Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

bourec

Při sledování filmu od mýho oblíbence jsem pořád nemohl pořádně určit, co mi to za filmovej styl připomíná. Až komentáře mi pomohly. Itálie. Bava, Fulci atd. Jo , je už drahně let, kdy jsem si od vedoucí v hospodě půjčoval italský horory a kriminálky ve stylu giallo. Přiznám se , že jsem čekal nějakou duchařinu, a proto mě tady některý oslavný komenty mě známejch uživatelů dost překvapily. Co už může rejža na poli duchů a podobnejch filmů vymyslet a překvapit. Zhoubné zlo je ale jiná káva. Drsná hororová krimoška, která se v druhý půlce změní ve slušný jatka. Překvapení jako prase. 90% ()

Nach

Horor, který mi velice sedl a moc rád si jej opět někdy připomenu. Po technické stránce Wanovka jak jsme zvyklí. Herecky též zvládnuté a že tento kousek je spíše béčkem než áčkem? S tím u takového hororu rozhodně nesouhlasím. Mě přišel áčkový až dost na jiná soudobá béčka. 75% ()

moviefreak

No, hororový Tenet som tak skoro nečakal, a už vôbec nie, že celú zápletku odhalím po úvodných titulkoch. Pozorný divák si všetko všimne úplne od začiatku, a ak ste zo staršej VHS generácie dôjde vám hneď akému hororovému subžanru sklania režisér poctu. Problém je vtom, že tento subžaner už existuje iba ako paródia alebo Cčkovy pokus o zaujatie s lacnými maskami a ešte lacnejšie vyzerajúcim Gore. Každý režisér si aspoň raz v živote nakrúti takýto vysnívaný film, a a a... Teším sa na reakciu divákov, ktorý nepochopia prečo je film nakrútený ako je, prečo herci zámerne prehrávajú, prečo znie syntetická hudbu ako zo 70 rokov a prečo je dej pre dnešného diváka doslova dementný 😅 Ja som si aspoň zaspomínal na všetky tie nekvalitné/zábavné filmy, zasmial sa nad tým čo režisér vlastne Warnerom vyviedol, a išiel som si oči vyočiť z kreatívnej vyvražďovačky na policajnej stanici. Nieco tak WOW som naposledy videl v Upgrade (2018)Upgrade (2018). ()

dubinak

Masakroidní nálož, na kterou jsem čekala s velkými rozpaky, poněvadž trailer působil brutálně tuctově, ale intuice mi pořád říkala, že je to přece Wan, v tom bude prostě něco víc. No a je to tak, takže určitě si nic moc nezjišťovat a nic nečíst a nechat se unést touhle extrémně nepředvídatelnou multižánrovou jízdou, kde vás na každým rohu čeká překvápko. Sice to nedosahuje takových hororových kvalit jako třeba The Conjuring nebo Insidious, ale jak říkám, Malignant v sobě skrývá mnohem zajímavější hříčky a v kině to byl fakt zážitek. Absolutním mindfuckem je akční scéna na konci, která jako by vypadla z počítačové hry a odhaluje nám další skryté talenty tohoto malého malajsijského mistra žánru. ()

Martrix

Asi je to předčasné a nechci to Wanovi přivolat, ale kvalitativní křivka jeho počinů mi začíná připomínat výkyvy M. Night Shyamalana. Ale i originální tvůrci na něž jsou nakládána velká očekávání mají nárok na slabší chvilky. Doufejme že tímto počinem si tu svou Wan vybral. Zhoubné zlo je velmi neCool, neWow, neOriginální film. S výjimkou nepříliš důležitých detailů budete mít pouze dvě pracovní verze, kdo je onen záškodník. Jednu obyčejnou a druhou nepříliš logickou. Takže twist netwist, bylo to neslané nemastné, dlouhé a pro mě osobně tím pádem nezáživné. Nicméně nejsem Wanšmekr, ani Wanfan, takže WAn neWan...slza neukápne a tento film zařadím k mnoha dalším, nepříliš povedeným hororům, kterých je v poslední době mimořádná úroda. PS: baví mě jak někteří fanoušci spekulují, že to vlastně tvůrce myslel jako poťouchlou skorokomedii ve stylu starých italských hororů a že je to potřeba brát s nadhledem... . Společně s nízkými tržbami je to pro Wana dostatečná zpětná vazba, jak diváci nahlíží na podobné experimenty. ()

