Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

sepp

Napinavy thriller ze strae skoly, o jekoz kvalite si snimky z nasi doby mohou nechat jen zdat. R.Redford je pan herec a dokaze hrat nejen v romantickych filmech. ()

kinej

Dnes už příběh tohohle filmu ničím nezaujme. Vlastně je na dnešní poměry, kdy se spiknutí řeší v tuctech seriálů a kdy špionážní thrillery vrcholí trilogií o Bournovi, jedná o obyčejnou záležitost. To co dělá ze Tří dnů Kondora mírný nadprůměr je přirozené charismatické herectví Roberta Redforda a naopak chladná postava, kterou znamenitě vytvořil Max vo Sydow. Díky režii Sydney Pollacka je zase film příjemně střízlivý a citlivý a to včetně realistických akčních scén. Také se mu podařilo v pár záběrech vystihnout totální konspirační paranoiu. Výrazná je scéna ve výtahu, či třeba souboj s "pošťákem," naopak zamrzí že v závěru vymizí zápletka do ztracena. ()

cheyene

Kvalitní špionáž s vynikajícím Redfordem či Max von Sydowem. Atmosféra je tu ucházející, zápletka také a počáteční vyvražďovačka nemá chybu. Sydney Pollack si s Robertem Redfordem evidentně rozuměl, avšak při jejich prvním setkání (Jeremiah Johnoson) jsem se bavil víc. ()

Fiftis

Mrazivý thriller, ktorý ani po toľkých rokoch nezostarol. Film je o pocite moci, o tom ako niekto v snahe byť dôležitý, dokáže vytvoriť svoju vlastnú skupinu uprostred inej skupiny len pre svoje uspokojenie. Film inšpiruje k zamysleniu a hoci bol natočený v roku 1975, myslím že aj dnes ukazuje aktuálne politické a mocenské problémy. Rozhodne je to zaujímavý film. Dej je napínavý aj bez kaskadérskych kúskov, výbuchov a zbesilých strieľačiek. Je obdivuhodné, že aj keď sa za tých viac ako štyridsať rokov tento žáner veľmi zmenil, Tri dni kondora vôbec nezostarol. Zásluhu na tom má prepracovaný scenár, excelujúci Robert Redford aj mrazivé vyústenie, ktoré nestratilo nič zo svojej naliehavosti. ()

lamps

Špičkový špionážní snímek. Sedmdesátá léta v plná kráse a síle, s elegantním Redfordem, půvabnou Dunaway a ostříleným příběhem jednoho vychytralého odpadlíka proti partě mocných chlapů, který zde ale funguje výborně. A co je nejdůležitější, nenudil jsem se ani na chviličku.. 90% ()

Pepinec

...za tři hvězdy Pepince. (Ne)rád bych se dotkl Faye Dunaway, ale scény s ní byly jako retardér. A než to pak Robert zase rozjel, už tam byla znova. Ženy to holt mají složitější i ve špionážních filmech. Co se ovšem atmosféry týče, můžou se jít dnešní patlalové moderních napodobenin klouzat ze Stromovky do Blanky. ()

