Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

michma2

Po skvělém Ragnaroku obrovské zklamání a velmi špatná parodie. Thor je vyobrazen jako neschopný zženštilý blbeček, Christian Bale hraje hlavního záporáka a jako vždy skvěle, jen v úplně jiném filmu, Russel Crowe je  jako Zeus samozřejmě také zženštilý a neschopný a Korg je gay… no prostě všichni chlapi jsou potomci. Naopak, ženy jsou vyobrazeny jako dokonalé až božské a to až tak, že Jane je zcela nepochopitelně nazývaná Thorem.?? Ovládá sice Thórovo kladivo, ale toho byl hoden i kapitán Amerika a tomu nikdo neříkal kapitáne Thore. No a aby bylo vyhověno módním požadavkům, Valkýra je na holky. Takže film o vrahovi bohů (Ch. Bale) je spíše o vraždění Marvelu studiem Disney. Smutné. ()

hrumsrt

Úplně zbytečný sequel od nějakýho úchylnýho novozélanďana.. Bylo mi tehdy 12, když jsem viděl film s názvem Thor, nic jako MCU prakticky neexistovalo a já cítil, že otevíráme něco velkého. Začalo něco neuvěřitelného, co už nikdy nebude, ať nám budou nalhávat cokoli jiného. Tehdy jste se každý rok těšil na novou marvelovku, nemohli jste ani dospat, kdy už budou další Avengers. Až jednoho dne jsem šel do kina na jisté Avengers: Endgame a zažil naprostý vrchol ságy. Inu a od tohoto momentu následuje pád dolů. Aktulně jsem v situaci, kdy na tuhle značku už fakt kašlu, seriály mě štvou, filmy nudí. Absolutně nepochopili, že to má růst spolu se mnou (s námi). Dneska se snad až stydím, že jsem uvažoval o kino návštěvě.. Thor byl geniální postava, která v až shakespearovském dramatu musela dospět. Ale díky Waititimu a konceptu Kevina Faiteho je zněl jen hláškující pablb. Když už to v přemrší těch infantilních barev vypadá, že se vrátí Natka a uvede se herecké jméno jako Christian Bale (oba prostě v MCU nemají, co dělat a i televizní romantická komedie je posune víc), čekáte aspoň něco, víra se vrací... Ale ne, jsem naivní starej blázen! Snad nikdy jsem se u Marvel filmu takhle nenudil a nenaštval zároveň. O co v tom filmu šlo? Četl vůbec někdo z toho štábu, že drama má nějakou aktovou strukturu?! Hlavně, že tam hrají hudební pecky a všechno bliká a svítí. Je mi z toho zle.. Tohle by nezachránil ani song od Imagine Dragons "Thunder", který tu opravdu navíc mohl zaznít... V momentě, kdy bude Marvel film řešit (ne)léčbu rakoviny apod., tak čus tohle vidět nechci! Jo jinak ten Bale to byla nějaká parodie nebo co?! A dost! 35% ()

Stumbleine

Do řádný prdele jsme se od zlatých devadesátek dostali. Díky bohu za moje dětství s robocopy, terminátory, vetřelci, a predátory, a že tyhle fantasmagorické, kýčovité, politicky korektní CGI slátaniny a srance s lesbickými afroamerickými  valkýrami a homosexuálními kamennými obry, frčí u lžiberály lobotomizované mládeže až v této tragické epoše. Na druhou stranu - Bale dokáže i ze sračky, ve které omylem hraje, udělat kvalitní podívanou, ale pokud je už i samotný Zeus v podobě Crowa stylizován do role předposraného vyměklého bukanýra, je v tomto století zkrátka něco špatně, o tom žádná ()

