Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

emma53

Nevěřila jsem, že profilové foto a Hutch jsou jedna a tatáž osoba a ono jo. Bob hrál senzačně a hudební podkres tomu dal tu přesnou osobitou atmosféru. Pudrovačky byly na úrovni agenta 007 a vůbec, já mám tyhle neprůstřelný kluky ráda. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nemohl jsem zatýkat, tak jsem zařizoval, aby nebylo koho zatýkat." To byl neskutečně originální nařez. Takhle jsem se nebavil už hodně dlouho. Auditor Hutch probouzející se z rodinnýho života byl prostě naprosto dokonalej. Úplně z něj stříkala ta radost, že může někomu ubližovat. Navíc nebyl neprobodnutelnej, nerozseknutelnej ani neprůstřejnej. Každá obdržená rána mu evidentně dělala radost a já jsem si to s ním užíval. Ten film má samozřejmě spoustu chyb a já si dovolím uvést ty podstatný: 1) V celým filmu byli jen dva černoši, proti čemuž BLM zásadně protestuje. 2) Jeden černoch byl dobrej a druhej zlej, což je evidentní rasismus. 3) Hutch ignoruje elektromobilitu a svým ukradeným vozem za sebou nechává hutnou uhlíkovou stopu, což odsuzuje šest z pěti ekoteroristů. 4) V celým filmu nezazněla ani jedna věta na podporu LGTB komunity, z čehož naskakují neziskovejm aktivistům beďary. 5) Režisér nepoužil ani jeden desetiminutovej záběr na zpomaleně letící mraky, takže umění to taky nebude. Přesto jsem se báječně pobavil s Hutchem i jeho stejně ujetým tátou. ()

H34D

Téma vysloužilého zabijáka, který musí udělat "jednu poslední prácičku" pro ochranu své rodiny, je už poněkud vyčpělé. Na druhou stranu, béčkových akčňáků existuje celá hromada a příběh v nich hraje tu nejmenší roli. Záleží tedy v prvé řadě na tom, jak je film tohoto typu natočen. A ruský talent Najšuller umí točit velmi působivě. Líbí se mi jeho drobné audiovizuální vychytávky, které ozvláštňují scény, které by jinak mohly působit fádně a zapomenutelně. Např. klíčová bitka v autobuse jistě není choreograficky mistrovské dílo a nebudeme si namlouvat, že Bob Odenkirk je dlouholetý mistr bojových umění, nicméně je to právě režie, která dokázala z této scény udělat zlatý hřeb filmu. Velmi kvituji i samotný úvod, který je zábavně sestříhán tak, aby přesně vykreslil atmosféru všednosti "nudného" rodinného života. Skvělých nápadů je tedy ve filmu více, i tempo krásně odsýpá. Jediný problém tedy zůstává v triviálním scénáři, který se nemůže rozhodnout, jestli chce bavit, nebo ohromit a popravdě nevyniká ani v jednom. 7/10 ()

Mr.Apache

Prvních cca 35 minut bezmála pětihvězdičkový film, zbylých pětapadesát už spíše jen dvouhvězdičková akční komedie s několika fajn momenty, z nichž jeden (použití Heartbreaker, mojí nejoblíbenější písničky Pat Benatar) to s odřenýma ušima vytáhl až na ty výsledné čtyři. ()

Shit

Víc uvěřitelný, drsnější a tvrdší než Wick, ale prostě míň zábavný. Odenkirk ale super, toho elitního tvrďáka jsem mu fakt věřil. ()

M.a.t.t.

Hardcore Henry bol síce údernejším zážitkom ako Nobody, ale Ilja Najšuller znovu potvrdzuje, že v ňom drieme nesporný talent. I z toho nie ​veľmi objavného scenára Dereka Kostaltda totiž dokáže svižnou réžiu vykresať zábavnú variáciu na Johna Wicka a Pravdivé Lži a to sa jednoznačne počíta. Najväčším prekvapením je však nesmierne charizmatický a uveriteľný akčný hrdina, čo je fráza, ktorá by ma pri obsadení Boba Odenkirka do hlavnej úlohy rozhodne nenapadla. ()