PavelVanekArt

No co tady zase Wan vysral není ani možný. Po špičkovým Saw a nadprůměrným (v rámci komerčního subžánru) Conjuringu nám dodal nelogickou a plytkou komedii, kdy se z nádoru stane mstivej parkourista. Děr v ději jak když nasere a logika odešla ještě před začátkem filmu. Pár scén bylo celkem působivých, ale ve výsledku to ničemu nepomohlo. Ten chlap ať raději zůstane u praktických a poctivých cliché duchařin a raději neexperimentuje, je po tom hovno. CGI taky stálo za hovno a v mnoha případech tam bylo úplně zbytečně. 2* a.k.a 30% ()

Juto

Nedostatok skutočnej hrôzy môže byť pre niektorých prekážkou. A skutočne, celková výstrednosť pri práci na obrazovke bude niektorých divákov obťažovať. Ale potom budú tu tí, ktorí si pochutnávajú na drzosti Wana a film si vychutnajú. Pre mňa je to absurdne zábavný boj s veľkým dôrazom na absurdnosť a bizarnosť. 8/10 ()

PROCESOR

Tak tohle byl horůrek přesně podle mého gusta. Režisér si s divákem pěkně hrál. A nešlo jenom o lekací scény, ale o pečlivě budovanou atmosféru děsu. Kdy rozuzlení je správně šokující. ()

čidlo

Já sa ptám PROČ...!! Za mně super nápad a uchylárna v jednom ale z silných 4 to finish sklepl na 3☆ 70% a to jen stačilo aby......však uvidíte sami.Ps těším se na druhou projekci.. ()

LasT_Olt

Vzhledem k tomu, jakým způsobem Jimmy Wan prezentoval na svých sociálních sítích tenhle film (Ahoj lidičky, tady máte Malignant, je to taková blbůstka, kterou jsem si narychlo střihl před Vodníkem 2), jsem očekával nějakou klasickou duchařinu u které se zase klasicky budu moct unudit k smrti. Nelžu si do kapsy, lepší para-věc než Insidious už nenatočí a asi si toho je taky vědom, jelikož nám tady předkládá, něco mezi...já nevim, duchařinou a slasherem? Asi jo, bohužel se v těch hororových pod žánrech tolik nevyznám. Každopádně se mi tenhle filmek moc líbil, má to zajímavý plot twist, na konci se to krásně řeže a občas je to i docela vtipný. Soundtrack je taky suprový. btw. při sledování jsem nevím proč dostal hroznou chuť se znova podívat na Jeepers Creepers, možná to bylo tím záporákem :D ()

A.Fish

Story by se celkem dalo, ale proč proboha ta stopáž? Půlku jsem prospal a absolutně jsem neměl pocit že by mi něco uteklo. Další obrovské mínus je abscence hororu. Vždyť k*rva Wan nejednou dokázal, že horory umí, tak proč tady nebyl ani náznak nějaké lekačky? Bída... ()