xxmurphyxx

Na koniec len veľmi slabý priemer, miestami balansujúci na hrane odpadu ( značná časť filmu ) a miestami na hrane geniality ( snáď každá scéna s Baleom ). Taika Waititi talent rozhodne má, ale aj ego, ktoré by občas bolo dobré nechať za dverami rovnako ako svoje spoločenskopolitickorasovorodové názory. Chápem aký je trend, ale silou mocou jebať do filmu sračky, len aby si banda dúhových honibrkov mohla naťahovať káčera a hladkať ego, že sa v ďalšom filme na nich nezabudlo je už otravné. A teraz nenarážam len na teplého kameňáka, homo čoko valkýru a strong female character lady Thor ( wtf ), ale celkové poňatie je už ozaj over the top zajebané dúhami, pastelkami, farbičkami, flitrami, konfetami, cukrovou vatou a človek z tej celkovej sladkosti má pocit, že dostane po dopozeraní cukrovku. K tomu tej uletenosti, ujebanosti a celkovej infantilnosti je až moc. Taika Waititi moc. Toto je už extrémny odklon od Thora ako sa nám roky dozadu predstavil. Nemám nič proti humoru a pojašenosti, ale tu už to bolo ozaj na úkor celkovej kvality a dojebávalo to celkový feeling viac ako pedofilný klaun v jasliach na deň detí. ()

-VINCE-

Bylo to celkem vtipné, ale někdy trapné a nudné. Prostě fraška. Hlavně mi vadí, jak teď všude tlačí homouše. V tomto mě Disney fakt štve. Nevnucujte to normálním lidem, kteří o to nestojí. ()

Marcas

Jsem fakt smutnej, kam MCU spěje. Čtvrtý Thor snad ani nelze považovat za film ze stejného univerza, z jakého jsme dostali Iron Mana, Endgame nebo třeba Kapitána Ameriku. Však toto je parodie. Parodie na všechno to dobré v MCU světě. Nerozumím tomu a jsem z toho zklamanej. Nefungovalo tu na mě vůbec nic. Ani laciné vtípky za každým druhým slovem, ani rádoby velkolepá akce a dokonce ani téma vážné nemoci. A proč? Protože v každé scéně, kdy se rozebírá zdravotní vztah Jane přijde vždycky nějaký trapný vtip, který tu celou scénu totálně zkazí a atmosféra je najednou ta tam. Jediným pozitivem je Christian Bale a jeho Gorr, kdy alespoň scéna na té jeho stínové planetě má trochu nějaký nápad. Začínám ztrácet ten hype, který jsem míval u každého filmu před Endgame. Bohužel začínám mít pocit, že Endgame byl ten top peak, kterého byl Marvel schopen dosáhnout. Od té doby to jde velmi rapidně dolů, a každým filmem a případně seriálem se to horší a horší. Stále ještě jsem nezanevřel a stále doufám, že se to otočí, bohužel se ale bojím, že tomu tak nebude. ()

Facerr

Trochu cirkus, hlavně v první části to vypadá až moc přestřeleně s tlakem na humorné vyznění. Thorovi to ale bylo trochu ke škodě. Jinak ale jednoduchý, nekomplikovaný děj, se kterým chtěli tvůrci přilákat ke komiksákům i ženské a romanticky založené duše. Naštěstí se to s tou romantikou nakonec moc nepřehánělo. ()

TheKniGht

Vsehomoc skodi,smazi byt az moc vtipny ale je to uz spis trapny a efekty az moc a nic moc…skoda cim dal vice blbosti zacinaji chybet dobry filmy ()

Scarecrow7 odpad!

Dětinský, nezvládl jsem ani 25 minut. Dal bych jednu hvězdičku za Gorra v podání Christiana Bala, ale ani to prostě nemůžu udělat. Tenhle film neměl nikdy spatřit světlo světa. ()

Wyorax

Extrémně ukecaný film, humor je dost slabý a akce celkem poskrovnu. Hudba absolutně nezapadá do konceptu Thora (vážně AC/DC?). Nechápu, co je to v poslední době za módu cpát všude děcka, co mají nadlidskou sílu. Divná úchylka. O LGBT kravině radši ani nemluvím. Přijde mi, že po smrti Stana Leeho a Avengers: Endgame šlo všechno do kopru. Lidi by neměli zapomínat, že to má stále značku Marvel. ()

Stepka.T

Jsem zvědavá, jak moc špatná bude muset být další marvelovka, abych je přestala sjíždět. Spousta wtf momentů, namátkou New Asgard, Starlord udílející rady do života, Dad Bod. ()

Veskoslav

Nejhorší z dílů. Bohužel to, co fungovalo ve 3. díle, tak už nefungovalo tady. Z Thora udělali obyčejného pitomce. Bohužel. Potěšila Jane a její linka, která odpovídá předloze. ()

