Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

tXtX

Tak toto som naozaj nečakal. V úvodných minútach to síce vyzerá na typickú “wanovskú” duchárčinu, ktorých sme už videli mnoho, no zdanie tentokrát kurevsky klame. Z otrepaného námetu sa obratom stal taký mix žánrov, že som sa v kine nestačil čudovať, na čo sa to vlastne pozerám. Zhruba v polovici to naberie extrémny spád miestami pripomínajúci až akčné hororové videohry. Wow. Kopec akcie, krvi a šokujúcich zvratov. Do toho všetkého skvelý elektronický soundtrack, ktorý sme vo Wanových filmoch doteraz fakt nemali možnosť počuť. Tlieskam. Pre niekoho to síce môže pôsobiť ultra debilne, ale na mňa to zafungovalo na plnej čiare, preto nemá absolútne zmysel šetriť hodnotením. Toto musí pokračovať! ()

Drolit

Výborná old-schoolová záležitost, která míchá klasické motivy béčkových hororů dvacátého století do originálního a hlavně kvalitně natočeného filmu. To dokáže jen málokdo a James Wan nám tu opět dokázal, že ví, co dělá. Díky dobře udělanému traileru divák netuší, co ho čeká a to je moc dobře, protože potom bude s největší pravděpodobností hodně mile překvapen. Jeden z nejlepších hororů tohoto roku, takže pokud váháte, tak nepropásněte možnost film vidět na velkém plátně, stojí to za to! ()

MikyFeny

Výsledkem je za mě milé překvapení. James Wan umí zkrátka udělat kvalitní horor z čehokoliv. Co se týče napětí,hudby,creepy scény tak to Wan umí na jedničku u každého hororu. Stejně jako tady, za mě největší překvapením je příběh který mě bavil až do konce. Jen mi přišla první polovina filmu o něco lepší. 8/10 ()

suprimeboy

Skutočne zaujímavý horor. Dalo by sa mu veľa vecí vytknúť a prítomné sú občas školské chyby, že začínate pochybovať, či to Wan naozaj režíroval...na druhej strane, námet je skutočne originálny a až keď dopozeráte film do konca, je vám jasné, že ho Wan skutočne režíroval...jeho kvality a umenie sú tu cítiť. Na záver sa mi páči, že sa konečne odrazil od sveta čistej duchariny naspäť do "reality" a konečne natočil horor bez prvkov nadprirodzena. Také osvieženie...nebudem spoilerovať, treba si film pozrieť:) ()

ilegal1983

Z pociatku som si myslel ze snad sledujem pokracovanie Nenavisti alebo Kruhu.No James Wan vie dobre pracovat s divakom a tak to nakoniec uhral i so mnou na remizu.Lakacky tu funguju skor len v prvej polke a dalej je to uz skor len rezba.Zacina to ako horror ktory konci beckovou mlatickou.Kazdopadne myslienka vrazdiaceho Gabriela je uplne cool aku som nevidel uz riadne dlhu dobu.Zvratmi v filme sa nesetri a su vynikajuce.Je to vazne solidne a tak nemozem ist pod styri hviezdy. ()

Miro.boc

Úprimne, čakal som viac ... Námet je veľmi dobrý, originálny, ma veľký potenciál ale to následné spracovanie a prevedenie je už o niečom inom. Čakal som skvelý horor od pana Wana, nuž ale keď si odmyslíme ten "šokujúci zvrat" na konci filmu, tak je to bieda. Možno ešte ako zaujímavý triller by to celkom šlo. ()

sadsammy

Snimek byl doopravy dobry, jenom takovy trochu zvlastni horor, lisi se necim od ostatnich hororu celkove. Tady mas dobre propracovany pribeh a taky dobrou hru hercu, akorat mne obcas vadila hlavni herecka, nekdy mne prislo, ze dava slabsi vykon. Jinak to za to urcite stalo, chvilemi to bylo spis ohavne, nez strasidelne, ale dost dlouho nebylo nic tak kvalitniho jak tenhle snimek. ()

