Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

Hellierer

Wan si zřejmě pro radost natočil naprostou kravinu, která se inspiruje u starých braků a dělá si z toho tak trochu legraci (stejně jako z diváka). A v tom bych rozhodně problém neviděl, avšak jeho typicky uhlazený a řemeslně povedený vizuál není s touto látkou vůbec kompatibilní, a tak se člověk stále není schopen naladit na tu správnou notu. Každopádně na dnešní dobu přehnané násilí potěší a matrixovský masakr ke konci taky. ()

John80

Atmosféra fajn ale to parazitné dvojča Zdieľane v jednej osobe s jedným mozgom-nereálne Ale ináč fajn ,dá sa to pozrieť ()

tereez

Přistupovala jsem k tomu tak, že si dam víno, odpojim mozek, nechám se unášet uměním a nebudu hádat zápletku. @Bestmaxx poté, co to chtěl hned po úvodní sekvenci vypnout, tu zápletku střelil od boku tak ve třetině filmu, takže bylo pak blbý nad ní muset pořád přemejšlet, jak se postupně naplňovala... Ale záběry Gabriela v hábitu, připomínajícího Richmonda z IT Crowd, to dost zachraňovaly a nešlo se nesmát. Že bych to někdy musela vidět znova, to zrovna ne, ale zábavnej večer to zajistilo, takže jsem spokojená, bizárky já ráda. ()

Eventyrer

To bolo tak smiešne. Ak sa niekto pri horore chce smiať, rozhodne po Mníške odporúčam toto. Samozrejme, je to myslené v tom najhoršom slova zmysle. Všetko pôsobilo ako so sedemdesiatych, osemdesiatych rokov, či sa jednalo o strih, atmosféru miest, kameru, dokonca herecký výkon pôsobil ako keby nevedeli hrať. O nezmyselnosti niektorých scén ani nehovorím. Už od samotného začiatku mi bolo jasné, že to nedopadne dobre. Hlúpe dialógy kraľovali v každej scéne už od začiatku. Ak sa na to mám pozerať, ako na film, ktorý svojou existenciou chce uctiť staré filmy, ktorých sa dnešný divák už nebojí, pretože videl kopec horších vecí, tak chápem prečo je tak hrozný. Čo sa postáv týka, nech sa dialo čokoľvek, chceli ste vidieť, že tie tupé hlavy umrú. Rozhodne to nie je jeden z filmov, kde hlavnému protagonistovi držíte palce, práve naopak. Záverečné prekvapenie a celkové vysvetlenie toho čo sa tam deje, bolo prekvapivé, skutočne nečakané, ale ani v najmenšom to nezachráni celkový dojem.  Ak sa pri horore nebojím, nie je dobrý. ()

rublik05

Zpočátku film působí velice nenápadně a rozpačitě, má nezvykle pomalejší rozjezd, díky čemuž jsem se nemohl ubránit pocitu, že se patrně bude jednat o obyčejný laciný horor, jakých je na světě nespočet. Jsem strašně rád, že jsem snímek nezavrhl a ten nezáživný začátek v kině vydržel. Po první zhruba půl hodině děj najednou nabere na obrátkách, navodí se příjemně temná a drsná atmosféra podpořena famózní hudbou, servíruje jedno překvapení za druhým, užívám si každý okamžik až do perfektně vygradovaného závěru, který mě naprosto dostal. Po celou dobu jsem si užíval nádherný vizuál, kvalitní efekty, hektolitry krve, brutalitu, moc pěkné kamerové záběry, sedl mi i jednodušší kriminální příběh, vytěžený na maximum, občas doplněný o lehké humorné prvky. Sám jsem se přistihl, že mě některé scény fakt vyděsily, takže nadšení z filmu bylo obrovské. Jsem rád, že James Wan neusnul na vavřínech a že neváhal přijít s něčím výjimečným a originálním, v určitých pasážích se vyloženě utrhl ze řetězu a řádí jako lev. Na plný počet to v tuto chvíli není, zejména díky rozporuplném začátku, je však možné, že po dalším shlédnutí půjdu s hodnocením ještě výš. Viděno v kině 18.9.2021. 8/10. ()

