Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

LordBeeDoO

Skupina herců, které (kromě hlavní hrdinky) asi režisér někde posbíral na autobusové zastávce, předvádí uřvaný lekací horor, který možná mohl být i zajímavý, ale celkový dojem je nuda a trapnost. ()

peetrejr

Po zhliadnutí filmu som ešte päť minút nemo sedel. Zo začiatku filmu to pôsobilo ako klasická bubu Wanovka. Bohužiaľ zvyšná hodina filmu bola, prapodivná. Sledujeme príbeh Madison (Annabelle Wallis), ktorá má temnú minulosť, až moc. Nastraší ju nejaká príšera a všetko vyzerá "normálne". Normálne som si už myslel že prídu Warrenovci a tak... Ale James chcel natočiť niečo iné, ako točil kedysi. Nuž, tak natočil dosť veľkú haluz, ktorá by vybila dych každému. Ani popravde neviem čo si mám o filme myslieť. Celý film sa proste dostane do bodu, kedy si pripadáte ako na maškarnom plese alebo v nejakej surrealistickej videohre, ktorú by dohral len úchyl. Ja viem že by bolo pekné napísať, že pozor spoiler, nuž POZOR SPOILER! Celá idea o zrastenom dvojčati, Gabrielovi je uletená. Je to proste divná miešanica, niekto tu experimentoval s drogami, však James?! Celkový dojem je zmiešaný, veľmi zmiešaný. Mám proste stále taký divný pocit, že čo som to pre Boha pozeral?!!! Celé to vyvrcholilo finálnou scénou na policajnej stanici a v nemocnici. Proste fuj, na nič iné sa nezmôžem. Čakal som viacej... ()

molcan2

Malignant sleduje príbeh Madison, ktorá je paralyzovaná šokujúcimi víziami desivých vrážd, ktoré prežíva, a jej trápenie sa zhoršuje, keď zisťuje, že tieto sny sú v skutočnosti desivou skutočnosťou. James Wan sa v tomto filme veľmi prekonal, pamätám si, že keď som si ho pozrel prvýkrát a bol som zamilovaný, po druhom pozretí som si bol istý, že je to jeden z mojich najobľúbenejších, dnes už som stratil prehľad, koľkokrát som si ho pozrel. Malignant je úžasný film, má super inovatívny a originálny scenár, počas celého filmu je udržiavaná atmosféra napätia, čo je vo filmoch Jamesa Wana veľmi časté, nehovoriac o jeho dokonalej réžii, každý záber z uhla je perfektný. Herecké výkony sú skvelé, najmä Annabelle Wallis, film má stále scény plné násilia a napätia, kreatívne úmrtia a ikonického zloducha hodného každého hororu. ()

Yarwen

Vcelku povedený snímek, který má právo nosit visačku "horor". Je spíš akčnějšího ražení, než že by vytvářel tajuplnou či napjatou atmosféru, ale drží se určitého logického schématu, který v zásadě dává smysl, byť míří spíš k reálnému vysvětlení než k nadpřirozenu. S kvalitním pohárem piva při ruce jsem si tento kousek docela užil - mírný nadprůměr. (55%) ()

Sydonai

Ať mi nikdo netvrdí, že toto má na svědomí J. Wan. Ubohé herecké výkony. Nudný předpotopní příběh. Ja se od srdce smál v těch nejméně vhodných momentech. Palec nahoru za scénu z ptačí perspektivy a lehce nadprůměrnou hudbu. Jinak za mě film dostál jen svému jméno - je to opravdu ZHOUBNÉ ZLO! 40% ()

anatheman

Za mě velmi dobré. Druhá čtvrtina filmu je možná poněkud rozvláčná, ale jinak se jedná o spolehlivou hororovou jízdu. Docela mě překvapilo, že se děj může chlubit několika pozoruhodnými zvraty, které z filmu dělají poměrně originální kousek - přinejmenším na poměry žánru. Atmosférická složka je podle mě rovněž funkční. Herecké výkony sice nejsou ideální, ale zde to rozhodně nevadí. Potěší několik audiovizuálních vychytávek a také slušná hudba. Takže ano, potěšující jednohubka za čtyři hvězdy. ()

roxy_ellen

Konečně! Wan je zpět a v plné síle. Ano, normálně bych dala 4 hvězdičky, ale ono je v dnešní době fakt rarita najít nějaký alespoň částečně originální, dobře natočený a strašidelný horror. Některé scény jsou krásně creepy právě v tom dobrém, Wanovském stylu.👌 ()

