Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

jigsaw44

Aby to bol dobrý horror, tak  chýba to najdoležitejšie a to je reálnosť, strach, napatie, hĺbka. Sú tam sice celkom dobré efekty, gore, ale nato, že to je od Wana, tak divák čaká niečo lepšie. Spojler: Madison má z druhej strany hlavy Gabriela (jej druhé ja, nie je ani vysvetlené odkial sa tam vzal, proste len, že jej matka ju mala/ho z niekým), Gabriel ju ovláda, ked vraždí, ale nakoniec si Madison uvedomí, že mysel majú rovnaku, takže ho v nej uvazní. Niektoré veci sú tam uplne nelogické. Trochu lepší priemer, ale na 4 hviezdy to nie je, takže 3,5. ()

Dr.Abe

Na jednu stranu kolosální blbost klasického hororového spádu. Ovšem na druhou stranu pěkné efekty a zdařilá loutková práce. To je tak asi vše. ()

bonovox

Wan je majster hororového žánru, aj keď tento snímok je predsa len trošku iným hororom ako možno každý očakáva. Tajuplný príbeh s prekvapivým rozuzlením a hlavne s poriadnou dávkou gore nechutností. Ak by bola prvá polovica údernejšia bolo by to ešte lepšie. Poctivých 80% ()

kaukola78

Bohužel.Tenhle typ hororu je stokrát okoukaný.Divím se že James Wan se pustil do něčeho takového.Jediný plus na tomhle filmu je hudba,nic víc. ()

Hlavonozec

James Wan se přestěhoval zpátky do 70. a 80. let, aby nasál atmosféru poctivé giallo estetiky ala Suspiria a na kávu zašel k Davidu Cronenbergovi, aby zpatlal nechutný nádoru podobný humus jako ve filmu Brood.  A světe div se, není to úplná katastrofa. Je to svěží návrat k hororovým kořenům a Argentova estetika z toho filmu přímo čiší. Nicméně nejedná se o žádný zázrak a konec filmu je příšerně uvalený. Je tam spousta momentů, kdy byste nejradši scénáristu pořádně profackovali a úplný závěr je takový Deus ex machina moment, který přišel odnikud. ()

mich4l.b

Fíha, tohle nebylo vůbec špatný, byť začátek filmu mě docela odpudil od dalšího sledování, nakonec se ale shlédnutí vyplatilo. ()

nasqyy

V závěru recenze obsahuje potencionální spoilery. Horror při kterém jsem se spíše smál. Pokud jste divák, který je zvyklý na krev, maso, horror a vraždy, tak tento film pro vás bude hračkou. Občasné scény navodí pocit strachu, ale rozhodně se to nedá říci o celém filmu. Některé pasáže budete chtít přeskočit, protože jsou vytržené z kontextu a nepodstatné pro děj. Záběry, zvukové efekty a kamera se dá hodnotit kladně. Celý film není trhaný a poskytuje pohled z dobrých úhlů na dané scény. Herecké výkony jsou chvalitebné, avšak ne výborné. Občasné situace opravdu nepřipomínají horror. Hodnotím dvěma hvězdami, jelikož jsou některé pasáže opravdu uspěchané a popírají často fyzikální vlastnosti – zrůda o velikosti lidských zad přehodí židli přes celou vstupní halu... Scéna, kdy je policejní stanice napadena zrůdou a civilista v této budově zvolá: „Zavolám policii!", zatímco je celá policejní stanice vyvražděná opravdu pobaví, než zastraší. Možná se o tento kontrast scénáristé a režisér snažili, kdo ví. ()

Cringy_Tommy

Upřímně, nevím co si o tom mám myslet. Tento film je totiž tak trochu (ter)mix horroru, thrilleru a akčňáku což dle kuchařky často vrcholí komedií. Tady se ale žádná komedie nestala a místo toho vznikla spíš smršť smíšených pocitů. První polovina je kámen úrazu. Opravdu je film první hodinu nudný. Pak ale přijde druhá polovina, která naopak film zachraňuje, a to hlavně kvůli obřímu plot twistu který vás posadí na prdel (i když na ní už pravděpodobně sedíte) Samotné finále je už ale jen zvláštní akce. Taky pochválím vizuál který je nádherný. Ten nápad je opravdu zajímavý, jen kdyby se film konstatně nebodal do zad... 5,5/10 ()

