Špirála: Saw pokračuje

• Česko Spirála strachu: Saw pokračuje (viac)

Sadistický génius rozpúta policajtom hotové peklo. Jeho symbolom je Jigsawova špirála. Policajný veterán (Samuel L. Jackson) a detektív (Chris Rock) sa pustia do vyšetrovania týchto záhadných vrážd a sú tak nedobrovoľne vtiahnutí do vrahovej morbídnej hry. (Forum Film SK)

Lukoboss

Psal jsem to už u minulýho dílu a zopakuju to i tady: "Už by se na to měli vysrat!" Díl číslo 9 je totiž naprosto zbytečnej, nezajímavej, nudnej a k ničemu. V hlavní roli Ch. Rock, kterej se sice hodně snaží, ale pořád máte před očima ty jeho střelený komediální role, takže mu to moc nevěříte, vedle toho S. L. Jackson, u kterýho vůbec nechápu, proč do toho šel. A když už máme v hlavní roli černocha, nesmí chybět šéfka oddělení, zatímco ostatní "bílí" policajti (muži) jsou ty zkorumpovaný svině. Tak, základní šablona podle dnešních měřítek byla nastavená a teď k tomu Saw příběhu. Ne, opravdu těch pár pastí nás nespasí, ne, opravdu to nefunguje a ne, nechci další (desátej!) díl, kterej ale bohužel vzhledem k otevřenýmu konci nejspíš vznikne. P.S.: "I want to play a game...", ale určitě ne tímhle způsobem!!! ()

herr_carter

Nebýt toho imbecila Rocka, přemýšlel jsem chvilku i o 4*, ale jak tu vidím, zařazení tohoto "herce" do hlavní role nekomedie byla asi celkem osudová chyba. Jinak důstojný díl z řady Saw, některé předchozí co navazovaly na původní výborný námět, nestály oproti Spirále strachu za nic...............................moje hodnocení = 6 z 10. ()

coscarelli

Xceloby inovatívne, xceloby šokantné,.. ledatak PRD! Prenudená, prežutá "viacfarebná" epizódka neponúka nič viac, než čo už minulosť priniesla. Odšťavovač ostal prázdny. Kvapkou jedine GFX pod taktovkou šikovných rúk a spolu so Tam Tam Ra Tam -zavretými dvermi sa pokúsili u mňa o aspoň jednu/jedinú. Chris by sa mal otočiť späť a močiť nohy v iných vodách. HipityHop skôr uškodil. ()

sedm.1

Absolutně nechápu, kde všichni vidí problém? Respektive ono je to podle mě vlastně dost jednoduché. Kdo totiž hledal všemožné mouchy na Saw již dříve, ten je bude hledal i dál, a to ještě intenzivněji a nesmyslněji, než doposud. Kdo ovšem naopak celou dokonalou sérii Saw hltal tak jako já, nemůže být ani s tímto jeho následovníkem nespokojený, jelikož prostě a jednoduše onu sérii následuje skutečně se vším, co k ní patřilo, tedy naprosto perfektní, syrová, nekompromisní atmosféra, spousta brutálních scén, obrovské množství dokonalého napětí, strhující zápletka, která je opět totálně nepředvídatelná, plná šokujících překvapení a zvratů a celé je to pak završeno nervy drásajícím, úžasně vygradovaným finále, kde se postupně odkryjí všechny karty a je to zase paráda. Tady bych tedy upřímně měl ale mírně z toho nadšení ubrat, jelikož jen trochu znalý a vnímavý divák je schopen pointu vytušit v mnoha ohledech již poměrně dříve, než s ní přijdou tvůrci, nicméně i tak to díky výbornému zpracování působí pořád skvěle a přesvědčivě. Spirála strachu se zkrátka i díky šílenému spádu opět nadprůměrně povedla, je to dech beroucí jízda se vším všudy a já jen opravdu upřímně doufám, že se bude pokračovat i dál, jelikož pro mě celá tato značka představuje opravdu dokonalý fenomén, který zbožňuji. ()

Mimesis

Překvapivě docela dobrý. Všichni mi říkali, že stopadesátý díl SAW je naprostá sr*čka, ale já se rozhodl na to podívat i navzdory tomu. Očekával jsem tedy sr*čku a neměl skoro žádné očekávání, ale nakonec mě děj vtáhl. Je super, že je to první díl, co se tolik nezaměřuje na pasti a torture porn, stejně tak si na chvíli dal pauzu i samotný Jigsaw. Docela mi to přišlo jako fajn změna. Tenhle díl se tentokrát zaměřuje na detektivní příběh, který sice není dílo století, ale docela mě bavil a udržel mou pozornost. Stejně tak kritika policie mi nepřišla tak plytká, jak mi spoustu lidí říkalo. Za mě čtyři hvězdy. ()