bozka10

Ako silno som sa nadýchol retrom a dobre no James, ty neplecha jedna.Neni som si ale istý, či chcem s tebou pokračovať v týchto experimentoch pre radosť. ()

kkarx

Pořád někde čtu, jak to měla být pocta Wana giallu a jak moc je to giallem inspirováno, ale upřímně já to v tom neviděl. Barvičky mi připomněly Suspirii a ano  především ona scéna z plakátu s blikajícím červeným světlem, která je asi i nejlepší z celého filmu, ale to je tak všechno. Giallo to není už jen kvůli pointě, která do reálného světa prostě nepatří. Tohle je obyčejný pěkně natočený fantasy horor stylem inspirovaný Suspirií.... Podezřelý byl jenom jeden a pointu jsem uhodl v první pětiminutovce. ()

ad142

James Wan je nesporne talentovaný režisér, pri ktorom sa však stále nedokážem zbaviť pocitu, akoby nebol schopný prekročiť vlastný tieň a neustále mu niekto v pozadí dýchal na krk. Avizované prvky gialla, vďaka ktorým som to vlastne pozeral, tu bohužiaľ prakticky úplne absentujú a z očakávaného rukopisu talianskej školy tu nie je poznať absolútne nič. Zopár explicitných narážok na talianske klasiky, ako krátky prechod cez podkrovie s nábytkom (Argento - Inferno), zlovestné červenomodré nasvietenie interiéru (Argento - Suspiria), hlava v automatickej pračke (Deodato – Vortice Mortale), či vila, pripomínajúca Fulciho kultový The House by the Cemetery, rozhodne nestačia a giallo snímok z filmu nerobia. Skutočnosť, že si hlavný záporák v jednej scéne zbytočne a teatrálne navliekne čierne rukavice, pričom ich vlastne vôbec nepotrebuje, akoby symbolizovala aj Wanovo povrchné snaženie. Z talianskej filmovej školy, možno okrem výraznej a skvelej melódie v určitých scénach, v tomto filme nie je poznať vôbec nič a takýto šablónovitý scenár s občasnými trápnymi dialógmi by Argento vyhodil z okna aj v jeho poslednej režisérskej ére, kedy už pomaly strácal dych a invenciu. Osobne si myslím, že ak by mal Wan k dispozícii iba veľmi nízky rozpočet, aký mali svojho času taliansky režiséri ako Lenzi, alebo Bava, musel by sa držať na uzde a zrejme by vytvoril aj pôsobivejší a komornejší snímok, ako bol svojho času napríklad aj Saw, ktorý ho preslávil. Najsilnejšie momenty filmu sú bezpochyby kratučká prechádzka jednotlivými izbami z izometrického pohľadu, kedy je symbolizované, že hlavná hrdinka akoby bola uväznená v domčeku pre bábiky, a skvelý (aj keď trochu nevkusný) masaker v ženskej vyšetrovacej väzbe, pričom nasledujúce masakre (napr. policajná stanica) sú už zase značne prepálené a určené popcornovému publiku. Akoby sa Wan pokúšal nakrútiť melodrámu bez humoru o žene prenasledovanej svojou minulosťou, ale za primiešania všemožných hororových a akčných klišé, pričom to navyše celé zaklincoval "marvel-like" prvkami, to nemohol a ani sa napokon nesnažil udržať v konzistentnej podobe. Niektorí píšu, že film netreba brať vážne a že Wan sa pri natáčaní zabával. Ak sa niekto pri nakrúcaní zabával, tak to bol S. Martino a jeho tím počas nakrúcania ranných giall, ale Wan to podľa môjho názoru robil proste len pre prachy, pre všetkých a vlastne pre nikoho konkrétne. Priemerné herecké výkony v čele s afektovanou herečkou, ktorá neustále buď plakala, alebo vrešťala, tomu len nasadili korunu a podľa môjho názoru odsúdili film do postupného zabudnutia. ()

