Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

Sopholojong

"But this time, i'll we be ready for you". No do pi... Wan ty nie si pan, ty si KRAL (minimalne hororoveho zanru)! James si nakrutil svoje giallo (hudba, mordy, myticka kudla) mixnute Vecou od Carpentera. Od zaciatku sa nikam neponahla, kuzli (ne)prijemnu retro atmosferu (21. storocie, ale dom hrdinky je akoby zo starych hororov, hranate auto, osuntely interier domu), informacie serviruje pomaly a s rozvahou, aby vas od spadnutia niekoho z povaly cez strop roztrhal na kusy zo skvelych twistov, ci pouzitia neuveritelnych audiovizualnych vychytavok. Masaker vo vaznici (intenzitou vyrovnavajuci, ci dokonca prekonavajuci zistovanie nakazeneho zo spominanej Veci), fight na policajnej stanici ( suboj na noze z V for Vendetta je oproti tomuto selanka pre deti) a etuda v nemocnici (vybuchujuci strojcek na srdci, hodena postel) su tym najinovacnejsim filmovym remeslom od cias Quicksilverovho sola v x- menovskej Buducnosti. A to pouzitie hudby pri kazdom twiste alebo nastupucej akcnej ci hororovej scene je bez komentara - BRAVO! "Kral hororu" Wan urcite nie je Nolan, Spielberg ci Cameron, ale definitivne patri v dnesnej dobe do Top Ten najistejsich a najsebavedomejsich reziserov. Viac k tomuto filmu ani clovek nemoze napisat, lebo by vyspoileroval mnozstvo delikates. PS: Pri jednej odhalujucej scene z VHS na psychiatrii som si od zimomriavok musel v obyvaku rozsvietit, pri tej druhej (detailna operacia na VHS) som to zastavil a musel rozdychat. ()

Monyfik odpad!

Kandidát na letošní sračku roku. Velmi nesympatická hlavní hrdinka, proč tam hraje Mirai policistu?, děj vytáhnutý ze stoky C hororů, nelogické, zdlouhavé. Jestli chcete ztratit zbytečně 111 minut svého života, směle do toho. Zajímavý koment maddy ()

Hejkal_03

Samá klišé.. (strašidelný dům, temné barvy i za bílého dne, předvídatelné lekačky, nevhodné rádoby vtipné scény, lidi si neumí rozsvítit a poldové nic netrefí...) opět velmi laciný horor. Vše dost přitažené za vlasy a ne moc dobře zahrané... A co je na tom všem nejhorší je ta nevhodná a otravná hudba... Hvězdu dávám jen kvůli zajímavému námětu. Ušetřete čas a peníze a jdete radši na něco jiného.. ()

Tranda

Příběh: 3/5; Akce: 4/5; Hudba: 2/5; Vizuál: 4/5; Humor: 1/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 4/5; Herci: 1/5; Zábavnost: 4/5; Index strachu: 3/5.  7/10 ()

vaclav.g.kar

Narovinu říkám že jsem posera. Nikdy jsem od Wana žádný horor neviděla byť nejsem fanoušek duchařiny, Slasher mi naopak docela lahodí. Tady jsem se ale poprvé setkal s výrazem " Giallo". Těšil jsem se tedy na detektivní zápletku okořeněnou špetkou hororu. A přesně to jsem i dostal. Nakonec i horor ustupuje do pozadí a vykoukne akčňák. Postavy jsou celkem inteligentní a dělají i logické věci.. Do popředí bych rád vyzdvihl postavu detektiva a sestru hlavní postavy. Hlavně scéna nahánění monstra městem je skvělá. Film má celkově výbornou kameru, stejně jako soundtrack. Velmi slušný Gore a i celkově povedený záporák nakonec udělal ze Zhoubného zla velice příjemnou hororovo-akční jednohubku. Doufám že se série nebude nikam posouvat a příběh zůstane ucelený. Dávám 75% a doufám že po Aquamanovi 2 dostaneme další menší film na kterém se WAN vyřadí jako tady.. 👍👍 ()

vinducha

Pan Wan se zřejmě narodil s tim,že pokud na něco sáhne ,stane se z toho pecka,a zatím se mu to daří na 99 % . Přeci jen dřevní překlad jeho jména by mohl být -  Jakub 1dnička . Tento horor je toho opět zářným příkladem. Sousedka tenhle biják okomentovala : "to není žádné béčko , tohle je Horor". Hodnotící recenzeti , kteří dávají míň než 3 hvězdy viděli evidentně jiný film.. ()

flyer.nick

Wan prostě umí, prvních 90 minut jste posraní až za ušima. Ale pak si to zkazil a někteří lidi v kině se prostě jen smáli. Jedna hvězda dolů za ten přerod v monstrum, finální souboj s policií a až moc happyend. Dvojka nebude, jednak podle výsledků v kině a taky podle zakončení. Jako jednohubka je to ale super a jen ať Wan točí dál a dál 😉 ()