CinemaRanger

Z Malignantu se vyklubalo obrovský překvápko. Trailer lákal spíše na další Insidious, což není zrovna můj oblíbený kousek od Wana, ale nakonec jsem dostal úplně něco jiného - úžasný mix netradičního slasheru s monster hororem a mysteriózní detektivkou. Scénář je občas docela šílený, ale tohle je přesně ta šílenost, která mi sedne. Zvraty fungují a nakonec jde o celkem originální námět. (Viděl jsem toho dost, ale tohle ještě ne). Autoři si tu také hezky a záměrně hrají s různými klišé. Připomnělo mi to staré grindhouse horory a to je u mne dobrá vizitka. James parádně zrežíroval, ta jeho dravá režie spolu s kreativními kamerovými kousky, nádherným nasvícením jednotlivých scén a mrazivou hudbou mě absolutně odrovnala, celou stopáž jsem měl husinu a cítil jsem se nepříjemně. Finále jsem rozdejchával celou cestu domů z kina. Tajemná atmosféra je klasicky skvělá a napětí funguje celý film. U herců nemám moc, co chválit, nikdo nečeká Oscarové výkony, ale lze vidět, že si všichni natáčení užívali. Jen Annabelle Wallis ukazuje, co v ní je a díky ní jsou hororové scény ještě větší teror. Zhoubné Zlo je pro mě nejintenzivnější hororový zážitek od Sinistera a musím dát takhle vysoké hodnocení, ale chápu, že to nesedne každému, takže beru v potaz jakákoliv hodnocení. Pokud ovšem přistoupíte na Wanovu hru, budete se taky skvěle bavit (děsit). PS: Před návštěvou bijáku si raději nic nezjišťujte a všechny zvraty si pěkně vychutnejte až na plátně. ()

alchac

Dílko průhledné jak pět let staré seprané trenýrky (které by po hypotetické žalobě pana Stevensona byly asi tím jediným, co by tvůrcům zbylo), napínavé jako jejich guma a se závěrem naprosto stejně natahovacím, koupajícím se v plné Waně rodinného patopatosu maligního tak, že to z kysele brblavé dvojky srazil těsně nad hladinu septiku. ()

majo0007

Stručne: Klady - lokácie, hudba. Zápory - napoly digitálny Gabriel (pri skokoch to bolo veľmi neprirodzené a do smiechu), ale hlavne málo horrorové (napr. oproti takému Insidious je toto uspávanka). ()

Reverse01

Zhodnotiť tento film nie je vôbec jednoduché, rozdelil by som to do dvoch častí. V tej prvej sa odohráva klasická hororovka akú už každý z nás videl x krát, nejaká tá postava s nereálne rýchlymi pohybmi, ktorá vraždí ľudí z osobných dôvodov, je úplne psychopatická a páči sa jej vraždiť, nič nové pod slnkom. V tejto chvíli nebola atmosféra filmu vôbec vybudovaná a to sa bude ťahať až do polovice, kým sa to nezačne všetko vyjasňovať. Druhá časť filmu je lepšia, keďže príde veľmi pekný zvrat ktorý príbeh posunie na inú úroveň a už ste v ňom zatiahnutí, bohužiaľ toto všetko prišlo skoro pred koncom samotného filmu. Aj cez to všetko je môj názor na tento film viac pozitívny ako negatívny. Réžiu James Wan zvládol celkom dobre rovnako aj hudba, ktorá sa tiež snažila budovať atmosféru, cover na hudbu Where Is My Mind od Pixies bol asi najlepšou hudobnou časťou. Neradím film medzi svoje obľúbené hororové kúsky no možno sa k nemu ešte vrátim 70% ()

HorrFi

Neni to starej James Wan na kterýho jsme zvyklý a zdá se, že se vydá novou cestou proti který osobně nic nemam.. Zhoubné zlo je podle mě jeden z nejzásadnějších hororů posledních 10ti let a jen tak se na něj nezapomene a James Wan opět nastavil laťku vysoko.. tady nemám co vytknout.. ()

Deyw

jakoze dobry, ten napad nebyl spatnej, ale bylo to cely takovy weird a divny, ze se to nedalo brat vazne...scena na policajtech byla top z celyho filmu..konec docela ocekavanej..nebylo spatny 3/5 ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)