Rathalos

Reziser James Wan je jednoznacny kral sucastneho hororu,zakazdym ma niecim dostane,povedal by som,ze jeho filmy su nieco extra,zarucena kvalita po kazdej stranke a Vtelenie zla je len toho dokazom,lahodkou pre tych,ktori sa radi boja,perfektna atmosfera,napatie i gore efekty,scena z vazenia je ku*va nezabudnutelna,ani som pri nej nedychal,no jednoducho zatial jednoznacne najlepsia tohtorocna zalezitost v tomto zanri,tlieskam a moje hodnotenie je jasne ako facka...:-) ()

BOURQUE

Režisér james Wan sa vrátil k žánru, čo mu najviac sedí (a čo ho zatiaľ najviac preslávil). „Malignant“ šikovne spojuje prvky hororu, thrilleru a mysteriozity. Možno kostra príbehu z hľadiska originálnych prvkov nevie veľa vecí ponúknuť pre svoj žáner (predstavte si, že akú knihu by z toho napísal Stephen King), ale za to šikovne kombinuje možnosti, ktoré ponúka. Práca s kamerou je v rukách Michaela Burgessa, ktorý ani teraz nijako nezaváha. Najviac akčnou a brutálnou scénou je nerovnomerný boj na policajnej stanici, ktorá je jednoznačne inšpirovaná prvým dielom Terminátora. Annabelle Wallis je dobrá a v podstate sama nesie film na pleciach – škoda, že na fronte vedľajších postáv nemá silnejšiu podporu. Dôvodom, že prečo nedávam štyri hviezdičky, je záver. Vyvrcholenie nie je zlé (aj keď sú tu rezervy), ale film sa skončí v momente, kedy by ešte nemal. Pri takmer dvojhodinovej runtime by som čakal, že viac budú dbať na menšie detaily (napr. ako sa uzatvoril prípad, prípadne čo sa stalo s ostatnými postavami, ktoré zostali naživo). Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Hapretor

další do počtu ... ale kvalitní ... lekačka dobrá ... dobrá ... opravdu skvělá podívaná ... opravdu ... jako parodie ... na uspání super ... hlavně ten začátek ... to je jak parodie na horor z osumdesátek ... ()

FilmWave

Ze začátku, když to přeskakuje mezi "Conjuring" a "Scary Movie", mě to moc nebavilo. Ale pak to nabere neskutečné grády! Wanovo "Split". ()

domirovec

Bomba! Naprostá bomba! Malignant je konečně po dlouhé době další pořádná Wanovka, díky které pan Wan ukázal, že ho ani trochu menší přestávka od hororů (5 let :D) nevytrhla z kořenů. Malignant sice vcelku, alespoň v některých částech filmu, působí spíše přiblbe, možná až komediálně, ale jde vidět, že i z jednoduchých konceptů se dá spatlat dohromady pořádnej horor. Bylo by ode mne sice hnusný to tu vyspoilerovat, ale k něčemu se přece jenom vyjádřit musím - a to je právě ten fakt, jak famózně film graduje. Začíná to normálně, takové to typické Wanovské house haunting - pokažená zrnící telka, samootevírající se lednička a podobně, prostě idylka. Pak to však začne zacházet do těžkých extrémů, které divák opravdu nečeká a několik následujících odhalení diváka přesvědčí o tom, že je tohle film, na který se jen tak hned nezapomene. Kór když se jedná o první pokus pana Wana, zakomponovat pěkný a povedený gore a brutalitu do svého mysteriózního počinu, který se ani zdaleka nebere pořád vážně. Nebýt pár nedostatků z mé první projekce, dal bych 5*, ale kdoví, mé další sledování bude určitě lepší. 4/5 ()

