Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

venison

Těsně před tímto filmem jsem viděla dánskou obdobu Rytíři spravedlnosti. Nevím, jestli to bylo na škodu nebo bych hodnotila i bez téhle náhody stejně, ale akční thriller Nikdo mě příliš neoslnil. Jasně, bylo to syrové a kapku takové "obyčejné" nebo chcete-li "reálné". Tempo na můj vkus dost pomalé, příběh v rámci možností oukej.. Vlastně v celém filmu není nic extra zapamatovatelného, i když zahráno i natčeno to bylo obstojně. ()

_DAVE_

Moc fajn jednohubka pro znuděné taťky ve středním věku. Prakticky celý děj se dozvíte z obsahu výše, ale spíše než o obsah tady jde o formu... ()

mikestiff

Po prvních soubojích už to vypadalo na dalšího Johna Wicka, ale nakonec to bylo spíše Sám Doma. Je to ale hlavně sranda s dobrým obsazením, tak mě to neurazilo. ()

ywo666

Celkom fajn akcny film. Urcita podobnost s Johnom Wickom aj Taken tu je. Ale film si ide svojou cestou. A bohuzial na Johna Wicka sa to nechyta v nicom. Napriek tomu je to stale velmi fajn. Najsuller je talent. Paci sa mi ze bezne tychto filmoch su hrdinovia do akcie proti svojej voli. Tu si tomu Hutch ide trochu naproti a tesi sa ked to zacne. Inak Christopher Lloyd musel mat bohovsku srandu na natacani. Kvalitne 4*. Viac takychto filmov. ()

hroubek

Nikdo mi udělal velkou radost. Mám rád akční filmy, které se nebojí přiznat, že jsou "béčkové", a ke všemu na tom vystavět celou auru okolo celého filmu. A to se povedlo s Johnem Wickem a povedlo se to i zde. A já z toho mám obrovskou radost. Film Nikdo si na nic nehraje a je ve výsledku dost přímočarý a upřímný, což zrovna zde není vůbec žádný problém. Režisér Ilja Najšuller natočil parádní akční jízdu, která šlape od začátku až do konce. Je to hravý film, jenž má spoustu výborných momentů. Najšuller krásně buduje postavy a dává si na čas, než se to rozjede. Osobně mi dost sedlo, že je ve filmu hodně černého humoru, lehce přepálený záporák a vtipné vedlejší postavy. Nicméně, si troufnu říci, že je Nikdo velkou one man show Boba Odenkirka. Odenkirk jde do role na maximum a skvěle zvládá všechny polohy a je radost ho sledovat. Radost mi udělal Christopher Lloyd a RZA, jelikož jejich cameo role jsou hodně super. Dost mě bavil Alexej Serebrjakov, který si svého záporáka užil, co to jen jde. Nikdo je opravdu dobrý akční film, co mi vykouzlil úsměv na tváři a těším se až ho uvidím znovu. ()

bizz_mjc

Přímočaré, jednoduché, asi pokukující po úspěchu Ekvalizéru a Johna Wicka. Akorát si nejsem jist, jestli jsem to hlavnímu představiteli úplně věřil. ()

lykan9

Měl jsem tušení už předem, že bude Nobody akční pecka ve stylu Johna Wicka a mé tušení se potvrdilo. Nobody je akcí nabušenej film, který divákovi dá přesně to, co od takového filmu očekává. Přesto, že je tento film skvělý jako celek, tak jedna věc z tohoto celku vyčnívá, vlastně ne věc, ale herec. Tím je Christopher Lloyd. Již jsem si zvyknul, že staří pardálové 50 - 70 let jsou představováni jako akční nabušenci, co si poradí i s desítkou mlaďáků, ale tady se šlo ještě dál a ten, kdo tu nakopává zadky, již před nějakou dobou slavil 80ku a vypadá jako by měl umřít, ale ve chvíli, co do ruky dostane brokovnici, tak je smrtonosnou zbraní. Lloydovi tahle role nesmírně sedla a i když jsem si ho zamiloval v dětství jako komediálního herce, tak i role akčního hrdiny, mu sedí a byl bych rád, kdyby si to zopakoval. ()

Trustme

Kdo je  Bob Odenkirk? Nikdo. Tohoto pána vidím poprvé.  Prý nějaký komik, scénárista, režisér. Ano vypadá tak.  Takový americký taťka. Právě tato vizáž však bude ideální pro příběh, který nám bude Ilja Najšuller vyprávět, tak jak to umí jen on. Mít svaly, vyholenou hlavu a věk Krista, to umí kdejaký akční hrdina poflakující se po Beverly Hills. Ale vypadat jako postarší úředník, mít rodinu a nudný život, to už příliš nesplňuje tradiční prvky encyklopedie akčního filmu. A já mám rád takové ty na první pohled filmové outsidery - chlápky, co vypadají spíš jako členové Knižního klubu, ale když jim někdo vytrhne stránku z Malého prince, nebudou váhat zlomit mu ruku. Je tedy fajn, když divák tak trochu nečeká, co bude vlastně zač takový obyčejný jedinec a víte, že koukáte na akční film. V komiksu by to bylo jasné hned. Nobody patří do party tátů s tajemnou (agentskou) minulostí, co už chtěli mít na stará kolena klid, jenže zloduši si vybrali smolně jeho. Nobody je spící dravec, kterého vyrušili potkani. Film je kombinací jakési rodinky "Úžasňákových", Volného pádu, Equalizera a asi i teda toho Johna Wicka. Není nikterak objevný, památný jako Iljův Hardcore Henry, ale je zde několik triumfálních čísel. V prvé řadě mě potěšuje ten lehký nadhled v celém tom akčním běsnění a přitom zůstává stále divákova obava o zdraví hrdiny, protože je zde model zranitelnosti, lidskosti. Často i dojemnost, která se taky už nenosí u akčního filmu. Filmem se nese tematická linie - přesilu nepřítele může překvapivě narušit jednotlivec s překvapivou silou aneb když sám na to nestačíš, zavolej tátu a bráchu. Srovnám-li letošní dva nejočekávanější rozhněvané muže - Nobody Iljy Najšullera vs. Wrath of Man, Guy Ritchieho musím konstatovat, že vítězem je NIKDO.. ()

