Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Ronan

Pozeral som a nechápal. Ja mám Marvelovky veľmi rád, ale podľa mňa je toto jedna z najhorších Marveloviek čo som kedy videl. To, že tu nebol využitý potenciál multiverza by mi ani tak nevadilo, ale čo mňa dosť štvalo, že každú zaujímavú dejovú linku zrušili mávnutím ruky. Či zvyšný Strangeovia alebo Ilumináti. Možno by som aj to predýchal, ale čo som už fakt nedával boli portály v tvare hviezdičky. Potom som dúfal tú hororovejšiu atmosféru, ale asi si musím kúpiť okuliare, lebo som ju tam nevidel. Ale aby som filmu až tak nekrivdil boli tam pekne spracované súboje až na jednu výnimku. Taktiež musím vyzdvihnúť herecký výkon Elizabeth Olsen a vizuál. ()

Elerrina

Dvouhodinové čučení na barevně blikající kaleidoskop, česky krasohled. Díky zručné Raimiho režii mají sice některé scénky docela šmrnc, jako celek je to ale bohužel zbytečně roztříštěný film s převážně nefunkčními postavami. Wanda povýšila mateřský pud na zbraň hromadného ničení, což je sice originální, ale málo uvěřitelné, ta hispánská imigrantka je tu jen jako symbol a kdyby ji nahradila klíčenka k otvírání portálů s logem americké vlaječky, vyšlo by to nastejno, a zbytek jsou camea převážně na zabití. To jediné, co dává smysl, je finální prozření titulního hrdiny, který si po setkáních se svými alternativními já uvědomí, kým vším nechce být. Což je sice strašně málo, na druhou stranu ale buďme rádi alespoň za to - v Cumberbatchově fascinujícím podání je totiž tahle postava to nejlepší, co má Marvel v současnosti k dispozici. ()

Wally

Společně s Black Widow za mne asi nejnevydařenější Marvelovka. Moc nechápu smysl tohoto filmu a to jak samostatného snímku tak v rámci marvelovského multivesmíru...už je to příliš komplikované a složité. Jo a označení 'horror' je fakt k smíchu... ()

Han22

Hodnocení ze včerejška u pivka s bráchou. Dost jsem se na nového Strange těšil, ale ve výsledku to nakonec dopadlo průměrem jako první film. Úvodní akce v mezisvětí nebo monstr-chobotnice v ulicích je super, Strange je správně cynický, potěší občasné hororové pomrknutí a "hnus" scény, které dokazují že Raimi ještě svoje hororové kořeny nezapoměl. Celkově vzato vizuál je parádní, akce a efekty a všechno kolem funguje. Ale paralelní světy jsou nevyužité (nejzajímavější je ta 10sekundová prolítačka asi 50 světy), stejně jako "béčkoví" Avengers které vede příšerně zestárlý Xavier. Ale nejvíce mě naštvalo dvě věci v jedné. Že záporačku udělali z Wandy/Scarlett Witch a navíc ji dali takovou moc, kterou nikdy předtím neměla... tohle si ta postava nezasloužila. A že vlastně nevím proč z ní udělali záporačku, co je Darkholm, co to byly za děti, co přesně se stalo s Visionem. To bych totiž musel sledovat kromě filmů ještě dalších 50 marvel seriálů a na to nemám čas ani nervy... už ten Marvel vesmír prostě zbytečně nabotnává bez šance pro normálního diváka si to užít. EDIT: Po shlédnutí WandaVision přidávám hvězdičku. Ta bolest kterou si Wanda prošla a to co se stalo v seriálu byly poslední kapky a v kombinaci s knihou je její změna asi pochopitelná. Stojím si ale za tím, že je prasárna, že z ní udělali vražedkyni, béčkovou záporačku a že člověk musí nasledovat seriál, aby pochopil děj filmu. ()

Lisabellla

O mnoho horší než jednička, o mnoho horší než kdejaká marvelovka... ale já Benedicta budu s obdivem sledovat v čemkoliv. Jeho tvorba na mě dělá zamilované oči a já se na svět s ním vždycky dívala v růžových brýlích. ()

