Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

Dale

Celkom príjemná akčná jednohubka, ktorá väčšinou nenudí, občas aj zabaví. Akurát tú dojemnú scénu s taťkou a dcérou v budúcnosti so spomalenými zábermi a slzami v očiach si mohli odpustiť. Veď taťka predsa zmení budúcnosť, tak aký to akože malo mať zmysel? Čo sa týka cestovania časom, fajn vymyslené, že tam sa pošlú starí a späť mladí, aby sa sami so sebou nestretli a nevznikali časové paradoxy, no stret otca s dcérou tiež dosť zásadne zmení beh času, takže to až tak celkom nedomysleli. Ale kto by sa vážne zamýšľal nad touto blbinkou? ()

vurhor

V podstatě strašná pí**vina, která vykradla kde co - Vetřelce, Věc, Den nezávislosti, Na hraně zítřka, atd. Ale co na tom, když je to zábavný jak sviň! V první řadě musím přiznat, že na film mě nalákalo především herecké obsazení. Chris Pratt je sympaťák každým coulem, plus pro Yvonne Strahovski mám slabost od dob Mass Effectu a Příběhu služebnice. Jinak bych filmu asi dal pass. Válka zítřka připomíná ony staré dobré banální akční sci-fi filmy z přelomu tisíciletí, které se nesnažily hrát si na něco, čím vůbec nebyly - hlavní zápletka je jednoduchá, hlavní hrdinové mají laciné dialogy, občas je tam trochu humoru, padouši jsou zlí do morku kostí, atd. Že se to jeví jako negativ? Naopak! S kombinací staré techniky vyprávění a novodobému stylu točení akčních filmů je Válka zítřka poměrně uspokojující a zábavnou jízdou, u které sice už můžete dávno předem předpovědět, co se asi stane v následujících sekvencích, ale ono to vůbec nevadí. Tvůrci to teda ovšem trošku přestřelili se samotnou délkou, osobně bych to zkrátil tak o 20-25 minut, protože tomu ke konci začal silně docházet dech. Ve výsledku ale spokojenost. Neočekávejte od toho něco super originálního a hlubokého. Prostě vypněte mozek, čučte a nechte se unést tou mírnou vlnou sci-fi akčňácké nostalgie. Slabší 4* ()

JohnCZ

Pomalejší úvod výborný. Dobře načrtnuté vztahy, tajemno a skvělé budované napětí, které vrcholí lahůdkovými akčními sekvencemi. Je to hodně digitální, ale obrazově moc pěkné a vypadá to překvapivě draze. Dějově je to takový mix motivů z jiných známých sci-fi a mnohé scény mi přišly skoro až povědomé. Po napínavém úvodu, který šikovně udržoval diváka v očekávání, to trochu spadlo do takové té zábavné blockbusterové klasiky. S parádně dravými emzáky, nutno dodat. ()

corpsy

V dnešnej dobe tak ´´populárna´´ pliaga spôsobila, že množstvo veľkorozpočtových snímkov filmových štúdií, skončilo za veľké prachy na streamovacích službách a tým pádom sa ich pridaná hodnota ( čiže prednes a spracovanie, kvôli ktorému patria tieto filmy v prvom rade najprv do kín a potom na TV obrazovky ) stráca. THE TOMORROW WAR nieje nijaký skvost, čo sa týka príbehu a samotného scenára a hereckých výkonov, je to jednoduchá kombinácia všemožných blokbusterovských a žánrových štýlov. Je však zábavný, akčný a vizuálne efekty viac ako skvelé. Škoda tej ignorácie kín ( aspoň ´´čajníz´´ mali to šťastie ), pretože tu už dlho nebol 200 mil alien invasion snímok. ()

