Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Osie hniezdo (S03E05)

(epizóda)
  • Československo Osie hniezdo (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1991, 50 min

Na dedinskej slávnosti sa Poirot stretne so starým priateľom Johnom Harrisom a jeho snúbenicou Molly Deane, modelkou. Harrison pozve Poirota a Hastingsa o týždeň na čaj. Poirot zistí, že Molly bola už raz zasnúbená - s miestnym výtvarníkom Claudom Langtonom. Poirot je zaskočený celým radom zdanlivo nesúvisiacich incidentov, ale myslí si, že ktosi tu plánuje vraždu. Vďaka Hastingsovmu novému koníčku - fotografovaniu - už Poirot vie, čo sa má stať... (RTVS)

kaylin

Napsat detektivní příběh o tom, že se řeší případ, který se ve skutečnosti ještě nestal, to je prostě ukázka mistrovství. Hlavně ve chvíli, kdy takový detektivní příběh skutečně funguje. Agatha jej svěřila geniálnímu Poirotovi - komu také jinému - a do filmu byl tento příběh výtečně převeden. Krásná ukázka toho, jak je možné točit detektivku bez vraždění. ()

misterz

Svojský, odlišný diel od ostatných, ktorý si zakladá ani nie tak na reálnom zločine, ale zjednodušene povedané, na jeho prevencii. Myšlienka tohto detektívneho príbehu je pekne dotvorená i symbolikou - napr. veštenie z čaju a množstvom vynikajúcich Poirotovských bonmotov. Výborný diel. 80/100 ()

Autogram

Poirot je zúfalo nervózny, že nemá do čoho pichnúť, tak ho zaujmú osy a vyšetruje skutok, ktorý sa nestal. Ide mu to naozaj dobre, len nemáme možnosť sa na tom myšlienkovo podieľať aj my, diváci, pretože mnohé jeho kroky nám scenárista ponechal skryté. –– Protože vosy nemají žádného Poirota, který by je varoval. ()

VitaG

Nevím co je na zrovna této epizodě tak skvělé. Pro mě je to jedna z těch nejslabších. Poirot řeší vraždu, která se ještě nestala, to by mohlo být dobré, jenže tady to moc nevyšlo. Stačí jeden pohled na fotku a rázem máme celý případ, uznávám, že Hercule je génius, ale tohle mi přišlo poněkud přepísklé. Co tento díl kazí nejvíc je absence nějaké atmosféry nebo napětí. Mně ten případ nezajímal a hned mi bylo jasné, kdo je viník. Vyšetřování je taky nijaké. Poirot sice pokaždé chodí všude možně a nakonec nám řekne co viděl a jak na to přišel jenže zde to chození neskutečně otravovalo a já jenom čekal, kdy už se konečně něco stane a ono nic. I postavy mi byly nesympatické (a jestli ta ženská byla modelka tak já jsem motor od kombajnu) největší smůlou bylo, že toto postihlo i samotného detektiva. Já nevím možná mu ta vosa něco provedla, že tady nesršel tím svým šarmem, prostě jen chodil a ptal se (to samozřejmě platilo pouze u vyšetřování). Pozitiva se ale dají nalézt vždy! I přes tragickou zápletku se mi velmi líbil ten hořký, smutný konec a co nelze této epizodě upřít je humor. Ano humor toho tu bylo více než dost ("Mé tělo je v naprostém pořádku" A podobné vtípky.) To ovšem nestačilo, a tak musím dát ostudné 3* protože méně by u Hercula byla urážka. ()

chelseaman22

Jestli je ta děva fotící pro Vogue krásná, tak já jedu pozítří do Milána nafotit novou kolekci džín pro AJ (rozumějte Armani Jeans). Hastings po ní nepřekvapivě a okatě jede, načež konstatuje: "Ona je modelka, může si vybrat koho chce." A světe div se, Hastingse v konečném zúčtování ignorovala. Hastings si koupil zrcadlovku od Kodaku, přičemž fotí každou z Venuše kvůli uspokojení svého údu - paparazzi jeden! (viz titulní plakát hore). Poirot věští z čajového lógru jako prof. Tramvajová z HP a stejně jako ona předpovídá jen málo radostnou budoucnost. Účetní pro všechno Lemonová chodí na zumbu, což odůvodňuje tím, že musí posilovat stehna. A nakonec bych dodal, že Poirot se rozbrečel po vosím žihadle - padavka! 68% ()