Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

dee.n

Seriál, který patřil neodmyslitelně k mému dětství a vůbec se za to nestydím. Všichni jsme je v té době sbírali a kdo říká, že ne, ten sbíral nejvíc :D. ()

Šmoula odpad!

Větší blbost pro děti jsem neviděl. Vydržel jsem se koukat asi tak pět minut a pak jsem to musel vypnout. Bohužel to celý svět nakazilo a všichni děti si místo vyměňování hokejových kartiček, vyměňovaly kartičky s příšernýma stvůrami. Kam ten svět spěje? ()

laserr

Špatný seriál, který dělá ohyzdné jméno výborným Gameboy/Nintendo hrám a slušným Tcg kartám. * dávám za jeden z nejoriginálnějších nápadů vůbec. A to musí uznat každý, kdo o tom slyšel. Pochopitelně je ale jednodušší dát tomu odpad! už z principu, že? Škoda, že se seriál více nedržel hry, protože v té cesta z jednoho města v průměru netrvá 25 hodin(50 dílů), ale pár minut(když si chvátnete). Bohužel, když chce někdo ze seriálu vyrejžovat hodně peněz, tak prostě potřebuje hodně dílů. A pak to takhle dopadá. ()

strangercz

viděl sem všechno co u nás daváli teď mi to příjde jao ultra sračka ale kdž mi bylo mezi 10-15 (ano do 15) furt sem an to koukal bavilo mě to ()

RadimFišer

Ze začárku dobré, poté to šlo šupem dolů. Hon pro děti. Byznys pro obchodníky. Ale chtěl jsem mít taky svoji sbírku. Smáli jsme se tomu ve třídě, ale každý se díval a obdivoval to. Aspoň si to tedy myslím. Je to legenda a bylo to asi první, co k nám přišlo pořádného z Japonska. Princeznu Monokoke jen tak na Nově v 8 hodin ráno neuvidíte. Buhužel. ()

Boomstick

Skoda ze ludia len pri pozreti na slovo Pokemon automaticky davaju odpad.Ked som si to pozrel teraz po rokoch musim povedat ze to vobec nieje take zle ako si ludia myslia.Ano,je to typicke anime pre deti ale to neznamena ze si zasluzi odpad.Davam 2 hvizedy za nostalgiu a niektore epizody ktore boli fakt dobre (skoda ze ich bolo malo) ()

God91

Každý sme si tím prošli, opravdové kvality v tom hledat opravdu nejde, ale dávám nostalgicky symbolickou hvězdičku za to jaké je to RETRO ()

Kimm2

Popravdě jsem šokována hodnocením - asi to vidím jinak, protože jsem na tom taky vyrůstala, ale Pokémon byl prostě legenda. Neuvěřitelně populární, všechna děcka kolem mě ho žrala. A kdo sbíral kartičky, to byl teprve frajer. Poznat každého pokémona bylo samozřejmostí. ()

TaanStari

Je to sice podprůměrný seriál, ale rozhodně si nezaslouží odpad. Prostě se odmítám nechat strhnout touhle globální nenávistí k Pokemonům. ()

Helldo

Viděl jsem všechny díly, viděl skoro všechny s tim spolčené filmy, mám doma jejich plně obsazené album......a co? jsem blázen? Nemyslím si....vždyť tohle je legenda :) ()

RedHot

Já i můj starší bratr jsme z těchto příšerek v dětství šíleli. Vážení moralisté, Pokemon je naprosto brilantní seriál, u kterého kromě dětí nevěřícně vysedávali i dospělí a žasli nad tím, jak je virtuální svět těchto malých poskakujících příšerek detailně zpracován a jak do sebe ti blikající démoni se zápalem buší. Vzpomínám si, že kromě hlavního zviřátka, Piču se tuším jmenoval, byl můj oblíbenec jakýsi hybrid orla a potom ještě něco jako modrá želva, která nepřátele pacifikovala zelenými šlahouny. Lze něco takového vidět někde jinde? Z Pokemonů se stal hit - byly tu nášivky, kartičky, hry, hračky, postavičky, plyšáci. Ti, kteří stejně jako já strávili mezi Pokemony dětství a pak jim na čsfd udělí odpad, by se měli stydět. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)