Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

lskala

Tyto seeriály nejde hodnotit jako dospělák. Malýmu se to líbí a tak za něj dávám alespoň tu jednu hvězdičku ... :-) 15% - 1* ()

Cejny

Dnes už mi to rozhodně přijde jako naprostá stupidita, ale moje generace se Pokémonů nemohla nabažit a sledovali jsme je snad všichni. ()

Reanimated

Je škoda, že si spousta odpadníků přes svou omezenost neuvědomuje fakt, že animovaný Pokémon je nutným merchandisingovým odvarem naprosto geniálních her, které se staly legendami platformy Nintendo GameBoy. Samotný seriál je navíc určen pro děti a není tak špatný, jak by se mohlo zdát. Pro západní publikum je navíc původní anime cenzurované/westernizované - přičemž tyto kosmetické úpravy se netýkají jen jména hlavního hrdiny. Tento proces v podstatě předznamenal další trend oklešťování pro západní trh licencovaných japonských animáků, který již naštěstí ustává. Původně jsem chtěl dát adekvátní 2 hvězdy, které by korenspondovaly s kvalitou děje a animace. Nakonec ale dám maximum. Protože tenhle fenomén ve mně později probudil zájem o japonskou animaci a asijskou kinematografii vůbec. Odpadnící nechť si jdou boostovat ego u libovolného Goddarda, nebo Altmana. ()

fox171cz

Seriál mého dětství bez kterého jsem si nedokázal představit víkendové ráno. Vždycky jsem se těšil na Pika-chu až zase začne perlit. Asi se nejedná o nějaký skvost, ale rozhodně si na Pokémony pamatuju v dobrém. ()

Kejdlo

Z pohledu dospělého diváka je to sice kravina, ovšem pro ty to taky není. Svůj účel to v mém nízkém věku splnilo, pobavil jsem se, kartičky pozbíral, takže ty odpady tady vyrovnám. Kdyby to vzal někdo v Americe pěkně vážně, mohl by z toho být hezký výpravný seriál. ()

Melios

/ VEĽA NOSTALGIE A SPOILEROV ! / Pokémoni sú jednoducho neoddeliteľnou súčasťou jednej celej generácie. Snáď každý, kto sa narodil v období 1993-2004 a mal doma telku, na tomto vyrastal. Je pravda ,že z dlhodobého hľadiska to nie je najkvalitnejšie Anime, no spĺňa všetky atribúty dobrého Teen seriálu ( už z toho hľadiska, že keby nebolo Pokémonov nikto by v našich končinách nevedel, čo je to Anime ). Sympatický hlavný protagonista ,ktorý na televíznej obrazovke mentálne starne a učí sa nové veci ,vďaka čomu si v ňom väčšina divákov niečo nájde. Ďalej nepriehľadní kamoši a kolegovia s ich výstredným, nezabudnuteľným a unikátnym chovaním. Fungujúci svet plný milých i nepriateľských príšeriek ,ktoré si môžete skrotiť, hrať sa s nimi, loviť ba dokonca aj jesť a otročiť ( áno seriál si naozaj neberie pred ústa servítky, veď dokonca v prvej epizóde takmer zomrel Pikachu ,aby ukázali ,že je Ash ešte stále len nezodpovedné decko...). Jednoduchý a príbeh ,ktorý nie je zložitý a je ho schopný pochopiť každý ( prípadne je vždy vysvetlený rozprávačom ,alebo Brokom ). A v neposlednej rade zábavní záporáci, hocikto si ich rýchlo znenávidí a budete radi ,keď svojím obvyklým spôsobom zmiznú zo scény ( ,čo samozrejme napomáha k zosympatizovaniu Asha a jeho skupinky). No a samozrejme aj roztomilý Pikachu, veď kto by nechcel mať Pikachu-a :D ? Viem ,že som nespomenul toho väčšinu ,ale to sa ani nedá, keď ani po 20-tich rokoch seriál neskončil. Všetko sa proste opísať nedá. Môžem vám ale zaručiť, že sa nudiť nebudete. Užijete si v seriáli komédiu, smutné momenty aj strašidelné momenty, víťazstvá aj porážky a vystriedate pri tom nespočet vreckových príšer (Pokémonov) ,kamarátov a nemesis. A ak vás ani toto nebavilo ,potom určite budete radi ,že sa seriál snaží spraviť z detí Wikipédiu, keď im predstrkuje toľko informácií o svojich obľúbených fiktívnych maznáčikoch. Je vonku už vyše 20 sérií ale ja hodnotím prvé 4 ,kde bol nastolený symbolický koniec. Pozrel som aj iné série a neboli zlé ( hlavne tie novšie ) a musím podotknúť ,že i keď je tu priveľa fillerov ako v Narutovi tak sa nemusíte báť že budú zívať prázdnotou ako práve u Naruta. Aj tieto epizódy sú plné zvratov ,gagov a akcie. VERDIKT: Seriáloví Pokémoni podľa rovnomennej hry od Satoshi Tajira je skvelým uvedením do sveta pokémonov a perfektným zosobnením obrovského Pokémon sveta ,u ktorého sa ani po viac ako dvoch desaťročiach nedá povedať ,že vypotreboval celý potenciál díky čomu tento seriál neustále napreduje. Za skvelé spomienky a opening ( so solídnym českým dabingom ) dávam 77% a podľa mojej obľúbenej série udeľujem Známku: XY ...A skoro som zabudol. Koľko seriálov si u každého tvora vymyslelo vlastný jazyk?....Pika, pika?... ()

Koda

Co k tomu říct? Už ta znělka naznačuje, že tohle je prostě legendární seriál. První série dobrý, pak už to trochu šlo z kopce, ale nostalgie zůstává! ()

Roby

Jestli vám bylo v době vysílání 6 až 13 let, tak jste na tom ujížděli stejně jako já a jestli ne, tak kecáte. ()

BluT

I já byl v tý éře dítětem, když letěli pokémoni, takže nemůžu dát špatný hodnocení. Co špatný, já nemůžu dát ani 4*, tak jsem to žral! - I kartičky jsem hrál a nálepky měl a jak Ash Kečem jsem býti chtěl! ()

Mr.Floyd odpad!

Áno priznávam sa, zbieral som Pokémon nálepky a pozerával som pravidelne seriál, ale od 9-ročného chlapca by ste ani nič iné čakať nemohli. Teraz s odstupom času a nazbieraným intelektom sa nad ním dokážem len pousmiať. Ale ten úspech je naozaj neskutočný, neviem či tí Japonci ľudí nejakým spôsobom hypnotizujú či čo, ale ako inak si vysvetliť existenciu seriálu, ktorý má 276 takmer úplne totožných častí. ()

rozbris odpad!

Jasný a bezkonkurenční odpad, dívat se na všechny dílý musel jen slepý a hluchý člověk!!! Takhle blbnout dnešní mládež?! ()

Jane18CZ

Já bych zvýšila i hodnocení, pokud by ten seriál měl živější příběh, většina dílů byla pořád stejná a nedočkala jsem se nikdy ničeho pořádně nového.. takže za 3* ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)