Kienast

Nový restart Saw série se moc nepovedl. Můj názor je, že by to tomu škodí právě to, že se to označuje za "další Saw díl". Film jako detektivka je ucházející, pasti vraha solidní, vraha uhádnete v půlce filmu a závěrečná pointa vlažná. Největší průšvih je ovšem Chris Rock v hlavní roli a minimum prostoru pro Samuela L. Jacksona. 4/10 ()

666Carnage

Říkal jsem si, že to bude blbost. Ale opak je pravdou. Docela mi to sedlo. Chris Rock je stejně ukecanej vocas ale je tu trochu ostřejší. Příběh má hlavu a patu a dá se i zkousnout. Nejhlavnějši na Saw je ale gore a ten je tu dost originální a dost hustý. Sice odhalíte zápornou postavu už v půlce filmu ale to nic nemění na tom, že je to docela povedený snímek z této série. Slušná jednohubka se spoustou násilí. 65% ()

kikakrystof

Saw byl vždycky známý skvělými pastmi a šokujícím koncem. Pasti zůstaly dobré, ačkoliv vám postav není ani trošku líto, což v předchozích filmech bylo, ale když člověk přijde na rozzuzlení celé zápletky v půlce filmu, to asi nebude dobrá vizitka. Navíc Chris Rock je takovej neherec, až to není hezký. Za tohle by zasloužil zlatou malinu. Ale moje chyba, v traileru jsem si ho spletl s Chrisem Tuckerem, tak jsem měl asi vyšší očekávání. 30% ()

borec999

Spolu so SAW 3D jednoznačne najslabšia časť série. Vytknúť sa Špirále dá veľmi veľa. Od veľmi rušivého a zbesilého strihu, ktorý ma rozptyľoval a pri ktorom som sa nevedel na film plne sústrediť, cez chabé herectvo Chrisa Rocka v hl. úlohe(potvrdilo sa, že Rock je skôr komik ako vážny herec),slabý scenár až po s prehľadom najmenej výrazný (a z prsta vycucaný) záverečný twist z celej série. Do priemeru to nakoniec nevytiahol ani Samuel L Jackson, ktorý dostal dokopy cca 5-7 minút za ktorých nestihol nič predviesť a u ktorého ide o jednu z najzbytočnejších úloh jeho kariéry. Veľmi mi chýbal aj hlas Tobina Bella(John Kramer) pri nahrávkach alebo vôbec jeho prítomnosť vo flashbackoch, keďže ide o prvý diel v ktorom vôbec neúčinkuje. Po dopozeraní však musím konštatovať, že ak aj Bellovi rolu ponúkli, dobre spravil, že odmietol. Jediným pozitívom ostávajú samotné pasce, ktoré sú poriadne brutálne a premakané (z hľadiska reálnosti zostrojenia asi až príliš ale kašľať nato). Inak som veľmi nepríjemne prekvapený ako sa to režisérovi Darrenovi Bousmanovi rozpadlo pod rukami. Síce je pravda, že vo svojej kariére má viacero slabých filmov, no v rámci série SAW ma nikdy nesklamal a napr. jeho 2. a 3. diel považujem za výborné. Tento pokus o znovu nakopnutie série mu však škaredo nevyšiel a úprimne dúfam, že séria SAW bude chvíľu mŕtva a ďalšieho prznenia, resp. comebackov sa v dohľadnej dobe nedočkáme. 2* ani neviem za čo. Spolu s Halloween Kills najväčšie hororové sklamania roku. 30% ()

Wally

Z mého pohledu nemá tento film s původní Saw sérií naštěstí moc společného (od Saw 3 to jsou sračkoidní filmy)...snad jen kromě vystajlovaných vražd. Ch. Rock mi tu ani tolik nevadil...to třeba ve Fargu byl na facku víc... Za mne pohodový nenáročný thriller s pár zábavnýma vraždama... Na popcornový večer ideální volba.. ()

JamesSi odpad!