PauloZ

Maximální sci-fi popcorn! Neni to nejchytřejší a hromada věcí je krpatých, ale zábavnost, výborná akce (místama neskutečná šalovačka) a celá postapo atmoška s parádním obsazením ty neduhy obstojně metou pod koberec. Film má hlavně bavit a tohle mě dost bavilo. ()

ledzepfan

Sakra, to bylo překvapivě dobrý. Čekál jsem přiblble výplachové béčko co mě bude celou dobu rozčilovat ubíjejícími nesmysly a nelidskou plochostí, tak jak se mi to v posledních letech děje opakovaně. The Tomorow War je ale výplachové scifíčko s parádní výchozí premisou, která je, až na několik drobných momentů a blocbusterových nezbytností, solidně rozepsaná a zatraceně funkční především v chemii klíčových vztahů protagonistů. Je fakt až jaksi euforicky osvěžující sledovat akční popkorňák ve kterém pro jednou napětí mezi chlapem a ženskou netvoří romantický vztah. Je fajn že filmaři předkládaný svět znají a naznačují mnohovrstevnatost problémů které válka zítřka vnáší do společnosti. Je fajn, že to má pro jednou docela smysl, že filmaři dokážou odhadnout jaké otazníky divákovi vyskakují v hlavě a vzápětí mu na ně stručně a uspokojivě odpovědět. Je fajn, že to je dějově bohaté a přitom jednoduché, funkční a nepřeplácané. Je fajn, že design potvor je pro jednou fakt povedený. Je fajn vidět silnou ženskou postavu, která není jen genderově ideologická mužena, ale prostě přirozeně samostojná amazonka.... Zkrátka, je to prostě paráda a já asi ani nedoufal, že podobně kvalitně uchopený akční sci-fi "blockbusterák" ještě někdy uvidím. Tohle by měl někdo pustit slintajícímu R.Scottovi aby viděl, že film s vesmírnýma potvorama nemusí být prométheovsky nesmyslný.. že postavy se nemusí chovat v každé situací covenantovsky dementně.. že dobrý příběh a střízlivý scénář snesou i slabší režii (né naopak). ()

maddy

Votrelci pre desaťročných, Na hrane zajtrajška pre menej chápavých, Vec bez štipky strachu a Deň Nezávislosti bez zábavnosti, takto by sa v krátkosti dala shrnúť The Tomorrow War. Narozdiel od predošle menovaných filmov však The Tomorrow War za celé vyše dve hodiny stopáže nedostane vlastný ksicht, neodprezentuje jednu sympatickú postavu, nenavodí žiadnu atmosféru. Namiesto toho tu máme Chrisa Pratta na autopilota, Yvonne Strahovski, ktorú mám síce rád, ale tu fakt nie je dobrá herečka a tento rok ďalšieho zástupcu absolútne bezduchého blockbusteru, z ktorého by prvá hodina išla hravo vystrihnúť a vôbec nič by sa nestalo a v tej druhej sa to už síce non-stop mláti, ale čo z toho, keď divák nemá strach ani o jednu postavu, abstinuje tu akékoľvek napätie a aj elementárna logika celého diania si berie po celú stopáž dovolenku. Navyše to je celé náladovo nesúmerné, keďže postavy na jednej strane vtipkujú a vedú reči o rodine takmer ako z tých horších kúskov zo série Fast and Furious, na druhej strane ich tu votrelci surovo kosia v celkom brutálnych záberoch / na jednej strane sa celá zápletka tvári schválne Béčkovo a prepálene, na druhej strane postavy vo filme berú všetko smrteľne vážne bez toho, aby ktokoľvek nad čímkoľvek polemizoval, napríklad taký úvodný príchod "ľudí z budúcnosti" do nášho sveta sa tu odbije jednou pol minútovou vysvetľovačkou a ďalej nikto žiadne cestovanie časom ďalej nerieši a berie ako prostý fakt (asi niečo ako keď doma majú elektrinu). Taký Edge of Tomorrow mal aspoň vlastnú vnútornú filmovú logiku na základe ktorej výborne fungoval, zatiaľ čo The Tomorrow War neviem čím chce byť. Či drsnejším alien hororom, rodinným blockbusterom pre všetkých, serióznym sci-fi alebo prepáleným akčným blockbusterom pre teenagerov. Vo výsledku tak nie je ani jedným. A keď v zimnom závere skončil Chris Pratt so všetkou vážnosťou na chrbát alienovi, tak už som nad tým zlomil palicu úplne. Rotteny (53%), ani Metacritics (45%) tentoraz neklamali, nečudo že to aj pri 200-miliónovom rozpočte radšej upratali z kín iba na Amazon. Iba malý krôčik od tohtoročného mizerného Infinite s Wahlberom a začínam sa o môj obľúbený žáner (sci-fi) báť. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Tak takhle zábavnou popkornovku jsem fakticky nečekal! Jasně, na Edge of Tomorrow se to scénáristicky nechytá, tam se jednalo o absolutně jiný kvalitativní level, na druhou stranu tato podívaná s Chrisem Prattem v čele si to uvědomuje a zaměřuje se pouze na jednu věc: pobavit diváka, což se jí daří na výbornou. Dost mě ale překvapilo, že film má i tak co nabídnout v těch neakčních sekvencích, tam se chvilkami slušně ždímají emoce, a musím říct, že to není jen do prázdna, ale funguje to (třeba dialogy mezi Prattem a Strahovski dost zasáhnou do těch nejcitlivějších míst). Herecky nadprůměrné, Pratt to svým charismatem utáhl, potěšil J.K.Simmons ve vedlejší roli. Po stránce akční nemám sebemenší výtku. Mimozemšťani jsou po stránce designu skvělí, většina bojů se odehrává během dne, což se často nevídá, celkově vizuál na té nejvyšší úrovni. I konec v zasněženém Rusku potěšil. Já jsem spoko :) Slabší čtyři hvězdy. Za mě 7/10 ()

