Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

Merotren

"Chtěl jsem natočit něco, co působí jako kdyby jste zašli do videopůjčovny a v úplně zadním regálu vytáhli zaprášenou kazetu s levným osmdesátkovým hororem". James Wan v sobě našel část svého oblíbence Argenta a natočil uvědomělý camp zážitek, který se dneska už prakticky nedělá. Nebojí se bizarností, ví, že je to největší síla filmu, a jakmile v druhé půlce na to šlápne, tak je to neskutečně zábavná jízda. A těch nápadů, kolik sem vměstnal. Radost pohledět. Ale jak už jsem zmínil, chvilku to trvá, než se to pořádně rozjede a v první půlce to trochu skřípe a maličko táhne, ale vyloženě nenudí a výsledný dojem mi to nekazilo. Finále je doslova bizarně boží. Kdyby tohle značilo novou éru camp hororu, skákal bych radostí. Podle mě je tohle totiž to, co dnes hororu chybí. 7,5/10 ()

Ulfursdottir

SPOILER: Asi jsem toho prostě už viděla až moc na to, aby mě tohle vyděsilo. Hlavní záporák vizuálně sice celkem fajn, ale zase se jede podle stejnýho mustru: někdo (nejlépe žena) vidí věci, začne se odkrývat její temná minulost, její rodina se vloupá do záznamů psychiatrické léčebny, koukne na pár VHS a vyřeší děsivou záhadu velkýho starýho baráku. Tohle nebylo dobrý giallo, tohle nebylo ani giallo. Herecký výkony špatný, scénář neměl spád,... Wan už má svoje nejlepší rozhodně za sebou a vykrádá sám sebe. ()

pietri

S přítelkyní milujeme horory a obzvlášť když se povede jako tenhle. Za ty mraky filmů, co jsme viděli už občas prostě tušíte co bude následovat.. znáte to, teď zaskřýpají dveře, teď bude za oknem nebo se skrývá za dveřmi od skříně.. Tohle je jiné, věřte mi! Mě samotného to velice překvapilo a nic neprozradím, máte se na co těšit!!! ()

PORTER44

Docela povedený horůrek,Madison se zdá být jako oběť ale zdání klame,škoda že se to pořádně rozjelo až tak dlouho kdyby se proměnila dříve mohl to být super horor,ale i tak nechybí napětí a nakonec i pořádná akce s gore scénami. ()

Keledaia

Na 4 to neni, ale maloco me fakt dokaze udrzet a musim rict ze kvuli tomuhle jsem asi dvacetkrat pauzla hru, takze pozornost to udrzelo, ackoliv to byla vicmene ptakovina, ta tension na 4 hvezdicky byla + soundtrack fajn, clovek chce fakt videt co se deje a neodtrhne oci. Hodne mi to pripomina asijske filmy, ve strukture, ktera je chytlava. ()

janececek

Pozoruhodný film, James Wan své řemeslo zvládá dobře, co ale z jeho často používaných prvků nemusím, jsou ty animované záběry na jeden zátah. Působí to děsně.. děsně nereálně, jako počítačová hra. Námět nicméně zajímavý a konec překvapivý. Kvalit The Conjuring to však nedosahuje, bohužel. ()

Kelinej

Dokonale natočený film, který začíná seriózně, leč rutinně, a končí jako šílený úlet. Moje smíšené pocity přehlušuje postřeh, jak nikdy žádný z policistů nedokázal kulkou zasáhnout záporácké monstrum, takže úspěšně unikalo až do konce. Co by mi u komiksu nevadilo (a myslím i spoustu dalších detailů), tady mne štve. ()

frenn

James Wan prostě umí! Jak to pěkně odsýpá, když se problémy začnou řešit hnedka od začátku. Postupná gradace, obrovské napětí a místy i pěkně nechutné. Akční scény odehrávající se ve vazbě a na policejní stanici naprostá špička. Takový Marvel by mohl závidět. A asi budu muset svůj šatník rozšířit o černý kabát. Ideálně totožný, protože ty pohyby bych vážně chtěla umět. ()

Tabeer odpad!

Srdce mi krvácí, když musím dát špatné hodnocení hororu, který režíroval můj oblíbený Malajsko/Australský superhrdina James Wan. Tady ale šlápnul hodně vedle. Na budování napětí jsem si u Jamese tak nějak zvykl a očividně jsem se namlsal až přespříliš. Příběh se ze začátku zdá zajímavý a tajemný, ale postupně přechází, v místy až zábavnou, podívanou. Vše je dohnáno ad absurdum - scéna ve vězení vypadá jako fúze Johna Wicka a Xmenů a z kina jsem odcházel zklamaný, jak nikdy. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)