Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

Ivo

Rambino 6 ve slušně přihlouplé střílecí a mlátící frašce. Ještě možná chyběla závěrečná společná písnička, tanec a skočná (v novém sklepě). Stovky chrchlajících samopalů i z jednoho metru spolehlivě míjejí rachitického vysloužilého úředníka, prý se vznešenou tajně akční minulostí (jak jinak) a též se zázračnou schopností se vždy hned bleskově regenerovat a resetovat do plné kondice po všech krvavých ranách, kopech či průletech sklem. A samozřejmě také jeho veselého tatínka t.č. v běžné brokovnicové karanténě v rámci externí buňky domova seniorů. Zlá sovětská mafie v čele s komicky rozjíveným operetním zpěvákem (tentokrát dokonce i korektně barevně vyvážená) opět tradičně, animovaně a holocaustově ostrouhá (a hromadící se hory plastových mrtvol se jako vždy asi jen rychle vypaří?). Honza Vik se z dálky šklebí - to prý už tady někdy bylo? A generál John Rambo podává stížnost na porušení copyrightu v oblasti handmade instalovaných domácích hobby destruktivních pomůcek (a ani ve Washingtonském ekvalizovaném OBI prý neskrývají jisté překvapení). Ilja si počínal vskutku najšulinersky:) Profesor Emmett Brown si možná zasloužil trošku lepší farewell? Nevím proč, ale trošku mi to celé připomínalo nedávné podobně přiblblé Rytíře spravedlnosti. ()

Hashirama

Осторожно! Русские наносят ответный удар за Нюквиста... Že by se nám tu rodila nová žánrová renesance a po komiksových adaptacích zaplálo světlo naděje definitivně i u ryze akčních flaků? Doufejme... Tenhle John Wick pro normální lidi je (podobně jako sám první Wick) sympatický nejen svou skvěle vymyšlenou a sugestivně natočenou akcí, která jede na prožitek a intenzitu a nikoliv na efekt a líbivou taneční choreografii známou z hongkongské školy. Je sympatický především přímočarostí a tahem na branku bez pokusů o opulentní mytologii, titulním hrdinou, který zbytečně nekecá a vždycky to řádně vyrube, příjemnou přímočarostí a hlavně a především a v prvé řadě dravým a sebejistým režijním uchopením. Tenhle Илья, ten má evidentně nejen nakoukáno, ale co je nejdůležitější, evidentně má řemeslo v ruce jako málokdo, fantazie mu rozhodně nechybí, ani skill přetavit svou fantazii ve vynikající spektákl plný oku lahodících scén (Odenkirk v klubu a kamerový objezd, finále a odpálení záporáka) a výrazného vizuálu (že by inspirace u Wickovy konkurenční série?). S kopou talentu se i ze všech skotů a prvoplánového fotra dokážou stát akční ikony, co to kosí po desítkách. Co se týče zpracování námětu, uchopení látky, přístupu ke vyprávění, snímání či střihu, máme tu před sebou podobně výjimečný úkaz jako již tolikrát zmiňovaná série s Reevesem a já moc doufám, že Najšuller bude růst a příště už nám totálně odpálí hlavu. 8/10 ()

Sentax

Film alá John Wick style, len tentokrát s o dosť starším hrdinom v hlavnej role, ktorý si žije stereotypný život s rodinou ale tak nejak ho to stále tiahne k jeho minulosti zabijaka, wau. Klasická akčná jednohubka kde hlavný hrdina nakope všetkým prdel. Akciou poteší, príbehom neohúri. ()

vikino1

Ty jo něco jako John Wick. Akorát, že o dost lepší a zábavnější. Jo, je to chodící Wolwerine - co nůž v zádech v podstatě neřeší,  ale já se po dlouhé době u filmu opravdu bavil. A že mě to bude bavit, jsem věděl už při začínajících titulkách ... ()

Hellknight12

Veľmi kvalitný akčný thriller. Herecké obsadenie je zaujímavé. Herci sa snažia ako vedia a je to aj vidno. Síce príbehovo mi to trochu pripomína Johna Wicka ale mne to nevadí. Hudba je skvelá. Film so svojou dĺžkou 92 min je pekne rýchlo spracovaný. Vo filme si podľa mňa príde každý na svoje. Je tam kopa akcie neboja sa ísť do krvavejších scén. Sú tu, súboje na telo, strelné zbrane a veľa scén pri ktorých som sa aspoň ja zasmial. Nachádza sa tu slušná dávka napätia. Prvých cca 10 som si hovoril, že sa to snáď zlepší a áno zlepšilo sa to a oveľa. Tento film v podstate na začiatku ukáže stereotypný život hlavného hrdinu. Čo sa týka konca tak je vcelku rýchly, kvalitné spracovaný a pre mňa aj trochu vtipný. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Komu ho odporúčam? Ľuďom, ktorý majú radi kvalitnú akciu, neprekáža im trochu humoru vo vážnejších filmoch a hlavne ľuďom, ktorý majú radi Johna Wicka. ()

