Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Plymouthský expres (S03E04)

(epizóda)
  • Československo Plymouthský expres (viac)
všetky plagáty
TV spot

Detektív Poirot vyšetruje vraždu Florence Carringtonovej - v expresnom vlaku do Plymouthu. Jej otec, uhľobarón Gordon Halliday chce, aby polícia našla vraha za každú cenu. Prednedávnom ju navštívil jej manžel, ktorý od nej odišiel, a chcel od nej peniaze...Faktom je, že šperky obete zmizli. Poirot vie, že keď chce nájsť vraha, musí nájsť šperky... (RTVS)

TV spot

Lupes

Tento díl není špatný, přesto jej doporučuji vynechat, neb mnohem lépe zápletku zpracovává Záhada modrého expresu z pozdějších zlatých kolekcí. I zde je dobře rozehráno, ale hodinová stopáž je znát. Vrah je tak trochu vytažen z klobouku, vše se točí jen kolem času úmrtí a přítomno je pramálo falešných stop. ()

jendamaty

Spoilery: Jednak řešení případu spadne opravdu z čistého nebe, děj se věnuje spíše prezentování matoucích linek než té hlavní. Nevím, jestli jsem to správně pochopil a jestli ta komorná, která byla spolupachatelkou, zároveň cestovala s obětí? To pak není možné, aby vystoupila na přestupní stanici, čekala tam na slečnu, ptala se pána, zda jdou ty hodiny správně a nahlásila zmizení a zároveň byla v tom vlaku a hrála tu oběť s novinama, ne? Taky ji sama ráno moralizovala, zda je dobrý nápad brát si šperky a pak narychlo spunktovali takovouhle akci i s falešnou stoupou... divné! ()

xxlch

Autogram

Smutný príbeh so smutnou atmosférou a vrahov máme hneď viacerých s výbornými motívmi. Len Poirotovi to nejako nesedí a tak hľadá ďalej a samozrejme nájde. Tentokrát je inteligencia vraha na úrovni a naplánovanie vraždy takmer dokonale premyslené. Na konci brutálny opis a nečakane aj detailné zobrazenie vraždy. –––– Poirot nepodniká v oblasti zbavování se lidí. –––– Obtíže se mají překonávat, vskutku obdivuhodný postoj. ()

necisty

Tentokrát tomu asi šlo zabránit, ale Poirot se nezabývá prověřováním potenciálních manželů a tak ne všechny příběhy končí dobře. Trošku slabšímu dílu pomáhá právě neobvykle smutné zakončení a důkaz toho, že ani peníze a moc neochrání vaše nejbližší. ... Šperky, kabát, nůž, akcie, dostihy, vlak, noviny. ()

• Ide o príbeh, ktorý sa tvorcovia seriálu rozhodli spracovať aj druhýkrát. V roku 2005 ho obohatili o vedľajšie postavy a epizódy, zmenili mená hlavných postáv aj značnú časť deja, Anglicko vymenili za Francúzsku riviéru, pridali na dramatičnosti a uviedli ho pod názvom Záhada modrého vlaku (2005). (lemonova)