Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

neoBlast

Ale i občas se v českém rybníčku vylíhne nějaká ta větší rybka, a za rok 2021 to rozhodně budou Chyby Jana Prušinovského. První polovina, kde se velmi pomalu seznamujeme s postavami, mi přišla fenomenální. Mohly by se podle ní vyučovat žánrové standardy možná i za hranicemi Česka. V druhé půlce se trochu zvolní, ale i přesto film utáhnout stále skvělí herci - Pavla Gajdošíková a Jan Jankovský v úhlavních rolích. Obě neznámé tváře hrají skvěle vylíčený vesnický život, s uvěřitelným sociálním cítěním (téměř z mé rodné vísky), je čerstvé a neokoukané prostředí pro romantickou komedii.   80% ()

Cushing

Pěknej film, na naše poměry a dobu odvážnej a vlastně lidskej, jak taky jinak. Herecké výkony vysoko, tedy věrohodné. Jediný problém jsem měl s tím, že jsem postavám občas nerozuměl, tedy netušil, co zrovna řekly. To by se stávat nemělo. (Pokud to nebyl uměleckej záměr.) ()

hroubek

Velká spokojenost. Obyčejný, ale přesto velmi silný film. Režisér Jan Prušinovský mi dělá velkou radost, jelikož mě jako režisér stále překvapuje a jeho tvorba si stále drží velké kvality. Prušinovský si tentokrát nenapsal scénář, nicméně to vůbec nevadí, protože Roman Vojkůvka odvedl výbornou práci. Jeho scénář má přirozené dialogy, nenucenost a jistou opravdovost. Je to dost civilní, obyčejné a zároveň hodně lidské. Jenže scénář a kvalitní režie není všechno, bez dobrých herců by to nešlo. A zde se tvůrcům podařilo sehnat velmi kvalitní herce. Pavla Gajdošíková je výborná a svou postavu zahrála skvěle. Její výkon je hodně silný a ukazuje jak moc je Gajdošíková dobrá herečka, která umí jít na dřeň. Totéž bych mohl napsat i o druhém hlavním herci. Jan Jankovský podává přirozený a nenucený výkon. Jankovský hraje dost civilně a já mu to věřil od začátku do konce. Prušinovský nic neponechal náhodě a i herci ve vedlejších rolí jsou dobře obsazený a hrají parádně. Asi největší problém filmu je ten, že nemá čím překvapit. Spoustu věcí se stane, tak jak si myslíme, že by se asi stala. V tomto případě mi to tolik nevadilo, díky dobrému scénáři, výborné herecké dvojici a režisérské jistotě. Chyby jsou parádní český film a budu mu držet palce na cenách. ()

fabecc1222

Jsou vztahovky, které se utápějí v šíleném kýči, kličé a 100x videných věcí. Takových je u nás 99% procent, a ročně jich do našich kin jde několik. No a pak tu máme Chyby, mnohem více osobně pojatou vztahovku, která se točí okolo minulosti velmi pěkné Pavly Gajdošíkové. Takových holek by se u nás našlo určitě mnoho (Legendární Czechcasting určitě stále potenciálně nervuje dost "hereček"...) a odsuzovat takovéhle povolání na první dobrou je taky určitě dost pokrytecké (stejně na to všichni čumíme). Pochopitelně i ve filmu tady vidíme ten různorodý přístup k tomu, a jak prosáknutí takové věci ovlivní osobní život. Je důležité pak najít ty správné lidi, co vás podrží. Ne takové, co vám posprejují zeď. ()

