Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (séria)

Dobrodružstvo talianskeho šľachtica (S05E05)

(epizóda)
  • Česko Dobrodružství italského šlechtice (viac)

Priateľ Hastingsa, Dr. Hawker dostane znepokojivé novinky o svojom pacientovi Countovi Foscantim. Čoskoro sa na scéne objavuje mŕtvola muža, ktorého ktosi ubil na smrť. Medzitým si Hastings kupuje športový model auta z dielne Bruna Vizziniho, ktoré, ako sa zdá, prihráva slečne Lemonovej do cesty nového ctiteľa. Ukazuje sa, že tento muž vie toho viac ako dosť nielen o zavraždenom mužovi. Poirota vyšetrovanie zavedie do sveta londýnskeho podsvetia, kde sa Taliani rozhodne nestratili... (oficiálny text distribútora)

laepus

Tady musím pro plný počet, i když z detektivního hlediska je ten příběh plný náhod, které kdyby se nestaly, tak na to asi ani Poirot nepřijde, ale stejně je tak tady plno věcí, které mě vždycky okouzlí - zamilovaná slečna Lemonová, mafiánská italská svatba na střeše, Hastings kupující nový sporťák a užívající si automobilovou honičku i pěstní vyřízení účtů a pak hlavně závěrečná scéna s kocourem... ()

LencaN

S05E05 - Tento díl se mi až tak nelíbil, byl spíš průměrnější. Je tu vydírání, Italové a mafie a nic nemusí být takové jak se zdá, opět. Nakonec na to Poirot přišel hezky, celkem jsme měli i dost stop a Poirot si "nic nenechával pro sebe". Na druhou stranu se mi tu líbilo Hastingsovo roztomilé nadšení pro automobily a konec u mola byl vtipný... ale tu jízdu si užil :D akorát jsem tady pořád čekala, zda se nějak vyvrbí vztah Hastingse a slečny Lemonové... ani bych takové zašmodrchání moc nevítala s otevřenou náručí, obrazně řečeno. Poirot je detektivka a ne červená knihovna. Sem tam ano, ale něco dlouhodobějšího u některé postavy by mi monžá překáželo. ()

kaylin

Takový poklidný díl, kde sice opět někdo umře, ale celé je to v takovém oddechovém duchu, kdy trochu tušíte, kdo by mohl být vrahem, tak nějak už od začátku, protože tu je jeden až příliš překvapivý prvek. Seriál je ale pořád dobrý a dokáže být napínavý. Tady využívá i trochu těch aut, k nimž má Hastings velmi blízko. ()

VideneFilmy

Aj keď nájdete priemernú epizódu legendárneho detektíva, jeho štandard je stále vysoko. Obsadenie hlavných postáv robí rovnako dobrú prácu ako vždy, vedľajšie postavy sú obsadené primerane, réžia, kamera, kostýmy i ostatné zložky sú v poriadku, len tomu chýba určitý pomyselný nadhľad a komickosť najlepších dielov. ()

filmmovier

Docela příjemný díl. Je to celkem atmosférické, oproti povídce tam je spoustu jiných věcí, což nevadí, protože by epizoda jinak měla deset minut. Provedení vraždy bylo pěkné a závěrečná automobilová honička byla příjemným zpestřením. Na druhou stranu je tam i pár slabých míst. Nakonec je to tedy příjemná, průměrná epizoda. ()

• Když kapitán Hastings podepisuje smlouvu v kanceláři prodejny aut, na stole je vidět veliký skleněný model historického auta. To samé skleněné auto bylo na hotelovém stolku v předchozí části Dobrodružství egyptské hrobky (1993), ve scéně, kdy je nalezen mrtvý mladík Bleibner, který spáchal samovraždu. (Gareth_Jones)