Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (séria)

Žltý kosatec (S05E03)

(epizóda)
všetky plagáty
TV spot

Poirot si spomína na prípad vraždy Iris Russellovej. Polícia prípad uzavrela ako samovraždu, no Poirot má i po rokoch nepríjemný pocit z neobjasneného prípadu. V Londýne otvárajú novú francúzsku reštauráciu a Poirot v deň jej otvorenia dostane žltý kosatec. Rovnaký, aký bol na stole, keď zomrela Iris Russellová. Jej manžel usporiadal spomienkovú večeru, pretože je presvedčený, že jeden z pozvaných zabil jeho manželku. Poirot si na ten istý večer rezervuje v reštaurácii stôl. Práve preto, aby zabránil ďalšej vražde... (oficiálny text distribútora)

TV spot

Hellboy

Velmi výpravná epizoda. Příběh je ale komplikovaný takovým literárním způsobem, který mi nesedl, byl až příliš překombinovaný. Což je u Poirotových příběhů sice zcela běžné, Agatha Christie takhle prostě píše, ale tady už to prostě bylo až moc přehnané. Stejně jako třeba v "Hercule Poirot: Smrt v oblacích." ()

chelseaman22

No tě prsk - Hercule Poirot má výpravu, jež přesáhne přes hranici toho Lamanče, Brity volaného Ingliš Čenl! Je evidentní, že léto se neúprosně blíží - Hercule nebaští, Hercule zobe jak kosák ptačí zob. Inu, nedivte se - tento obrýlený mrož chce zapůsobit na žemlbáby na koupáku! Ani povzbuzování očima nedotlačilo Hercula k intenzivnějšímu potlesku - takhle může tleskat jedině vetchá Alžběta ty jeden nádivo! (jen tak dál a můžeš zamířit do svatostánku příbramského fotbalu, kde je vskutku komorní atmosféra) Ale to nejlepší nakonec - Don Perignot z Misery s příměsí kyanidu draselného! Hercule tenhle francouzský ležák koštne a využije své znalosti nabyté studiem oboru Department of Chemical Engineering and Biotechnology na Princetonu, New Yersey. 81% ()

blackrain

Vražda to byla opravdu rafinovaná, ale zároveň to byla taková sázka do loterie. V jednom okamžiku jsem si říkala, že by to ten brilantní detektiv nechal zajít tak daleko. Jeho jednoduchý nápad jsem prostě neprokoukla a tak to má být, člověk si má počkat na objasnění až do konce. Pak se všechno krásně rozplete a všechno dostane skutečný rozměr, který bývá často velmi jednoduchý. ()

HiddenDragon

Serie a epizoda: S05E03. Zajimavy dil v jakemsi "deja vu" stylu, kdy se nejdrive dozvime o Poirotem nevyresene vrazde kdysi v Argentine behem vojenskeho prevratu. Za stejnych okolnosti (v podobne restauraci a se stejnymi lidmi u stolu) se pak ma konat schuzka v Londyne k vyroci umrti Iris Russellove a Poirotovi nekdo posila zluty kosatec. Minulost se tedy vraci vpodstate ve stejne podobe a Poirot ma mozna druhou a posledni sanci tentokrat vraha odhalit. Podle me hezky dil okoreneny tim, ze se cast odehrava v cizine, a rekl bych i sikovne udelany, i kdyz bystremu divakovi mozna ta hlavni blamaz neunikne a pak muze odhalit vraha velmi zahy. ()

elizabeth_ba

Volně inspirováno Cyankáli v šampaňském, což je má oblíbená detektivka od Agathy. Úvod příběhu situován do Argentiny za vojenského převratu, některé osoby vypuštěny, květinová jména sester (Rosemary a Iris) pozměněna, zavraždění i pachatel také a Anthonyho Browna (jenž zde není ani Browne ani detektiv) hraje poručík čekatel Simps z Hornblowera. Přesto nejlepší dosud viděné zpracování románu. Ale nedám mu plný počet hvězdiček, jelikož kvalit románu prostě nedosáhlo. I když ostatní zpracování byly mnohem horší... ()