Daniel2003

Amatérská Marvelovka. Vážně...tady není dobře skoro nic. Scénář je příšerný, dětinský a překombinovaný, herci hrají jak na houpačce, hudba je slaboučká (občas tam prostě ani není, a ne, to nevypadá na záměr), příběh prostříhaný až to bolí. Waititi se na to prostě vykašlal a dopadlo to takhle. 2 hvězdy jen za triky a Hemswortha, který se na své fyzičce opravdu nadřel. Jo a taky za Gorra. Bale hraje jako bůh, jenže je ve filmu 5 minut... 4/10 ()

blondboss

Štvrtá fáza MCU mi začína trošku smrdieť gýčom a nekvalitou. Posledný Thor to len potvrdzuje už len preto, že po zhliadnutí prvej polovice filmu som bol rozhodnutý, že dám maximálne dve hviezdy, ale druhá polka to trošku vylepšila a zachránila to coolová bojová scéna s asgardskými deťmi za tónov štýlovej hudby od Guns`N`Roses. Christian Bale ako celkom slušný záporák, ale nie natoľko dobrý, aby to celé potiahol. Celkovo ale radím tento snímok do ťažkého priemeru v rámci žánru, lebo keď to porovnám s predošlými fázami, tak to je "nebe a dudy". Snáď sa tvorcovia čoskoro spamätajú. 50 % ()

blazma

Ragnarok přišel, ale až v tomto filmu. Tento film za mě zabil sérii marvelovského Thora a nejsem si jistý jestli jí nějaké pokračování dokáže oživit. Nechci se k tomu více vyjadřovat, protože tady nenacházím pozitivních slov. ()

DKU

No kde vlastně začít. Herecký výkon podaný Chrisem byl stejný "čti výborný jako vždy" a není mu asi co vytknout. Nápad na děj filmu taky nebyl špatný, ale asi nastala někde chyba.  Pár klasicky vtipných scén se nám dostalo, ale bylo jich pomálo. Chybělo napětí vzrušení a celkově mi tento film nedal moc emocí. Netvrdím, že se mi nelibil, ale nebylo to tak úplně ono to pravé thórovské marvelovské. Nadruhou stranu asi nebudu mít problém si ho pustit po nějaké době klidne znovu.  6.7/10 ()

fiasko

Známka: D+; S čtvrtým Thorem Marvel stvrzuje svůj momentální status definitivního úpadku. Předchozí díl, Thor: Ragnarok, byl skvělým updatem postavy a přinesl do franšízy správný balanc waititovského pestrobarevného humoru a absurdna s povedeně zpracovanou hlavní dějovou linkou. Tady je to už ale opravdu ujeté na 300 % a není to vůbec tak elegantně vyvážené jak předtím. Něco jako flambování crème brûlée, ze začátku dobré, ale když to už přepálíte, máte před sebou nepovedenou blemcanici. Celý film je v podstatě už jenom parodie a z boha hromu se oficiálně stala chodící karikatura, u které kvůli vtípkům už téměř vůbec není respektována jakákoli vážnost postavy a příběhu. Vše tomu nasazují korunu ještě příšerné vizuální efekty a bizarní kostýmy (chvílemi to fakt působí jak amatérský sketch). Je to trapné, debilní a vrcholně nevtipné. Strážci Galaxie tam slouží jen jako počáteční cameo, žádnou významnou roli ve filmu nemají, takže se na nic netěšte. Hlavní záporák Bale sice designově dobrý, ale jinak taky žádná sláva a jde jenom o další nevyužitý element filmu. Ach jo. ()

Kanee

Další pokračování příběhu od Marvelu, dneska o Thorovi (Chris Hemsworth). Inu, již to není ten starý Thor, kterého se většina obávala. Nyní se Thor obává sám sebe a toho, co mu zbývá a na čem mu záleží. Thor pozná co je to opravdu někoho milovat a ztratit. Rozhodne bych neřekl, ze se jedná o nějaký horší kousek jak napovídá hodnoceni, nýbrž bych řekl, že se tento film liší od předchozích. To je možná kámen úrazu pro některé fanoušky Avengers. Mně se to líbilo, film jsem si užil a i když nebyl nejlepší, byl dobrý. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)