Likan7

Za to pěkný finále na policejní stanici si to tu čtvrtou zaslouží. Wan to vzal od podlahy, vykašlal se na duchařinu, a i když minimálně na začátku právě ty jeho duchařiny Zhoubné zlo hodně připomíná, nebojí se přepnout okamžitě žánr a servírovat nám jednu pecku za druhou. Je to dost absurdní film, nemůžete u něj moc přemýšlet (možná by jste i přišli na ten twist na konci), ale pokud to přijmete a necháte se Jamesem provést, dostanete adrenalinovou, brutální gore pecku, která funguje ve strašení, lekačkách a vlastně i akci. Wan je fakt multižánrový talent. Hrozně mě bavili hrátky s kamerou i hudba. ()

Maximilianus

Vrámci žánru podľa môjho názoru veľmi vydarený počin. Má to dobrú atmosféru, mysteriózno, a dokonca aj hudba, ktorú si väčšinou ani nevšimnem, veľmi dobre dotvárala celkový dojem. Samozrejme tam bolo pár barličiek, ale inak veľmi príjemné prekvapenie. 7,2/10. ()

Shaleman

James Wan si odskočil odpočinout od miliardových blockbasterů. Jak to dopadlo? Prvnímu Conjuringu to nesahá ani po palec na noze. Většina filmu utahaná s tu a tam pár gore scénkama. Poslední zhruba půlhodina, kdy dojde na odtajnění celého uzle, absolutní pecka a právoplatný triumf zakončený krásným masomlejnkem. Počkat na něj se určitě vyplatí, i když z průměrové propasti to film nevytáhne. Příště ať si odpočine u duchařin, ty mu jdou mnohem lépe. ()

0L0V0

Celý príbeh je v prvej tretine filmu dosť priehľadný, a predsa ma to bavilo dokonca pozerať. Oceňujem akou ľahkosťou niektoré scény sú prezentované. Jedno je však isté, ak nebudete na podobnej vlne ako režisér, môžete ľahko stratiť nervy a v polovici to vypnete. Taká príjemná oddychovká a spomedzi hororov jeden z tých viac podarených. ()

Zodiak455

Je to bizár, ale zase námět se mi líbil a byl jsem překvapený, jak se to vyvinulo. Mně to rozhodně mile překvapilo a rád se na to podívám znovu. ()

chaturga

Luxusní film celkově. Když opomenu pár nelogických a nereálných scén a opět jako vždy debilní chování postav v situaci, kdy jim hrozí bezprostřední smrt, tak velké OK. Hudba neskutečná, efekty a vše okolo neskutečný, nechyběl gore, rozuzlení dost povedený a ty hustý scény po rozuzlení? Bez debat masakr... Po dlouhé době mazec, který neodsoudím a nehodím do ztracena. Doporučuji. ()

M__

„Je čas, vyříznout ten nádor.“ // Tenhle film má dvě hodně kvalitní věci, a to naprosto skvělý vizuál, díky kterému to hodnocení není až takový propadák, no a Annabelle Wallis. Trochu mi to připomíná film Žena v okně, na který se taky dobře dívá, ale příběh je nic moc, to samé platí i tady, což je škoda, i když tohle je přece jen o něco lepší. Zároveň jsou tu dobře ztvárněné postavy, které tam vnáší i trochu toho humoru. 65 % ()

Hellknight12

Konečne som sa odhodlal. Jednoducho povedané, zaujímavo spracovaný film. Je tu niekoľko zaujímavých nápadov ale hlavne príbeh, ktorý je dosť netradične spravený. Wan proste vie ako spracovať film, či už je to séria Conjuring, Insidious alebo Saw. Herecké výkony sú veľmi slušné. Musím vyzdvihnúť hlavnú herečku. Je vidno, že Wan aj herci si natáčanie tohto filmu užívali naplno. Je tu aj humor, ktorého je síce málo ale je kvalitný a žiadne trápne hlášky. Nie to síce A-čkovy film skôr lepšie B-éčko ale Wan si to uvedomujeme a hlavne mi príde, že to spravil naschvál. Atmosféra filmu je pekne napínavá od začiatku až do konca. Koniec mi pripomenul film Smrtíci Spojení 2007, ktorý je psychologický thriller ale to nevadí. Neočakávajte od tohto filmu 100% horor. Hororové prvky síce sú ale je ich málo. Skôr by som povedal, že je to mysteriózny, krimi, thriler s hotovými prvkami, ktorý vám zamotá hlavu. Každopádne má Wan znova príjemne prekvapil. Film môžem odporučiť aj keď pochopím, že nie každý si ho obľúbi. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. Tých 15% dávam dole za dĺžku, ktorá mohla byť trochu dlhšia. Kľudne to mohli natiahnuť o 15 min a ešte lepšie sa s nami pohrať. Jediná vec, čo ľutujem je, že som tento film nestihol v kine. ()

