Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

LordArthas

Miluji emocionální jízdy...😍 Hnedka v první scéně mě to poslalo do breku a pak to litalo jak na houpačce, smích, brek, smích, smích, brek, dojetí, smích, dojetí, brek... Tohle bylo hodně povedené emocionální porno od Marvelu, výborně skloubené do barevného vizuálu, který nám střídal naprosto topový Bale a jeho B/W😍 Výborně promyšlené detaily, maličkosti, které mohou být pro někoho nucené, ale ve skutečnosti to dává dokonalý smysl. Dabing byl příjemný a 3D jako vždy zážitek 😍 Je to lepší než Strážci Galaxie? Ne... Ale je to nejlepší film z Fáze 4, nejlepší Thor... Vítej na 4 miste😍😍 ()

jmek

Trhá mi to srdce, ale po cca 24 hodinách co se mi to rozložilo v hlavě, to hodnocení snížím malinko. Prvně bych měl asi zmínit, že hudební podklad je bezchybný, Chris válí jako vždy, prostředí Marvel světa které miluji je furt stejně kouzelné, ale ten film jako celek mi nesedl. Vždycky když dokoukám marvelovku, mám jakoby takovej hřejivej pocit, ale tady bylo něco špatně prostě. Ne že by to bylo špatný, ale něco tomu chybělo ()

PTomA

Ten Marvel fakt dělá čím dál větší píčoviny. Nefunkční bordel ve kterým je hrozně moc prvků který do sebe vůbec nesedí a vzniklo z toho další rozjařena píčovina. Hlavně, že zase připravují 100 nových postav do budoucna, to jsme všichni rádi. ()

chr0ust

PECKA! ... by to byla, kdyby to natočil někdo jiný :-( Taika do 1/3 filmu natlacil balast, bláboly a zesměšnil co šlo. Možnost natočit kulervoucí bitky Gorra s bohy apod. zcela ignoroval. Obrovsky promarněna šance a doufám, že Waititi už Marvelovky prasit nebude. ()

luciekout

Na 3 hvězdy to není a na 4 taky ne, je to přesně na 3,5. Zábava pro nenáročné, na zobání popcornu, ale Christian Bale byl exkluzivní a Russell Crowe s italským přízvukem byl taky famózní. Povedlo se naplnit má nízká očekávání. ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney || Rozpočet: $200 mil. || USA: $340 676 296 - ČR: 81 306 512 Kč - Celkem: $751 035 321 || Po zhlédnutí Lásky jako hrom se i po několika dnech nemůžu zbavit dojmu, že ten film někdo schválně sabotoval. Protože to jak vypadá a co se v něm (ne)děje není ani zdaleka ten Marvel z éry do Endgame, ani Waititi u Ragnaroku. Výmluvy na covidovou produkci ať si tvůrci nechají pro sebe, pravdou je, že jakýsi filmový Marvel standard z dřívějších dob se od pandemie propadá na úroveň televizní (Black Widow, Shang-Chi, z části Eternals a Dr. Strange 2). Ty filmy začínají čím dál častěji vypada mnohem ošklivěji než současné trendy v CGI efektech dovolují. Waititiho originální a hravý styl se přetransformoval na digi bordel, ze kterého bolí oči, ale není před ním úniku, jelikož každá scéna, každý záběr obsahuje zelené plátno a CGI prvky. Do toho je tu co chvílu jeho specifický humor, který taktéž není příliš vtipný (dobře, pár momentů tu je) a zdržuje vyprávění nebo shazuje vážné momenty. Baleův Gorr proto nepůsobí tak hrozivě, jak by měl, stejně jako návrat Portmanky není nijak epický ani vlastně příliš důležitý pro příběh (scéna jejich setkání je vážně hrozně zrežírovaná). Týká se to i Strážců Galaxie, Valkyrie nebo Dia, kteří tu jsou, protože je tu někdo mít chtěl. Nic víc, nic míň. Thor to klidně mohl odehrát sám a příběhu by to nijak neuškodilo. Pakliže tu nějaký příběh vůbec byl, jelikož se tu nakousne zase několik témat, z nichž se jen některé podaří dotáhnout důstojně do konce. Láska jako hrom (jejíž název distributor zase pohnojil) působí jako nepříliš vtipný sitkom, kde se jednotlivé linky nějak propojují a zase oddělují, přičemž to do celku moc nezapadá. Štěstí, že je stopáž tak akorát. Lidi, kteří nadávají, že je to krátké, protože si už zvykli na marvelovky se 150 minutami, by si měli uvědomit, že dalších 20 minut navíc by bylo stejně nudných jako ten zbytek. Černobílý konec s Gorrem pak aspoň přináší nějaké zapamatovatelné momenty včetně charakterového vývoje Thora, který se na poslední chvíli někam posune a přinese katarzi. Ovšem k čemu bylo pak těch předešlých 100 minut? Titulek "Thor se vrátí" pak ve mě již příliš optimizmu nevzbuzuje a byl bych raději, kdy to už zabalil než se ještě víc ztrapní. 55%. ()

