John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Flopik

Takáto brutálna akčná jazda sa len tak nevidí. Troška trvalo kým to začalo, ale ako náhle to prišlo tak to nemalo konca. No a keď jedna prestrelka začne tak trvá pekne dlho a pri každej si Baba Yaga zabije tak 100 ľudí, takže to som len slintal. Do toho skvelá hudba, staré známe postavy a výborný doplnok v podaní  Donnieho. No a ten hon pred finále nemal chybu. Za mňa teda obrovská spokojnosť a ako zakončenie by som to rozhodne bral. Ako však povedal Keanu a Chad, ak príde dobrý nápad tak by som pokračovanie bral hneď. John Wick je proste akčná pecka. ()

Gastovski

Tak se nám John Wick doslova dokolíbal do čtvrté fáze svého dobrodružství a v podstatě se jedná o trojku na steroidech. To se týká hlavně akce a stopáže. V předchozím díle jsem "kecací" scény označil za směšné kulisy. U čtyřky to platí tak napůl - vše kolem světovládného cechu zabijáků i undergroundových bezdomovců je stále úsměvně fantaskní, ale oproti trojce jsou tu plnotučnější protivníci (Donnie Yen), kteří svým charismatem dokáží udolat i občasný patos. Co se týče akčních scén, je to samozřejmě prvotřídně odvedená práce, ale už jsou tak dlouhé a přepálené, že po pár minutách začínají vyloženě splívat a stávájí se jen generickou hýbající se kaší. Ze tří hodin mohu vypíchnout jen dva highlighty: vizuálně strhující scéna se Scottem Adkinsem a střílečka se zápalnou brokovnicí zabíraná z ptačí perspektivy. Sečteno a podtrženo - John Wick 4 je o fous lepší než předchozí počin a ačkoliv se jedná o řemeslně sakra dobrou práci, nic víc než jednorázový průměr mi  z toho nevychází. ()

Atheas

Tak to jsem rád, že jsem na to nešel do kina. Série se vydala směrem, která už pro mě nemá žádný smysl. Úplná ztráta času. ()

Massaro74

Popisovat dlouze něco, co bylo stokrát hodnoceno, nemá asi smysl. Za mě je to prostě jedna z nejlepších akčních sérií, která kdy byla natočena, a drží si stejnou 4 - hvězdičkovou kvalitu. Samozřejmě, že v každém filmu se dá něco "trapného " vyšťourat, jako zde např. nesmrtelný slepý bojovník, kterého "nejde" trefit ani pistolí, ale dojem z celku to neubírá. Opět mooc povedené... ()

Illy

Dostal jsem přesně to co jsem očekával. Nadstandartní vizuál, Reevesovo úsměvné neherectví a meganálož parádní akce. Téměř tři hodiny utekly jak voda a  ani na okamžik jsem se nenudil. ()

majec4

V ramci nastavenych pravidiel ma tato cast nicim nevyrusovala. Dokonca som na konci nebol tak otupeny ako po trojke, no stale je to len vrazda za vrazdou. Ako oddychovka na Sobotu to nie je zly film, ocenujem vedlajsiu postavu v podobe slepeho zabijaka. Donnie Yen a.k.a. Ip man si cast show berie pre seba. Zaver pekny, aj ked asi nepravdovravny, uvidime v patke. ()

Sunny.69

No, jako za mě to byl vpodstatě naprosto zbytečný film. Po třech předchozích dílech nepřinesl nic nového, zajímavého, ani žádnou novou zápletku vlastně. Akční scény jsou jako vždycky skvělé, ale sám o sobě je film jaksi k ničemu. ()