ZeroCZ1233

Prušinovský v Chybách opět dokazuje svou schopnost naprosto přesně ukázat české prostředí, obyvatele a jejich náturu. Nemá zájem ani tak kritizovat, to nechá na subjektivní schopnosti diváka, ale přesně popsat lidskou předpojatost, pokrytectví a tendenci se řídit předsudky u tabuizovaných témat, která však spojují nás všechny. Tentokrát se noří do víru české vesnice, jejichž obyvatelé (včetně hrdinčiny lásky) nelibě nesou zajištění, že jedna z jejich nových sousedek v mládí točila porno. Kolem této malé premisy poměrně zdařile staví romantickou linku dvou hlavních hrdinů, kdy ona je ta, co se vypořádává s chybami minulosti, kdežto on se snaží neúspěšně vyvarovat chyb, které ho čekají na každém kroku. Nikdo by od Prušinovského nečekal láskou, pochopením a sluncem zalitou rozněžněnou romaniku, místo toho nám i s pomocí neokoukaných hereckých tváří nabízí autentický vhled do toho, jak právě vesničtí lidé nižší třídy více tíhnoucí ke konzervativnímu smýšlení na jednu stranu nezvládají svoje emoce, ale na druhou stranu si hrají na morální arbitry, kteří radši tvrdohlavě jdou proti zdi, než aby se postavili realitě čelem a pro dosažení svého štěstí byli schopni odpouštět. Ani s výrazovými prostředky si snímek pro zachování autentičnosti zásadně nehraje, kamera přesně ví, co vše ukázat a velmi zdatně dokáže představit svým citem pro barvy tři roční období, ve kterých se Chyby odehrávají. Bohužel je však znát, že se původně jednalo o scénář pro hodinový televizní film a pocit natahovanosti i u ne tak dlouhé stopáže opravdu kazí jinak dobře nastavovaný dojem. Chyby rozhodně stojí za zhlédnutí, protože se jedná o další Prušinovského projekt, který nastavuje zrcadlo české společnosti a takových filmů není nikdy dost. ()

sskrblik

Průša je úchyl tvrděj Tři Sestry, ale zde je vidět že má aj ciT. Zase jeden ze současných režiséru, který po Hřebejekovi a Svěrákovic vyčpělosti zraje. Snad tomu bude tak i nadále. ()

Antek

Brutální film. Ne ve své explicitě, ale v absolutní upřímnosti, kterou zachytává reakce okolí na chybu jednoho člověka. Úplně nesouzním s tím, že Prušinovského záměr bylo zachytit maloměšťáctví, protože s podobně pokryteckým přístupem se lze potkat i ve velkoměstě – ten hlavní problém není totiž v lokalitě, ale v hlavě. Ale to je vedlejší. Precizněji pojatý film aby člověk pohledal. Začíná to jako milá, romantická komedie o outsiderovi, přičemž postupně přituhuje a přituhuje. Ústřední herecké duo je skvělé, ale je to hlavně Gajdošíková, která film táhne dopředu a nutí diváka do příběhu citově investovat. Tohle není „Sexbomba od vedle“ po česku, jde o daleko drásavější (byť vizuálně usedlejší) dílo. Prušinovský u mě vyskakuje do TOPky českých režisérů a každý jeho film budu pečlivě sledovat. ()

VanTom

Civilnímu vztahu zamilovaného páru, jehož idylu zničí pikantní "chyby" z minulosti, pevně režijně a scénáristicky uchopenému, dodal bezprostřední šťávu fantastický výkon (fakt – v dobrém – "pornoherecky" živočišné) Pavly Gajdošíkové. K 100procentní přesvědčivosti mi scházelo akorát pochopit, co na vznětlivé vesnické lopatě Janu Jankovském vlastně vidí, a v průběhu víc normálních lidí, kteří by z jejích mladických úletů nedělali vědu. ()

vyfuk

Asi jsem čekal  něco jiného. Naše filmografie buď chce být svá a nebo se snaží i vážné věci trochu podsouvat formou nějaké zbytečné odlehčenosti nebo barvitosti. Asi mi trochu u nás chybí to syrové drama, kde by se to téma dokázalo více podkreslit na vztahy s lidmi. Zde spíše zažíváme navíc nějaké trochu zbytečné vstupy postav, které pro příběh nejsou nijak extra přínosné a trochu to zdá se komplikuje děj. Zároveň je film někdy až nečekaně explicitní, kdy téma porna spíše než nakousává, tak ho žere i s navijákem. Nevím, zda je to objektivně špatně, ale do mých tabulek to tolik nesedí. Asi i tím způsobem, že jsem lehce čekal asi i druhé Kobry a užovky. Místo toho jsem dostal prostě Chyby. Což je správně. Ale mně se Chyby tolik nelíbili. ()

