Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Dvojitý dôkaz (S03E07)

(epizóda)
  • Československo Dvojitý dôkaz (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1991, 55 min

Inšpektor Japp má problém. Jeho obavy, že jeho chyba môže spôsobiť stratu jeho zamestnania, môže rozptýliť iba Poirotov prísľub, že mu pomôže s vyriešením prípadu série krádeží vzácnych šperkov. Ale tento prípad sa odvíja celkom inak, ako je tomu u Poirota zvykom. Ten prvý rozdiel spočíva v tom, že Poirot akosi začína strácať hlavu pre okúzľujúcu a neobyčajne bystrú kontesu Veru Rossakoffovú. A druhý vo vzácnej zhode Poirotovho intelektu s intelektom hlavného podozrivého. A tou je práve krásna kontesa... (RTVS)

misterz

Netradičný diel a zároveň pre mňa aj najslabší. Zápletka je slabá, rozuzlenie ma tiež neohúrilo. Jediná vec, ktorá nad všetky ostatné vyčnieva je to, že sa tu Poirot chová neštandardne. Zaľúbil sa, a to na prvý pohľad. Možno by to bolo aj celkom fajn, len keby tu bolo viac humoru alebo nejaký ten bonmot na túto tému. Ale kde nič tu nič, len nudná romantika a zmätený kapitán Hastings. 55/100 ()

HiddenDragon

Serie a epizoda: S03E07. [spoilery!] Dalsi z nekolika del A. Christie, kde se daji najit spolecne motivy jako u Sherlocka Holmese (A. C. Doylea). Tak jako prave Holmes ma svou femme fatale - Irene Adlerovou ze "Skandalu v Cechach" - tak ma Poirot ruskou hrabenku Veru Rossakoffovou. Ta je rovnez emigrantkou, a tak maji leccos spolecneho. Stejne jako pro Holmese je pro nej tato zena okouzlujici, jak svym charismatem, tak schopnostmi. Setkavaji se diky vysetrovani kradeze sperku. Na miste cinu jsou nalezeny dve stopy odkazujici na mozne pachatele. Jako naschval maji vsichni podezreli navic stejne inicialy. Protoze se Poirot jevi jako zamilovany blazen, vydavaji se na vlastni pest vysetrovat Hastings s Lemonovou. Poirot ale moc dobre zna sve emoce a nedokaze dopustit, aby mu kazily usudek, coz usti v melancholicky smirlivy zaver. Komu ovsem patrilo to cigaretove pouzdro - to jsem vlastne z toho, jak to Poirot a tvurci zamotali, nepochopil :) ()

chelseaman22

Ruská hraběnka má tolik zavazadel, že by se klidně mohla společně s Willy Foggem vydat na cestu kolem světa. Častokráte jsem přemýšlel, na CO je Hercule (podobný problém byl již řešen v TBBT ohledně Sheldona) a světe div se - Hercule není na chlapečky! Hercule se zakouká právě do té emigrantky z Ruska, což velice těžce nese slečna Citrónová, jež je velice frustrovaná z toho, že nebyla v vybrána v soutěži "S kým Poirot stráví noc." Kpt. Hastings co by investigativní poslíček opět trapně pohoří se svým vyšetřováním. Debata poslíčka a Dona Juana o azbuce: "Nedokázal jsem se prokousat jejich abecedou. Je vskutku složitá." 65% ()

xxlch

Adiemus

Zdejší vysoké hodnocení přičítám na vrub skutečně skalním Poirotovým fanouškům; kdyby totéž provedla slečna Marplová, pohybovalo by se hodnocení v šedé zóně. David Suchet jako vždy výborný, ale ani on nemůže zachránit všechno, zvlášť když ostatní (s Jappem v čele) připomínají mátohy. Nechce se mi věřit, že by člověk, nad kterým visí strašidlo vyhazovu, jednal tak, že vlastně nejedná. ()