MickeyStuma

James Wan, coby jeden z největších hororových režisérů, a jeho další hororový snímek, který je zajímavější o to víc, že není součástí žádné hororové série. Co ale není, může být, každopádně tento by stále zůstal jako ten první. Snímek je nejunikátnější a nápaditější, jaký uznávaný režisér do této doby vytvořil. Co se týče dějové vynalézavosti, to má samozřejmě ve vínku scénář, na kterém s chutí pracovala Akela Cooper. Buď má ve vínku ohromnou fantazii, nebo ji prostě jen náhodně políbila Múza. A to pořádně. V ohromné hororové konkurenci je samozřejmě leckteré originality poskrovnu, ale to neznamená, že by musel být vlivem toho také špatný děj. Naopak. Příběh je zajímavý a dá se říct, jakoby námět vypadl ze seriálového fenoménu ´Akta X´ (1993-2018). Mladá žena má vize a sny, ve kterých záhadná postava vraždí. Ale opravdu se jedná pouze o sny? Ne. Oběti skutečně jsou a tak jde o to, jestli vše lze nějak smysluplně vysvětlit. Stává se tak z toho vizuálně hrůzná detektivka, ve kterém na povrch vyplouvají děsivá odhalení. Z počátku sice je znát jen pouhá obyčejná nadpřirozená atmosféra, ale to se celý příběh jen pomaloučku rozjíždí. Výborné kamerové záběry a to nejen svými úhly, ale i pohybem. Psychologický soundtrack na poli elektroniky i rocku už jen dodělává to poslední k připoutání hororového fanouška do sedačky. Potěší mnohé odkazy na starší hororové snímky, jako třeba ´Ring´ (1998), ale hlavně na ty od samotného Wana, tedy na ´Saw´ (2004), ´Insidious´ (2010), a nebo také ´V zajetí démonů´ (2013), což krapet nutí po divácké stránce předvídat další dějový vývoj. Vizuální CGI efekty jsou pastvou pro oči. Temné prostředí v záchvěvu strachu a nejistoty. Po technické stránce jsou také hlavně znatelné tvůrčí prvky japonských duchařských filmů, což ničím na ničem neškodí. Ba naopak. V sérii nejrůznějších slasherů napříč brutálnosti tento snímek obzvlášť vyniká a je tak jedině dobře. Pořádně tím alespoň rozčeřil hororové tvůrčí vody. ()

helloween93

Malignant je v dosavadní režisérské filmografii Jamese Wana pravděpodobně nejvíc bizardní počin, jde o poctu giallo žánru, která není určena mainstreamovému divákovi. Film se zprovopočátku rozvíjí jako pomalá detektivka s vyšetřováním vražd, aby se později zvrtnul do úplného bizáru a masakru. Divák musí ocenit pro Wana typickou práci s kamerou, cit pro hororový soundtrack (značně podobný tomu z Insidious) a atmosféru. Scénář v první půlce občas zahapruje, i když v závěru už tam jsou docela velké logické kiksy, ale když se chcete jsko tvůrce trochu odvázat, tak tam většinou pro logiku není místo. Scéna na policejní stanici každému pokročilejšímu divákovi musí evokovat první díl Terminátora. Malignant v kinech propadl, protože podobný horor si prostě špatně hledá cílovku. 3* ()

FeriusParfax

Jelikož jsem se v noci opět probudila, nemohla jsem dostat lepší nápad, než že si pustím horor. Všechny končetiny jsem opravdu poctivě skryla pod deku a čekala jsem na strach, či případné pošimrání na nožce. To se ale nekonalo. Nápad se mi libil. Jen nebyl originální, protože jsem ho už před 15 lety četla v stupidní Kingovině - Temná půle. Filmové zpracování mě ale potěšilo a postrašilo víc. Jen nelogičností tu byla strašná spousta a děs to moc nenahánělo. S odvahou sobě vlastní jsem tedy v půlce filmu vytáhla nožku zpod peřiny. Hrdě pronáším, že jsem přežila. Nikdo mi neurval nohu, nerozřezal hruď a nestáhl mě z kůže. Beze strachu jsem šla na konci filmu spát. Happyend mně v hororech dost vadí a tento film se mu bohužel nevyhnul. Krásný průměr, na který může být film hrdý. ()

pumpkinqueen

Všichni se shodneme na tom, že Malignant je velmi výraznou žánrovou směsicí  a zároveň nečekaným krokem ze strany Jamese Wana. Trailer nalákal na něco trochu jiného a film tak dokázal rozhodně překvapit. Jestli v dobrém nebo špatném slova smyslu je už pouze otázkou vkusu, ale z filmařského hlediska je to rozhodně kvalitní - a co více - nezapomenutelný kousek. Již na začátku nás perfektní a mrazivá atmosféra starého domu připravuje na pořádnou duchařskou jízdu, která se nakonec tak úplně nekoná. Místo toho se ocitáme v jakémsi akčním mysteriózním krimi, které překvapovalo snad každým momentem, protože jeho kroky byly nevyzpytatelné. Nemohla jsem si ale nepovšimnout některých horších hereckých výkonů a přehnaných scén, při kterých jsem se fakt musela pousmát nebo si dokonce plácnout do čela, ale v závěru to bylo promyšlené a originalitu tomu rozhodně nemůžeme odepřít. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)