cross

Tak hodne uveritelny film jsem uz dlouho nevidel - skvely namet, jednoduche zpracovani, emoce ktere sdilite s denim na platne, tema ktere vas donuti premyslet jak byste se zachovali vy...skvele napsane, zahrane i zrezirovane. Neni to sice film na ktery bych chtel koukat porad dokola, ale tohle bylo tak hodne civilni a svym zpusobem mile, ze nemuzu dat jinak nez 5*, i kdyz s jistymi rezervami... BTW. uzasny priklad toho, jak se da natocit skvely film s neokoukanym obsazenim. ()

Autogram

Každý robí v živote chyby. Niekto väčšie, niekto menšie a niekto také, čo sa nedajú vrátiť späť. Teraz čo s tým urobí druhá strana. Film o obyčajných ľuďoch s neobyčajnou minulosťou. Veľmi sympaticky sa film vyhol akýmkoľvek bombastickým dejovým zvratom a aj bez veľkolepého záveru som z neho nadšený. Super hudba. Odteraz sa na (české) porno budem musieť pozerať nejako inak. –––– Hele Tome, já ti říkám, že mi na tý holce něco nesedí. Já se ti jenom snažím přátelsky říct, že ta holka je příliš velký sousto. –––– Možno sa zamilovala. Zamilovaný človek robí chujoviny. ()

blackkocour

Chyby úžasně rozjímá silnou myšlenku, kterou by měl projít každý pár. Nejvíc mi ale otevřel oči tenhle výrok - Nesnáším chlapy, co se litují a myslí si, že svět je nespravedlivý. Čistě nepokrytecky, zhola se musím přiznat, že jsem přesně ten typ, co se lituje, a každou překážku v životě nesmete ze stolu, ale jen se tím užírá, do té doby než mu z toho hrábne.. (pak každého černím na svém profilu..), tudíž, není dobré se čvachtat v minulosti plné hoven, pavučin a použitých tamponů. Teď abysme opustili tu nudnější část, a vrhneme se na pikantnosti. Když film začíná porno scénou, vždycky je to zárukou kvality, že i přes všechny nedokonalosti filmu, můžeme aspoň hodnocení nadzvednout díky postelové scéně. A pokud na porno civíte více než do ledničky, a máte zálusk na vaší matku, klofněte si pornoherečku. Ano, každý z nás dělá chyby, to chtěl básník i říci, ale tobysme nemohli být v připosraném Česku, kde si z vlastní ostudy děláme jen kabát, a radši ty sloní výměšky na někom hodíme (příklad nastávající situace), čistě z vlastního profitu. Prušinovský se přibližně v posledních letech stal oprávněně populárním tvůrcem, a tohle a dřívější díla to jen dokazují. Český film, co může v zahraničí disponovat, a kopat za ten evropský mančaft. Z našich lůzrů a hnojiv, státní kvalita a rodinný recept. Epilog: Odpusťte, ale já musím. Emiččina kundička by se krásně vyjímala v galerii Národního umění! Kdyby to chtěla dělat, tak to dělá a neztrácí čas v týhle prdeli.. ()

Maynard.

Chvíli sem přemejšlel i o 5ti hvězdičkách, ale pak sem si řek, že oproti Kobrám a Užovkám je to přecijen slabši kousek. Ale je to s hodně dobrým příběhem. Takovým obyčejným o jedný holčině, která má ovšem velmi temnou až skoro mysteriózní historii. Ale zas si říkám, že točit péčko není až zas tak hrozný, kdyby třeba dělala šlapku, tak je to určo horší... Průša je jeden z top českých rejžů a jeho filmy se dycky pohlídám... ()