ROCK,THE

Naprosto masakrální návrat po čtyřech letech jedné a možná i jediné kvalitní akční značky současnosti! John Wick se stává epickou přestřelkou a opravdu baví od úplného začátku až do úplného konce. Procestujeme s Johnem svět, setkáme se s novými i starými tvářemi a s Johnovými dosud nepoznanými starými přáteli. Prozkoumáme pro nás diváky nový hotel Continental ale ani na jednom z míst se akce nezastaví a Keanu Reeves nám servíruje jeden z nejlepším akčních i hereckých výkonů své kariéry. Do toho skvěle vytvořená hudba Tylerem Batesem a Joelem Richardem který přesně ví jak vnést do každé scény svou hudbou emoce, přeci jen dělali na všech dosavadních čtyřech dílech. Chad Stahelski nám zkrátka s jistotou naservíroval svým čtvrtým Johnem Wickem tu nejlepší a nejvelkolepější akční řežbu určitě tohoto roku a jsem toho názoru že snad i ze všech čtyř dílů. Nebál bych se to nazývat akčním filmem milénia, protože tolik akce a hlavně akce která vážně baví v žádným filmu nenajdete! Naprosto skvělý a jistojistě akční film roku … JOHN WICK CHAPTER 4 PS: počkejte si po filmu až na úplný závěr titulků, ano je tam podtitulkovka Mé hodnocení: 10/10 ()

warrenur

Pomerne dostojny a zabavny odchod serie zo sceny. Respect to Mr. Chad Stahelski (reziser). Podciarkujem slovo zabavny, ak nechcem pouzit ine slovo s negativnou konotaciou. Totiz o genialnosti oblekov vybranych zabijakov sme vedeli od prveho dielu. V tomto filme tymto speci-obleckom, ci brnenim jednotiek disponuje cca 65% vsetkych eradikovanych. :) Opat tu mame psika umne utociaceho na anglicky prikaz "Balls!!!" Fishbourne ma opat svoje preslovy a vie sa pekne zasmiat a  McShane - Winston je stale elegan, co je "classy". Par opakujucich sa vtipnych momentov - schody, pady, kedy sme si so spolusediacim vo filme uz len uzivali "dokonaly ochranny oblek" a vypli obe hemisfery. :) Rozhodne vynikajuci soundtrack a paradny vizual, ci uz neony v Tokyu, tmavy New-York, "zavodneny" klub v Berline s "apatickymi" tancujucimi, ale za mna najlepsou scenou, na ktoru nas navnadili a vyustila k dychberucej prestrelke so zapalnymi nabojmi v pritmi stareho domu filmovanou z vrchu. Dokonale. Potesil Donie Yen, uz 59-rocny - neuveritelne, ktoremu fandim uz od prveho filmu, ktory som ako chalan videl - Red Force. Jeho anglictina bola dokonala a bojova choreografia s palicou/mecom lubiva. Je uplne jasne, ze s tym, co mal za okuliarmi (ako i v Rogue One :) ) by realne neporiesil ani prd. :) Pobavil nastajlovany obezny Adkins so zlatymi zubkami a dvoma jeho typickymi "roto-kopmi". :)  Skarsgard ako zaporak nic moc, mozno je to i priestorom, ktory sa mu dostal. Prijemnym dojmom posobila i rolicka bieloruskej mafianky, ktoru hrala Natalia Tena z GoT, Pottera a Mandaloriana. Nuz a nesmiem zabudnut na dalsiu herecku legendu, ktora nas zial pred par dnami opustila navzdy a nou bol komisar z The Wire a mnohych dalsich uspesnych rol, uhrancivy recepcny z tejto serie, Lance Reddick. Jeho charakter bude urcite chybat. Co dodat zaverom, Keanu v tomto filme obcas pripominal svoj avatar z hry Cyberpunk 2077, BabaJaga bude navzdy legendou...opat nam ukazali par "mysterii" zo "zvyklosti" vrahov. Stare artefakty, co pouzivali boli usmevne. Ano, opat su tu priehrstia klise, hlasok a "coolovosti", avsak nepresiahlo to mieru, kedy by to uz nebolo zabavne. Nadpriemer. Odporucam. 68% Idem si na YT vyhladat spominanu "Shotgun scene". :D EDIT: zatial som ju nenasiel, akurat jedno videjko dokazujuce, ze by pri FireBreath nabojoch ludia tak "pekne" v realite mimo filmu "nehoreli". :) ()