Nečekal jsem, že se dočkám toho, že Saw bude průměrnou kriminálkou napsanou lidmi jejíž hlavní zkušenost s vyšetřováním bylo sledování Kriminálky Miami. Řeší to policejní brutalitu a korupci tak naivně, jak to jen jde. Rasový prvek není vůbec zmíněný (i přes casting). S Sawem to má společné jen pasti a nechápu, proč je záporák vlastně dělá. Jako policajty zabije tak jako tak i když se z pasti dostanou. Tobin Bell se objeví jen na jedné fotce. Snaží se to být občas vtipné, ale vtipy vůbec nefungují. ("Chcete abych měl parťáka? Já nejsem žádná jamajská chůva. Já ne žádná chůva!", "Zjistil jsem, že Pilates neexistuje (a moje žena mě jen podváděla.)" "Vážně? Moje žena chodí na Pilates." "Nevyčerpej mi baterii na mobilu, že budeš čumět na Stmívání" + například dlouhý monolog o Forrestovi Gumpovi). Film, který ukazuje minulost tak, že policajtovi dá obrácenou kšiltovku. Snímek začíná, že hlavní hrdina je součástní gangu lupičů a pak se zjistí, že byl policajt v utajení, ALE ANIŽ BY TO KOMUKOLIV NA POLICII ŘEKL. Pak je tu třeba scéna, kdy na policii přijde podezřelý balíček a šéfka policie řekne, že nemají čas zjistit jestli je tam bomba (a zavolat proti-bombový tým), TAK TO PROSTĚ JEN TAK OTEVŘOU. Jo a jaký dává smysl, že záporák má sídlo s pasti, pasti, pastičkama ve sklepě policejní stanice? Asi pod svícnem je největší tma (asi). Navíc úplně nechápu plán "záporáka" celkově - zvlášť závěrečnou past. ()

iXtr3m3

Saw má svoje najlepšie časy dávno za sebou, takže človek už neočakáva nič prevratné, takže som sa vyhol extrémnemu sklamaniu. Čomu sa vyhnúť nedalo, tak predvídavosť, pretože sme s manželkou záporáka odhadli príliš rýchlo. Škoda. Herecky to nebola žiadna castingová sláva, ale nakoľko som na Rocka naučený skôr z akčných komédii, tak som túto novú polohu chcel vidieť, aj keď som si to nechal uležať na HDD takmer pol roka. Čo neprekvapilo a potešilo zároveň, tak napriek zmenám v žánri (kriminálka namiesto drsného trileru), gore je tu stále excelentný, na to je spoľahnutie a dokonca aj neustále originálny, v podstate ani jedna z pascí sa tu ešte neobjavila, dokonca ani podobná, to kvitujem. Škoda len toho, že si neustrážili kvalitu, pretože najlepšou mali skončiť a nie začať. Za mňa takých 55-60%, čo síce nie je veľa, ale v prípade rovnakej kvality si pozriem aj pokračovanie, je to už taká stálica, ktorá neprekvapí, ale ani neurazí a spoľahlivo zaplní krátky večer. ()

Han22

Ano já vím. Je to posté totéž a s každým dalším dílem si říkám, že by se na to tvůrci měli vykašlat. Chris Rock v hlavní roli je špatný vtip, dialogy, veškeré to fuckování a rozčilování jsou na úrovni devadesátkových akčňáků a vraha jsem neomylně odhadl, protože takového slizouna aby člověk pohledal. A ještě by mě zajímalo jaktože se vrah dokáže bez hlesnutí připlížit za každou postavou. Nicméně je to pořád zábava, sice značně debilní, ale zábava. Díky kriminálnímu pátrání to svižně utíká, je to krátké a nenudí to, pasti jsou v rámci možností fajn (hlavně ty prstíčky) a naprosto parádní finále plné zvratů je v duchu nejlepší tradice Saw. Takže se to na to hodně hloupou trojku vyškrábe. ()

MareT.