Knowho

Druhý Doctor Strange je... fajn. Což je škoda, jelikož nám bylo slibováno kvalit NWH, což se nečekaně neděje. Sam Raimi se po 15 letech vrací k Marvelu, a to s docela velkým snímkem. A je to super. Raimi je jednoduše vynikající režisér, a zde tomu nebylo jinak. Po příběhové stránce film bohužel není až moc povedený. Samotná zápletka je hodně dobrá, ale pořád je zde několik děr v ději (Zdravím NWH). Cumberbatch je zde dobrý, a opravdu se mu daří hrát Strange a jeho varianty. Samotná America Chavéz mě zase moc nenadchla, ale třeba si ji v budoucnosti oblíbím. Co se Wandy tíče, ta zde byla podle mě až moc zbytečně záporákem, jelikož prostě musí dělat hovadiny co vedou k smrtím (Viz. díry v ději). No, a kupodivu se na MCU/Marvel jedná o vynikající horor, viz. atmosféra,jumpsceary atd. Ale přesto je tady ten Multiverse moc nevyužitý, což chápu, jelikož ho budeme prozkoumávat v budoucích Marvel projektech. SPOILERY: Ilumináti byli fajn, obvzlášt Krasinski jako Mr. Fantastic,Anson Mount jako Black Bolt, a samozřejmě Stewart jako Profesor X, ale přesto tady byli jen aby Wanda mohla mít cool kill scény (Black Bolt,Captain Carter, a možná i Profesor X), a těch dohromady 5 minut s nima, bylo fakt málo. No, a pak tu jsou potitulkovky. Ta 1. je docela fajn teasing na budˇ DS3 nebo Secret Wars s Cleou. Ta 2. je taková typická MCU comedy potitulkovka. 8,5/10 ()

krtek138

Teda, to musela dát sakramentskou práci. Přitom taková blbost, co? Nee, nebylo to špatný, i když si 24 hodin po projekci už nepamatuji, jak to skončilo. Až na tu prostřední pasáž s horovýma vychytávkama, tu jsem si dost užil. Ale v celém kontextu bohužel průměrný film. ()

alouch

Ale jo, šlo to. Je však pravda, že nevyužili potenciál, který teda nebyl zanedbatelný. Něco mi na Raimiho prezentaci příběhu vadí. Přirovnala bych k to k situaci, kdy někdo vypráví naprosto bombastický, napínavý příběh monotónním hlasem. Takže ve výsledku nuda, přestože to vůbec nuda nemusela být. Vše bylo na dosah ruky. Neskutečná byla Elizabeth Olsen a Cumberbatche snad netřeba ani zmiňovat, ten je excelentní skoro vždy. Wongovy hlášky mě bavily. Čili je to na 3,5 hvězdy, ale za ty tři tam tu půlhvězdu šoupnu. Spoiler! A taky vlastně i za Xaviera, jeho přítomnost vyvolala příjemnou nostalgii. ()

Krabak

Ano, ano. Pokud člověk chce správně pochopit tento film, musí být chtě nechtě fanoušek Marvelu. Ať komiksovým, nebo filmovým. Aby se v tomto ohledu divák neztratil, tak MUSÍ vidět seriál WandaVision. Jelikož se děj točí kolem Wandy/Scarlet Witch, tak až po shlédnutí tohoto seriálu člověk pochopí, co se s ní děje. To je nutnost a bez něj se vypaří  50% děje. Dále bych doporučil seriál Loki a z filmů Avengers: Infinity War a End game, Dr. Strange 1 a ideálně posledního Spider Mana. Spousty hodin sledování MCU. Kdo něco z toho neviděl tak věřím, že se bude v místech ztrácet a tím pádem na něj ten film nemůže zapůsobit takovým stylem, jako na fanouška tohoto vesmíru a obere ho o spousty propojení či narážek na předchozí vyjmenované filmy či seriály. Pak bude samozřejmě brečet, že to není horor, že to nedává smysl, že se nevyužil potenciál atd... Hold tento film není jen nějáké vysmrknutí do průvanu, ale je to součást obrovského projektu, kde už je hold nutnost sledovat i spousty dalších filmů a seriálů. Ale abych se dostal k filmu, já jsem byl z něj unesen. Je to asi nejtemnější Marvelovka co zatím vznikla, dokonce s atakováním Rkové hranice. Naprosto perfektní herecký výkon Elizabeth Olsen, suprové efekty, spousty akce a skvělý děj, který jak jsem psal výše, si na 110% užijí jen zasvěcení. Na rozdíl od spousty lidí, kteří prostě netuší která bije, je pro mě toto jeden z nejlepších filmů tohoto vesmíru --->98% ()

Janega

Problémom najnovších marveloviek je to, že na seba tak urputne nadväzujú, že pokiaľ už nie trochu, ale riadne nesledujete celý ten svet, ktorý sa netiahne už len cez filmy, ale aj seriálmi, tak budete stratení, pretože autori sa ani nesnažia poriadne vysvetliť, čo daným situáciám predchádzalo. Totiž skôr ide o akúsi finálnu epizódu seriálu WandaVision, než o samostatne stojaci film. A to kazí aj finálny dojem. Inak sa jedná o fajn cestu mnohovesmírom, no nie šialenstva, lebo tie iné svety, ktoré navštívime až také zaujímavé nie sú. Tými zaujímavými len prefrčíme. Cameá už nespôsobujú ten wau efekt, ale v rámci príbehu sú dobre využité. Záporáčka má pochopiteľnú motiváciu, no nakoniec to aj tak s ňou skončilo predvídateľne. ()

Fary

To zase byla jednou hovadina... Hlavní hrdinka America otevírá portály ve tvaru pěticípé hvězdy a má dvě matky?! ()