TR4XY_CZ

Řeknu to takhle: Ragnarok byl lepší. I když se Taika snažil na to jít stejně, tak tentokrát už to tolik nevyšlo. Je to šílenější než Ragnarok bohužel už ne tak vtipné a zábavné. Bylo tam pár trochu hloupých scén, u kterých jsem si fakt říkal "Proč?", ale co se dá dělat. Ale musím přiznat, že i tak jsem se dost bavil. Co naopak fungovalo velmi dobře byly ty více seriózní momenty a dialogy. Návrat Natalie Portman jako Jane Foster je parádní a jsem rád, že je to čekání za mnou. Vztah mezi ní a Thorem fungoval skvěle, tak jako v předchozích filmech. Co film opravdu táhne nahoru je záporák Gorr, kterého hraje slavný Christian Bale, a tu roli zvládl na jedničku. Patří k těm lepším záporákům v MCU. Bylo tam pár CGI momentů, kde mi to přišlo trochu nedodělané ale něco zase naopak vypadalo nádherně (např. scény v "Shadow Realm"). Co taky musím pochválit je hudba, která dodala filmu tu pravou šťávu. Další aspekty filmu nejsou nějak úžasné, ale ani nějak filmu neshazují dolů, takže spokojenost. V každém případě pořád lepší než první dva filmy. 6/10 ()

Elio

Za mě to bylo moc milé překvapení a upřímně si nejsem jistá, jestli filmu vlepit 3 nebo 4 hvězdy, protože i když nešlo o "kvalitní film" jako takový (koneckonců o tom Marvel vůbec není), já se při něm neskutečně bavila. Nešlo o vysoké umění, ale o komediální záležitost silně hraničící s čistokrevnou parodií, která byla cítit z hraní, dialogů i samotné zápletky zvláště v první polovině filmu. Především ale bylo znát s jakou radostí celá tahle šílenost vznikala, a právě to mně tak trochu přesvědčuje o tom, že si film ty 4 hvězdy zaslouží. Celý tón příběhu je inspirovaný Thor Ragnarokem, ale posunutý o level "výš", přičemž se už opravdu nedrží na uzdě a zesměšňuje vše, co mu přijde do cesty. Samozřejmě by film mohl být o hodně více "bokem", takže celá tahle strategie "nic mi není svaté" je ještě stravitelná pro konzervativnější fanoušky. Přítomnost známých cameí (SPOILER viz lady Sif) je sympatická, vizuál je jedna velká extravagantní záležitost (koneckonců tematika barev je ve filmu několikrát zmíněna) a hlavní záporák je zahrán s velkým úsilím, za což jsem Christianu Balovi upřímně vděčná. Sice nedosahuje takových záporáckých výšin jako Thanos, ale je spíše antihrdinou, který měl smůlu a připletl se do nesprávných míst v nesprávnou dobu, čímž je ale o to víc jeho charakter zajímavější. No a nakonec tu máme SPOILER smutnou zápletku s Jane, která mi chvílemi připadala jako poněkud zlehčovaná, vzhledem k vážnosti celého tématu, ale určitě nebyla nijak vysmívaná. Koneckonců, tento Thor je opravdu komedií, takže nelze čekat vážnější náhled na nemoc takového rozsahu, což by koneckonců celé komediální složce spíše podkopávalo nohy. Přítomnost LGBT korektnosti mi nijak nevadila, u Valkyrie to již vyplývalo z předchozího filmu a u Korga šlo víceméně o vtip, který si z celé téhle honby za korektností spíše dělal legraci. Musím říct, že jsem na film šla s nízkým očekáváním a vědomím, že se jedná o čistou komedii ve stylu Ragnarok. A nebyla jsem zklamaná. Dostala jsem to, co trailer sliboval, a tak by to i mělo být. Nakonec tedy téhle barevné nekorektnosti komiksového rozsahu dávám hvězdy 4, i když s odřenýma ušima. ()

smarkus

Tak...už v predošlej časti Ragnarok mi vadil prílišný humor. Vo filme kde Thor príde o všetko ale fór v takmer každej scéne. Na rozdiel od Láska a hrom si to aspoň sadlo, bolo to dotiahnuté a Taika triafal správne. Navyše mal výhodu, že nikto nečakal čo príde. Keď sa vrátim k aktuálnemu dielu, tu to už nevyšlo. Bolo to prehnane "vtipné" miestami až trápne. Z Thora urobili úplného idiota, samozrejme nemohli fungovať vážne linky keď pár sekúnd na to, príde nejaký infantilný fór. Celkovo Portmanka nevyužitá, Thor debil ale za to Bale bol výborný. Fakt. Ten záporák by si zaslúžil iný tón filmu. Aj stretnutie so Zeusom...kks trapas s talianskym prízvukom :D Celkovo film je prepálený a hlúpy, nefungovalo to. 2x opakovaný vtip nie je vtipný. Waititi by už nemal točiť pokračovanie (ak bude). Samozrejme femi a woke linka splnená, to v žiadnom z posledných marvel kúskov nechýba...Želal som si vážnejšie vyznenie filmu ale nedočkal som sa. ()

cerdax2

Taika Disney zhulena pohadka o Thorovi, kterou nejlepe charakterizuje jeji pracovni nazev Velkej salat (The Big Salad). Pejsek s kocickou by tuhle neakcni nekomedii nezmrsili lepe - hrdinove i zaporaci sterilni, vykony spis tragikomicke nez komicke ci akcni. A jiz nikdy nechci videt starecke vrasky na krku Portmanovic Natalky. 35% ()