Tohle mel byt velkolepy navrat do kin po pandemii, tohle pujde do historie. A vetsi zklamani si neumim predstavit. Vsechno v tomle filmu je proste zle. Rock neumi hrat vazne role, vsechny dialogy jsou jak z parodie na cops movies, "twist", ktery je symbolem Saw filmu je tak predvidatelny, ze pokud davate pozor u filmu vice, nez pri pozorovani deste pres okno v nedeli odpoledne, tak na to prijdete (a taky pokud znate par filmu a jak  by vypraveni melo vypadat v kontrastu se zbytkem filmu). Jedinou hvezdu davam za gore effecty a za znamou a popularni Saw theme music, kterou mam strasne rad. Vse ostatni je ostuda zanru a Saw serie. Nekolikrat me napadlo, ze by se to klidne nemuselo odkazovat na Saw a byt samostatnym filme. Filmu by to nepomohlo byt vice, nez tenhle vyplach, ale aspon by mi nebylo lito sestrelit jednou dobrou guilty pleasure serii. ()

Corpsegrinder

Je to v podstatě horší verze Hellraiser: Inferno, absolutně bez napětí, bez nápadu, bez památnejch scén. Vraždy jsou nudný, neni jich moc, odhalení záporáka proběhne zhruba v prvních 15 minutách filmu pokud nejste IQ tykve a jeho motivace je naprostá debilita. Nevim proč dávám dvě hvězdy, asi protože film celkem odsejpá a Chris Rock je tu kupodivu funkční. ()

Michnak

Trailer byl neskutečný. Očekávání vysoká. Já ale po traileru viděl taky hodnocení, která mi očekávání srazila úplně na dno. Trailer nabádal k tomu, že se vrací legendární SAW plné neočekávaných zvratů a mindfacků. To je už je ale dost těžké, když filmu předcházelo 8 dílů, které fungují na stejném principu. Musím ale uznat, že film na tom není zas tak špatně, jak se tady líčí a stojí za to mu dát šanci už kvůli roli Samuel L. Jacksona. Rozhodně podhodnoceno ()

Litvicek

Určitě to neurazí. Vůbec to neporovnávej s celou sérií Saw. Tohle je něčím jiné a relativně se to povedlo. Mix hororu, drama a komedie. Chris Rock skvěle film táhne a v roli mi seděl. V závěru mi chybělo víc akce a možnost rozhodnutí. Do toho finální "fight" a následný závěr mi přišel dost hloupý, nicméně celá stopáž uteče iako nic, film nenudí a nabídne pár dramatických chvil. Co víc chceš? ()

AdamesWWE

[5/10] A máme tu zase SAW. Pílkovú sériu mám rád, po celkom dobrej časti JIGSAW z roku 2017 sa rozhodli tvorovia zvoliť iný štýl rozprávania príbehu, z tej druhej, krimi policajnej stránky. To v konečnom dôsledku nepôsobí zle, nakoľko príbeh je pomerne v svižnom tempe a čakal som na rozuzlenie príbehu, ale celý dojem kazí hereké obsadenie, hlavne Chris Rock. Sorry , ale táto postava bola asi tá najhoršia v histórií SAW série. Jednoducho nehodiaci sa here, ktorý mi nebol ani zrovna 2x sympatický a niektoré jeho vyjadrovania mi liezli na nervy. Človeka naserie aj fakt, že tento diel abstolútne ignoruje všetky predošlé diely, ak nerátam že sa pár krát spomenie JOHN KRAMER, ukážu jeho foto, alebo tvorcovia v záverečnej scéne poukážu na koniec prvého dielu. Vraždy boli dobré, brutálne a vyzerali naozaj dobre aj kvalitne natočené, ale ich množstvo je naozaj mizivé. Takže škoda, potenciál bol väčší, takto vytvorili iba další diel do série ktorý je uplne zbytočný a ani keby sa nato pozeráme ako čisto solo kriminálku s hororovými prvkami, moc by to z davu nevytrčalo. ()

G_I_S_M_O

Jsem si plně vědom toho, že série Saw po prvním dílu (který je u mě pohodlně v TOP 10 nejoblíbenějších filmů) upadala do čím dál větší šedi, ne-li černoty. I tak jsem si původních 7 dílů vždy nějak užil díky propletení jednotlivých částí, Tobin Bellovi a především hudbě Charlie Clousera. Když přišlo ohlášení Jigsaw, bylo mi jasné, že je čeho se bát a ano, byla to naprostá sračka. Člověk by si řekl, že už tuto sérii nechají být, ale ne. Proč se nerozhodnout oslovit k hlavní roli komika a neherce a nevymyslet na koleni naprosto tupý, nezajímavý a nikterak nepřekvapivý příběh a udělat další film. Šel jsem do toho s nulovým očekáváním a přesně nulové zábavy se mi dostalo nazpět. Jediné za co dávám jednu hvězdu je nostalgie při soundtracku Charlie Clousera, který je jako vždy výborný. Já však doufám, že už tato spirála hrozných snah o oživení série pokračovat nebude! ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)