rublik05

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se letos objeví prachobyčejný akčňák, který se i kupodivu dostane do kin, ale který bude hlavně velice pěkně natočený, bude mít pořádné grády, přitom bude jednoduchý, ale zase ne hloupý. Přesně to představuje Nikdo. Zcela tuctový námět, který těží z těch nejlepších akčních filmů poslední dekády, je perfektně zpracovaný, tvůrci si dali záležet, aby akční scény - alespoň ze začátku - působily co možná nejvíce realisticky, to se týká i jednotlivých postav, které výjimečně nepůsobí jako nesmrtelné, přesněji řečeno nezranitelné entity. Příběh není nikterak složitý, přesto je vzhledem k žánru naprosto dostačující, má pěkně svižné tempo, je plný zajímavých a kulervoucích nápadů, perfektně mě odrovnala například závěrečná přestřelka, ta je tak šílená, až je zcela odzbrojující. Herecké obsazení je plné pro mne neznámých jmen, o to víc mě překvapil hlavní drsňák Bob Oderkin, kterému role mstitele perfektně sedla, působí přirozeně drsně, hází jednu hlášku za druhou a jeho akční scény jsou velice povedené. Oceňuji i trefný soundtrack, který jednotlivým scénám dodává patřičný šmrnc. Já osobně jsem si jen chrochtal blahem. Nikdo je pořádný old school akční nářez se vším všudy, který je povinností pro všechny fanoušky akčního žánru. 9/10. ()

neo93

Skvělý film. Na první pohled docela jednoduchý akční snímek, ovšem na ten druhý už není tak jednoznačně prostý. Jen ten úvod filmu. Sledujeme v pár minutách a následně vteřinách zhuštěné opakování rutinních všedních dnů, které prožívá hlavní hrdina. Tento sled jednotlivých scén je narušen až v pondělí večer, kdy do jeho domu vtrhnou lupiči. A tento moment je také velmi důležitý a zajímavý zároveň, a to z toho důvodu, jakým způsobem je nám zprostředkován. Takovým, jakým bychom asi nečekali. I nadcházející scény jsou podstatné, klíčová je však výtečná bitka v autobuse. Po ní se nám hlavní postava odhaluje v celé své kráse. Představuje se nám někdo, kdo patřil ke speciálním jednotkám a měl na starosti čištění. Jak sám říká, on nebyl najímán proto, aby zatýkal, ale proto, aby po daných cílech nezbyla ani zmínka a to doslova. Moc se mi také líbilo, že zmiňovaná scéna v autobuse, ukazuje postavu, která umí dávat rány, ale také přijímat a současně, že už vyšla trochu ze cviku. To, co poté přichází, se samozřejmě dá předpokládat, ale i tak je to úžasná podívaná, zejména proto, jak to je všechno natočeno. Ať už tak, že si užíváme souboje v téměř osobním kontaktu nebo jen pozorujeme dění za doprovodu klasické hudby, jako třeba při ničení všech peněz a obrazů. Je jasné, že Bob Odenkirk si svou roli naplno užil, také se na ni připravoval asi dva roky a je to vidět, jelikož je excelentní. A také Christopher Lloyd jako jeho otec je prostě vynikající. Věřím, že po dalším zhlédnutí filmu, na které se už teď těším, si snímek je ještě více užiju a oblíbím, ale již nyní musím hodnotit plným počtem. ()

Nix

Jde vidět, že Wick udělal velký boom a asi rozpoutal novou vlnu, když už to máme relativně brzy podobné pojetí filmu. Přece jen ale Nobody jede ve více vtipnějších kolejích, akce taky nezahálí a je skvělá. Ale jde vidět, že v tomto žánru moc originality nejde vymyslet a všechno už tu bylo, proto jde o to, jak to pojmete a tady se s tím všichni poprali s patřičnou grácií. ()

gemi

Začne to jako tuctové drama o nudném, stereotypním životě obyčejného chlápka od rodiny, který chodí po-pá točit klikou a skončí to jako neskutečně cool akčňák. Takový vývoj postavy a tolik akce běhěm 90 minut?! Parádna! Výborné je, že to není á la John Wick, kde borec všechny s přehledem kosí v předem chirurgicky připravené choreografii a všechno do toho tanečku zapadá. Tady různě klopýtá a místy dostane i solidní nakládačku. ()

Franc1s

Od fanouška akce pro fanoušky akce. A sakra zábavné! Už když jsem viděl Hardcore Henry, byl jsem v šestém nebi, ale jakmile začala scéna v autobuse, byl jsem o sedmém nebi... Tenhle film si prostě na nic nehraje, je to zábavné, má to spád, hudba, kamera, rozhovory jednoduché a výstižné a do toho výbornej Bob Odenkirk, kterému ro vše žeru i s navijákem... Jde vidět, že režisér má cit a ví co chce! Rozhodně, jen tak dále a už se těším na dvojku!! Tohle je prostě povinnost pro fanoušky akčního žánru. 8/10 ()

