Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Kontryhelka k tomuto seriálu (70)

Záhadná vražda v Styles (1990) (S03E01)

Jedno z prvních mých seznámení s velkým detektivem. Pěkné venkovské prostředí, manželské třenice, vražda , intriky, nevěry, balamucení detektivů. Poirot nastupuje svoji detektivní éru, do chodu uvádí šedé buňky mozkové a začíná jedno velké dobrodružství, kde se složité nitky případu pomalu povolují a vše se ukáže v pravý čas v tom pravém světle a je jen na všech podezřelých, jak se se svérázným detektivem poperou. Všichni ho podcení,ale vyřešením tohoto případu si vybuduje respekt i u samotného Scotland Yardu. ()

Detektív Poirot: Miliónová lúpež (1991) (S03E03)

Není radno podceňovat velkého detektiva. Zářný příklad toho,že i sebelepší převlek neoblafne Poirota a zločinec se vždy prozradí úplnou maličkostí. ()

Detektív Poirot: Smrť v oblakoch (1992) (S04E02)

Velmi povedený díl a skutečně do detailu propracovaný zločin. Hodně stop,které stejně Poirota svedou k jedné osobě, která je vrah. Zajímavé odhalení vraha. ()

Detektív Poirot: Spona na topánke (1992) (S04E03)

Opět další výborně natočený film s příjemným nečekaným rozuzlením. Agatha je opravdu geniální. ()

Žltý kosatec (1993) (S05E03)

Netradiční povídka, trochu jinak zpracovaná. Takové pochmurné prostředí mi to přišlo,ale rozuzlení vynikající jako vždycky. ()

Prípad strateného závetu (1993) (S05E04)

Zajímavá epizoda,podle mně jedna z těch slabších. Není vyloženě špatná,ale jsou lepší. ()

Bonboniéra (1993) (S05E06)

Poirot řeší 20 let starý případ. Vidíme Poirota jak slouží ještě u belgické policie a případ pokračuje o 20 let později. A rovněž se setkává i se svojí dávnou láskou. ()