Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

ŠpetaMarek

Nejlepso film Jamese Wana a zaroven film, ktery bude spousta lidi nenavidet. Ani nepamatuju, kdy naposled jsem byl tak nadseny z cire geniality rezie vyzdvihavajici vse okolo, vcetne naprosto dementnich dialogu, nad vse co ten rok ci dva vzniklo. ()

Marty7CZ

WAN je filmovej bůh! Tohle je taková pecka, že mě to prostě ohromilo ☝️. Elitně zpracovaný, skvelej nápad, tradičně dokonalý úhly kamery, zvrat 👍, takže Jamesi(not Bond), diky za skvelej zážitek za parádních 80%👈👈👈 A divnolam typu Verbal si, pls, normální občani, NEVSIMEJTE.... ()

RAFT

Tady už asi nemá co psát ,James Wan  je král hororů.Další skvěle vydařený kousek.Skvělý horor strochou té kriminálky .Za mě 75% ()

Najt

Po hororové stránce to nebylo zase nejak strašidelné, krom teda solidního začátku, ale tenhle film pojal režisér zase úplně jinak. Na horor jsou prostě nejlepší démoni, a duchařina, víceméně nějaký jatka, vrazi to už je 15 let zpět. Tady ale režisér zaimprovizoval a vytvořil tak trošku mix. Ano, jít čistou duchařinou plnou lekaček, byl by to více horor, jenže mě se líbí, že toto je zase pojaté jinak a proto to nehodnotím jen podle hororové stránce, ale celkově. Co se týče příběhu tak ten byl parádní a jedná se v tomto směru o jeden z nejlepších hororů poslední doby. Rozuzlení během těch 10 min bylo "whatthefuck". Takže nebýt té hudby a přidat více na hororu, je to full star. Možná že nebýt jen té hudby, byl by full star, ale toto jsou jediné faktory, které dělí hodnocení od plné palby. Další skvělej Wanův film. ()

Clark_Kent

Na první pohled to mohlo vypadat, jako něco pozoruhodného. Ovšem až se příběh opravdu rozjede, není to tak extrémní horor atmosféra, jak by se mohla zdát. ()

ANTYCHRYST

Hodně prekombinovane.... a misto napětí a hruzy to obcas bohužel působí spíše komicky.. Vyústění sice lehce překvapí.. ale opět se neděje nic svetoborneho.. hudba ta oldschulova ta to úplně zabíjí.. tady Wan šlápl hodně vedle..a doufám..že se opět vrátí v plné síle.. 25% ()

Bezda22

Masakr, nářez. Nářez a masakr. Wan zase potvrzuje tu svojí hru s divákem, hororově thrillerový napětí. To dneska v hororech/thrillerech hrozně chybí. Buď je všechno předvídatelný a nebo trapný. Tady se všechno dobře doplňuje. Krásná práce 75% ()

Adrio

Na film som šiel v celkom očakávaní solídnej duchárskej žánrovky, po prvých 30minútach som sa nestačili diviť ako krásne a štýlovo je film natočený. Krásne zábery doplnené o hudbu ktorá by ako z oka vypadla NIN bol super zážitok ktorý sa ale s príchodom druhej polovice filmu zmenil na Slasher so zaujímavým no nelogickým zvratom ktorý z môjho pohľadu dosť narušil fungovanie a logiku filmu. Záverečný prepal v štýle Johna Wicka taktiež ničomu nepomohol. A možno len zisťujeme, že žáner Slasher má už svoje najlepšie roky za sebou no minimálne sa jedná o zaujímavú exhibíciu Jamesa Wana. ()

borohub

Teď si nevybavuji horor, kterému jsem byl schopný dát 5*. Tento snímek si ale 5* určitě zaslouží. První půlka mi přišla hodně nemilosrdná a v této části si divák příliš neodpočine, protože jedna lekačka střídá druhou. Druhá polovina je spíše taková brutální řežba. Příběh je bohužel docela předvídatelný, čemuž hodně napomohla první scéna filmu, na druhou stranu bez této scény by první půlka filmu nedávala absolutně smysl. Musím ale vyzdvihnout parádní kameru, nebýt ní, tak filmu dávám asi 4*.  85% ()

Solverino

Jedna hvězda za kvalitní digitální efekty, zbytek je totální kkotina, nevydržel jsem do konce. Jestli tohle je horror tak nevím, strašná blbost. ()

Brmbolec

Podľa mňa je to originálny snímok, ktorý sa žánrovo mení počas svojej stopáže a celkom dobre drží pokope. Skutočne som si to užil. Kto čaká niečo na štýl Conjuringu bude možno sklamaný, ale inak veľká pohoda... ()

Pharlap

Já jsem to musel po 20ti minutách cca vypnout, protože tohle není ani béčkový, spíše déčkový horror. Absolutně bez ladu a skladu nesmyslně kladené obrazy. Už samotný začátek filmu avizuje, že se o žádný trhák jednat nebude. Snad najdu ještě odvahu to dokoukat, ale pro tuto chvíli bohužel jen jedna hvězda. Re.: Dal jsem tomu šanci,a zvedám hodnocení na průměrné. ()

Hyperbolic

Jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl, opravdu čistá, profesionální filmařina. Wan po několika průměrnějších filmech ukázal, že hororové žánry zvládne všechny (řeznické Saw, duchařské Insidious..) a je to opravdu zážitek. Po zhlédnutí filmu v kině, jsem jen seděl v sedadle a přemýšlel co jsem to viděl. Wan odkazuje na staré giallo mistry (Dario Argento) a sakra, je to ono. Barvy, hra se světlem, scenérie ze kterých běhá mráz po zádech, long shoty a choreografie, hudba (Where is my mind, fakt by mě nenapadlo, že by se ta píseň hodila někam podobně hodně jak do Fight Clubu) vše na jedničku. Příběh byl parádní, něco takového tady ještě nebylo (podobné v knize - Temná Půle od Kinga, ale to nemělo takovéhle grády). Krásná Annabelle Wallis to zahrála úžasně a maskér/choreograf Gabriela by snad měl dostat Oskara. Masakr na policejní stanici je jedna z nejdrsnějších scén všech dob. Kdykoli jsem viděl tu modrou a červenou tak jsem si to jen užíval, opravdu artový zážitek. Věřím ale, že film není pro každého krom okrajového publika, není to typický horor posledních let a doufám, že předznamenává novou vlnu podobných masterpieců pro dvacátá léta. Geniální a tleskám. ()

Hemlock

Bohužel nemohu plně souhlasit se zdejším nadšeným pozdvižením. James Wan se pokusil oživit klasiku a nebýt naprosto zmršeného konce a prkenných hereckých výkonů by se mu to možná i povedlo… Pravda, kvalitní vizuál, povedené efekty a postupné odkrývání děje kvalitu filmu zvedá, ale nic to nemění na tom, že zde máme další průměrný horor - 55%. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)