MartinezZ

Akční jednohubka bez většího smyslu než být jen tou jednohubkou. Chris je sympaťák, ale pasuje mi spíše do těch odlehčenějších akčnějších věcí, než tohle rádoby vážně míněné učitelské trdlo s "ex-military" výcvikem. Možná kdyby rovnu na začátku J. K. Simmons svému synovi řekl "Sorry, celý život jsem na tebe kašlal, starej se o rodinu, tohle zvládnu sám.", uspal ho rovnou v hangáru a šel nakopat Broukům prdel sám, byl by to mnohem větší vodvaz a Simmonsovi bych to věřil víc, namakanýmu dědkovi s charismatem, že by mu i vetřelčí královna zobala sama ráda z ruky. Část v budoucnosti fajn. Část po návratu a zjištění "máme plán, ale chybí nám vulkanolog" ale už byla čirá parodie. Nějak jsem si v téhle chvíli vzpomněl na komornější After Earth, který také nebyl Oscarový výkvět, ale v tomhle ohledu byl vážnější, smysluplnější a tak nějak prostě "víc lepší film". A věřte, že to by mě nenapadlo, že kdy o After Earth řeknu. Tommorow War prostě jednohubka na VOD s dobrými efekty. --- Podobné filmy: Battle Los Angeles ()

Bakllazaan

Neuveritelná klišé jako v osmdesátkovém akčním béčku, ale chce to být osudové scifi jako Na hraně zítřka. Pratt podle mého dělal co mohl, ale režisér ze všech přísad udělal guláš. ()

Praxis

Vcelku ucházející hříčka, která disponuje především luxusními vetřelci, kterých by se i samotný Vetřelec možná bál. Ti pobíhají v lacinějších CGI kulisách a do toho všeho se tady nese rodinná linka otec-dcera. Chris Pratt je tady ve vážnějším módu, a sekunduje mu nečekaně krásná Yvonne Strahovski, která se ze "Služebničí" škatulky dostala do kategorie badass. Vlastně mě to ani neuráželo, jen nesmíte přemýšlet o zásadních logických lapsech, scénáristických berličkách a tak trochu mě neuspokojil konec, protože vrcholnou akci tu dostanete hned v první třetině filmu. Jinak to vlastně po průměrných trailerech bylo hrozně fajn a vůbec mi těch 138 minut nepřišlo dlouhých, což je zárukou toho, že to nebyl strašný film. Dostat to v kině a zamakat ještě na CGI, byla by to luxusní popcornovka. 75% ()

