Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

jasna

Seriál je příjemný, hlavním tahákem pro mě byl, že se natáčel i v Praze a je prima sledovat a poznávat místa z Prahy ( Trojský most, Malá strana atd.). První série, pokud by bylo pokračování nijak netlačí násilnicky na pilu a zvolna rozmotává děj navazující na Avengers filmy, konkrétně na ztrátu Kapitána Ameriky a pokračování, co s jeho odkazem, trochu je tam vidět "Afroamerický" komplex, že hlavní hrdina je tmavé pleti a nový Kapitán Amerika jako nemůže být "černý", ale  nakonec to dokáže. Bavil mě a ráda se podívám na pokračování pokud bude. ()

matous20063

Po WandaVision nám přišel do rukou klasický MCU příběh. Nic nového, prostě banda hridnů která fightí bandu záporáků. Příběh byl proto dalekojednoduší. Ale jinak to bylo fajn, opět nám to dává nové výhledy do budoucna MCU. A já stím nemám žádný problém. 70% ()

Rebel24

The Falcon and the Winter Soldier je seriálový nepodarok zhruba na úrovni filmovej Black Widow. V jednoduchosti povedané, je nezaujímavý, charaktery, ich problémy, Marvel sa v tomto seriály chce priblížiť ku bežnému divákovi v postave Sama a rieši psychológiu a traumu minulosti u Buckyho, ale prevedenie je nevýrazné, ľudia chcú skor uniknúť bežným problémom života a nie si ich pripomínať, najmä nie od Marvelu, ktory akoby zabudol, akého cieľového diváka ma. Lepšie sa prejaví psychologička ťarcha štítu, ktorú doslova cítiť na postave Johna Walkera, kde Wyatt Russell zvláda svoju polohu najlepšie. Zápletka je úplne zla, o záporných postavách je škoda sa baviť, aj Zemo, čoby mozog konfliktu Tony Stark vs Steve Rogers, ma zle napísané repliky aj chybne chovanie. Záverom ide o nevýrazný seriál, kde par dni po pozretí ostane v hlave azda iba psycho pohľad Johna Walkera nad krvavým štítom Captain America. Inak nič. 55% ()

srazer

pôvodne som to nechcel komentovať, myslím že 4 hviezdy hovoria za všetko... ale ohodnotiť tento seriál ako odpad??? wtf... Áno, mohlo to byť viac napínavé, menej predvýdavé, viac akcie... a mohlo to byť krásnych 5 hviezd. ALE OHODNOTIŤ TOTO AKO ODPAD ??? tak to mi hlava nebere... nechápem tých čo tomu dali odpad... alebo, možno aj chápem, ale zostanem slušný... za mna jediná velká chyba tohto seriálu, že má len 6 častí... asi tak. ()

Updated_Cake

Jak pompézně a nadějně to začínalo, tak to strašně a nudně skončilo. Upřímně hromada věcí tam nedává smysl a ani nezapadá moc do logiky universa. Opět čisté vibranium zde nepronikne čistým vibraniem, ale v jiných částech univerza nemají problém se 2 takové zbraně navzájem poškodit. Náhradní rádoby Cpt. America je s trochou nadsázky klaun a pointa celého seriálu se prakticky začne pořádně řešit až v posledním díle. Marvel má na kontě ale už i horší kousky, tak tohle zas taková katastrofa není. Že by mě to vystřelilo ze židle, to ale vážně ne... ()

ronyyy

Marvelu seriály asi prostě moc nejdou no. Nebylo to špatné, ale ani dobré ne. Očekávání jsem měla velká, ale stejně tak, jako u Lokiho, nebyla naplněná ani z půlky. ()