choze

Kolstad trochu moc vykrádá svého Johna Wicka (znovu dostáváme melancholického drsňáka, kterého z důchodu vytáhne ruská mafie) a zároveň zahazuje některé potenciálně zajímavé postavy a motivy (odfláklý hlavní záporák, nebo vztah otce se synem a otce s jeho otcem). Najšuller naopak dokazuje, že umí natočit i klasicky rozzáběrovaný film bez GoPra, zato s hlavní postavou, o níž se dozvíme víc než jen její křestní jméno. A Odenkirk jako ubitý family man i rány rozdávající ex-terminátor válí a je hlavním trumfem jednoduchého, ale rozumně dlouhého a svižně sestříhaného fotrovského akčňáku vyztuženého údernou a nápaditou režií i akcí. Celé je to tak sympatické, že rádi odpustíte nějaké ty kosmetické vady (třeba že ve finále musel někdo záporákovým henčmenům amputovat pud sebezáchovy, protože nabíhají jako ovce na porážku), obzvlášť, když hrdina sejme záporáka tak okázale stupidním-cool způsobem. Na Taken to nemá, ale bavilo mě to víc než první Wick a každopádně jsem za každý podobný akčňáček, kde se místo digibordelu lámou ruce, moc rád. ()

Sarkastic

„Auditor je poslední chlap, kterého chce firma vidět u svých dveří. Nemůže nikoho zatknout, takže pokaždé zařídí, aby nikdo nezůstal živý.“ Už jsem setkání s auditorem přežil, ale asi jen proto, že to nebyl Hutch aneb „Máte sklep?“ nabírá úplně nový význam…Najšuller mě znovu zlákal, neb i když měl Hardcore Henry řadu much, byl to ve své době svěží závan mezi převládajícím zaprděným puchem neoriginality jiných (zde opěvovaných) žánrovek. A zase milé překvapení! Už úvodní střihová sekvence z rutinního života „přizdisráče“ mi vykouzlila úsměv na tváři. A nenápadné indicie minulosti už brzy nabraly konkrétních kontur. Postupně se z toho stává „cool“, nadupaná, pomrkávající, přepálená (vyhrála bombička se sklem), vtipně ohudebněná a ke konci už čistokrevná akční jízda, u které si nadsázka hraje s uvěřitelností a humor se vyžívá v brutalitě. Navíc s bonusovým Lloydem, který zažívá svůj (N)návrat do budoucnosti v sakra dobré formě a jeho: „Možná trochu přehnané, ale úžasné!“ vystihuje celý film. Dám silné 4*, spokojenost. ()

Gilmour93

Nobody fucks with Nobody. Akce je surová, drsná, ale nápaditosti Henryho nedosahuje a předčasný vrchol připraví už městská hromadná přepraná. Finále na pracovišti už bylo s přesahem do oblasti parodie a tím nemyslím jenom pana profesora, co by měl nyní při přemisťování z bodu A do bodu B spíš než volant DeLoreanu držet rukojeti seniorského chodítka. Nejvíc mi ale vadilo, že to ostatní mimo akci je jen neoriginální vata sklouzávající do sentimentu.. Odenkirk dostal roli natlakovaného hrnce asi proto, že nemohl Sharlto Copley.. ()

TheDarKnig

Nový počin Najšullera stojí a (ne)padá na one-man show Boba Odenkirka. Ten je přesně tak obyčejný a přitom neobyčejný jak to scénář vyžadoval a je vidět, že si tuto roli opravdu užíval. Jako životem unavený otec rodiny a vysloužilý, po akci toužící zabiják v jednom je neodolatelně příjemný a uvěřitelný. Naneštěstí prakticky nic dalšího už tento film nemá. Rozkročený mezi komiksovou elegancí universa Johna Wicka a přepáleností béčkové akční šílenosti nedokáže scénář přijít s ničím skutečně nezapomenutelným nejen po dějové stránce, což není nic nečekaného, ale ani po stránce akce. První jsem dokázal akceptovat, to druhé je už docela zásadní problém. Relativně schopná režie, rychlé tempo a pár zajímavých, i když mnohdy divně do zbytku jednoduchého vyprávění nepadnoucích momentů film tahají nahoru a abych nelhal, ve filmu jedna slušná akční scéna je, ale nečekal jsem, že nic dalšího pořádného zrovna od Najšullera a Kolstada nedostanu. Ano, je tu ještě závěr, ale ten byl tak strašně přestřelený, že i přes jednotlivé zábavné nápady celkový dojem nakonec spíše ještě více pokazil než vylepšil. Škoda, takže čekám trpělivě dál, zda někdy natočí Ilja film, který mi opravdu sedne. Nebude mi vadit, i kdyby to byla dvojka Nobodyho. :) 6/10 ()

sniper18

Na Nobody sa musel tešiť snáď každý fanúšik akčného žánru, keďže ide presne v duchu tejto súčasnej žánrovej evolúcie, ktorá kombinuje doby minulé, kedy bol žáner na vrchole so súčasnou dravosťou štýlu Johna Wicka a obľúbeného tématu staršieho muža na odpočinku s bohatými skúsenosťami, ktorý je nútený sa opäť postaviť mnohonásobnej presile a vyšlo mu to veľmi dobre. Ale uznávam len prvú hodinu, ktorá je presne taká, ako som si prial. Zápletka neponúkne nič výnimočné, čo by tu ešte nebolo, ale to ani nikto nechce, hlavný hrdina je vykreslený perfektne, ten jeho stereotyp a znudený život, ale napriek tomu sa akcii radšej vyhne, aj keď vie, že by si s protivníkmi ľahko poradil. No paradoxne práve to spôsobí, že sa predsa len do nejakej akcie zapletie a to mu prinesie len samé problémy. Celá táto hodina mi skvelo sadla, postavy, zápletka, akcia a vizuálne prevedenie. Len ten hlavný záporák mohol byť lepší, opäť šéf ruskej mafie, na ktorom nie je nič zaujímavé, takýchto postáv už bolo nespočet. Ale to je len menší problém. Bob Odenkirk je tu výborný, herectvom, charizmou, aj po akčnej stránke, je radosť pozerať, keď aj neakčný herec dokáže po päťdesiatke v akcii pôsobiť takto dobre. To sa väčšine klasikom, ktorí mali v žánri dlhoročné skúsenosti nepodarilo. Jeho rodina mohla dostať aj trochu viac priestoru, ale nevadí a poteší Christopher Lloyd, ktorý ako jeho otec dokáže pobaviť. Hlavne jeho likvidácia dvoch zabijakov. Akcia je v tejto hodine výborná, nie je to síce žánrová špička, ale akcia má výbornú choreografiu, pár dobrých nápadov, napríklad ako sa dostať z kufru auta, parádne vizuálne prevedenie a pôsobí surovo a namáhavo, tu každý jeden protivník dá aspoň trochu zabrať, nič nie je zadarmo. A preto som nepochopil, prečo posledná tretina na toto úplne rezignovala, keď to tak krásne fungovalo. Tu chce byť akcia až moc štýlová a aj keď pár nápadov je stále dobrých, ale už ma to prakticky prestalo zaujímať. Tu už protivníci padajú po desiatkach, ale už to vyzerá aj tak lacnejšie, bez poriadnej postupnosti, to sú už len akčné momenty nahádzané za sebou, len aby to dobre vyzeralo a už dostali kladné postavy všetko zadarmo. Mne to prišlo ako z úplne iného filmu, na ktorý som sa toľko netešil. Na rozdiel od tej prvej hodiny. Takže na jednej strane som určite spokojný, tá prvá hodina ma veľmi bavila a kvôli nej sa to oplatí pozrieť aj viackrát, ale po skončení si predsa len odnášam trochu pachuť nie úplne ideálneho zážitku. Ak bude pokračovanie, snáď si na to už dajú pozor. 76% ()

Eliott

Skvělý úvod do děje, v podobě denní rutiny hlavní postavy a nasledné rychlé vysvětlení situace s pozvolnou gradací zápletky dopomohlo vzniku tohoto pouze hodinu a půl dlouhého mistrovského díla. Jde o film ve stylu Johna Wicka, ale do zelí mu rozhodně neleze, neboť je ve všech směrech originální a tak jistá podobnost nastává jen v míře akčnosti a síly hlavního představitele. Není to však jen propracovaná akce, co činí tento filmový počin tak velkým. Ačkoli, je film od neznámého začínajícího režiséra, tak si na jedničku poradil se všemi rovinami. Neboť zde máme velice sympatické hlavní postavy, skvělé hlášky a velice humorné momenty. Mimo to Bob Odenkirk likviduje své nepřátele jako na běžícím páse, při čemž vzniká nejedna legendární scéna. Jako ta nejlepší scéna se u mě zapsala bitka v atobuse a budu na ni ještě nějaký čas vzpomínat. Zasloužených pět hvězd. 95% ()

3DD!3

Drsná akční jednohubka se skvělým Odenkirkem. NIKDO nemá ambice ohromovat scénářem. Najšuller tak servíruje brutální, špinavou akci, kterou realizuje stará otrhaná troska zbitá rodinným životem. ()

Kaka

Alternativa Johna Wicka s na první pohled páprdou od plotny a bez místy komplikovaných kung-fu komb. A i když zde není nouze o fajn postavy a rychlé tempo s velmi prostinkým scénářem, druhá polovina už je pouze klišovité počítání level up situací, včetně do extrému dohnaného finále. Do půle filmu to mělo zaděláno na absolutní bombu, protože rubanice v autobuse bude patřit do výkladní skříně akčních filmů tak, jako třeba v ženském podání Atomic Blonde na schodech. Tenhle borec z Ruska dokáže časem velké věci. ()

