Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

ZHODNOTITEL

U Jamese Wana má člověk jistotu, že uvidí po obrazové stránce kvalitní film. Příběh mě ale už tolik nenadchnul. Znovu se na to už asi nepodívám. ()

xxmurphyxx

Rozporuplný film. Na jednej strane super nápad s originálnym záporákom, konečne niečo neopozerané a na druhej strane spracovanie. To je miestami na klasickej Wanovej úrovni ale miestami mi to prišlo ako keby robil dokrútky nejaký stredoškolský amatér. Neviem, či to bol Wanov zámer nejako ozvláštniť alebo odľahčiť film pomocou pár pasáží najmä v začiatku, ktoré pôsobia ako paródia na 80kové horory a sú plné prehrávajúcich hercov či maximálne divne zvolenej hudobnej zložky ale pôsobilo to dosť divne a rušivo. Našťastie takých pasáží je len pár aj keď im dosť sekundujú tie akčné, ktoré za mňa boli žánrovo tiež dosť mimo. Jedná sa najmä o prestrelku na policajnej stanici kde som nevedel v tej chvíli či to je nejaký vtip, nejaká paródia na Terminátora alebo jednoduchá snaha o odľahčenie. Na druhej strane ale chválim snahu o nejaké oživenie žánru. Niekedy to vyjde, niekedy nie. Osobne som čakal niečo temnejšie, zlovestnejšie a hlavne napínavejšie no na koniec som dostal niečo ako pilot k prichádzajúcej hororovej sérii zameranej skôr na mladšie publikum a vzhľadom na koniec ma pokračovanie/a vôbec neprekvapí. Toto ma svojou atmosférou aj spracovaním bližšie k Vreskotu ako takému Halloweenu či Piatku13eho. Čo je podľa mňa škoda lebo po všetkých tých kinder bubákoch a teen slasheroch by to chcelo konečne poriadne mäso. ()

DonBraso

Parádní slátanina,kdy si Wan nejspíš řekl,že tam hodím od všeho něco.Příběh by vcelku šel,kdyby se v tom divák orientoval.Ono je fakt už jedno,kdy přijde Gabriel nebo Rocco Siffredi s porcí porna.Ono tohle je totiž takový líbivé porno s příšernýma efektema,který použil i na skok metr před sebe a tam kde to není potřeba je prostě ten efekt vždy vidět.Někdy to zas vypadá pěkně,že si pomalu říkám,že jsem snad v Silent Hillu,když se mění lokace.Všechno je na očíčko,ale úplně k ničemu.Atmosféru to ztrácí každým střihem,protože se nudíte až zjistíte nepoznané.Mysteriózní akční film s prvky hororu s dávkou thrillerové okénka.Je to pelmel,kdy sledujete na policejní stanici jatka,pár efektů a zas pryč.Proč je ten film tak nesourodej?Protože Wan vlastně ani nevěděl co točí.Jak tohle někdo může nazývat giallem je my záhodno.Erotika nula,důraz na atmoséféru nula,neobvyklá hudba nula,kamera stejná a tak jediné je to mysteriózní vyštřování a hotovo dvacet.Příběh když sledujete a skončíte na konci,tak si říkáte,to nám Madison čekala až jí to řekne rejža,že najde v sobě sílu a přemůže toho někoho na páteři?To byl stejně gól s lampičkou na konci.Fakt ne. ()

MT_Y

James WAN, dokonce valí... Třetí díl V Zajeti demonu nejlepší z těch tří, a teď tohle. Totálně super film, ano svým způsobem se dá očekávat ta zlá bytost co je zač, mě to došlo poměrně po chvilce (pozorně když člověk kouká zpozoruje nápovědy) ale zase mě překvapilo že s tím mělo co docineno určitá záležitost ve filmu no až uvidíte pochopíte, ale zpracováno to bylo totálně super. Nechybělo tomu napětí, obrovská zlost a dost temných (pochmurných) části. Zde odpouštím sem tam určité nedostatky (jako někdy moc přebíhající momenty atd.) 100% 5 hvězd ()

Nikolas__

James Wan už mě zase naplno zajímá. Neskutečný. Nečekal bych že Malignant, pro mě bude hned po Saw jeho nejlepším filmem. Opravdu paráda, neumím si představit jak lépe udělat mainstream horor. Výborná hudba, skvělé herecké výkony, scénář, a hlavně totálně originální zápletka. Pro mě film roku, a výtečný zážitek. Nejlepší vizuál a kamera v rámci Wanovek. Z faktu že má Conjuring vyšší hodnocení, je mi regulérně špatně. 10/10 ()

ScarFace_V8

Tak tohle byla ale neskutečná blbost. Vím, začít komentář takhle není zrovna moc profi, ale ona to vážně blbost byla. Což je škoda, vzhledem k tomu jak skvěle to bylo natočené. Film se s ničím příliš nepáral a vyeskaloval hodně rychle. Wan zde opět využil skvělou práci s kamerou i s atmosférou. Opět se vyvaroval i debilním lekačkám a v poslední řadě dodal i nějaký ten gore. I když tedy ta přesvícená bouřka za bílého dne působila hodně divně. Ovšem tyto zmíněné klady mi tak nějak nestačily a po většinu stopáže jsem se vyloženě nudil i když občas jsem se i zasmál. Popravdě ve filmu se pořád něco dělo, ale přesto jsem si pořád říkal když už se tam začne konečně něco dít. Hlavní velké odhalení s Lordem Voldemortem bylo ovšem hodně přitažené za vlasy. Tohle se Wanovi bohužel nepovedlo, za mne veliké zklamání. ()