sedm.1

Po dost dlouhé době jsem zase sebral odvahu a dal jsem šanci nějakému tomu tuzemskému snímku. Každopádně žánrově jsem si mohl vybrat buď jen z primitivní romantické komedie, nebo nějakého depresivního dramatu, jelikož nic jiného se zde již prakticky pár let netočí, a jelikož na komedii pocházející z českých luhů a hájů jsem přeci jen té odvahy nenabral až tolik, tak jsem se rozhodl pro možnost číslo dvě, a to se potěšit faktem, že zde žije spousta a spousta lidí, kterých je na tom ve všech ohledech ještě daleko hůř, než já :-). Chyby je zkrátka dalším českým filmem, který se zabývá prostředím, ve kterém toho vesela není příliš, prostředím, kde průměrné lidské IQ dosahuje hodnot něco málo nad muflonem evropským, a těsně pod lenochodem tříprstým, prostředím sociálně ne zcela vyspělým, prostě prostředím, kde se asi nikomu nechce tak úplně být, ovšem dostat se z něj je prakticky nemožné. Každopádně nejzásadnějším plusem tohoto filmu je, že se toto všechno podařilo tvůrcům zpracovat natolik přesvědčivě a věrohodně, že jednak jsem skutečně přesvědčený, že kdo v těchto sračkách nežije, tak si musí mnout ruce a jednak působivost celého toho příběhu je natolik silná, že musím jednoznačně konstatovat, že Chyby není vůbec, ale vážně vůbec špatný film. Samotný příběh je tedy docela jednoduchý, ovšem to nemíním v žádném případě jako výtku, jelikož pro to, aby dosáhli tvůrci výsledného efektu a dopadu na publikum, je naprosto dostačující, je silný, je přesvědčivý a až nepříjemně bolestivě reálný a opravdu si jen říkám, kolik takových Emiček se s podobným cejchem v dnešní době v těch našich končinách asi jen potuluje, a především jsem přesvědčený, kolik z nich asi jen tak sdílí podobné reakce? Spousta a spousta. No jak říkám, pořád jsme v té naší české kotlině jen banda buranů, kteří si nevidí ani na špičku nosu. Chyby krom silného příběhu ale nabízí ještě i skvělou syrovou atmosféru, výrazné postavy a vážně výborné herecké výkony, výtečné dialogy, příjemně mě jinak překvapila i explicita sexuálních scén, dramatické situace též působí velmi efektně, takže opakuji, tento film mě ve většině ohledech více než mile překvapil a jen mě utvrdil v názoru, že alespoň v nějakém žánru zde umíme vytvořit opravdu kvalitní podívané. ()

vitekpe

Dobre obsazeny film, ktery mi ale neprinesl nic noveho. Dalsi z rady podobnych ceskych filmu. Nicmene, dokoukal jsem ho az do konce, takze prumer je opravnene hodnoceni. ()

Torimmer

Prostřední část filmu super, kdy jsem cítil tu bezradnost situace, a váhal jak z ní asi vybruslit. Těžko říct, jestli v našem porno národě může vzniknout takhle nepříjemné stigma, ovšem je to asi jedno, a spíš to dobře poukazuje na předsudky a sílu předsudků celé společnosti. V té prostřední části to fungovalo, bylo to bezvýchodné, chladné, nekompromisní a odvážné. Pak se to nějak zpomalilo a začalo to zapadat do klišoidnějších rámců. Emě jsem fandil, když jsem ji viděl jako stojící proti ostatním. To spíš s postavou Tomáše mám problém. Je takový zvláštní, a je těžké ho zařadit, i po dokoukání filmu, s tím, jak on se tam vlastně choval a co tam dělal. Celý ten konflikt vlastně pro mě dopadnul docela zjednodušeně. ()

Devadesát Dva

Asi nebudu přehánět, když řeknu, že Průša je nejlepší současný český režisér. Ve filmech české produkce posledních x let nacházím dementní nudnost, jednotvárnost, plytkost, vzdálení se realitě. Jeho tvorba zachycuje dost přesně duši českého člověka, jeho reálie, problémy. Tohle bylo klasické stigma-drama, ale ten konec a pojetí, mucho gusto, palce hore, nemám tomu co vytknout. Dost mě to opět přimělo se zamyslet nad tím, jak dramaticky jsou lidi vnímat minulost a hlavně stigma a to české drbání, které vás svojí chladnokrevnosstí, bezohledností a ignoranstvím dokáže srazit na kolena. Gajdošíková objev a Jankovského taky vidím poprvé, ten jeho pohled dokáže hrát hodně. ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD