovej soundtrack a hlavně v první půlce slušná atmosféra. Ale taky příšerný dialogy, úděsní herci v čele s hadrovou panenkou Annabelle Wallis a technicky ne úplně zvládnutý závěr. To, že je to totální píčovina, mi ale třeba nevadilo. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)