Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

Carlie

Film Malignant má v sobě vše, co by měl kvalitní a netuctový horor mít a já si jo užívala od první minuty až do konce. Místo lekacích scén (ty mi u Jamese Wana většinou působí infarkt) se vsadilo na gore krvák, který ale naštěstí nepůsobil lacině. Dokonce i na akci se nešetřilo a já si stojím za tím, že toto bude hororem roku 2021. Víceméně pociťuji po odchodu z kina veliké nadšení. ()

Mr.Ward

Tohle je těžký teda. V první řadě je to úplně něco jinýho, než člověk od Wana (a po trailerech) čeká. Další Insidious nebo The Conjuring se tedy nekoná. James Wan si tu zřejmě splnil svůj divoký sen, a natočil si řádnou ujeťárnu, která dá vzpomenout na šílené italské horory z dávných dob. Víc psát nejde, protože spoilery tady fakt nechceš znát dopředu. Ani bych se nedivil, kdyby to mainstreamu přišlo hrozný. Ono je to fakt dost na hraně, hlavně druhá půlka filmu a odkrytí karet je takové mega WTF, že to jen tak někdo nerozdýchá 😅 Fanoušci filmů v tom ale určitě najdou to kouzlo, tu hravost a ten drive, který tomu James Wan dal. A za to obří palec nahoru. ()

adamix

Wan je virtuóz svojho remesla. Vieme, že hororový žáner je jeho šálka káva a po novom aj ten akčný (F&F7, Aquaman), ale kto by bol čakal, že tieto dva žánre vloží do jedného nenápadného, na prvý pohľad duchárskeho, hororu. Nič nie je tak, ako sa zdá a koho nudí otrepaná (ale veľmi zvláštna) polovica, tá druhá s nečakaným rozuzlením ho dostane do kolien. Za ten nápad by si Wan zaslúžil sošku akadémie, ale toto by akademici len ťažko strávili. Za mňa 85%. ()

Olafsson

No kurna, tohle me hodne prekvapilo. Ze zacatku to vypada na dalsi nudnou ducharinu, se vsemi klise, ktera k tomu patri.  Temer dvouhodinova stopaz ve mne navic vyvolavala pocit, ze to asi nedam a vypnu to. Nekde ve skrytu duse jsem si ale zaroven rikal, ze kdyz jeste zbyva tolik casu, tak se to mozna rozjede do neceho zajimaveho. A mel jsem pravdu, pribeh pomalu graduje a krucek po krucku divaka navadi na spravnou cestu k pochopeni o co vlastne jde. Finalnich tricet minut je pak jizda jako hrom, obzvlast bojovy sceny ve vezeni a na policejni stanici, to byl takovej horror John Wick. :) ()

Rayen1

Plot twist celkem zajimavej, ale čekat na něj skoro celej film, kdy ti nic nedává smysl, a když to napínání prepalis, může se stát, že mě, jako diváka, unudis, a to se stalo. Přijít plot trochu dřív, možná bych na hodnocení přidal.. No, nevím no.. Že začátku jsem uvažoval, že dám dvě hvězdy, ale tři jsou celkem akorát.. ()

Grondal

Po zhliadnutí sa už nečudujem, prečo na tento kúsok toľko Wanovych hororových obdivovateľov prskalo. Nejedná sa totiž o žiadny klasický horor. Hneď úvodná scéna (pred úvodnými titulkami) ma vysokým tempom a "drajvom" navnadila na to, že toto nebude typický horor, v ktorom sa mimo ľakačiek takmer nič nedeje (hororový fanúšikovia musia odpustiť) a našťastie sa tento prvý dojem aj do istej miery naplnil. Štandardných ľakačiek je tu minimum, aj keď pán režisér spočiatku pekne mlží a pohráva sa s diváckymi očakávaniami, využíva bežné hororové propriety a keď divák očakáva zapadnutie do štandardných hororových mantinelov (aka. hanblivý pán bubák) film prudko uhne. Následne žiaľ príliš dlho čakáme, kým film zapadne do inej škatuľky a počas tohto čakania sledujeme akési veľmi pasívne a sterilné vyšetrovanie, ktoré v podstate nikam nevedie a film zachráni až "comming out" (v tomto prípade úplne doslova :-)) spomínaného pána bubáka a tento v tejto fáze filmu už našťastie nie je vôbec hanblivý. Film sa následne zmení na nefalšované gore a toto mu naozaj ide. Samotný záver už toľko netiahne (všetky esá už boli z rukávov vytiahnuté) a okolo filmu sa ku koncu opäť zviera klietka z klasických hororových klišé, ale v tejto fáze už toho niet veľa čo pokaziť. Nedá sa mi nespomenúť veľmi podivná diskofilná hudba, ktorá tu vôbec nedáva zmysel, ale akýmsi zvláštnym spôsobom príjemne scény osviežovala. V súčte teda zaujímavý kúsok, ktorý môže mnohých potešiť a zároveň sklamať hlavne fanúšikov doterajších režisérových hororov. ()

curfew77

Je to ok. Což u mě, který horory (takové ty klasické) už dávno prakticky vynechává nebo vypíná po čtvrthodině, znamená vlastně velmi dobré hodnocení. Klíčový rozdíl je asi v tom, že MALIGNANT se místy zcela vědomě nebere vážně a - jak už tady bylo mnohokrát řečeno - skládá poctu osmdesátkovým brakovým hororům. A dělá to stylově a vtipně, plus s relativně originálním ústředním námětem. 60 %. Annabelle Wallis se mi líbila stejně jako nedávno v TAG, něco v ní rozhodně je. Ehm... ;) ()