RobinPM100

Čtvrtý Thor je velmi rozporuplná záležitost, na jednu stran má spoustu opravdu povedených scén, zejména celá sekvence v Diově paláci, na druhou stranu režisér Taika Waititi zazdil celej Marvel vesmír. Jinými slovy, udělal z toho doslova taškařici a začátek působí jako regulérní parodie na Thora, celý film pak působí jako POHÁDKA. Takhle, Marvel vesmír je sám o sobě pohádka, ale zároveň si udržoval i určitou auru serióznosti, kdy tak nějak "věříme" všemu, co vidíme, nicméně tu tenkou hranici Taika zbořil a udělal z toho regulérní pohádku a fantasmagorii, což je dle mého názoru špatně. Jedno moudré přísloví říká všeho s mírou a Taika prostě s humorem a nadsázkou přestřelil. Přes to všechno je to dobře řemeslně natočenej film, jen mě mrzí, že Thora už nemůžu brát alespoň trochu vážně, je to teď takovej Jim Carrey s kladivem :-) No a jelikož patřím mezi přemýšlivější typy (bězný dunihlav to nepostřehne), tak mě vadila jedna malá drobnost, kde kurva vzal Thor zas svoje oko? V Ragnarokovi o něj přišel a asi budou někteří argumentovat, že v Avengers získal od Rocketa umělé, jenže pozor, to oko do Rocketa bylo do píči hnědý a v dalších filmech měl opravdu každý oko jiné barvy, nicméně nyní má opět obě oči modré. Je to detail, ale nemám rád, když někdo nechává věci nevysvětlené, lajdáctví :-) Přebarvil si Thor umělé oko? Šlohnul Rocket jiné oko a věnoval mu modré? No nic ... 7.5/10 Jo a abych nezapomněl, samozřejmě i film na něco nezapomněl - a to v moderním Hollywood duchu - tam nacpat trochu toho LGBT, aneb Valkýra je teď lezba a Korg je zas pro změnu buzna :D ()

cernakus

Je hezké vidět, jak se nastavovaná kaše bortí a ani elitní MCU sráči s tím nejsou schopni nic udělat. Ostatně bylo toho už dost, pokud celé MCU zkolabuje, tím lépe. Mělo totiž skončit už Thanosem. Láska jako hrom je přitom to nejlepší co MCU od Dohry nabídlo, ale přesto všechno že to i zabaví, nedá se jít výše než na 60%. ()

spoock

Taiku mam rad, ale ... To co bylo osvezujici v Ragnaroku pretavil v Lasce jako hrom v totalni nonsens. Tak otravnou dejovou linku, ktera absolutne neodpovida tomu, co naznacuje zacatek jsem dlouho nevidel. Chtel jsem celovecerak o Vrahovi bohu, ne tuhle taskarici. ()

AndrewNewman

Znesiteľná, vo väčšine scén pohodová jednohubka, bez ktorej by sa MCU určite zaobišlo, no ale čo už. Absolútne nelogický dej a jeho vyústenie je už len akousi trápnou čerešničkou na torte režiséra, ktorého by som skôr poslal do služieb Judda Apatowa než do Marvelu. Ten komicky nadhľad v celom filme bol prakticky zbytočný, ak nás tvorcovia chcú vo finále rozplakať. To skrátka nejde. Celkovo musím povedať, že sa mi vôbec nepáči smer, ktorým sa Kevin Feige a jeho partia uberá, ale kým to bude znesiteľné, tak sa na to vždy pozriem. ()

Brock

Kolikrat mi bylo za herce trapne, ale tak je to pohadka z omalovanek, takze vlastne co chceme :) Hlavni zaporak mel urcite potencial na vic filmu. ()

Scanerior

Thor: Láska jako hrom je jedním z mála nejnovějších projektů Marvelu, na které jsem se dost těšil už od začátku. Nicméně po zkouknutí filmu mohu říct, že jsem relativně zklamán. Děj byl dosti takový nijaký, ano motivace záporáka tu byla a samotná příčina nebyla špatná, ale celý film se nesl v takovém celkem ani ne nudném, nýbrž opravdu spíše nijakém duchu. Ve filmu bylo také spousta vtipů, avšak většina z nich byla spíše hloupých. Alespoň, že ve filmu poměrně fungovala chemie mezi Thorem a Jane. Každopádně i přesto, že Thor je můj oblíbený hrdina, tak nakonec filmu musím dát průměrné 3*, což mě o to víc mrzí, když Thor: Ragnarok byl podle mě jeden z nejlepších MCU filmů. ()

harycek

Těžko na první zhlédnutí hodnotit!?Zdálo se mi to jakési promíchané a zmatené, něco zajímavého tam i bylo! No uvidím  po druhém shlédnutí jak to strávím!? ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)