Tom10000

Budu velice stručný, ve třech bodech. Nejprve shrnutí: v celém seriálu se sice dočkáme mnoha zajímavých zvratů a napětí, napůl i lásky, ale pokud se zaměříme na několik nových postav, vše hlavní se točí pouze kolem jedné z nich, zatímco naši hlavní hrdinové svým způsobem nepříjemně překážejí. Bohužel. A nyní, první problém: Sam po celý začátek, a i po část druhého dílu, než se začne děj pořádně rozvíjet, řeší potíže ve své rodině, podivnou odcizenost od štítu, (který věnuje naprosto nesprávné osobě) a následně v akci s Buckym se v podstatě snaží napodobovat Steva Rogerse: jednat, ale co nejmírněji, a to někdy i v okamžicích, kdy zrovna nesvědčí prostředkům. Nehledě na pátý díl, kdy v podstatě odpočívá, jako kdyby se všude okolo nechystala zkáza, aby v poslední epizodě hravě vyřešil ty problémy, které se ještě o několik okamžiků dříve zdály nerozkousknutelné. Ale o tom později (...). Dále druhý problém: ačkoliv měl Bucky značnou výhodu oproti svému černošskému kamarádovi, musel první epizodu řešit noční můry, dávného přítele, a poté i potíže s jediným, kdo mu mohl pomoci: s Falconem. Než přišla řada na akci, měli ještě spolu dosti času podívat se za Carterovou do tajuplného města (v podstatě vlastně okrajová scéna, co se týče celkové myšlenky, jež mohla býti mnohem rozvinutější) za dávným supervojákem, jehož role se stala doplňkovou, a nakonec i za Zimou. Jistě, právě ten, kdo si dříve Buckyho zotročoval, značně na kvalitě přidal, jeho odchod se ale stal pro seriál de facto ostudou. A nakonec třetí problém: zoufalá ořezanost charakteru Karli, coby dívky, jež bojovala za práva objevených lidí po Probliknutí. Několik chvil, kdy jsem z ní měl dočista radost, se dalo najít. Kupříkladu pohřeb její matky, u nějž promlouvala ke svým spojencům. Debata se Samem, kdy se jí málem podařilo přejít na Světlou stranu. A poté náhlé podlehnutí Temné straně, z níž však skončila až nechutně rychle vyřazená, když zemřela. Zkrátka: scénáristé i režisér s ní jednali až moc zbrkle. Ono vyprávět o ní v de facto třech dílech, jelikož ostatní (první, druhý, pátý) nestály za to, není snadné. Jenže... proč jsme si nemohli odpustit Buckyho hospodské setkání s mladou dívkou, když patřilo k momentkám? Proč se vůbec řešila porouchaná loď, černošský supervoják, případně i (dokonce) cizí Kapitán Amerika Walker? Proč jsme neměli na stole čtyři postavy, tedy Sama, Buckyho, Karli a Power Brookera/Carterovou? Dle mého názoru rozsah děje neodpovídá omezenmu času, čili pěti hodinám vyprávěné. A proto se jeví v polovině případů mdlý (...). Celému seriálu dávám 60 procent. Půlku za dobré díly, plus deset procent za Karli. Podívejte se na něj, když dostanete chuť, ale jindy prosím nikoli. ()

Pavlis.xxx

Původně jsem se na tenhle seriál nijak zvlášť netěšil a jsem mile překvapen. Vlastně se mi líbil víc než WandaVision. Je to dobrý fanservis. Sam a Bucky v pohodě, akce v pohodě, dramatická linka v pohodě, ani mi nevadila ta černošská problematika, kterou v dnešní korektní době mám po krk. Power Broker mě zklamal, i když chápu tvůrce, že to chtějí tlačit do emotivní roviny mezi hrdiny, ale přesto jsem se těšil na novou postavu s tím, že Carterová bude třeba jen pravá ruka, škoda. Je sice nasraná na vládu, ale nemyslím si, že po tom všem by najednou tak otočila a začala škodit. U.S.Agent 50/50, zahráno celkem obstojně, akorát v kostýmu vypadal jako sjetej trpaslík. Zemo si masku ani nemusel nasazovat a to jsem se na ni těšil nejvíc, bohužel ji měl jen chvíli a zbytečně. Mohlo to být ještě lepší, ale jinak celkově spokojenost a teď sem hrňte druhou řadu :D ()