Big Bear

Tři dny Kondora jsou mrazivým (i vzhledem k období, kdy se děj odehrává) politicko-špionážním thrillerem ze sedmdesátek. Robert je ve filmu pěkně vlasatej kotleťák v období své vrcholné slávy i když on asi nepřestal být na vrcholu a slavný nikdy :-). Redforda má rád, je to prototyp chlapáka a sedí mi k němu Soukupův hlas :-). Hrdina má tedy body ode mne rovnou, s příběhem agenta Condora je to krapet horší. Film má chvílemi slušné grády, chvilkami zase divák rozpačitě kroutí hlavou... Opravdu netuším proč se de facto Redfordova rukojmí Faye s ním hned druhou noc vychrápala... že by Stockholmský syndrom v plné síle? Další nepochopitelnou věcí bylo telefonní číslo na papírku v kapse zabijáka v pošťácké uniformě. Machr agent by takto vybaven do akce opravdu nešel, navíc číslo bylo na vedoucího buňky CIA ve Washingtonu !!! Redford sám, hrající prakticky neagenta externistu - specialistu na literaturu, který ani nezná kódy a a ni nerespektuje služební bezpečnostní procedury je náhle v půlce filmu telekomunikačním specialistou atd... Ale když se nad tím moc nepřemýšlí, najdete tam pár skvělých momentů např. jízdu ve výtahu :-)). Borcem č.2 je ve filmu jednoznačně sympaťák ,,Viktor'' čistič Max von Sydow. Je férový jako smrt co rozsévá kolem sebe. Vše je jen kontrakt. Nic osobního .-). Normálně bych dal jen 3 hvězdy, ale beru v potaz, že film předběhl dobu a dnešním nadupaným akcím typu zde zmiňovaného Bournea nemůže stíhat.. Každopádně tu byl dříve a tak hvězdu přidám. Dávám 4 cínové vojáčky. * * * * ()

JohnnyD

Zatiaľ najsolídnejší zástupca žánru 70s paranoja, čo som videl a i to stále ďaleko za ideálom. V prvom rade Kondor má ucelený príbeh o veľkej konšpirácii, ktorá vohnala hrdinu do neľahkej situácie, kde každý môže byť zradcom. Mínusom je otravná disco hudba, zbytočná romantická línia a neuspokojivé rozuzlenie (čo to preboha malo s tými brakovými románmi a ako a kým tam bola zafixovaná správa?). ()

Ducharme

Vynikající atmosféra i po téměř 35 letech. Pollackovu spolupráci s Redfordem mám hrozně ráda, protože mě ještě nikdy nezklamala. Redford se na roli osamělého, flexibilního, prudce inteligentního, neuvěřitelně sexy ale zárověň trochu nemotorného špiona výborně hodí a dodává filmu poměrně realistický nádech (souboj s pošťákem, kde si vypomáhá třeba podtržením koberce mě nadchl). Celá myšlenka filmu je navíc stále aktuální a nějaký ten pátek asi ještě aktuální bude, stejně tak jako bude stále kvalitní Pollackova kamera. ()

Madsbender

Poučný film o tom, ako čítanie kníh škodí zdraviu. Pre literárneho vedca Joa Turnera (Robert Redford) je to deň ako každý iný. Prichádza do práce, zvíta sa s kolegami, vyrieši aktuálny problém a poberie sa kúpiť šéfovi raňajky. Historická literárna spoločnosť, v ktorej pracuje, je však len zásterkou pre analytické oddelenie CIA,a keď sa Turner vráti, zisťuje, že všetci sú mŕtvi. Netrvá dlho a v pätách je mu profesionálny zabijak s tvárou notorického predstaviteľa démonických záporákov Maxa von Sydowa... Tri dni Kondora sú znamenitým a komplexným napínavým špionážnym thrillerom, akých už dnes veľa nenájdeme (z novších možno jedine Jeden musí z kola von). V 70.-tych rokoch nebol tento druh zápletky príliš klišé, a už vôbec nie v prevedení, v ktorom ho zobrazil Pollack. Scenár nemá nijaké hluché miesto, ani minútu, počas ktorej by sa mohla dostaviť nuda - Turner je v neustálom ohrození života a dobre to vie. Dokonca aj tak trochu zbytočná postava Faye Dunawayovej je vďaka jej talentu niečo viac (a divák si tiež užije jednu žhavú sexuálnu scénu). Redford je samozrejme vynikajúci a najlepšia možná voľba do tejto role - čo dokázal svojim obsadením aj v ďalšom špionážnom thrilleri Všetci prezidentovi muži, kde si zahral po boku Dustina Hoffmana. Čerešničkou na torte je už len záverečný twist, v ktorom sa však niekto môže stratiť. 85% ()

