Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

st3f0o odpad!

Až 28% ? Tak to je veľmi vysoké hodnotenie, ktoré si tento japonský výkal určite nezaslúži. V tomto prípade je označenie odpad priveľká lichôtka a keby som ho tu mal dopodrobna charakterizovať, tak sa to tu hemží vulgarizmami všeho druhu... našťastie je to už dávno za nami... btw golfista: žiadny oskar, ale rovno kazajku a šup ho do ústavu ;-) ()

Melvej odpad!

Taky nechápete, jak jste za takovou blbost mohli utrácet peníze a kupovat si samolepky s těmito nikterak úžasně nakreslenými postavičkami? ()

vrata.zami

Vzhledem k počtu sprostých slov nahradím každý sprostý slovo slovem pikachu. Jo, jste fakt velký kluci, když jste dali pokémonům odpad! Určitě, když se podíváte do zrcadla si řeknete: "Já jsem takovej borec, dal jsem odpad pokémonům, cítím se tak mužně!" Určitě si říkáte: "teď si o mně na csfd každej řekne to je takovej borec! Dal odpad! pokémonům, za tím bych šel až nakonec světa", ale přitom ste takový strašní pikachu zapikachuovaný, který v životě dokázali velký pikachu a aby se zalíbili místní komunitě, tak prolezli všem jejich pikachuovou chlupatou pikachuí tam a zpátky. Já nepopírám, že jsem si každý ráno přivstal abych viděl pokemony a i teď přiznám vám, že to bylo pikachuovsky dobrý! ()

haWranka

Tak asi takhle, jako malí jsme to hltali a sbírali jsme samolepky ze žvejkaček s obrázkama těch roztomilých příšerek (nikdy jsem neměla celou kolekci, ten zatracenej Rajču mi chyběl!). Ale rozhodně jsem nikdy nedokoukala všechny díly. S odstupem času si pamatuju jenom "pika-pika", "Giiiigliiiiipaaaaf" a "Rakeťáci zase mizí ze scény!". Nedávno jsem si řekla, že si vzpomínky oživím a vydržela jsem celých pět minut prvního dílu! Otřesnej zážitek, radši si ty dětsky zkreslený představy nebudu kazit realitou... ()

Kingi

Svým způsobem genialní. Tady asi nikdo nepochopil, že ten seriál má určitou cílovou skupinu, a jelikož se u této cílové skupiny, což jsou malé děti, vyvolává mánii, která zpúsobí to, že se prodá všechno, co vydají pod názvem Pokémon, nazval bych to témeř dokonalým produktem nějakého finančního magnáta. Myslím si, že by se měli brát ohledy také na cíl jednotlivých filmů a seriálů, což je v případě Pokémonů jednoduchosta a dbaní na určité hodnoty. Což je víceméně to, na co si tu většina z vás stěžuje. Svou cílovou skupinu zasáhli, vydělali spoustu peněz -> dost účinná reklama ()

Claude Speed

Před osmi lety bych dal pět hvězdiček. Když se na to koukám teď, tak bohužel vidím, na jaké hlouposti jsem se díval. A když si ještě vzpomenu, kolik peněz jsem na rodičích vyžebral, aby mi koupili figurky, pastelky ......... s motivy malých oblud, tak je mi do pláče. Ale z nostalgie a taky proto, že rád vzpomínám na dětství dám 2*. 35%. ()

sarfian odpad!

Neviem koho môže baviť pozerať sa na súboje plišákov, kde nieje vlastne nič vidieť a tie príbehy jednotlivých dielov sú fakt o ničom.VIDENÉ 5 dielov, ale to asi stačí na to moje hodnotenie. Neviem si predstaviť kto môže pozerať celý tento seriál, asi len Japončíci. ()

Jacques-ds

Seriál mého dětství. Nemůžu mu dát ani čtyřhvězdičkové hodnocení a už vůbec ne odpad, lhal bych sám sobě a šlo by jen o pozérství. Jako kluk jsem ho miloval, před pár lety jsem staré díly zhlédl znovu a byť je každý díl dokola to samé, tak to má své kouzlo. Když k tomu přečtu výborné hry od Nintenda, tak mi to vychází na několik desítek dnů čistého času, které jsem strávil s těmito příšerkami a upřímně, nelituji ani jednoho. ()

Sign

no někteří starší uýivatelé to prostě nepochopí, když tenhle seriál běžel v televizy a byl trhákem, byl jsem na základce a všeci v okolí jak starší tak mladší tím byli posedlí a já také, jasně že s věkem navrh to vidím jinak, ale nebudu si hrát na něco co jsem nikdy nebyl, ten seriál jsem miloval a proto dávám hvězdičky aspoň dvě za mé minulé já :-) ()

dauni1

Občas to ztrácí hlavu a patu, ale jako malý jsem to žral a to byl asi účel. :-) Japonské anime proniklo do Evropy a Pokemon a Naruto byli hlavní představitelé. ()

Pathrose

Jediná hvězdička pouze za to, že jsem na tom vyrůstal. Jinak je to nepopsatelná blbost. Když jsem nedávno omylem jeden díl viděl, tak jsem přemýšlel co mi rodiče dávali do jídla a pití. Zřejmě slušnej matroš, když jsem se na to vydržel dívat. ()

Doski

Gotta catch 'em all. Dětská legenda. Sice je to totální pakárna a nesmyslnost, ale kdo by nechtěl vlastní stvoření a mít s ním nejlepší kamarádský vztah a případně s ním i bojovat! Pokémon, nejlepší přítel člověka. Ash je fakt kokot a je pravda, že tohle sledovat pravidelně musí lízt na mozek, ale přesto prostě nemůžu míň než 40% ()

amim

Táhněte s tím nízkým hodnocením někam. Prvních 150 jsem měl opravdu rád, kdy jsem každý víkend měl nastavený budík, abych stihl nový díl. A teď jsem po dlouhé době sledoval po ránu před školou na Barrandovu a opravdu to není tak špatný. Mám prostě pokémony rád, měl jsem je rád a s trochou představivosti je asi vždycky mít rád budu. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)