Ellmariachi

Válka zítřka je fajn. Má ovšem malý problém. A tím je Chris. Ať chce nebo ne, je díky svým rolím v nějaké škatulce a pokud z ní chce vyskočit, musí ve svém hereckém rejstříku hrábnout do hloubky mnohem víc. Kór, když film je trošku jako chameleón. Ze začátku mi totiž připadá, že Pratt hraje klasickou úlohu. Pak se ale tón trošku mění a na přepnutí je už buď pozdě nebo to Chris prostě nedává. Po akční stránce je vše v pořádku. Dokonce jde o hodně slušnou podívanou.  Příběhově je to snadné, když nebudete přemýšlet nad časovými zákony, užijete si to. Když ano, jste v prdeháji. Celkově jde o klasický nášup toho co čekáte. Já se bavil a dám 70 procent. ()

Riddick77

V poslední půlhodince tomu nemilosrdně spadne řetěz a triviální logika jde totálně do kopru. Nicméně jako popcornovka to prostě baví i tak. Nosná část v budoucnosti je peckoidní a obecně vůbec nevadí, že tvůrci vykrádají klasiky typu Vetřelce, Na hraně zítřka nebo Věci. Funguje to totiž překvapivě obstojně. 7/10. ()

slord

Z trailerov to vyzeralo na nepozerateľnú blbosť, ale vykľul sa z  toho celkom fajn film. Je v tom poznať vykrádačku z filmov Alien alebo Vec, ale je to využité veľmi fajn a dizajn emzákov je tiež podarený. Chris Pratt je v pohode, ale JK Simmons ma bavil viac (škoda, že tam mal asi 2 scény). Nebol som z  toho až tak ohromený a malo to plno nelogických vecí, ale ako scifi výplach na vypnutie mozgu je to celkom v pohode. 6/10 ()

Tony.cs

Tak prvně, tohle není žádný trapný béčko. Tohle je kvalitní film plný parádní akce s velice zajímavým příběhem. Jasně něco jsme už viděli, ale něco je tu neotřelé. Moc jsem se bavil. Obsazení za 1. Chris je skvělý a narozdíl od toho, co tady říká Limanádový Džou, je to herec charakterní a sympatiemi hází kolem dokola. Zdejší pseudointelektuálové zase rozjeli svoji trapnou show, nic víc. Film si zaslouží červenou barvu. ()

Helo

Oprostíme-li se od faktu, že hlavní premisa dává smysl, jen když přimhouříme obě oči natolik, že bysme pak přes ně nerozeznali samici bělohrota od samce, a pokud úplně zamlčíme skutečnost, že řešení situace a chování postav v poslední cca půl hodině nebude dávat smysl, ani kdybysme si ty oči vypíchli, tak je to docela slušná akční scifi, na kterou je s tím vypnutým mozkem radost se dívat, poněvadž celá ta temná budoucnoust a masakrování brouků je tu zvládnutý bravurně. A nakonec i ta emoční linka dokáže trošku zacloumat křehčejší duší. ()

kajas

Je jasné, že tvůrci čerpali inspiraci z filmů, jako je Den nezávislosti nebo Na hraně zítřka, což není nutně špatně. Jenom jsem měla malinko pocit, že na ploše více než dvou hodin se snaží ukázat až moc věcí najednou - sci-fi biják s pořádnými akčními scénami, ale taky drama o rodinných vztazích a odpuštění. Kdyby se film zaměřil jenom na jednu z těchto složek a trochu víc se stříhalo, mohla to být pecka. Na jedno zhlédnutí ale fajn a pro fanoušky Pratta (i když to vážně není charakterní herec) prakticky povinnost. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)