Fearghast

Ze začátku bída, ale ke konci se to začalo pomalu rozjíždět a začalo převažovat více zajímavých momentů proti odšrtávání scén a postav, které očekával po slepu každý. Poslední díl měl našlápnuto k šedému průměru a volba kostýmu vykouzlila nejeden úšklebek, ale pak se to povedlo tak nějak "myšlenkově" dohnat. Více dialogů, méně hluchých momentů a šlo by o perfektní oddychovku. ()

white_wolf

Po konci můžu říct je jedno: Zklamání. U nikoho z hlavní dvojice nenastal žádný znatelný charakterový vývoj. Falcon vlastně ani žádnej charakter nemá, jeho proslov v posledním díle byl ultra hloupý a kazil všechen celkový dojem. Stejně tak jeho nový kostým vypadá dost trapně a neustálé žvatlání o černé pleti je už otravné. Bucky je na to trošku líp, alespoň se kapičku vypořádal s minulostí. Co se u něj ale nepovedlo jsou akční scény, za celou dobu jsme neviděli jedinou, kde by něco pořádného sám dokázal. Skvělá postava je ale nový kapitán Amerika, u kterého proběhl vývoj hned několikrát, jeho smíření s naší dvojicí v poslední epizodě bylo ale hrubě odfláklé, hlavně po tom, co ho nedávno předtím málem zabili. Celý jeho soud byl jen marná snaha filmařů ukázat nám, že kapitán amerika musí být černoch Sam, který se ale v některých částech choval ještě hůř. Naopak nejlepší postava je zde Zemo, kterému se krásně povedlo dokončit jeho úkol a byla zde představena částečně i jeho minulost. Poslední zajímavější postava je Sharon, která byla ale celkově vlastně úplně zbytečná a pravděpodobně jsme ji viděli jen proto, že bude mít důležitou úlohu někdy v budoucnu. Některé ostatní postavy byly sice zajímavé, ale dostávali jen málo prostoru. Flash makery raději odbydu stručně: Partička s debilním plánem, schopností teleportace po městech, genrovou vyvážeností, 15letou vůdkyní, divnou motivací a pomalým přechodem na zlou stranu síly. Jsou to prostě jen další záporáci na jeden projekt. Akce byla taktéž zklamání. Opakoval se zde stále stejný scénář: Hrdina efektně přijde na scénu a bouchne záporáka, záporák bouchne hrdinu a ten spadne na zem, hrdina se zvedne a uteče, nebo zmlátí záporáka nebo uteče záporák nebo se už nestane nic a tak nějak to vyšumí. Jediné akce, které bych vypíchl byly: bitka na kamionech, zemovo bds, souboj hrdinů s Walkerem. Celkový dojem takový: Vlastně zbytečný seriál, který jsem nepotřeboval vidět. Akce průměrná(s ohledem na očekávání vlastně mizerná), postavy podobně, děj chaotický, konzistentnost moc ne(hlavně problik). Po shlédnutí poslední epizody už si vlastně nepamatuji, o čem byli první a jaký byl celkový děj. 50% ()

ToRtiK

Niekedy miestami nezmyselné a niekedy som nerozumel konaniu postáv ALE posledné 2 diely to pekne uzavreli - Výborne spracovná aj tematika afro-američanov v USA o to viacej v situácií v akej sme aktuálne všetci (COVID 19 baby). Osobne som po Wanda Vision (ktoré ma sklamalo fatálne) nedúfal vo veľa a v polke tohoto počinu som si aj myslel, že to bude presne to isté. Záver ale dobrý - takisto ostalo pár otvorených dejových líní - môžem len odporúčať! ()

Overlord_04

Ano, Rusoovcům se to nevyrovná, ale přesto to bylo supr. Daleko lepší než WandaVision, i když jsem u tohoto seriálu při každém dílu nahypován a nazěšen. Finále u WV hrůza, ale zde to bylo důstojné. Opatrných 7,5 - 8/10 ()

abigael

Nebolo to úplne moje kafe. Seriál je kompetentne spravený, určite sa nejedná o nejaký trainwreck, ale berie sa na môj vkus proste príliš vážne. ()

verrien

No, nevim, no. Špatný seriál to není, to rozhodně ne. Ale trochu mi přijde, jako kdyby v průběhu natáčení nevěděli, jestli tomu mají dát epizod míň, nebo naopak víc. Chvílemi zbytečně rozvláčné tam, kde to nebylo vůbec třeba, a pak rychlé zkratky tam, kde by si to zasloužilo trochu průzkumu. Taky se mi zdá, že tam tak strašně chtěli dát tolik morálního poučení, až se všechna ta poučení rozmělnila do ztracena, a vyznělo to křečovitě. Motivace některých postav byla trochu nucená, jejich rozhodnutí a činy mimo mísu, alespoň v daném okamžiku. Přidali Zema, ale hned mu zase zatli tipec, a tak to bylo s většinou dějových linek. Ovšem oprava lodi, jó, tam bylo nutné trávit čas, dobrý soused Falcon a hodný strejda Bucky. ()