Holly_Molly

Jak to ten James Wan dělá..Ať už natočil film v jakýmkoliv žánru, vždycky je z toho bomba a vždycky mě to baví. Ten snad ikdyby natočil porno, tak mě tim totálně odzbrojí! Zase dokázal natočit pecku, která ikdyž se tak zpočátku nezdá, je tak promyšlená, že je při zpětnym pohledu na začátek takřka geniální. Film nádherně bruslí mezi žánrama, když začíná jako klasická duchařina připomínající v náznacích Kruh. Pak se prostřídá s krimi detektivkou kde nikdo neví zdá loví ducha nebo reálnýho zabijáka a v poslední čtvrtině započne absolutně epickej akční gorefest s peckovou choreografií, boží hudbou a prací s kamerou (ne vážně, kameraman by si za tenhle celej film bez prdele zasloužil Oscara!). O zvraty v ději taky neni nouze, detektivní linka je hodně poutavá a astrální cestování a scénický přechody během něho vypadaj absolutně nádherně. Hlavně nikdo nesmí čekat klasickej duchařskej horor, protože bude zákonitě zklamanej..Tohle je promyšlenej, atmosférickej, krimi, akční a možná i trochu fantasy thriller jak řemen a je to absolutní námrd! ()

jarmil8

Režisér se možná bavil a naplnil film mnoha odkazy, ale na mě to působí jako nechtěná parodie. Přesto je zde několik vizuálně úchvatných scén a vězeňská rvačka ke konci film dost nakopne. ()

AmunRa

James Wan nezklamal, obratně kličkuje mezi žánry a nechává diváka napnutého ke kterému se nakonec přikloní. Bude to čistá duchařina? Vybafne ze skříně oslizlé monstrum? Je to jen psycho? Výborně natočené, Annabelle Wallis v hlavní roli exceluje a překvapivě často dojde na akční scény, které může závidět většina čistě akčních filmů. Nečekaně jeden z nejlepších filmů roku (pokud vám nevadí hromady mrtvol)! ()

Accuphose

Námět nahovno, provedení ve stylu 90-kového béčka taky nahovno, nemáte šanci se bát, protože vám radši ukážou jen tolik a tak, abyste se nebáli. Případně... tady jsme vás od toho uchránili. Nejvíc mě na filmu zajímalo, kolik zbývá minut do konce. Jasně jsou tu i ty efekty, kvůli kterejm jsem si pustil tenhle film. Třikrát hurá trailerům. Tedy než si film pustíte, musíte vypnout logiku. Vlastně chci dát hvězdičku za hezkou patoložku a roztomile hloupoučkou sestřičku :-D No a o zbytku se dá říct, že čím víc se to snaží, tím víc se to té sestřičce blíží :-D Pozitivní je, že to má nějaké vysvětlení, ale film to nahoru nevytáhne. PS: druhá hvězda je za tu akční scénu na Policii, ta byla vymazlená. ()

Ondak

U filmu jsem se bavil. Sice se jedná spíše o akční horor, ale i tak film neurazí. Zápletka mi přišla taková samoúčelná a tak nějak jsem to odhadnul hned od začátku. Vyzdvihl bych hudbu, sice se příliš do hororu nehodila, ale byla výborná. Občas se zde najde i humor. Film bych doporučil i když jsem se chvíli rozhodoval i s nižším hodnocením. Takové 3,5 hvězdy ()

Milo384

Ale jo, bavilo mě to. Do kina jsem šel s tím, že to bude duchařina, nebyla. Nebál jsem se, napětí v některých scénách bylo, ale o to tam vlastně nešlo. Dobrá zápletka, dobrý záporák. Nakonec to byla stará dobrá přepálená vyvražďovačka. V některých pasážích mně nesedla retro hudba. Jako celek dost dobrý. ()

Little_Sawy

Spočátku vidíme léčebnu, chodby ktorými kráča doktorka, utekajúcich doktorov pred niečím jak keby videli ducha. Pak mierne vcucnutého policajta ktorý priveľmi rozmýšľa než aby dokázal stisknúť vzduchofku a udelať trésk a mali by odtien cervenej na stenach.. Áách.. Tak se toho musí ujať samotná MUDr ktorá sa postaví do prostriedku so slovami,, Musíme vyříznout ten nádor!". Svoje slová MUDr dodržala, jelikož Emilly alá Ďábel jakožto hlavní postava až po svojej minulosti nezačala pátrať do doby keď jej sestra neprišla s nápadom o tom niečo zistiť a Em, tak zachrániť prdel.. Ehm hlavu.. Mať doma partnera ktorý týra ženu to ja bych skôr mlatila jeho hlava nehlava u mňa by si nestihol ani mastit pero, jelikož by som mu asi spravila lobotomii mozgu, než by sa to malo někdy opakovať. Prelínanie miest bolo aspoň pre mna dosť vydarené. Hlavne tam bolo dosť gore to je mňamky. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)