Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (séria)

Detektív Poirot: Dobrodružstvo egyptskej hrobky (S05E01)

(epizóda)
  • Slovensko Dobrodružstvo egyptskej hrobky (viac)

Smrť archeológa krátko potom, ako sa vedcom podarilo otvoriť starovekú egyptskú hrobku, je viac ako podozrivá. Na prvý pohľad je všetko v poriadku. Archeológ dostal infarkt, ale jeho žena si to nemyslí a tak do prípadu zaangažuje Poirota. Kto ho pozná, ten dobre vie, že so starovekou kliatbou ako príčinou smrti sa nikdy neuspokojí. Jeho šedá kôra pracuje iba s logickými konštrukciami, ale ako sa zdá, tento prípad si okrem rozmýšľania vyžaduje aj čosi viac. Nasadenie vlastného života... (oficiálny text distribútora)

HiddenDragon

Serie a epizoda: S05E01. Mam rad tyhlety exoticke dily mimo Anglii. Tento je navic prodchnut jistou mystikou a povercivosti ohledne tajemne kletby, ktera zda se usmrcuje vsechny, kdo meli co do cineni s objevenim nove hrobky v Udoli kralu. Mezi archeology tedy radi tajemna sila a na Poirotovi je, aby ji zastavil co nejdriv. Kazdopadne nez se mu to podari, zemrou ctyri lide, coz je na tento serial pomerne brutalni cislo :) Hodne zajimavy je taky vrahuv motiv, ktery se osvetli az v zaveru. No a po mensi prestavce se taky do serie vraci slecna Lemonova, coz je prijemne. ()

Grogan

Velmi slušný díl, souhra Poirota a Hastingse je tradičně geniální, atmosféra je budovaná sice dost otřepanými způsoby, ale určitě to funguje, exotika Egypta zaujme. Můj jediný problém je fakt, že proti mnoha dalším dílům je naprosto jasné, kdo tady vraždil - když nešlo o přirozená úmrtí (čemuž se v detektivce sotva dá věřit), tak by to někdo jiný těžko provedl takovým způsobem, aby doktor nic nepoznal. Jediný překvapivý prvek jeho vraždy je pak motiv pro zabití obou mužů (plus třetí byl jen vedlejší ztráta, aby se kletbě věřilo). ()

blackrain

Tenhle díl byl pro mě velmi přitažlivý, protože se odehrával v prostředí, které mám ráda. Také mě zajímalo jak se s tím vypořádá sám Poirot, který musel vyměnit pohodlí Anglie za poušť se všude přítomným pískem. Tentokrát se mi podařilo přesně tipnout vraha, což se mi zase tak často nestává. V závěru příběhu mě Hercule Poirot hodně překvapil. ()

filmmovier

Hercule Poirot řeší svůj další malý problém, tentokrát v Egyptě. A je to další famozní díl, stejně jako všechny ostatní z teplých krajin. Tento je i strašidelný ( prokletí hrobky, zjevení boha ) ale navíc je i vtipný. povídka byla dobrá, ale měla jen pár stran a tak jí tento díl v mnohém překonává. U této epizody je to další, hodně velký plus... ()

PhillM.

Drama ve stanu. A taky trochu v New Yorku. A v Egyptě. "V Belgii máte určitě taky písek, Poirote. Ale ne v Bruselu! Hastingsi!" Písek a vedro a jedy... "Hrát dobře golf není žádný důvod nepáchat sebevraždu, Hastingsi. Vy prostě golfu nerozumíte, Poirote." A závěrečný dárek pro slečnu Citrónovou? Nu, už se skoro zdálo, že je detektiv sprostým vykradačem hrobek. Ale jenom skoro :-) ()

• V archeologickom tábore si je možné všimnúť egyptskú vlajku, avšak variant, ktorý bol použitý sa začal využívať až v roku 1984, čo neodpovedá dobe, v ktorej sa dej seriálu odohráva. (Reacon)