KajlQ

Zhoubné zlo je příběhově dobrý film, který si ale sám hází bobky pod nohy a potom na ně spadne a vyválí se v nich jak prase. Investigativní část filmu je zábavná a úžasná. Film má jakože skvělý plot twist, bez prdele je to fakt super. Ale potom přijde ta nesmyslná akčnost (reprezentující bobky na začátku) a všechen dojem jde do kytek, jakože něco je fakt extrém přitažené za vlasy. Brutality bylo dost, ale ta krev jak vypadala? Jako červená temperka v páté třídě na základce. Nejvíc mě rozjebalo když na borku mrdne borec fucking lůžko a borka vstane jako kdyby po ní hodil polštář. Zhoubné zlo je zábavná podívaná, ale zároveň jedno velké WTF. 60% ()

Polgedney

Za mě byl celkově tenhle film skvělej ale musím obzvlášť vyzdvihnout práci s kamerou, akční záběr na policejní stanici ke konci filmu jsem od horroru opravdu nečekal ale dost kladně překvapil a jen mě utvrdil v hodnocení který jsem dal. ()

Sebule

Když se prokoušete přes první polovina, tak vás čeká opravdu dobrá jízda, s pěkným vizuálem, gore a zajímavou hudbou. Ale postrádá to logiku, spoustu nesmyslů a ta první polovina byla pro mě opravdu nudná. Hodnocení: 6,5/10 ()

Sunwheel

Obstojná Wanova krimi jednohubka s veľmi vlažnou hororovou atmosférou. Keďže antagonista je ukázaný hneď na začiatku a zasa vyzerá ako nasratý metalista, celé čaro desu je preč. Ale ako krimi s béčkovým námetom v áčkovej produkcii na jedno pozretie nasýti. ()

I.ball

Takovy klasicky beckovy horor s predvidatelnou pointou, nekolika skvostnymi scenami a dost povedenymi vrazdami.. skoda toho konce, ale kdo vi, treba je to vse jen v jeji hlave... 70% ()

Martinko991

Čakal som že idem na horor, ale ono sa z toho vyklul aj celkom akčný film so skvelou hudbou a pri niekolkých hláškach sa človek aj zasmeje, či dokonca dojme (frajerka nie ja :D). Film ma bavil od začiatku až po koniec, aj keď miestami sa dali predvídať určité udalosti a sú tam aj prvky klišé, ale fajn filmík ktorý rozhodne nenudí. ()

Seffi

Ač se zdá být začátek slabší, pro budování děje a divákovo představivosti je zásadní. A o to hutnější je pak konec, který byl tak zvráceně boží, až mé srdíčko zaplesalo. Výborně jsem se u toho zasmál. Originální pecka, která je o deset levelů výše než dnešní běžná hororová recyklovaná šedina, ze které se mohou všichni moderní znalci hororů zesrat. 90% :3 ()

Sopholojong

"But this time, i'll we be ready for you". No do pi... Wan ty nie si pan, ty si KRAL (minimalne hororoveho zanru)! James si nakrutil svoje giallo (hudba, mordy, myticka kudla) mixnute Vecou od Carpentera. Od zaciatku sa nikam neponahla, kuzli (ne)prijemnu retro atmosferu (21. storocie, ale dom hrdinky je akoby zo starych hororov, hranate auto, osuntely interier domu), informacie serviruje pomaly a s rozvahou, aby vas od spadnutia niekoho z povaly cez strop roztrhal na kusy zo skvelych twistov, ci pouzitia neuveritelnych audiovizualnych vychytavok. Masaker vo vaznici (intenzitou vyrovnavajuci, ci dokonca prekonavajuci zistovanie nakazeneho zo spominanej Veci), fight na policajnej stanici ( suboj na noze z V for Vendetta je oproti tomuto selanka pre deti) a etuda v nemocnici (vybuchujuci strojcek na srdci, hodena postel) su tym najinovacnejsim filmovym remeslom od cias Quicksilverovho sola v x- menovskej Buducnosti. A to pouzitie hudby pri kazdom twiste alebo nastupucej akcnej ci hororovej scene je bez komentara - BRAVO! "Kral hororu" Wan urcite nie je Nolan, Spielberg ci Cameron, ale definitivne patri v dnesnej dobe do Top Ten najistejsich a najsebavedomejsich reziserov. Viac k tomuto filmu ani clovek nemoze napisat, lebo by vyspoileroval mnozstvo delikates. PS: Pri jednej odhalujucej scene z VHS na psychiatrii som si od zimomriavok musel v obyvaku rozsvietit, pri tej druhej (detailna operacia na VHS) som to zastavil a musel rozdychat. ()

Monyfik odpad!

Kandidát na letošní sračku roku. Velmi nesympatická hlavní hrdinka, proč tam hraje Mirai policistu?, děj vytáhnutý ze stoky C hororů, nelogické, zdlouhavé. Jestli chcete ztratit zbytečně 111 minut svého života, směle do toho. Zajímavý koment maddy ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)