Spiker01

Po dlouhé době malý film, který nevypadá jako rychlokvaška pro VoD a udělal mi velkou radost. Natěšení pochopitelně přišlo s prvním trailerem, kdy jsem se o existenci filmu také poprvé dozvěděl a o mém velkém oblíbenci Bobovi Odenkirkovi jsem ani chvilku nepochyboval. Vzhledem k účasti scénáristy Dereka Kolstada je celkem zjevné, že docela opisoval u sama sebe co se týče celé série s Johnem Wickem a o to větší bych měl radost, kdyby se Nobody odehrával ve stejném světě. Doufal jsem, že se po polozapomenutém výborném Hardcore Henry Ilja Najšuller brzy pochlubí s něčím novým a docela mě štve, že to trvalo tak dlouho. Nicméně, stálo to za to. Akce je přehledná a nápaditá, jak jsme u Davida Leitche zvyklí, zároveň přepísknutá a hodně hrající na efekt...což ale v první řadě hodně baví a těch 90 minutek uteče jako nic i když je to občas až moc schématické...Dvojku prosím do dvou let...90% ()

Krouťák

John Wick meets Saul Goodman. Zkorumpovaný právník na kokainu to řeže hlava nehlava a že to byla zábavná jízda! Jaká škoda, že jsme tohle nemohli vidět v kině, dal bych si přídavek :) - 70%. ()

castor

Takový Lester Burnham. Střední věk, maloměšťák, manželka ho ignoruje, syn se na něho dívá s opovržením a dcerka je na názor ještě malá. A k tomu všemu chodí do nudné práce a pravidelně ho vytáčejí popeláři. A zrovna nečinně přihlížel tomu, jak jeho dům „vykradli“ dva neschopní zlodějíčci. Což nepřímo vyvolá něco, kvůli čemu nezapadne do ještě větší domácí rutiny. Protože tenhle chlapík rozhodně není slaboch, ale bývalý profesionální killer. Což zatím nikdo netuší. A nakonec to (zase nepřímo) způsobí konflikt s jedním nebezpečným mafiánským bossem. Tož asi se sluší napsat, že za scénářem stojí chlapík zodpovědný za Johna Wicka, režii měl zase na starosti tvůrce vědomě pokleslé divočiny Hardcore Henry. Výsledek rozhodně není nudný, rozhodně je nápaditý, rozhodně je stylový a rozhodně je co se akce týče přehledný. Navíc to právě při kontaktních scénách vypadá, že to jednu či druhou stranu (hlavní hrdina má do své dávné nejlepší formy daleko) opravdu bolí. Potěší natlakovaný fotr Bob Odenkirk, ještě víc pak jeho filmový táta Christopher Lloyd. Raději si dám tohle stylové béčko, než nějakého opláštěnkovaného superhrdinu. Navíc to stálo směšných 16 milionů. ()

ClintEastwood

Kdo jste? - Nikdo. Poctivý akční nářez, jak z osmdesátek. Sympatický hlavní hrdina a ideální stopáž (plus zajímavé herecké obsazení některých vedlejších postav - např. veteráni stříbrného plátna Christopher Lloyd či Michael Ironside). Palec nahoru za parádní oddychovku. ()

*CARNIFEX*

Žiadne prekvapenie, že podaktorí nad NoBody "onanujú". Je to proste akčná "idiotčina", ktorá sa neberie nijak vážne, ktorá šliape na princípe otrepanej šablóny - "jeden" proti všetkým, akurát na rozdiel od iných snímkov ako napr. "Equalizer", tu nikto neláme kosti pentelkou či čínskym perom. Tu je to samá výbušnina, brokovnica, samopal či "pičtol", a tak je to skrátka správne. Toto dokážem tolerovať .. ()

D.Moore

Stejně jako v roce 2008 Liam Neeson se letos stal zcela uvěřitelným akčním hrdinou další výborný herec, do kterého bychom to předtím neřekli. A z toho, jak výborný herec Bob Odenkirk je, těží Nikdo úplně stejně jako z akčních scén v režii Ilji Najšullera. Zajímá nás postupně odkrývaná Hutchova minulost, zajímá nás, kolik toho o něm vlastně vědí jeho blízcí, a zároveň se bavíme scénami typu té obrovské rvačky v autobusu, která připomíná, že i takoví hrdinové dostávají pořádně do těla. K tomu všemu humor jako odlehčení ve správných momentech, skvělý písňový soundtrack, Christopher Lloyd... Ačkoliv si na rozdíl třeba od Johna Wicka další díl tolik nepřeju, Nikdo je zkrátka skvělý film. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)