Johny203

Európsky vizuál, nevyvážený scenár, absencia sociálno-politického kontextu, málo charizmatické ústredné duo, slabšia triky (aj keď krídla boli skvelé) a nízky počet epizód. Z tejto charakteristiky by sa The Falcon and the Winter Soldier mohol javiť ako sklamanie, opak je však pravdou. Aj keď ako sklamanie to naozaj aj začínalo. Osobné roviny ktorým sa venovala značná časť prvej epizódy neboli to pravé na rozjazd, navyše boli vykreslené aj veľmi nudne a nezaujímavo (na úrovni Cloak and Dagger), o to lepšie však boli nasledujúce epizódy ktoré viac riešili hlavnú dejovú linku. Seriál postupne gradoval až do momentu keď sa znovu vynorili vedľajšie (osobné) dejové línie. A tak aj keď sa po úvodnej epizóde zdalo že stopáž na rozmedzí šiestich dielov je pre diváka výhodná ( aspoň to bude mať rýchlo za sebou), napokon sa ukázalo že daná látka by ich kľudne zniesla aj viac. Práve absencia reakcií, či už politických špičiek alebo širokej verejnosti, na udalosti odohrávajúce sa v seriáli je nedostatok ktorý zamrzí. Aj Emily VanCamp ako Sharon Carter by vďaka dlhšej stopáži mohla mať väčší priestor. Obzvlášť keď vieme ako neslávne to s jej postavou dopadlo. Suma summarum je spoločný seriál Falcona a Winter Soldiera len o niečo málo slabší ako jeho predchodca Wandavision.Tesné 4*. ()

MatyRock

„The Sokol a the Zimní Vojín“…druhá seriálová MCU Disney+ komiksovka. Tentokrát má seriál šest epizod, každý díl má stopáž cca 50 minut a kupu CGI triků, jenž vypadají obstojně a na poli seriálové tvorby doslova famózně, ale rozdíl vůči filmům je znatelný. Hlavní dvojice postav Falcon/Sam a Winter Soldier/Bucky mají skvělou chemii, kterou jsme poprvé viděli v Civil War. Interakci těch to dvou jsem si skoro pokaždé užíval a vlastně šlo téměř o to nejlepší z celé série. Z těchto dvou měl mnohem více prostoru Falcon a Bucky byl svým způsobem trošku upozaděn. Civilní linka Sama je v některých ohledech zajímavá, bohužel občas překročí stanovené meze. Sem tam působil děj jako prvoplánové politické popíchnutí do afroamerické komunity. Vůči tomuto nápadu nic nemám, jen by mohl do seriálu mnohem více organicky zapadnout, kdyby na tom tvůrci zapracovali. Buckyho civilní linka je řešena hlavně v prvním a poslední epizodě. Je to velká škoda, Bucky měl mnohem větší potenciál. Faktem ale zůstává, že si oba herci, Anthony Mackie a Sebastian Stan, dávají své postavy s přehledem. Zápletka s anti-vládní skupinou Flag Smashers je v základě zajímavá, ale provedení je opravdu špatné. Jejich cíl je jasný a je super, že se odkazuje na události Avangers Endgame, jenže tyto záporáci v čele s Karli mají nulové sympatie, ale i antipatie. Jsou to prostě panáci, kteří jsou jen do počtu. Postava nového Kapitána Ameriky, následně U.S. Agent, John Walker je konec konců fajn. Začal pro mě fungovat sice až od poloviny seriálu, ale přesto je hodně fajn. Baron Zemo, který se navrátil na pár epizod, funguje dobře, Daniel Brühl je borec, ale přesto pro mě ztratil určitou výjimečnost, kterou jsem u něj cítil po Civil War. Tak trochu se z něj stává Loki, v tom smyslu, že už není tolik záporák, jako spíš vtipkující antihrdina. Nejlepší akční scény a bitky nejpodobnější filmu Captain America Winter Soldier jsou ve třetí epizodě. V ostatních dílech jsou akční scény také na vysoké úrovni, ale jsou už více klasické k ostatním MCU filmům. Přesto jsou dost často hodně přízemní a jsou tělo na tělo. Závěrečná epizoda měla snad nejhorší akční scény ve tmě a klasické patetické řeči, které tak nějak k postavě Capa patří. Věc která mi vadila na celé sérii nejvíce byly chaotické střihy, ve kterých jsem se dost často ztrácel (ve smyslu v jaké jsou postavy zemi atd.). Celkově je Falcon a Winter Soldier fajn komiksovka, která není ničím víc než klasickou MCU zábavou. Epizody jsou svou kvalitou tak trochu na houpačce a občas se moc spěchá, někdy naopak moc zpomalí. 6/10 ()