Squzzer

Tohle je úplně utržené ze řetězu, čekal jsem duchařinu se špetkou slasheřiny, co jsem se tak dočetl z různých recenzí, ale tohle mě dostalo, nejdřív to vypadá jako naháněčka nějaký potvory co leze do mozku nějaké ženské a nakonec se z toho vyklube docela chytrá míchanina, něco jsem tušil už ze začátku, ale takového Voldemorta jsem nečekal, bylo to skvěle zpracované, už od začátku se to do mě zahryzlo a nepustilo do konce, už jsem myslel že se nedá vymyslet něco nového co tu ještě nebylo, nebo možná bylo, ale bylo tak hrozné, že se to hodilo do koše, ale tohle se opravdu povedlo, digitání efekty ani nebyly zapotřebí, aby vznikl nový začátek nějaké kvalitní série, už jsem dávno vzdal naděje že vznikne nějaký horor z kterého se budu bát jít na záchod, tak jsem se smířil s tím že když vznikne film s pěkným nápadem, budu spokojen a já spokojenej jsem :) je to nové, kvalitní, neotřepané... ()

Zagger

Opravdu originalni napad, za me luxusni horrorove prekvapeni, 5* za to, ze ze startu me to az tak nebavilo, a film me dokazal brzy presvedcit o opaku. Bylo tam dost nesmyslu, ale kdo by to u horroru tolik resil :) ()

Marssellitta

Skvelý námet, malo to aj obrovský potenciál - tak do polovice filmu ... takto to pokaziť, ten koniec, to čo bolo? Pokus o Tarantina? Veľmi som sklamaná... ()

oleg121

70%. James Wan to tentoraz skúsil v inom hororovom podžánri a i tento raz mu to v podstate vyšlo skoro excelentne. Problémom je len záverečných 20 minút, kedy som mal pocit, že scenár príliš tlačí na pílu (brutalita, otvorené zlomeniny...), ktoré trošku kazili dobre stavanú atmosféru filmu z ubehnutej stopáže. Po slabších ohlasoch som sa trochu obával sklamania, no našťastie u mňa zostáva Wanova reputácia nepoškvrnená. ()

mdf

Já tedy moc horory nemusím,ale tohle na přátelské doporučení kejmošky jsem dal a s počátečními obavami,co to bude za nudnou sračku,musím říci,že jsem to ani neurychloval a po odmyslení hromady hloupostí a nelogičností,musím konstatovat,že to bylo mezi trillerem,hororem a Akta X,bráno nadneseně. ()

Bion

Skvelý originálne poňatý horor, ktorý sa netvári veľmi realisticky a ktorý ako si asi každý všimol prináša popri bežných klišé konečne i trochu zaujímavejšie kúsky a ktorý sa vymyká thrailreru. Dovolím si ale nesúhlasiť s tím, že sa ani nejedná horor ako o thrilerovú komédiu s mysterióznymi prvkami, pretože podľa mňa je to klasický horor. V mnohom mi pripomínal vreskot a  tých vtipných momentov som tam zas toľko nenašiel. Za mňa celkom vydarený a prehnaný, skutočný horor aký už v kine nebol dávno, pretože v poslednej dobe sa v objavujú  prevažne hororové remaky a seqely ktoré v podstate pracujú s používanou látkou, prípadne duchariny, ktoré napokon aj tak svojou prekombinovanosťou stratia svojho ducha. V tomto prípade nemožno podľa mňa hovoriť o dokonalom filme s dokonalou zápletkou a atmosférou v ktorom funguje logika akcia, pretože z každého tam viac chýba ako v skutočnosti je, avšak v pamäti utkvie už len vďaka originálne poňatému vrahovy, ktorého zvrátené chúťky a totožnosť síce odhalíte skôr ako zamýšľal James Wan, ale o to viac poteší, že tomu tak skutočne je. Až taký absurdný vo svojej podstate ten nápad je. Komédia možno pre niekoho, no ja som sa sotva zasmial (skôr iba chytal za hlavu nad vykrádačkami z iných zaužívaných a do očí bijúcich klišé), ale skôr som napäto sledoval hororovú látku s prípadnou dávkou LSD. Rozhodne sa tento film oplatí vidieť, pretože určite stojí za pozretie omnoho viac ako mnohé jemu podobné. ()

Fibonacci

originalisch. dobre im to tam v zavere klepotalo, ale parada. niektore dialogy vyzneli az smiešne a komicky. ale po stranke budovania atmo a pribeh a samozrejme kurwajs dobry twist to je skvely počin. proste james wan is only one. kool. gimmi moore. chames.💣💣💣 ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)