Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

MrSalieri

1. série - 5/5, 2. série - 4/5, 3. série 2/5, 4. série 3/5... další série se v TV nevysílali, tudíž jsem je v době, kdy mě Pokémoni brali, neviděl :-) Jen dodám, že zpočátku to byl opravdu super seriál, kterým kdysi žily snad všechny děti, škoda jen, že od třetí série šla kvalita dost dolů. Nové díly jsem neviděl, nehodnotím. ()

sospik

Hodnotím za mého 6tiletého bratra a za zbytek malých prcků, kteří to žerou víc jak filmy od pixaru.. a za sebe říkám měl jsem to rád, jako malej jsem vstával v sobotu v 7 hodin abych se díval na pokemony a budil i bráchu, prostě není to určený těm starším.. pokud si chce dát někdo odpad! aby se cítil drsně.. ať si ho dá.. nic pohoršujícího na seriálu není, je hloupý, absurdní.. je to malý RPG v anime, tak proč ne :D rakeťáci mizí o5 ze scény :D ()

Kubasino

Přečtěte si komentáře May, Dudka a hlavně Viktooorky a Divočáka a víceméně máte můj komentář. Kydat na vás ostatní pokrytce špínu už nemá cenu. Pokud si to neuvědomíte sami, tak s vámi asi nikdo nic nenadělá. Na této stránce jsem zejména proto, abych takové pitomosti, jako jsou některá hodnocení tady, vyvracel. A toto je exemplární případ. Já Pokémony zbožňoval a rád se na ně podívám i teď. Sice už to nemá takovou šťávu (jedna hvězda dole), ale pořád to chytí za srdce. ()

27p16and41p6

Jéžiš vy tu s tím naděláte. Jako dítě jsem si to užila, samotný seriál není taková hrůza jako spíš ta jeho komerčnost. Když si vzpomenu na Teleblbís, tak toto opravdu není dětskému vývoji škodící seriál Chlapec chodí po světě, sbírá mytická zvířátka pro zápasy, děj se opakuje každým dílem... jako i v jiných dětských seriálech. ()

DaweBIKE

Seriál mě nechytil,spíš taková vymývárna mozků malých dětí. Ještě,že jsem vyrůstal na Kačeři z Kačerova a Želvách Ninja...sotva jedna hvězda... ()

redaerara

Není to sice moc kvalitní anime, ale je to seriál mého mládí, na který se prostě nezapomíná. A ono koukat na to s českým dabingem a střihem je přecejen něco jiného, než koukat na to v originále bez nějakých úprav (James s kozama mluví za vše). ()

Negticek

Nemohl jsem dát méně jak dvě hvězdičky. Protože i já byl ten spratek, co měl kartičky, které jsme si s kámošema vyměňovali a kecaly, který trenér je nejlepší a jaký pokémon se z něj vyvine. Co mně tehdy bavilo, tak teď mi to příjde hloupé. S věkem se mění názory, ale myslím si, že tímhle si projde každý. Ať tehdy to byly Pokémoni, tak dnes to bude zase něco jiného. Nejvíce mně vadí, když někdo srovnává jiné anime s Pokémony. Nedávno jsem četl diskuzi, kde házely Naruta a Pokémony do jednoho pytle. Naruto je úplně jiná úroveň a dokáži se na ní dívat i dospělí, což se o Pokémonech říct nedá. ()

D||X

Největší boom Pokémon zažil v době kdy jsem byl v těch nejlepších dětských letech, proto je to moje srdcovka. Nedám na něj dopustit! ()

Sirion odpad!

Tento trapný produkt japonského konzumu jsem nesnášel od samého začátku, nicméně když jsem zjistil, že můžu za jednu kartičku v hodnotě 10Kč získat hned 16 hokejistů z limitované edice, začal jsem vydělávat taky :D ()

milford

Zlatých prvních pár dílů s pouze 151 Pokémonama, na to se dalo ještě koukat a dávalo to trošku smysl, ale pozdější díly (ne že bych viděl všechny, sotva pár), které přidaly další a další a další Pokémony, kteří se liší buď barvou nebo jen jiným typem končetin, jsou fakt na hlavu. Ale pro děti ideál :) ()

Hanver odpad!

Tak Pokémon rozhodně odpad je... už jenom za ty neuvěřitelné dialogy typu PIKA PIKA nebo DAKTR DAKTR. Dadaismus hadr. Animace šílená, lidé bez očí, největší tužbou všech je vlastnit Pikača a trénovat ho. Ukázka vrcholu Pokémonu - Ash: "Pikaču, bleskový útok!!" Pikaču: "Piiiiikkkaaaaaaaaa........." Nepřítel: Bum. ()

Ounak

Chyť je všechny ! Nechápu tak nízké hodnocení , když vidím jaké hodnocení má ubohý Naruto tak se docela divím, ale asi věc vkusu , já ovšem nemůžu jinak. Není jiného seriálu, který by tak pobláznil planetu jako Pokemon, hrací karty, tv seriál, filmy, hry, sběratelská alba, tím vším se to po světě hemžilo po několik let. Pokemoni byli, jsou a budou světovým fenoménem i když jak to chodí s nabývajícími díly klesá kvalita seriálu a moderní design seriál kazí. Pro mě jsou to prostě dvě skvělé série (v českém jazyce).Prostě seriál mého mládí na který si nenechám sáhnout! ()

vendulka7

Koukám, že je to tu jak na smetišti :-) Ncméně já dávám za 2*, protože tenhle seriál dokáže děťátka, pro které je určen na určitou dobu zabavit. Což je určitě pro rodiče, chůvy atd. k NEZAPLACENÍ :-) Jedinné co mně jednou u tohoto seriálu rozesmálo bylo to, když se znenadání z TV ozvalo "piču, piču, piču". Dostalo se mi vysvětlení, že piču je předstupněm pikaču. No dobrá teda :-D ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)