RetroGamer

Jedným slovom nářez. Bob Odenkirk konečne dostal úlohu vo filme, ktorá mu sadla. Dovtedy sme ho všetci poznali ako Saula Goodmana, no teraz ako pána Nobody, ktorý keď začne riešiť problémy, radšej utečie aj ruská mafia. Akčné scény boli luxusné (scéna v autobuse sa stane legendárnou), nechýba brutalita a priamočiarosť s ktorou Hutch nekompromisne zabíja. Záver mi trochu vadil kvôli blbosti mafiánov a nepriestrelnosti hlavných postáv, no trojitý headshot od snajpra som si vychutnal, rovnako ako pasce a vychytávky, aké im pripravil. Hutch sa Johnovi Wickovi v zabíjaní podobá ako keby to bol jeho brat a vôbec by mi nevadilo, keby autori urobili pokračovanie. ()

Demonic189

Toto je ten slávny "Nikto"? Tupota, kde som si najmä posledných 30min silno ťukal na čelo... PS: ten človek svojím hlúpym bláznením v MHD vystavil nebezpečenstvu celú svoju rodinu... ()

Shakaar

Jestliže někdo namítá, že je to hodně podobné Johnovi Wickovi, scénář k Nobody dělal stejný člověk který dělal zatím všechny díly u Wicka, takže aspoň vidíte odkud vane vítr. Já osobně jsem jsem Wicka překvapivě zatím neviděl, ale to mi nezabránilo si film užít. Pohodový film na léto, kde motiv je jednoduchý. Chlap ve středním věku cloumá určitá krize středního věku, jak je v anotaci napsáno, znuďen každodeními rituály, Je zřejmé že jeho žena necítí co k němu kdysi cítila, jeho syn ho bere za slabocha který nemá nijak zajímavou práci ani pro jeho referát do školy, což se potvrdí v noční loupeži kdy stáhne ocas a ustoupí požadavkům. Někdo střední věk utápí v alkoholu, někdo si stejně jako jeho soused opatří starý bourák, či jiný koníček či mladou krasavici. On zatoužil po starém životě, nicméně naráží na tvrdou realitu, že to nemůže udělat aniž by si byl jistý že jeho rodina bude v bezpečí či jak na to zareaguje, hlavně na to že jí po celou dobu lhal o své minulosti, nebo ani neřekl. Ve filmu je na tom vidět krásný rozpor, kdy na jedné straně rozjede pomstu vůči tomu že napadli jeho domov a zároveň je nadšený že nějaké Mafii stálo za to aby ho napadli. Ve skrytu duše je rozhodnutý že se chce do toho života v vrátit, ale zároveň nechce toto rozhodnutí udělat bez vědomí rodiny, nebo za cenu oběti své rodiny. Film jsem si opravdu užil, je to přesně ten typ filmu během léta u kterého vypnete, užijete si tu akční jízdu, trochu toho černého humoru. Tohle to většinou funguje pouze jedenkrát, nerad bych tedy viděl aby ždímali z tohoto jména další pokračování. Nechejte to originální v jednom díle, zvláště když konec dopadl tak, že nemusíme ani vidět pokračování jakým směrem se život Hutche bude dál ubírat. ()

Quido

Čistá a perfektně zvládnutá práce. Jinak pojatý klasický příběh se sympatickým hrdinou, pro mne velké překvapení. Neměl jsem šanci, takže jsem musel hrdinovi od začátku až do konce fandit. ()

Inozuka

Jako celek kravina, v jednotlivostech geniální. Parádně vybudovaná atmosféra stereotypu a vyhoření, skvělý bitky, jimž dodává na výjimečnosti hudební podkres a divoká hra s různými pulpovými žánrovými atributy. Nicméně je to takové celé "protřepat, nemíchat" a ač Nikdo baví hodně, na zadek si z něj nesednete, zvlášť když se vám do mysli pořád vkrádá myšlenka, co asi teď dělá John Wick. ()

crackonosh

Bob Odenkirk je samozřejmě boží a jeho proměna v obstarožního akčního hrdinu jakbysmet. Bohužel se celý film odebírá tisíckrát prošlapanými klišoidními cestami o Američanech a Rusech, a tak asi ani nemůže nabídnou moc víc než to, co jsme už viděli přibližně třistakrát v posledních třiceti letech. Přesto oceňuji účast pana otce v podledním dějství i akční balet  tamtéž, jakkoliv je totálně neralistický. Ke konci filmu už jsem se ale začínal smát — všem tvůrcům se upřímně omlouvám. Nebýt Boba, hodnotím maximálně průměrně, takhle je to tři a  půl. ()

Rohrbacher

Velká stylovka, která je po audiovizuální stránce, ať už hudebně či obrazově nesmírně vymakaná. Má to skvělý casting a takovéto Wickovské vykreslení světa. Tihle tvůrci mají neskutečný talent. ()

pulDag

Ve své podstatě postaveno na banálním bodě zlomu ke starému řemeslu, kdy se film zvrhne a akceleruje do samotného až groteskního konce. Řemeslně natočené, ale bez špetky napětí s mnoha klišé, které se sem tam podaří vtipně rozbít.. Feel good movie pro zabijáky ve skrytu duše. Slabší čtyry. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)