Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

boni

Jako dítě jsem to rád sledoval, vždy v neděli ráno budíček na 6:30 a hurá na pohádky. První série byla opravdu hodně kvalitní (80%), druhá a třetí stále ještě dobré, ale přeci jen už slabší (70%), no a od čtvrté to je odpad. Zbytečně natahované, trapný příběh, postavy, no prostě všechno. Kdyby skončili s natáčením o pár let dřív, dal bych 4*. Pod nátlakem nových sérií dávám slabší 3, škoda. ()

Azog

Tak samozřejmě mi to teď přijde stupidní, ale jako malej jsem na to čučel, kdykoliv jsem mohl. Po chvíli se to ale začalo sakra opakovat, čemuž napomáhali i naprosto nepochopitelně osazené stejné postavy v každém městě, představující sestřičky a policistky. ()

Dawsigi

Já jsem pokémony teda miloval a ještě teď si pamatuji, jak jsem každou sobotu ráno vstával abych se podíval na nový díl. Ash byl můj dětský hrdina a říkejte si kdo chcete co chcete mě pokémoni bavili a myslím si že je to naprosto skvěla animovaná pohádka pro děti. Co byste chtěli je to určené pro děti snad byste nečekali nějaké ultra složité zápletky. Zdejší hodnocení některých lidí opravdu nechápu. Opravdu by mě zajímalo v čem jsou lepší jiné pohádky pro děti? Nebo byste chtěli aby vaše děti radši koukali nonstop na všechny ty kriminálky? ()

Khalia

Nechápu, co na tom ty děcka tak fascinovalo/fascinuje. Moje generace to žrala, já to vždycky neměla ráda. Jedna hvězda za rozkošný "Pika pika". ()

Xenon

Já vám nevím, ale teď bych to hodnotil odpadem, jenže když jsem byl malej tak jsem si řídil budíka abych nepropás díl. A teď po těch letech, je to skvělá zábava a brain fuck s přáteli a kupou alkoholu, se člověk nasměje až kam :-D ()

hospoda96

Moje dětství se v podstatě skládalo ze sbírání kartiček Pokémonů a tohoto seriálu s Ashem, Misty, Brockem a samozdřejmě Pikachuem ()

TMNT

"som (alebo chcem byť) vážený filmový kritik a moje názory sú určite dôležitejšie než tie vaše a práve preto chodím hejtovať do komentov na rozprávku pre decká" ()

kukkik

Co na to říct? Tohle je kultovka pro určitou generaci.. pro moji generaci. Body též za snad nejlepší a nejikoničtější seriálovou znělku (alespoň co se anglické verze týče). 5/5 ()

Allegro.g.

Pokroucená komerce, těžící z bohatosti a vyprávěčské síly kvalitních japonských animovaných filmů. (Bohužel) ještě ale ne úplné dno. ()

Marecko

Ještě teď si pamatuju jak si děcka ještě v sedmé/osme třídě kupovali (myslim, že) ževejkačky, aby měli co nejvíc pokemonu ve svých pokebalech.....jo jo to byli časy...ještě, že to šlo mimo mě ()

nick_sekac odpad!

Jedno slovo: uchylárna. Chtěl bych se jednou potkat s člověkem, kterýho tohle napadlo natočit, to nemůže být tvor z téhle planety. ()

Strider

Kdo tomu dal odpad tak ať se stydí... Třeba takovej Jen počkej nebo Tom a Jerry maj podobně slabou animaci, na rozdíl od pokémomů postrádají byť jen elementární příběh, ale ti stejní lidé, kteří dali těmhle seriálům pět hvězd, dali pokémonům odpad! Nelíbí se jim způsob propagace, kterou se pokémoni vyznačovali, ale sami podlehli pozdější všeobecné pokémonní antipatii... a všem těmto lidem mám vzkázat od Pikachu, že vám jednou nakope prdel!! pika pika ()

_aandyy_

Tak před deseti lety, kdy jsem byla ještě malá, jsem tím skutečně žila. Pikachu, Raichu, Squarel, Charmander (ten byl ale krásný, to byl můj favorit :D) a další oblůdky, které jsem hledala ve žvýkačkách a vyměňovala si je s někým, kdo měl lepší a pak lepila do takového sešítku. Jéje, to byla doba.. Dneska už bych se ale asi nedívala. Ono to po čase, kdy se to až moc modernizuje, zprotiví. Po pokémonech začal Digimon a mě to tak znechutilo, že už jsem raději v sobotu spala déle a nepřivstávala si na to. Přesto všechno ale oceňuju myšlenky japonských tvůrců, protože vytvořili něco nového, co se líbí, navíc v krásně nakresleném a barevném provedení. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)