Midar

Naprosto chápu ty z vás, kteří tomu filmu nemohou přijít na jméno. Přece jenom je to přepálené, přehrávané a v konečném výsledku taky pěkně hloupé. Wan si ale všechny tyto věci plně uvědomoval a místo toho, aby se je pokoušel skrýt, postavil na nich celý film. V některých pasážích si tak opravdu budete klepat na čelo a říkat, proboha, na co se to vlastně dívám, zároveň vás ale atmosféra toho filmu naprosto pohltí. Ti přehrávající herci a přepálená hudba tu prostě v kombinaci s Wanovou přesnou a dravou režií fungují naprosto dokonale. Jasně, že výsledná pointa není zrovna nic originálního či nějak promyšleného, na poměry podobně laděného filmu, jsem s ní ale já osobně neměl sebemenší problém. Wan navíc opět dokazuje, kdo je tu králem moderního hororu. Když už má být něco opravdu strašidelného či napínavého, funguje to přesně tak, jak má. Nebojí se přitom pořádně přitlačit na pilu, co se brutality týče a za některé ty kamerové hrátky, by se nemusel stydět ani David Fincher. Závěrečná akční čtvrthodinka je pak přímo pastvou pro oči. O tak přehledně, stylově a efektně natočené akci si patlalové jako je třeba Olivier Megaton mohou nechat zdát. Sečteno, podtrženo, Wan si prostě natočil takový malý, nenáročný snímek, který bude dělat radost v prvé řadě jemu samému, a nikoliv divákům. A na mě to prostě opět fungovalo absolutně dokonale. Nebýt přitom toho úplného závěru, u něhož scénáristka Akela Cooper malinko zaváhala a vyměkla, šlo by skoro o bezchybnou jednohubku. ()

hrumsrt

Jestli jste se za celý film ani jednou nedotkli svoje kosti týlní, tak jste divní a naplno jste to neprožili. Tyhle investigativní horory jsou něco, co u mě nikdy neselže ani po tolikáté. James Wan zase přichází s něčím neokoukaným a mě to i tentokrát baví. Dá se říct, že to je takový béčkový, či kýčovitý, ale sakra pořád je z toho cítit, že je to snímek za těžký prachy! Vizuálně (hlavně ty přechody mezi realitou a vidinami) je to naprosto suprový! Tady se dostalo spojení "temný pasažér" zcela jiný rozměr.. Ačkoli si myslím, že do toho odhalení je to o dost lepší, že pak už to nemá moc čím překvapit a jen si to dojede, co má, tak pořád to neubralo na efektnosti. Pro mě teda super horůrek a komu to půjde, tak ho vmetu do tváře ;). 75% ()

Pitryx

Nooo, klobouk dolů. Není to sice žádný trhák, ale rozhodně to stojí za vidění. Cením také nový nápad, těch už moc není. Herci velmi dobří a za zmínku stojí hudba. Též efekty ujdou ačkoli toho digi, hm.       *** A PŮL ()

waltosin

Dobře je že Wan nezapomněl po Aquamenovi točit horory a to mě určitě potěšilo, ale co nám ten blázen tentokrát naservíroval, tak to žánr horor posunuje latku jeste výš než jsme si mohli kdy myslet a dobře nás všechny zmátl trailerem , který není tím se tváří. Zhobné zlo nebude jenom horor roku, ale jednou to bude i kult jako je SAW. 100% ()

J.Mayen

Z úcty k mistrovy se přikloním ke 2 hvězdám. Ale pokud bych měl hodnotit film jako horor bylo by to pouze za 1 a to ještě s bídou. Zde se opravdu nejedná o horor, ale o jakousi akční rychlokvašku s možná trochu mysteriózní zápletkou. Rozvádět nebudu kvůli možným spoilerům. Nápad nebyl špatný, ještě jsem ho ve filmu snad ani neviděl. Ale trochu atmosféry aby tu divák pohledal. Já se spíš nudil a nenašel jsem ani jednoho sypmatického herce. Slabé. ()

natalie15

Tento film je ako zlý vtip. Nič v ňom nefunguje, od hereckých výkonov cez efekty a zápletku, ktorá má byť prekvapivá - v skutočnosti je však skôr bizarná a neuveriteľná. Brutalita najmä na konci filmu mu tiež v mojich očiach body nepridáva. Jedno veľké sklamanie a otázka - čo si Wan, preboha myslel, že točí? ()

darkphoenix

Nadhľad a pseudo-bizár ja rád. Ale napätie a atmosféru tiež. A oboje v tomto počine naprosto absentuje. Ak ma niečo potešilo tak je to záverečné vysvetlenie, bez neho by som nedokázal pochopiť prítomnosť dvoch ohavných, do očí bijúcich parochní. ()

Facerr

Ok, blbý je, že o běsnícím nádoru člověk ví už od první čtvrtiny filmu, ale jinak bych mohl pět samá superlativa. Nezastavil bych se u chvály na momenty, u kterých jsem se fakt trochu i bál (po hooodně dlouhé době), nějakej ten šokanec a celkový atmosféry, se kterou vše odsýpalo. ()

sabo5

Konec pěkná nuda doufám jsem aspoň ve smrt 3 postav které jsem si za těch 111 minut stačil neoblíbit ale nic škoda. Jinak Horor to byl spíš ze začátku, úžasně sedící hudba a příběh a atmosféra filmu se pěkně stupňovala až to najednou přestalo být děsivý a začalo to bejt brutální velká škoda ale i tak je to horor na který se určitě stojí kouknout. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)