hematop92

James Wan je prostě frajer. Přesně typ filmu, o kterém si buď divák řekne, že je to neskutečná slátanina všeho možného a nebo, že je to masterpiece. Já se přikláním k té druhé variantě a film jsem si neskutečně užil. Badass killer je vynikající a do konce filmu jsem nevěděl která bije, což prostě miluji. Jasných pět hvězd!!!! ()

krumlajs

Wan to zkusil jinou cestou a opravdu se utrhnul ze řetězu, pro mě byl ale celý příběh totálně předvídatelný dokonce i celý finále bylo jasný a to je škoda. Protože po řemeslný stránce je to totální bomba. 60% ()

blondboss

Wan sa rozhodol skĺbiť dva hororové prístupy do jedného a vytvoriť tak zaujímavý hororový snímok, ktorý má čo ponúknuť. Na jednej strane brutálne krvavé scény doplnené o temné nadprirodzeno, ktoré Gabriel predstavuje. Vo výsledku je z toho tak trochu bizár, ktorý nie je až tak typický pre majstra hororov Wana a od neho by som očakával asi o niečo väčšiu kvalitu. Pozerať sa to ale dalo až na ten prepálený záver. 60 % ()

Slezan123

O můj bože. Omlouvám se, že s ostatními tady asi nesdilim stejný názor na tento film. Ale tohle byla pro mě bomba. Jde tam vidět, že to je Wanovina. Kamera úžasná, super nájezdy. Vizuální stránka a provedení mě uchvátilo. Sice jsme si říkal, jak jsou některé postavy místy úplně vymleté, ale to je jedno. Herecké výkony nejsou nějak úchvatné, ale je to v pohodě. Brutalita filmu mě udivila, a něčemu uvnitř mě se to líbilo. Zhoubné zlo, ale rozhodně není horor, podle traileru jsem si myslel trošku o čem by to mohlo být, ale mýlil jsem se. Teď už chápu název Zhoubné zlo, a musím říct, že to je geniální překlad. Film jsem si extrémně užil. Fakt pecka, *****, 95% ()

Hyssi

Wow.. První hodina filmu je totální sračka, která neměla nikdy spatřit svět, ale rázem jakoby se vyměnil celý štáb film začne být naprosto famózní vtipný a dramatický... Ovšem opět nechápu proč má snímek označení Horor tenhle snímek prostě není horor... Je to akční drama se skvělými momenty... A rozmotání příběhu o Gabrielovi. [75 %] ()

vejfukCZ

Komedie roku, fakt jsem se u toho řezal smíchy. Nasranej biker v koženým zabíjí všechny kolem, takovej Two Face, akorát bez mince a s dýkou. Jediný co našemu bikerovi na jeho krvavé cestě k cíli chybělo je nějaká pořádná mašina. Třeba ta z Ghost Rydera, ohnivá. Hvězdu dolů dávám za pitomej Prius kterej musej protlačit fakt všude a kterej skazil nejeden záběr, jako ten příjezd k bejvalýmu ústavu v noci při měsíci. ()

AndrewNewman

Ako tu už odznelo, Wan sa tentokrát vydal trochu iným smerom, aj keď na démonické sily predsa len úplne nezanevrel. Dlho som rozmýšľal aj nad štyrmi hviezdami, pretože tak od polovice filmu to naberie slušné grády, ale bohužiaľ je dej miestami príliš kostrbatý a miestami zase totálne nelogický. Pri hororoch by ma to nemalo prekvapovať, no Wan si už vytvoril nejaký štandard a v jeho filmoch ma mrzí, keď takmer v každej druhej scéne vidím nejaké brutálne klišé. Najviac sa mi "páči" to, že si do postavy detektíva obsadil svoju kópiu z wishu. Ten policajt bol asi taký nápomocný, ako potítko na ruke pri prechádzke Saharou. ()

elanista1

Krásne rozvíjajúci sa scenár s nečakanými zvratmi, miestami strašidelné, neskôr brutálne a krvavé, so super medicínskou pointou. Pán režisér je zárukou kvality, herečka v ústrednej role veľmi príjemná, soundtrack fakt mrazivý. Som nadmieru spokojný ()

brasek

Snímok má vďaka hereckým výkonom, charakteru dialógu a televíznym exteriérom od začiatku charakter nie príliš pútavý, miestami možno amatérsky. James Wan vdýchol do príbehu napätie, pracuje s atmosférou a to robí snímok stráviteľným. Žiaľ vyvražďovacia fraška na konci príbehu nepridáva dôveryhodnosti. ()

PanPyzamo

Film Zhoubné zlo mě hned upoutal svým úvodem. Následuje poté celkem dlouhá doba nechápání, ale postupně se začnou odkrývat různé informace, díky kterým vše začne více dávat smysl, až vlastně se dočkáme nějakého toho odhalení. Podle mě to fungovalo. Wanův styl se zde ukázal v plné parádě. Jednu chvíli jsem měl pocit, že sleduji The Conjuring. Jednu chvíli jsem měl zase pocit, že sleduji Insidious a jednou zase, že Dead Silence. Jednou jsem mi to i dokonce připomenulo sérii Saw. Prostě podle mě je Malignant takový mix a mně to sedlo. Ještě bych chtěl vyzdvihnout hudbu, která byla fakt supr. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)