dannyd14

Jeden z mojich najočakávanejších filmov, keďže J. Wan bol vždy zárukou kvality. V porovnaní s jeho predošlými kúskami je to však o jednu úroveň nižšie. Odklonenie sa od žánrov predchádzajúcich filmov z dielne J. Wana tu do istej miery nefungovalo, hoci trailer navnadil na niečo úplne iné. Zrejme pán režisér chcel potešiť aj fanúšikov iných žánrov, ale trošku sa mu to vymklo z rúk, keď začal byť v istých momentoch hyperaktívny. Jeho tradičné poctivé remeslo s veľkou dávkou napätia, pomalého budovania atmosféry by bolo oveľa lepším riešením. Tento film si to priam pýtal. Na druhej strane je tu kopu nočných scén, ktoré napriek svojmu novému prevedeniu dokážu byť oporou pri budovaní napätia. Hlavná hrdinka je skvelá a ihneď sa do nej zamilujete. Odhliadnuc od voľby žánru oceňujem originalitu a prácu s kamerou. Pohľad zhora bol zaujímavý a pridával na atraktivite a prechod do inej reality bol jednoducho geniálny a originálny, čo sú veci, vďaka ktorým sa film vryje do pamäti v pozitívnom duchu. Gabriel je slušný antagonista, jeho hlas pripomína film Kruh, jeho súboje film Neviditeľný. Ale niekedy je až príliš neohrabaný, inokedy ako utrhnutý z reťaze a nezastaviteľný, čo zráža hodnotenie nadol. Hudba je ozdobou filmu, gore je tu dostatok, porcia vrážd na rôzny spôsob, humor mal svoje pevné miesto a páčil sa mi. V konečnom dôsledku je tu väčšie množstvo pozitív ako negatív, ktoré držia film nad priemerom, aj keď to nie je majstrovské dielo. A hoci som pri niektorých scénach musel prižmúriť oči, tak som si horor celkove užil. ()

DD

Hezka prace s kamerou a zvukem, ale jinak to od prvni sceny bylo jako sledovat Scary Movie. Ze ten hlavni policajt-chlap navic vypada uplne jako reziser Wan to vsechno dela jeste bizarnejsi. Proste ne moje krevni skupina a dalsi zaslouzeny propadak pro Warner Bros. ()

janak.t

Po dlouhé době za mě super horor, je to zase něco nového,jednu hvězdičku strhávám za americký a pro mě nechápající situace které jsou v amerických filmech moc populární a to je scéna s deštěm pří které je MODRÁ OBLOHA a SVÍTÍ SLUNCE, nevím kdy to těm režisérům dojde že je to opravdu zbytečné, nebo at ty scény takto netočí akorát jsou za idioty. ()

Equilita

Takéto rozporuplné pocity, ako pri Malignant som nemala už dávno. Na jednu stranu tu máme Jamesa Wana, ktorého s úplne pokojným svedomím môžem označiť za kráľa hororu minulej dekády, pretože Insidious a The Conjuring sú snímky, ktoré vypálili rybník všetkým ostatným filmom v rámci tohto žánru. A veru treba uznať, že natočiť dobrý horor je fuška. Čiže od pána Wana som čakala niečo podobného charakteru a kvality, ako boli vyššie spomínané filmy. Malignant je ale niečo úplne iné, čo akosi nekorešponduje s jeho predošlou tvorbou. Vyzerá to, ako film pre jeho osobnú radosť a potešenie. Proste prišla zaujímavá, neopozeraná idea.. natočím to, bude sranda. A tá sranda naozaj bola, aj keď smiať sa pri horore asi nie je tá správna reakcia, ktorú by mal daný film u diváka vyvolať. Každopádne aj nejaká emócia je lepšia ako žiadna emócia. Na druhú stranu musím pochváliť, že nápad to bol naozaj originálny. Spracovanie už trochu pokulhávalo. Dej bol miestami veľmi ľahko predvídateľný a zároveň boli veci, ktoré ma prekvapili a absolútne som ich nečakala. Možno by mi k uprataniu si myšlienok a názoru na tento film pomohlo druhé zhliadnutie, tak uvidím, či sa k tomu voľakedy ešte raz dokopem. Rozmýšľala som, či dať slabé 3*, no nakoniec to vidím reálnejšie na silné 2* ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)