Timak

Já jsem byl spokojen. Pravda, finále ve stylu Komando, což trochu ubírá na lesku, to John Wick měl zmáknuté přece jen lépe, ale za mě super oddychovka a těším se na pokračování. ()

VasaX

Tohel bylo hodně milé překvapení. Hutch je na první pohled nudný otec od rodiny, ale skutečnost je vzdálená tomuto obrazu na sto honů. Ale jak už to tak bývá, práce těchto lidí je tou či onou formou zase vtahuje do prostředí a role, která jim padne jak zakázkový oblek. Vůbec mi nevadilo, že Odenkirk nemá macho charisma, naopak bylo to svěží a skvěle to zapadlo do toho úvodu a zlepšilo pocit eskalace z tatíka na Johna Wicka. Akční scény parádní, choreografie, relativní logičnost/uvěřitelnost (v rámci mezí žánru, pochopitelně), kamera, pastva pro oči. Navíc se Nobodymu daří i sázet humor v podobě hlášek i gagů, aniž by odbočil moc do komediální roviny. A to je hodně fajn. ()

Castrator

Je jen jedna věc horší než narazit na chlápka, na kterého narazit nechcete. Narazit na chlápka, na kterého narazit nechcete, a který na to vůbec nevypadá. Akční nálož plná vtipně podaného násilí à la John Wick. Rvačky ustřelené víc než všechny zápasy ve všech filmech s Rockym dohromady, ale koho to sejří, když je to tak zábavné a vtáhne diváka do děje natolik, že si chce praštit taky? ()

VanTom

Zdánlivě další případ legendárního "auditora" tajných služeb, ve výslužbě momentálně sekajícího latinu ve fádní práci a s nic netušící rodinou, jehož dožene profesionální zabijácká minulost. Zásadní změna ovšem spočívá v tom, že vynikající Bob Odenkirk se nudí, přetvařuje, takže jí jde naproti a všechnu krev, bolest a rozdané/utržené rány si užívá – žije. Vnitřní pohnutky hlavní postavy podchycuje tato jednoduchá řežba celkem důsledně a postupně se rozjíždí až do skvělého finále (stylu "John Wick sám doma"), které jsem si radostně užíval spolu s protagonisty i filmaři (Ilja Najšuller dynamické choreo fyzických kaskadérských akcí zvládá zachytit přehledně a bez výhrady). „-Máte tu hodně brokovnic. -Ty tu máš hodně Rusů.“ ()

mab

Pokud se vám líbí Eqalizer a další na podobné téma, pak asi oceníte. Za mne neuvěřitelná nuda plná logických nesmyslů. Též hlavní hrdina mi k jeho roli vůbec neseděl. ()

Wade

Zábavná akční jízda se skvělým Odenkirkem, která rychle odsýpá a taky má jedno velké geniální + a tím je perfektní Christopher Lloyd ten si pro sebe ukradl celou jednu hvězdu. 9/10 IMDb ()

Jaro.Krafcik

Konečne parádny akčný film, ale tak od ruského režiséra hardcore Henriho sa to dalo čakať. Síce to nemá na takého Johna Wicka. Proste Bob Odenkirk nikdy mať nebude tu charizmu, no nevadí. Ja som pri tomto filme vypol a kto si chce oddýchnuť cez víkend, toto je tá ideálna voľba. Plus ešte s popcorn combom a džúsom. 4* ()

zigíš

Vykutálená rodinka ti Mansellovi, jak westernový taťka ve starobinci tak badass bráchové žijící své tajné/nobody životy. Vůbec dát dohromady Better Call Odenkirka, Lloyda a RZA je půl filmu hotovo (a castingový jackpot k tomu). Co dál ? Přehledná old school akce, chytlavý soudtrack a stopáž hoďka třicet. Já se bavil :) ()

vyfuk

Koukám, že nějaká nová ruská scéna a vlna ještě ke všemu v USA je na vzestupu. A hlavně přebírají byznys v akční sekci a navíc ne tolik s originálním obsahem. Nobody se zdá být jenom jako více pochybný a velice ohraný John Wick. Ten cross over bych nicméně nechal líbit. Je to další předváděčka možností toho, jak někoho coolově zabít a nyní je to trochu doděláno verzí Sám doma. Na tomto filmu nakonec bylo asi nejvíce nakopávající soundtrack. Ten zbytek už asi starého veterána nijak neohromí. ()

JohnSmith

Trošku jsem váhal mezi 3* a 4*, ale finále bylo naprosto peckovní, takže tak. Akční komedie, která uteče jako voda. Teda hodně drsná a krvavá komedie, ale ani nevím jestli to nebyly jen prvky humoru v akčním filmu. Každopádně kombinace Johna Wicka a Equalizera mě pobavila a zvedla mi náladu. Největší výhodou a výhrou je asi Odenkirk, do kterého prostě nikdo neřekne, že je akční hvězda a agent auditor. No a třešinka na dortu byl Lloyd. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)