TheHofi

Tak a je to tam. Čtvrtý John Wick opět ukázal to, že on je současná špička akčních filmu. Je tu tuna nápadu, ať už akční scéna, natočená na jeden záběr, která je snímaná z ptačí perspektivy, automobilová honička, rvačka na diskotéce s hromadou světel a tekoucí vody a takhle bych mohl pokračovat hodně dlouho k tomu všemu hraje bombastická hudba. Všichni herci to tu zahráli na jedničku. Keanu Reeves byl opět do role zapálený a režisér Chad Stahelski opět ukázal, jak natočit parádní akční film. A teď už by se mohl konečně pustit to toho remaku Highlandera prosím. No zkrátka je tu toho dost a skoro tříhodinová jízda uteče jako voda. A co příběh? Jo jasně není to nic objevného a z celé série se mi líbil nejvíc, ale stejně kvůli tomu na ten film nejdete. Ještě bych mohl zmínit, že je tu dost černého humoru, u kterého jsem se nejednou upřímně zasmál. No zkrátka a dobře je to opět o fous lepší než předchozí díl. Je to prostě skvělé a klidně by to mohlo být i nejlepší zakončení jaké si mohla tahle série přát. Takže 100%. ()

B.Wilde

Okay, tak tohle byl nejlepší díl ze všech čtyř a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je třeba velmi nápaditá filmařská práce - styl záběrů, nasvícení, celá akce a choreografie dělá z těch "nikdy nekončících střílečkových scén" prostě něco víc. Kolikrát jsem se soustředila jen na to, jak dobře to celé vypadá. Postavy a jejich motivace a cíle dokázaly vtáhnou do děje a celé to zakončení mi tam sedělo. Jo, ta stopáž je hodně dlouhá, ale člověk ani nemá prostor se tady nějak nudit (i když chápu, že té akce se dá všeho všudy taky přejíst). Možná hodně dělalo i to, že to byl první z dílů, který jsem viděla v kině, ale já si to užila. ()

TostTom

Já Johna Wicka a celou tuhle sérii prostě miluju a myslím si, že jde o naprosto luxusní a skvělé zakončení. Akce se klasicky rozjíždí hnedka od začátku a procestujeme spoustu zemí a podíváme se na spoustu zajímavých lokací. Film začne v poušti a hned na to se přesouvá do Japonska, kde dostáváme celkem dlouho akční scénu, kterou spousta bere jako možná moc dlouhou a taky trochu okoukanou, ale já jsem si ji neskutečně užil a osobně ji považuji za jednu z nejlepších ve filmu. No a když už mluvím o té nejlepší scéně, tak scéna na kruháči u Vítězného oblouku posunula hranici akčních filmů o něco výš a jde o naprostý bezchybný luxus. Celkově hudba i barvy naprosto úžasně zapadají a dělají z filmu něco jedinečného... No a ta akce, ani nevím co pořádně říct, jen asi, že jde o nejlepší akční film jaký byl kdy natočen. Jinak John je klasicky sexy a nezastavitelný, takže pokosí úplně každého, kdo se mu dostane do cesty a nejen že je nezastavitelný, ale taky je nesmrtelný, protože když vyskočí z okna asi z 6 pater a zvedne se a jde dál jako nic, tak sem se musel zasmát a spolu semnou se smálo pomalu celé kino :D  No celkově, když to shrnu tak jde o úžasný akční film a pro mě osobně nejlepší z celé série a musím říct, že se tvůrcům povedlo posunout hranici každým filmem a tohle už snad ani nepůjde překonat... Ale kdo ví. 10/10 ()

Domis2809

To si tak jdu do kina a najednou se na mě nehezky podívá pes. Evidentně to byl pes pana Wicka, jelikož hned poté se na mně John pekelně vyřádil. První rána přišla do ramene v podobě akce, které, vzhledem k délce filmu, vůbec nechybělo, byla šílená, zábavná, drsná, různorodá a prostě skvělá. Druhou ránu jsem schytal do nohy, tu mi Baba Yaga zasadila společně s filmovým štábem ve všech možných částech světa, kde se pracovalo se spoustou barev, odlišným druhem bojovníků i různým prostředím. Další rána zamířila do břicha, a to v podobě skvělých protivníků, jedinečných svými vlastnostmi a Bill Skarsgard byl úplně ukázkový psychopat. Finální zásah jsem dostal jak jinak než do hlavy, o to se postaralo famózní finále, které perfektně završilo (nebo taky ne ;)) celou ságu. Co na to říct....John Wick mě prostě dostal. ()

