Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (Cinemart SK)

blackJag

"JEDNA MOJE ČÁST, TA, CO SE PRÁVĚ PROBUDILA, CHCE, ABY TO SKONČILO ŠPATNĚ." Tyto momenty šly Odenkirkovi skvěle, když jeho postava projevuje až dětskou radost z toho, že se situace hrotí. Ten úsměv a jiskra v oku :-) Samozřejmě je vše nastaveno tak, aby jsme měli velké finále pěkně zkoncentrované na jednom místě - za sebe musím říct, že tato část zrovna mě bavila z celého filmu daleko nejméně. 70% ()

drackula

John Wick, Robert McCall (Equalizer) a Bryan Mills (Taken) prijali do klubu "One Man Army" ďalšieho člena. Hutch je na prvý pohľad obyčajný chlap, ktorý si žije pokojný a monotónny život. Súhra okolností to však zmení a jeho nepriatelia čoskoro zistia, že Hutch až taký obyčajný nie je. Bob Odenkirk bol v úlohe "tichej vody" skvelý. Akcia šlapala a bolo cítiť, že je pod scenárom podpísaný Derek Kolstad (John Wick 1,2,3). Filmu sa dá vytknúť jedine to, že do žánru nepriniesol nič nové a že ide podľa klasickej šablóny. Kašlať ale na to, lebo som sa fakt bavil. Dokonca viac ako pri treťom Wickovi. 90% ()

Kali4

Z filmu vyloženě sálá radost ze života - tam, kde Odenkirk trochu ztrácí na důvěryhodnosti vinou svého subtilního vzezření, obratem dorovnává entuziasmem a přirozeností. Pecka, ke konci trochu overkill, ale pecka. Pro Lloyda platí v bledě modrém, co jsem uvedl u Odenkirka. A byl výborný, že mi skoro ukápla slza. ()

m.a.t.o.

Vyskúšal som si všetky tie dôchodcovské blbosti, ale toto, toto mi už naozaj chýbalo.“ Family man, ktorý pôsobí trochu ako Mr. Bean (vo štvrtok mu stále újdu smetiari) sa v jeden pekný večer vyváža v autobuse, keď tu zrazu „Boh otvorí dvere“. Otvorí dvere autobusu a pustí dnu bandu podnapitých Rusov, aby sa náš Mr. Bean premenil na unplugged verziu Johna Wicka. No, Derek Kolstad zrejme nepatrí medzi najtalentovanejších scenáristov Hollywoodu, ale o inom som chcel. Na Nobodym sa mi páči, že sa neberie príliš vážne. A to je asi tak všetko. Na hodinu a pol má príliš veľa hluchých miest a z akcie ma bavila iba tá v autobuse a možno ešte prepadnutie Rusákov v Nobodyho dome. Zvyšok bol už ale taký, hmm, príliš johnwickovský... Čo je celkom škoda, pretože keby sa Najšuller vydal vlastnou cestou, mohla to byť väčšia zábava. 45 % ()

Skeksis

Vždy, keď idem v MHD, tak mám chuť oddrapiť tú tyč a niekoho tresnúť po hlave. A to ani nemusia byť grázli. Stačí, že sú ľudia spotení a smrdia. Scéna v autobuse sa mi páčila najviac, ostatné mi pripadali prehnané a trochu gýčové. Zvlášť, keď sa sotva chodiaci dedko popasuje s arzenálom zbraní a ruskou mafiou rovnako, ako keď ovládačom prepínal telku. ()

cpt.Lynch

Rozjede se to seriózně, ve stylu Historie násilí. Pak ale začne zběsilá jízda, ala John Wick. Konec dá vzpomenout na Sám doma. Je to zoufale neoriginální, ale naprosto zábavné. Je to drsné, místy až brutální, ale rozhodně si to nehraje na vážnost. Šlo by to i pojmout jako parodii žánru. Adrenalinová divočina plná jednoduché zábavy 4,5*. ()

LizianShaw

Hutch je o dost víc charismatičtější než John Wick, a jakožto family man působí i věrohodněji. Film začíná dost slibně a rvačka v autobusu slibuje surovější akční scény, než současné kino rubačky, kde je hlavní hrdina neporazitelný. Když se ale film přesouvá do finále, akce je až příliš, a je to snad úplně stejná střílečka, jako John Wick, což potom nepřekvapí, že je do od stejného scénáristy. Takže ikdyž se sem tam vyskytne nějaká cool scéna, jediná skvělá věc, kterou film nabízí, je Bob Odenkirk. ()

J.Lajner

Snímek Nikdo má svým naturelem a celkovým vyzněním nejblíže k akční rubanici John Wick (2014). Ve výsledku jde o nenáročný akční nářez s příjemným hereckým obsazením. Je zábavný, má svižné tempo, nebere se příliš vážně a po vzoru Quentina Tarantina nabízí i parádní písničkový soundtrack. Ideální odpočinkový film, po dlouhém pracovním dni. Stačí Sprcha, dobré jídlo, vyhodit nohy na stůl a pak už jen stačí s blaženým úsměvem sledovat Boba Odenkirka, který bezpečnostním pásem škrtí ruského bijce uvnitř autobusu. Více. ()

Daddko odpad!