Hanys_

Na první dobrou to jde rozhodně do top 5 marvelovek. Dostatečně temné, skvěle zahrané a natočené (těch nápadů tady!! ) . Takhle nějak to může marvel sypat dál. ()

SpaceOdyseus

Lehky downgrade oproti jednicce. Raimi se snazi, audiovizualne jde o marvelovskou spicku, ale nedomrly scenar, opakujici se zaporak, akcni sceny na jedno kouzelnicke brdo srazeji jeho komiksovy pokus do celkoveho prumeru. ()

Corpsegrinder

Pár dobrejch nápadů, solidní tempo a Bruce Campbell, jinak je to jen přehlídka nelogicky se chovajících postav v příběhu o hovně, i když Tortilla Čavéz nebyla tak otravná jak jsem čekal. Raimiho styl je tam občas poznat ale bohužel je rukojmím franšízy která prostě musí navazovat na tisíc dalších kravin. ()

Litvicek

Zdejší recenzenti jsou příliš kritičtí. Jasný, není to horor. Jasný, má to své chyby a taky to na mě působilo dojmem, že to mělo na víc. Seriál WandaVision jsem neviděl. Poslední Spider-Man je v pořadí na koukání (už se těším). Ve filmu jsem měl pár věcí v mlze a né vždy jsem danou referenci pochytil. Nicméně! Od začátku do konce se dostáváme do víru skrze paralelní vesmíry, děj graduje, atmosféra houstne a já se dostal ani nevím jak do finálního vyvrcholení. Užil jsem si celý ten vodopád emocí, akce a příběhu. A scéna, kdy Wanda brutálně zmasí jedny z nejočekávanějších nových postav, to mi vyloženě vyrazilo dech. Těším se na další a další filmy z dílny Marvelu a jsem rád, že se drží laťka stále vysoko. ()

Pat.Ko

4. fáza Marvel prináša do svojho sveta nový závan, čo potvrdzuje aj Multiverse of Madness. Film má od samého začiatku prekvapivý náboj, ktoré môžu mať na Marvel fanúšika aj zlý vplyv, ale mne sa to celkom páčilo. Hororové prvky boli zosúladené s dejom filmu celkom slušne. Film nám predstavil pár zaujímavých postáv a aj situácie, na ktorých MCU môže stavať ďalšie projekty do budúcna, no u posledných Marvelovkách sa to dá už brať ako samozrejmosť. Chcem podotknúť, že konečne MCU sa rozhodlo významné prepojiť so seriálom Agents of S.H.I.E.L.D, kde Darkhold zohral tiež dosť veľkú úlohu. Ja som sa bavil 7/10. ()

Lefty86

Není to špatný, docela mě to bavilo i když z Marvelovek je slabší, ale jednička mě taky nijak zvlášť neohromila. Vadí mi tu ale zadupani odkazů jedné z dlouholetých postav do země. ()

mclenin

Evil dead mixnutý s marvelom. Od konceptu multiverza som čakal trochu viac, na rozdiel od SM No way home, sa nevyužil v takej miere, ktorú "skýtá", čo je škoda. Hoci po zhliadnutí filmu bol môj prvý dojem "lepší priemer", po uležaní musím konštatovať, že je to predsa len o niečo viac ako lepší priemer, a to predovšetkým vzhľadom na skutočnosť, že po dlhšom čase ide o marvelovku, ktorá je veľmi osobitá a tak trochu vybočuje z klasickej šablóny toho čo bolo až na pár výnimiek ponúkané doposiaľ ... po technickej stránke. Raimi tú klasickú šablónu vzal a odtlačil do nej svoj rukopis, ktorý je až groteskne totožný s jeho sériou Evil dead, pričom Elfman to celé podtrhol opäť veľmi osobitou hudbou. Sú tu scény, ktoré sú doslova "kulervoucí" a sú tu scény, ktoré pôsobia cringe, no keď na film pozerám cez prizmu vyššie spomínaného Evil dead, je to vlastne  geniálne. Na druhej strane, bez optiky Evil dead, je to skutočne len "lepší priemer". ()

Prochy38

Sice jsem byl nadšený, ale * musím dát dolů, už jen za matoucí trailer. Strange je jeden z nejsympatičtějších klaďasů Marvelu a jeho filmy jsou prostě jinde. I Spider-Man se dal koukat jen díky jemu. Pecka, efekty luxus, hudba naprosto famózní. Obrovské plus je "záporačka" Wanda, která krom toho, jak je nádherná, je jedna z nejmocnějších postav. I když si myslím že s Kpt. Marvel by neměla mít tak málo práce.... Takže ano, Scarlet Witch je best!! Líbilo moc, opravdu nadšený. Ale lehké zklamání tu je. Krom toho, že "mnohovesmír" nabízí naprosto neomezené možnosti, což naprosto snižuje jakékoliv napětí a když chybí mantinely, nějak chybí i očekávání. Ale zde to zachránili hlavní postavy a brutální efekty. Potěšila spousta prima obličejů v lehkých cameo rolích. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023