Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

silentname

Absolútne excelentné. Reálne nemám ani čo dodať. Len, absolútne excelentné a vyšperkované s absolútnou eleganciou, skvelým humorom a bohovými hláškami, ktoré ostanú v pamäti ("Goes from zero to sixty in about to find the fuck out"). Nemyslel som, že Bob Odenkirk je človek pre túto rolu, no zvláda spracovať postavu Hutcha tak perfektne, že som si to po celú dobu užíval s ním. Má svoje ľudskejšie momentky počas začiatku filmu, no v momente ako sa pustí do akcie, tak je z neho skutočné zviera. Natočené je to vynikajúco, kamera je skvelá a záverečné finále v továre by som povedal, že vo väčšom štýle by to nedokázal ani Mac Gyver. Časť v autobuse je podľa mňa tiež skvelá. Najmä už len preto, že Hutch nie je okamžite perfektný, no už z formy sa ukáže ako poriadny tvrďák. A potom je tu spád. Ani raz som sa pri filme nenudil. A za to vďačím skvelému humoru, kvalitnej akcii a božiemu soundtracku, ktorý to po celú dobu robí ešte elegantnejšie. "Nobody" je pre mňa topka vo svojom žánri na tento rok. A nepredpokladám, že to tento rok ešte niečo prekoná. Ak milujete akciu, čeknite si tento film. Myslím si, že nič lepšie vo svojom žánri na tento rok nenájdete. Hodnotenie: A+ ()

PetrPan

John Wick padá 96 hodin Volným pádem. Ano, připomněl jsem si docela slušnou řádku filmů, ale neoriginalitu v akčním žánru spíš vítám, obzvlášť když je podávaná tímhle stylem a s ironickým úšklebkem. Čistokrevná a ničím, to je podstatné, ničím nezkalená akčňárna, kde si na své pochopitelně nejvíc přijdou nostalgici a fanoušci Návratu do budoucnosti, Emmet Brown je totiž zase zpátky! Pět vyšetřovacích verzí jako ve Vrběticích. ()

Ratemus

Kam se na toto hrabe John Wick. Výborná akcee, která je syrová, uvěřitelná a ne nějaký hollywoodský naučený balet, ale syrová fyzická akce. Tempo nenudilo a nebylo ani jedno hluché místo. Super, rozhodně překvapení. Víc takových akčních filmů. ()

nash.

První půlka je o tom jaký jsem, druhá o tom, jaký bych chtěl být.  K tomu trocha Equalizera, trocha Johna Wicka a jako třešnička skvělý Christopher Lloyd. Vítejte zpátky v akci dr. Browne. ()

Arsenal83

Film má v zahraničí úspech a nájde si svojich fanúšikov aj u nás. Nie je to však moja šálka kávy. Mne to prišlo ako nedokonalý John Wick len s tým, že Odenkirk nemá charizmu Reevesa. Zachované boli len nereálne strieľačky, kde jeden dostane piatich-šiestich len tak. ()

Slarque

Ilja Najšuller mě příjemně překvapil. Po ve všech ohledech přepáleném Henrym dokázal, že kromě akčních scén dokáže pracovat i s atmosférou a vytvářet až hmatatelné napětí (a ještě se ve filmu nechal s gustem sejmout od Christophera Lloyda). Scénář od autora Johna Wicka ukazuje, že i v tomto oboru jsou specialisté na slovo vzatí. Největší výhra je ovšem samozřejmě Bob Odenkirk, dosud naprosto nepravděpodobný akční hrdina, který dokazuje, že dobrý herec se pozná i v akční mlátičce. A parádní obsazení pro pamětníky doplňují i  Christopher Lloyd a Michael Ironside v menší roli. Zřejmě akční film roku. ()

Happens

Takže scenárista napsal všechny díly Johna Wicka, režisér předtím natočil Hardcore Henry. Když smícháme Wicka a Henryho...co dostaneme? Pana Nebody. Je to řezničina, ale ne bezhlavá a brutální, ale celkem slušně realisticky propracovaná, epická rovina trochu kulhá, ale koho to zajímá, hlavní je náboj a akce, no a toho tu je dost. ()

Rocky62

Mix Equalizéra s Johnem Wickem. Tajuplná minulost + špičkový výcvik. Svěží rychlé tempo a minimum prostoru pro hledání chyb, které zde dozajista jsou. Syrové, solidně nasnímané souboje s přehlednou akcí a celkem cool hrdina, jakožto i jeho fotr. Prostá, leč naprosto dostačující zábava na večer. ()

Chrustyn

Dnešní doba akčnímu žánru moc nepřeje a ta covidová se svými VOD platformami už vůbec ne. Proto je požehnáním, když se objeví akčňák, který ví čím chce být, diváka ničím nezdržuje, je svižný, zábavný a svou viditelnou hloupostí vlastně nijak neurážející. A takový je Nikdo. Před 20 lety by se nejspíše ztratil a většina diváků by si řekla OK, ale raději si znovu pustím Skálu. Ale v dnešní době to je zázrak a pohlazení po duši nejednoho fandy. ()

dopitak

O překvapení není nouze. To probuzení ze stereotypu je fajn, a před koncem setkání v továrně s "parťáky" taky. Jinak ale násilný nesmysl, ačkoliv velmi svižně a zábavně natočený. Viděno anglicky s řeckými. ()

korbitch22

Nejdřív jsem chtěl napsat, že Najšuller prachsprostě vykrádá Johna Wicka a on jen docela rutinně natočil prefabrikát od Kolstada, který napsal Johna Wicka z obrácené strany barikády a vykrádá sám sebe. Šíleně do očí bijící podobnost s jeho nejslavnějším hrdinou mě dokonale nudila k smrti. Dokonce Kolstada podezírám, že když mu kvůli pandemii zbyl čas z odloženého Wicka pětky, tak oprášil jen scénář jedničky, vyměnil jména postav a vyměnil psa za kočičí náramek. Absolutně nechápu proč bych se měl bavit u něčeho, co jsem viděl už 3x a kurva lépe. Dokud je to trochu zahalený tajemstvím baví to, což končí po scéně hromadné bitky v hromadné dopravě. Odenkirk se do tý role zoufale nehodí a nevěřil sem mu jedinou hlášku. Najšuller navíc ukazuje, že není tak dobrý režisér, jak by se po úžasném Hardcore Henry mohlo zdát. Tam ho kryla úžasná kamera, svěží akce, silný soundtrack, výtečný Copley a úžasný nápad. Nobody má 100x omletý příběh který je navíc jen upravený John Wick, příšerný soundtrack, naprosto tragického hlavního hrdinu a akce leč občas přijde s něčím zajímavým, ke konci už je to dokola opakující se rutina. Kdybys Iljo radši natočil Hardcore Henry 2. Do piče nebavil mě už ani John Wick 3 a to první dva díly miluju, takže se fakt z týhle vykradený kraviny na prdel neposadim. 80%? Proberte se do piče. 55%. ()

Marze

Je to docela předvídatelné a není zde moc humoru. Je to poměrně krátké, ale v jednoduchosti je síla. Je to takové až starosvětské a přímočaré. Příběh zde není důležitý, akce si umí počkat a pak diváky převálcovat. ()

Stanislaus

Živě si pamatuji, jak jsem byl x-let zpátky v kině na Hardcore Henry, který se svým vizuálním pojetím a mírou násilí rozhodně neztratil v přehršli akčním filmů. Další Najšullerův film Nikdo se veze na podobně vlně násilí a akce, jen už se divák na příběh dívá z jemu známé perspektivy ("nepřítomného" kameramana). Jelikož se Nikdo snaží být především akčním thrillerem, docela se v něm zapomnělo na samotný příběh a souslednost mezi scénami - alespoň mně to tak přišlo (Hutch si jede svou brutální "spanilou" jízdu, ale - proč jako?). Z obsazení Christophera Lloyda jsem měl smíšené pocity - na svůj věk je to fakt vitální děda, ale scénář jeho postavu akorát zesměšnil. Adekvátní na jedno zhlédnutí, ale víc ani ťuk! ()

Flego

Stále si myslím, že Bob Odenkirk je pre veľký film nevyužitý talent. Mnohé úspešné seriály posledných liet ho poznajú, ale poriadny výživný film... Možno je toto jeho príležitosť, lebo svoju postavu Nikoho stvárnil perfektne. Nie žeby išlo o veľký film v zmysle veľkého filmu, ale táto silná akčná mláťačka s ironickým podtextom mu sadla náramne. Veľmi zábavné. ()

BMW12

Parádní akční film ve stylu Johna Wicka. Režisér Ilja Najšuller natočil už vynikajícího Hardcore Henryho a na jeho další parádní kousek jsme si museli počkat 6 let, ale to čekání se vyplatilo. Toto je akčňák přesně jak má být! Nejlepší byla asi bitka v autobusu, ale všechny akční scény se mi hodně líbily. Bob Odenkirk byl sympatický a na tuto roli se výborně hodil. ()

honajz

Je to slabých pět, ale za ten soundtrack a docela neotřelé překvapení v posledních dvaceti minutách (které asi nejvíc ocení můj syn), to dám. Ze začátku jsem z toho byl hodně rozpačitý, než mi došlo, že jde o akčňák s mírně pobaveným nadhledem - jiné přirovnáni mě nenapadá. Ono to vlastně trochu začíná jako komedie, což mě zmátlo, protože jsem čekal akčňák, ale měl jsem v té chvíli ten nadhled rovnou přijmout a asi bych se bavil víc. Jednotlivé scény jsou totiž slušně vypointované, navíc to jde od jedničky po pátý stupeň... prostě pomalu, polehoučku, až najednou frčíte 180 km/h. A líbilo se mi, že je hodně věcí domyšleno a hraje se s nimi ve druhém plánu (nejenom, že zjistíme, kdo je kdo a proč a minulost, ale třeba i ta pistole v krabici od pizzy). No a samozřejmě mě potěšilo, že po letech vidím Doktůrka! Je to divné, ale tenhle akčňák je i přes ten body count vlastně hrozně pozitivní a příjemný film. Takže - berte jej z nadhledu, a ne moc vážně. ()

Ivoshek

Takhle nějak si představuju akční film dneška. Má to v sobě něco z 80. přehnanosti a něco z ruské drsné školy s příjemným nenápadným černým humorem ("Dej sem hodinky, ale hlavně mi KURVA DEJ NÁRAMEK S KOČIČKOU" nebo "Mám hodně brokovnic, protože jsi přivedl hodně Rusáků."). Poslední dobou jsem koukal na ruské akční filmy (Bratr, Náklad 200, Žmurki) hodně a Nobody si z nich vzal to nejlepší, včetně mého oblíbence Alexeje Serebrjakova, a přidal k tomu americké peníze, které se zkrátka na kvalitě provedení projevily. Hudba, kamera, střih, to všechno tu funguje perfektně, hlavně u přestřelek nebo automobilových honiček. Režisér Najšuller je zjevně talent, o něm ještě uslyšíme. Jestli mám nějakou výtku, tak snad jen, že mě víc bavilo pojetí bitky v buse, kde i hrdina nějakou tu ránu utrží, než masakr proti desítkám nepřátel, ale to je drobnost. Možná je 5 hvězdiček hodně, ale v rámci žánru si je rozhodně zaslouží.  ()

anderson

Ak trailer o príbehu povie všetko, dokonca až do tej miery, že aj keby som tu chcel dať nejaký spoiler, tak sa mi to nepodarí, asi to nie je pre natešených fanúšikov akčnej "podívanej" dobrá správa. Bohužiaľ stalo sa a napriek tomu, že Bob v úlohe frustrovaného "familymana" a stoického tvrďasa pôsobí dosť vierohodne, film okrem - v závere už dosť stupídneho - vlažného akčného príbehu, neponúkne absolútne žiadnu pridanú hodnotu. Takže za tri KITTY KAT náramky. A to som zhovievavý. (9.4.2021) ()

TheEvilTwin

Konečně film, co má koule a jede od začátku do konce bez zbytečných řečí. Bob Odenkirk, kterého známe zejména jako Saula, má po dnešku novou ikonickou roli, se kterou bude už navždy jeho obličej spojován. V podstatě je to John Wick z aliexpressu, který zabíjí všechny, co mu přijdou pod ruku, a ze všeho nejradši láme nosy, kosti, řeže, bodá a zapaluje lidem prachy. Dalo by se říct, že akce jsou zde “jen” 4, ale na stopáži 90 minut je to víc než dost, scény mají štávu, lítají litry krve a víceméně vyplňují většinu délky filmu. Nehledě na to, že takhle špinavou a divácky vysněnou akci jsme tady dlouho neměli. Finále ve skladišti s feelingem Equalizeru a s dvěma novýma postavama pak bylo už jen třešničkou na dortu. Režisér Hardcore Henry dokazuje, že nejen tehdy natočil novou, originální a dosud neviděnou věc, ale i dnes přišel s divácky sakra atraktivní Wick žánrovkou, na kterou se bude dlouho vzpomínat. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)