1 ks biely, 1 ks čierny a 1 ks senilný ušatý dedo s pamperskami vybije 100 ks ruskej mafie (z toho 1 ks čierny). Tí prví by pravdepodobne pohlušili aj celú SK armádu + policajný zbor. Ako mohol Alexej Serebrjakov až tak hlboko padnúť ! ()

Hollohlaway

Přepálený, ale výborný. Dost to připomíná Equalizera, jen to má přeci jen béčkovej nádech. Akce parádní, vážně se to nebere, což je jen dobře. Obsazení vůbec není zlé, obě polohy, jak tatíka, tak jednočlennnou armádu Odenkirk zvládá. Christopher Lloyd si brokovnicovýho dědu očividně užívá a potěší dobrá hudba. Já se bavil skvěle. ()

blackkocour

Tak i děda Emmet Brown si tak vesele ráčkuje s puškou, jako dvacetiletý Baryshnikov, v lednu osma šedesátým. *Johnny Plenka, bez asistenčního psa* Přiznám se, že mě to bavilo. Ale, proč se tu přiznávat, když jen úchylná mysl masochisty, se u toho musí stejně bavit, jak u Bláznivé střely 33,6m². Pokud se Najšullin nebude v té střižně flakat, za pár let může vzít štafetu po důchodcovi Tarantinovi, a může vyzrát zrak i takovýmu Jiřímu Kvótovi! Bouchačková hopšup fackárna, kde bych možná okem postřehl i Budda Spencera ze záhrobí, může ukájit každého ryzího a nepošemetného pacifistu. Nebudem si házet mouku do kávy, a řekneme si na rovinu, že takovou píčovinu může napadnout jen chlapa, odkojeného osmdesátkových akčních filmů, kde se Predátor navzájem kouše s Rambáčem do prdele, a Herkukes Arnold spokojeně vrží porcelánové záchody, na vietnamské soukmenovce, nejlépe v nějakém Tasmánském pralese. Puch vodky by tu smrděl i na míle daleko, páč miluju klišé, když jsou ti zlí, obvykle z Ruska. Proč tu svoje cameo nedostane i Putin Rasputinovič? Tohle je čistě klučičí sen, který by si měl splnit každý akční nadšenec. Až mi vytekla slza, panečku. Better Kill Saul.. ()

Maynard.

Wau, tak tohle mě hodně dostalo... Na to, že se jedná o rejžu, kterej je z Ruska, což je země, která je pro mě jedna z nejhorších na Světě, o to víc je strašný, že ten náš vylízanej prezident jim leze do zadku... No, ale tenhle rejža na mě udělal dojem. Příběhově je to něco mezi "Volným pádem" a "Americkou krásou". Ve filmu je hodně tak absurdních momentů, že se jim prostě musíš smát, ale při tom je to u zabíjení lidí :o). Do toho hrajou funny písničky... Takže já zkusím ještě druhej kousek, kterej je sice točenej z pohledu hlavního hrdiny, ale tak uvidíme... ()

Soweek

Odenkirkovi i Najšullerovi fandím, ale tohle nedopadlo zase tak dobře, jak jsem čekal. Ale nikoliv chybou těchto pánů. Na Nobody jde krásně vidět, že tomuto filmu chyběly hlavně peníze, nikoliv herecký či režisérký um. Nobody mohla být velice povedená "ruská" konkurence Johna Wicka, kdyby se někdo plácl víc přes kapsu. První polovina filmu je super a mlátička v autobuse je nezapomenutelná a jde na ní vidět, že právě sem šlo nejvíce peněz a času. Druhá půlka filmu se už bohužel překlene ve skoro až céčkový "Hobo with the Shotgun" počin s levnými akčními scénami, které to celé zbytečně shazují dolů. ()

herr_carter

No vida, podívejme se na ustrašeného Saula, který se dříve proslavil především obratným mletím pantem a hromaděním peněz od nebožáků, jak se nám vybarvil. Tady toho moc na oko 101 % otec od rodiny a spořádaný rutinní tragéd sice nenamluví, o to víc ale místo kecání hovoří jeho činy ve smyslu rozličných lidských i věcných likvidací. Strašně mi tady navíc sedl legendární Lloyd, coby dvaaosmdesátiletý grandpafucker. Tento film bych nazval "humornější odnoží Johna Wicka".......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Ilja Najšuller už s Hardcore Henry věděl, jak diváka pořádně rozdivočit a i když se u Nobody krapet zklidnil, tak ze zábavnosti neubral ani o píď, a já se tak mohl opět královsky bavit nad efektní jízdou, která disponuje naprosto vším, co z ní udělá nadstandartní nářez. Tudíž, sice jednoduchou, ovšem zatraceně nenudící zápletku, zpracovanou s funkčním nadhledem, odehrávající se v šíleném tempu, s lavinou perfektní akce, která je přehledná, nápaditá a nekompromisní, s kupou sympatických postav, obsazených výraznými herci, co prostě chtít víc. Samozřejmě asi nejvíc, stejně jako ostatní, pak překvapil Bob Odenkirk, kterého jsem si v takové roli absolutně nedokázal představit, ale on si jí užíval fakt na maximum, a hlavně v ní byl vážně přesvědčivý a prostě mě bavil, ostatně stejně jako se asi bavil on v ní. Film mě překvapil ale i v nepředvídatelnosti, fajn je i atmosféra, která je jak žánrově správná, tak zároveň i taková uvolněná a opomenout nemohu ani výborně zvolenou hudbu, která tu ke všemu tomu dění tak nějak jednoduše seděla. V případě Nobody zkrátka nemá moc cenu co řešit, celé to působí jako švihnutí bičem, diváka to opravdu doslova napumpuje adrenalinem, prostě efektní zábavná jízda, které nelze co vytknout. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)