drozdy1

Tři hodiny dlouhé akční inferno! Čtvrtý John Wick se naprosto utrhl ze řetězů. Skvělý vizuál, výborně natočené akční scény, které zas o něco dál posouvají hranice. Samozřejmě, že co se logiky týče, snímek pokulhává, ale na to si tato série nikdy nehrála. Buď to přijmete a naprosto si to užijete nebo to nepřijmete a budete 169 minut trpět. Pro milovníky žánru nicméně povinnost. Hodnocení:85% ()

gulista

Na jednej strane, stále to isté, iba vo väčšom balení a dlhšie, približne zrovnateľné s predchádzajúcimi dielmi. Na strane druhej, z radu kapitol asi tá najakčnejšia a prekvapivo kvôli tej prestrelenej dĺžke aj vcelku pocitovo rýchlo plynúca poctivá jazda, ktorá okrem vyššie spomínaných naj ponúkne aj zaujímavé prevedenie a nasnímanie akčných sekvencií. Tie opäť mimo kreativity fungujú aj ako naratívny prvok, ale rovnako dobre zároveň pôsobia aj zámerne nadnesene a zábavne, kde si už postupne divák s poloúsmevom na tvári vychutnáva (ne)smrteľnosť charakteru. Zabudnite na Bonda, Wickove na mieru ušité obleky a ich praktickosť sú ďaleko štýlovejšie a efektívnejšie. Rád by som zašiel aj na ďalšie kolo, nič by sa ale nestalo, ak by sa to ukončilo práve takto. Pokiaľ túto sériu nemusíte, pokojne jednu odoberte. Those who cling to death; live. 75% ()

barteca

R.I.P. konečně ! Bylo to úúmorné, jako sledovat počítačovou vybíječku, dvě hodiny by byly ažaž. Z nostalgie třetí hvězda. ()

Chundys

Ono je strašně krásný že akční filmy díky Stalehskimu, ale hlavně taky díky hercům kteří mu tam hrají neřekli poslední slovo! Takhle se vysmívá Hollywoodu a jde taky ukázat že takhle to opravdu jde a funguje to i na počtvrté a pro mne snad zatím úplně nejlépe. Nejenom, že jsem byl zase překvapen akčími prvky a nápady, ale i z hudební stránky jsem vrněl blahem! No a jak to bylo celkově natočeno, to už byla jen třešnička!!! ()

scarfacer

Musím říct, že mě to chvílema už i uráželo. Mám rád science fiction, ale tohle byl už nonsense fiction. Z kina jsem vylez o mnoho mozkových buněk kratší a ty už se mi nikdy nevrátí. Myslim, že 8x Johna srazilo auto?? WTF? A já myslel, že jenom Čak Norris dokáže srazit auto. Spadne 3 patra na tvrdo, pocestě ho to přelomí napůl, tak se jen zvedne se a bojuje dál, super. Pak propadně jedno patro ještě s dalším týpkem a na koberec, čili v kontextu vlastně lambáda, a váli se tam a netuší která bije?? Asi to bude tim zázračným sakem, co? Počkat, kulky se od toho s jiskřením odráží, ale jak do toho píchneš nůž, jde jako po másle. A co teprv nun-čaky, ty musí mít brutální rychlost, že těma to bolí a kulkama ne. Nebo šípy, ty taky projdou...božééé. Těch nesmyslů tam bylo prostě příliš. Vlastně pár pozitiv film má. Půl hvězdy, že nesmrtelnej John umřel a moc doufám, že už to tak zůstane. Půl hvězdy za muziku. Půl hvězdy za ty neskutečný choreografie a akční scény, to muselo dát spoustu práce, přitom taková blbost, co? A půl hvězdy, za symbolické pochování Lance Reddicka, ikdyž to asi plánováné nebylo. RIP ()

John Wick dostane seriálový sequel

John Wick dostane seriálový sequel

08.08.2024

Jak málokdo pochyboval, do barvitého světa profesionálních zabijáků se po posledním díle Johna Wicka ještě určitě několikrát vrátíme. Zatímco stále čekáme na odloženou celovečerní Ballerinu s Anou de… (viac)

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024