Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (séria)

Detektív Poirot: Silnejší vyhráva (S05E02)

(epizóda)
  • Slovensko Silnejší vyhráva (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1993, 51 min

Poirota pozvú na večeru do domu šéfa chemickej spoločnosti Ruebena Astwella, ktorý vlastní zbierku belgických miniatúr. Astwella však ktosi zavraždil. Lenže vražda je len jednou časťou hádanky, ktorú musí Poirot vyriešiť. Zistí, že spoločnosť vyvinula syntetickú látku, ktorej zloženie chcel niekto ukradnúť, keď sa vlámal do budovy firmy. Astwell sám bol pripravený predať zloženie látky hocikomu za najvyššiu cenu. Aj nacistom... (oficiálny text distribútora)

blackrain

Jako vrahy jsem tipovala úplně jiné osoby. Všichni by měli nějaký motiv. Nakonec to Hercule Poirot opět brilantně vyřešil. Docela mě překvapilo, že se nechal hypnotizovat. Od něho bych to rozhodně nečekala. Považuju ho za velmi racionálního člověka, který má přece jenom k takovým praktikám daleko. Ovšem, někdy je potřeba využít i jiných možností, jak postoupit ve vyšetřování. ()

HiddenDragon

Serie a epizoda: S05E02. Tentokrat trochu nevyrazny dil z prostredi chemiku a obchodu s "know-how". Nemecko zbroji a ziskuchtivy majitel chemicky mu chce prodat materialy k nove latce, syntetickemu kaucuku. Ma kolem sebe spoustu lidi, kteri tento vzorec chteji bud ukrast nebo ho zkratka odrazuji od prodeje valecne naladenemu Nemecku. Pachatel se sice neda snadno uhodnout, coz je dobre, ale moc jsem nepochopil tu saradu s opilym synovcem. Divakovi je hned jasne, ze o mrtvolu asi zakopl nebo neco podobneho, takze cele jeho obvineni je spis takove nenapadne prodlouzeni stopaze. Jinak ale zajimavy dil tim, ze obet nebyla nikym oblibena a vlastne vsem jeho smrt prospela. Bohuzel ani to neomouva vrazdu, coz Poirot vi. ()

PhillM.

Tento díl z průměru nevytáhne ani hypnotická paní Citronová se svým kyvadélkem ani závěrečné Hastingsovo hole-in-one. Poirot opět slintá nad sbírkou belgických miniatur ("Belgické jsou nejlepší, protože jsou největší!") a vyšetřuje vraždu obhroublého továrníka-chemika, kaučukového dědka, kterého nikdo neměl rád, ale aspoň dokázal dost přesně předvídat průběh druhé světové války. ()

Woodstock

Chyba, chyba... chyba! Hned v úvodu prozradit vraha, to se nedělá! Bylo zcela jasné, že odporného milionáře zavraždil sám Hercule Poirot! Náš distingovaný detektiv se totiž kvůli němu rozčílil tak, jako dosud v žádném dílu seriálu a hned v úvodu prohlásil, že tak hloupého a arogantního člověka v životě nepotkal! Ale nejen Poirot jakožto vrah, celý tento díl je netypický a obsahuje velmi moderní prvky. Zaujal mě mentální koučink, provozovaný slečnou Lemonovou s kapitánem Hastingsem, toužícím zlepšit se v golfu - dostavily se skvělé výsledky. Taky jsem fandil pokusu sekretářky zhypnotizovat svého šéfa, samotného Poirota. Kdyby se tam slečně Lemonové furt necourali lidi a do hypnotizování jí nekrafali, mohla ho opravdu uspat a vytáhnout z něj pár pikantních historek... z intimního života starého mládence! ()

kaylin

Jakmile se někde ocitne politika, už to pro mě není tak zajímavé, ale v případě Poirota to až tak moc nevadí. Když dáte jako mrtvého člověka, který byl pěkně hnusný, skoro máte pocit, že si to i zasloužil. Vyšetřování je rychlé, zajímavě provedené, ale stejně se neubráníte pocitu, že tohle je jeden z těch méně úchvatných dílů. Alespoň je ale místy dost zábavný. ()