salahadin

Spotřebujte do data uvedeného na obalu - minimální trvanlivost pracovníka CIA: dokud někomu nerupne v kouli. Listopad je období před smrtící zimou, jedna fotografka má štěstí, že narazila na blonďáka v jeho listopadu. Jenže navzdory scénáři má tenhle ptáček tužší kořínek než slavík a spol. V jedné bezbřeze odcizené poušti ta jedna pusa musí být, chápu tvůrce. Chápete tenhle komentář? Že ne? Pak se cítíte podobně jako já po shlédnutí Tří dnů Kondora. Lehce zmateně, avšak s vervou do výběrového řízení na pozici "Střelec při styku se zacílenou veřejností" ve společnosti Max von Sydow´s Killers. ()

Aky

Klasika. Špionážní fabulace, jakých bylo v sedmdesátých letech spousta, ale tahle je opravdu příjemná a nadprůměrná. Redford v nejlepší formě, moc se mi líbil nestandardně nasazený Max von Sydow. ()

S.Quentin QUALE

Tenhle film mi přišel hodně absurdní, taková dokonalost nesourodostí. Těsně před prvním finále jsem byl hlavně díky postavě Faye Dunaway už docela kyselej, no po špičce Maxe von Sydowa jsem skrze hutnou dávku komičnosti začal Pollacka podezřívat z malinkýho lišáctví. Když tomu nasadil korunu druhým finále, po kterým už žádná z postav nevěděla, jak se jmenuje a kolikátýho je, jsem musel sám uznat, že těch 84% je plně oprávněných, i když Redford špióní líp ve Spy Game. ()

misterz

Z dnešného pohľadu vizionársky film o zahraničnej americkej politike. Niežeby to tak nebolo vždy, ale v súčasnosti pointa filmu naberá na váhe. Literárny vedec Joe Turner mal tú smolu, že vďaka svojej šikovnosti a horlivosti stúpil niekomu na otlak, a tak musel byť odstránený. Tým sa začal pre neho boj o život, boj o čas potrebný na rozlúsknutie tohto špionážno-politického oriešku a tým aj na svoju záchranu. Koniec mi už prišiel trocha preexponovaný, už som sa trocha strácal, hlavne v menách, postavách a s nimi spätými súvislosťami. Tiež by ma celkom zajímali ďalšie osudy Joe Turnera, myslím, že sa z tejto postavy dalo vyťažiť ešte viac. Ale aj tak, veľmi dobrý, nadčasový krimi thriler. 80/100 ()

HAL

Na to jak jsou Tři dny kondora slavný film jsem tedy čekal krapet větší drama. Redford je sympaťák, ale tady proplouvá jednoduchým špionážním příběhem trochu příliš hladce, a jeho zajatkyně Faye Dunaway ten stockholmský syndrom maskuje za zamilovanost naivní subinky tak silně, že se z filmu vytratily všechny zajímavé hrany. Zbyde tak jen techno-thriller, ve kterém ta technologie je zábavně analogové retro, a z dramatu se stala oddechová zábava. Akorát fantastická postava Maxe von Sydow film v samotném závěru dokázala pozvednou na vyšší úroveň. 7/10 ()

Vančura

Vynikající Robert Redford a krásná Faye Dunaway v napínavém dramatu, které ani po téměř 40 letech neztrácí na divácké atraktivitě. Zápletku sice hodnotím jako mírně přiblblou a nejsem si zcela jistý, zda jsem se v zmateném ději dokonale orientoval, ale natočeno je to zdařile a osobně mě tento film bavil. Za mě silné 4 hvězdy. ()

Šakal

Špionážní thriller ze " staré dobré poctivé školy " s vynikajícím Robertem Redfordem a krásnou Faye Dunaway. Potěší i Max von Sydow. Shlédnout snímek mnohem dříve, ocenil bych ho jistě mnohem více, nicméně by mu prospělo o něco málo svižnější tempo. Řemeslně odvedeno na " 1 " -čku, jak je u Sydneyho zvykem. Slabší 4*. zajímavý ( výstižný ) komentář : kinej ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)