Ranger

Za mě teda velké zklamání. První díly byly fajn, ale další epizody se místo ústřední dvojice začaly soustředit spíše na nesympatického a černého Sama. Celé se to vlastně dá označit za BLM propagandu a boj proti rasismu, viz poslední díl, který se celý nese ve stejném duchu. Nesmí také chybět bránění a obhajoba teroristů, kteří ve výsledku teroristy nejsou, protože jen chtěli vrátit svět zpátky do normálu. Ale to, že kvůli nim zemřely desítky a málem i víc lidí už nikomu nevadí. Líbily se mi některé bojové scény, ale mám taky pár výtek, např. holka, co má jen sérum bez jakéhokoliv výcviku v klidu porazí supervojáka s patřičným výcvikem. Dále mě trochu zklamalo oslabení Buckyho, sice už to není Winter Soldier, ale i tak mi přišel hrozně slabý. Největším pozitivem je však Zemo, ten byl vážně skvělý a mohl dostat více prostoru, protože byl ze všech suverénně nejlepší. Sharon jako Power Broker byla hrozně předvídatelná, už ze začátku téměř každý tušil, že to bude ona. Nesmím taky zapomenout na Walkera, který si mě získal mnohem víc než takový Sam. V posledním díle byl super a těším se na něj jako US Agenta. Ještě mě zaujal Isaiah, až na ty rasové kecy okolo. Flag Smashers jako záporáci byli naprosto příšerní bez smysluplného motivu a jejich smrt, zejména u Karli, jsem si náramně užil. No a Sam jako Captain America vypadá opravdu hrozně a vůbec se na něj nehodí. Tvůrci se měli držet původní myšlenky a necpat tam za každou cenu politiku a rasismus, možná bych pak seriál hodnotil lépe, protože takto mě opravdu zklamal. ()

wollfy

Tak tohle se nepovedlo. Potěší zábery Prahy, která tu hraje Rigu, Tunis, Švicarsko atd. Akce plno, děj žádný a navrch spousty BLM propagandy jako dezert. Boj proti kapitálu a korporacím included. Zápletka velmi podivná. Místa nesmyslná. Celé je to dost nelogické. Chvílemi to připomíná soap operu kde se jen mliví o nkom kdo tam není nebo o něčem co divák neviděl. Asi je to určeno jen těm, kdo znají nazpaměť všechny komixy Marvelu. Kdo je nezná, moc se nechytá. Ta zrzka je sice moc hezká na pohled a má luxusní britskž přízvuk, ale nějak mi na vůdkyni revoluce a super vojáka nesedí. Jako kulisa k žehlení, nebo vaření asi ok, ale jako seriál na příjemné chvíle a debaty s přáteli ne. Celé se to dá shrnout jedním slovem. Píčovina:) ()

Elanornegra

Nemal som príliš veľké očakávania, našťastie. Akcia je veľmi slušná, Bucky sa snaží, Falcon taktiež, vytvorený nový Captain America už trosku prekvapil, ale až kým nepríde na scénu Zemo, je to vyslovene priemer. Enemies, ktorý v civil war budili rešpekt, tu umierali často lacné. Zaujímavý comeback Power broker, nečakaný. Hlavná zaporacka po cely čas príliš slabá a nezaujímavá. Odkedy odišiel Zemo, opäť to upadlo do priemerova. Finále fajn, ale nový Captain mi nepasoval pred 2 rokmi, ani teraz, pre mna je jasná voľba Bucky....70% ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)